Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

mystaloba

New member
Jestem świeżym posiadaczem tego telewizorka. Zakupiłem go dzięki wam, bo było sporo pozytywnych opinii. Jednak zanim zdam relacje z tego jak sam oceniam TV proszę was o pomoc. Chciałbym podłączyć TV do kina domowego, tak aby dźwięk wychodził przez to urządzenie. Z tego co wiem trzeba to zrobić przez Digital Audio Out? Gdzie można taki kabelek kupić, aby przechodził w cinch? Proszę o porady
Również noszę się z zakupem tego tv ale mam kilka pyt. do Ciebie. Czy oglądałeś już jakiś mecz na tym tv ? Część osób z tego forum twierdzi, że widzi banding [to pionowe linie], Czy mógłbyś sprawdzić to na swoim odbiorniku ? Acha ile cali ma twój ?
 

dario-

New member
Ja również od kilku dni noszę się z zamiarem kupna TV. Bardzo poważnie rozpatruje również ten model (tyle że w wersji 32 cale) Nic większego się u mnie nie zmieści. Mogę powiedzieć, że w zasadzie jestem zdecydowany na 99% na Panasa.
W grę wchodzi również Philips PFL50007K- też 32 calowa wersja-raczej jednak skłaniam się w stronę Panasonica... Panasonic ma 3 D, ale to nie tym wygrał w moich oczach. Po przeczytaniu internetu mam wrażenie, że ma on mniej irytujących wad od tego Philipsa i jak dla mnie ładniejszy design.. Chociaż w sumie TV nie kupuje się dla ładniejszego wyglądu.
Pytanie-najlepiej do kogoś kto miał do czynienia z oboma modelami, ale inne opinie też będą mile widziane.
Jak wygląda kwestia jakości obrazu w tych tv? Czy któryś z nich wypada pod tym względem wyraźnie lepiej, czy raczej można powiedzieć, że w tym aspekcie są porównywalne?
Nie mam możliwości porównania obu TV na żywo, dlatego byłoby fajnie usłyszeć opinię od kogoś, kto miał możliwość obcowania z tymi dwoma LEDami.:wink:
Krótko mówiąc: gdzie będę miał lepszą jakość obrazu?
Jeśli to ma znaczenie: Polsat Cyfrowy (w tym kilkanaście kanałów HD+ i kanały w SD- wszystko na kablu HDMI.)
TV będę nabywał Via internet. Od wczoraj mój faworyt już zdążył zdrożeć w sklepie, który sobie upatrzyłem.:sad: Na miejscu nie ma aktualnie żadnego z tych modeli.


ja posiadam ten TV od wrzesnia i to w wersji 32 cale i powiem krotko - jestem bardzo zadowolony, jakosc obrazu HD bez zarzutu, SD jak dla mnie bardzo dobra, nie mam porownania z tym Philipsem ale nie żaluje bo ten Panas spelnia moje oczekiwania, nabywalem glownie pod konsole i tutaj rowniez sie nie zawiodlem. Tak wiec nie wahaj sie.
 

Budrys77

New member
Dla zainteresowanych. Nie wiem, czy ten test (właściwie artykuł) ktoś tu wklejał. Może pomoże on podjąć decyzje komuś kto się waha odnośnie zakupu TV (ja już zamówiłem).
Test Panasonic ET5 - telewizor za przyzwoitą cene

Mam pytanie do posiadaczy tego TV. Jak oceniacie jego dźwięk? Chodzi mi o dźwięk bez żadnego wzmacniacza, czy kina domowego. U mnie TV ma pracować przeważnie tylko z dekoderem CP (no i oczywiście filmy na USB) i mniej więcej takie podłączenie mnie interesuje. Czy można określić go mianem "jak z laptopa", czy jednak jest ciut wyższej jakości?
 

szakalq

New member
Mam wersję 42 cale tego modelu, co do dźwięku, to tak jak w tym teście napisali, nie jest zły do zwykłego oglądania wystarczy. Można podbić w ustawieniach basy i jest ok :)
 

Fernando1910

New member
Również noszę się z zakupem tego tv ale mam kilka pyt. do Ciebie. Czy oglądałeś już jakiś mecz na tym tv ? Część osób z tego forum twierdzi, że widzi banding [to pionowe linie], Czy mógłbyś sprawdzić to na swoim odbiorniku ? Acha ile cali ma twój ?
Pasków nie widzę, ale mam taki problem, że przy strzałach piłka czasem zanika:-x Da się to jakoś ustawić? Mój ma 47' cali. A i ciągle proszę o pomoc w tym temacie.

