Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

skylla1

Member
Bez reklam
Nie spodziewaj się zauważalnej jakości obrazu zwłaszcza z tv czy kompresowanych HD. Wszystko więc zależy od tego jakie chcesz mieć 3D. Dla mnie 3D mogłoby nie istnieć więc wybór był prosty. Kontrast jest jak dla mnie wystarczający.
 

ejejdi

New member
Pytanie odnośnie Viera remote a mianowicie , czy z tableta ale bez bt mogę korzystać z tej aplikacji ?Czy tablet będzie komunikował sie po wifi