Jestem świeżym posiadaczem tego telewizorka. Zakupiłem go dzięki wam, bo było sporo pozytywnych opinii. Jednak zanim zdam relacje z tego jak sam oceniam TV proszę was o pomoc. Chciałbym podłączyć TV do kina domowego, tak aby dźwięk wychodził przez to urządzenie. Z tego co wiem trzeba to zrobić przez Digital Audio Out? Gdzie można taki kabelek kupić, aby przechodził w cinch? Proszę o porady
 

sipap

New member
Dla zainteresowanych. Nie wiem, czy ten test (właściwie artykuł) ktoś tu wklejał. Może pomoże on podjąć decyzje komuś kto się waha odnośnie zakupu TV (ja już zamówiłem).
Test Panasonic ET5 - telewizor za przyzwoitą cene

Mam pytanie do posiadaczy tego TV. Jak oceniacie jego dźwięk? Chodzi mi o dźwięk bez żadnego wzmacniacza, czy kina domowego. U mnie TV ma pracować przeważnie tylko z dekoderem CP (no i oczywiście filmy na USB) i mniej więcej takie podłączenie mnie interesuje. Czy można określić go mianem "jak z laptopa", czy jednak jest ciut wyższej jakości?

Według mnie dzwięk jest słaby(mam jeszcze 2-u letniego soniaka LCD i dzwięk w nim jest o niebo lepszy) i do filmów na BR na pewno warto mieć jakiś zestaw głośnikowy(chociaż 2+1). Do tej pory to dla mnie jedyna poważniejsza wada tego telewizora.
 

karolus2

New member
Teatr

A jak drodzy użytkownicy z efektem teatru na tym telewizorku, czy jest zauważalny, czy raczej nie występuje albo występuje tylko na niektórych programach? Będę wdzięczny za odpowiedź gdyż noszę się z zamiarem kupna tego TV
 

Budrys77

New member
A jak drodzy użytkownicy z efektem teatru na tym telewizorku, czy jest zauważalny, czy raczej nie występuje albo występuje tylko na niektórych programach? Będę wdzięczny za odpowiedź gdyż noszę się z zamiarem kupna tego TV
Teraz nie pamiętam jak, ale jest to do wyłączenia. Musisz pogrzebac w temacie.
Ps. mógłby mi ktoś wytłumaczyć/pokazać, na czym ów efekt polega? W swoim dotychczasowym Samsungu nie potrafię tego stwierdzić -możliwe, ze ślepnę. :smile:
Jeszcze nie mam tego Panasonica u siebie, ale tak tylko po fotkach widzę, ze ta ramka wokół matrycy (jak i sama matryca) jest nieco błyszcząca, ale to chyba nie będzie jakiś duży problem podczas użytkowania?
 

krsk

New member
Porównywać dźwięk z ET5E do laptopa to jednak spore nadużycie. Fakt, że przegrywa pod tym względem z 5 letnim LCD Sony które mam w domu, ale tragedii nie ma. Ja po początkowych mieszanych odczuciach, z każdym dniem jestem bardziej zadowolony. Banding w wersji 42" występuje, drażni mnie na tyle, że wolę mecze oglądać na LCD, ale nie jest znowu tak, że nie da się tego oglądać.
 

rafallo777

New member
Witam, zakupiłem w niedzielę tego panasa 42'. Jestem pod wrażeniem jakości programów SD jak i HD :) Jest naprawdę świetnym TV.
Ale wczoraj włączyłem przez USB film 3D Microplanet który zajmuje 4 giga. No i efektów nie widziałem w ogóle. Przełączyłem w tryb 3D, dla mnie to jakość troszkę lepsza od HD i nic więcej. Zadnego efektu nie było, zadnego wychodzenia niczego z ekranu nie było :/
Ustawienia mam standardowe.

Co jest grane? Ten TV to jednak do 3D się nie nadaje? Ustawienia musze zmienić? Czy film kijowy?
Dzisiaj zapuszcze film IMAX Under The Sea 3D. Jeżeli w tym nie będzie efektu wychodzenia z obrazu to będzie lipa wielka :/
Każdy pisze, ze wychodzi coś z ekranu. Nawet miałem na oczach aktywne Samsunga okulary i film leciał i nic a nic nie widziałem.
Ja nigdy w kinie na 3D nie byłem i nie wiem jak to wygląda, ale ludzie piszą, że wychodzą różne rzeczy z ekranu, a ja ani tu ani tam tego nie widziałem.

Podrzuci mi ktoś jakieś ustawienia fajne do TV? Te 3D i normalne?
 

Budrys77

New member
Witam, zakupiłem w niedzielę tego panasa 42'. Jestem pod wrażeniem jakości programów SD jak i HD :) Jest naprawdę świetnym TV.
Ale wczoraj włączyłem przez USB film 3D Microplanet który zajmuje 4 giga. No i efektów nie widziałem w ogóle. Przełączyłem w tryb 3D, dla mnie to jakość troszkę lepsza od HD i nic więcej. Zadnego efektu nie było, zadnego wychodzenia niczego z ekranu nie było :/
Ustawienia mam standardowe.

Co jest grane? Ten TV to jednak do 3D się nie nadaje? Ustawienia musze zmienić? Czy film kijowy?
Dzisiaj zapuszcze film IMAX Under The Sea 3D. Jeżeli w tym nie będzie efektu wychodzenia z obrazu to będzie lipa wielka :/
Każdy pisze, ze wychodzi coś z ekranu. Nawet miałem na oczach aktywne Samsunga okulary i film leciał i nic a nic nie widziałem.
Ja nigdy w kinie na 3D nie byłem i nie wiem jak to wygląda, ale ludzie piszą, że wychodzą różne rzeczy z ekranu, a ja ani tu ani tam tego nie widziałem.

Podrzuci mi ktoś jakieś ustawienia fajne do TV? Te 3D i normalne?

Co do ustawień 3D to może ktoś inny pomoże. Ja tylko napiszę, że niedawno czytałem artykuł, o tym że jest całkiem spora grupa ludzi, którzy są "slepi" na widzenie stroboskopowe. Może należysz do takich osób. Niech ktoś inny zobaczy ten film co ty oglądałeś.
Potestuj jeszcze z innymi filmami..np Avatar.
Ustawień "normalnych" szukaj gdzieś między 10 a 20 stroną tego tematu. Ja nawet na Chomiku znalazłem ostatnio (zapisane w PDF).
Jakiś dziwny ten film...prawdziwe 3 D zajmuje chyba sporo więcej niż 4 Giga. Może to nie było 3D.
 

martys

New member
Witam, zakupiłem w niedzielę tego panasa 42'. Jestem pod wrażeniem jakości programów SD jak i HD :) Jest naprawdę świetnym TV.
Ale wczoraj włączyłem przez USB film 3D Microplanet który zajmuje 4 giga. No i efektów nie widziałem w ogóle. Przełączyłem w tryb 3D, dla mnie to jakość troszkę lepsza od HD i nic więcej. Zadnego efektu nie było, zadnego wychodzenia niczego z ekranu nie było :/
Ustawienia mam standardowe.

Co jest grane? Ten TV to jednak do 3D się nie nadaje? Ustawienia musze zmienić? Czy film kijowy?
Dzisiaj zapuszcze film IMAX Under The Sea 3D. Jeżeli w tym nie będzie efektu wychodzenia z obrazu to będzie lipa wielka :/
Każdy pisze, ze wychodzi coś z ekranu. Nawet miałem na oczach aktywne Samsunga okulary i film leciał i nic a nic nie widziałem.
Ja nigdy w kinie na 3D nie byłem i nie wiem jak to wygląda, ale ludzie piszą, że wychodzą różne rzeczy z ekranu, a ja ani tu ani tam tego nie widziałem.

Podrzuci mi ktoś jakieś ustawienia fajne do TV? Te 3D i normalne?


Kolego kupiles TV 47/42 ET5 rozumiem. A do 3D zakladasz okulary od Samsunga (aktywne)!!!!.
Troszke trzeba poczytac instrukcje. Masz w zestawie 4 pary okularow Panasonic pasywnych bo taka technologia jest zastosowana w Twoim TV. Zalóż okulary od Panasa wlacz dobry material w 3D a napewno efekty beda super z wychodzeniem z ekranu wlacznie :)
 

szakalq

New member
Witam, zakupiłem w niedzielę tego panasa 42'. Jestem pod wrażeniem jakości programów SD jak i HD :) Jest naprawdę świetnym TV.
Ale wczoraj włączyłem przez USB film 3D Microplanet który zajmuje 4 giga. No i efektów nie widziałem w ogóle. Przełączyłem w tryb 3D, dla mnie to jakość troszkę lepsza od HD i nic więcej. Zadnego efektu nie było, zadnego wychodzenia niczego z ekranu nie było :/
Ustawienia mam standardowe.

Co jest grane? Ten TV to jednak do 3D się nie nadaje? Ustawienia musze zmienić? Czy film kijowy?
Dzisiaj zapuszcze film IMAX Under The Sea 3D. Jeżeli w tym nie będzie efektu wychodzenia z obrazu to będzie lipa wielka :/
Każdy pisze, ze wychodzi coś z ekranu. Nawet miałem na oczach aktywne Samsunga okulary i film leciał i nic a nic nie widziałem.
Ja nigdy w kinie na 3D nie byłem i nie wiem jak to wygląda, ale ludzie piszą, że wychodzą różne rzeczy z ekranu, a ja ani tu ani tam tego nie widziałem.

Podrzuci mi ktoś jakieś ustawienia fajne do TV? Te 3D i normalne?

Co do 3D załóż okulary z zestawu, ściągnij coś stąd: 3D SBS High Definition Trailers (HD) - Demo World lub w aplikacjach zainstaluj (sklep vierra) jest coś takiego jak aplikacja panasonic 3d world czy jakoś tak, tam masz przykładowe filmiki 3d. W tym modelu 3D bardzo dobrze wygląda.
 

ondrikk

New member
Właśnie że takich efektów nie ma. Jedynie wydaje się, że niektóre elementy lekko odstają od reszty.
Nie mam nic z oczami, byłem już w kinach i widziałem co to 3d :) mam model 42 calowy

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

Budrys77

New member
Sorki. Nie zwróciłem uwagi, że kolega założył okulary Samsunga. :oops:
Nie przyszło mi do głowy, że mając w zestawie gotowe okulary, przeznaczone do tego modelu ktos będzie próbował oglądać pasywne 3D na okularach aktywnych.
 

rafallo777

New member
Nigdzie nie napisałem, że założyłem okulary Samsunga. Widziałem po prostu technologię aktywną w Samsungu i nie widziałem wychodzenia z ekranu.
Mam Panasa 42 cale tego, no i okulary oczywiście, ze od panasa i efektów w filmie Microplanet 3D nie było w ogóle, zero nic a nic.
Dopiero przy filmie IMAX Under The Sea 3D widziałem zawaliście dużą różnicę, film 6 giga :)
Było w końcu wychodzenie z ekranu w kilku momentach i to wszystko, fajny efekt nie powiem :) Podobało mi się.
Ale po co robią filmy typu Microplanet jak tam w ogóle nie ma 3D? :/ Bez kitu.

W pasywnych okularach mogłem spokojnie się położyć, oglądać pod kątem itd itd i strat nie miałem. Nie wiem kto wymyślił mit, ze w aktywnych tylko tak można. Uwierzcie, że w pasywnych też można się położyć, a nawet mieć skręconą głowe i mamy nadal efekt 3D :)

Ale co jak co, szkoda, że nie ma więcej wychodzenia z ekranu. Kilka scen było i fajnie było, ale tak, żeby wszystko wychodziło nie ma. A szkoda.
 
Do góry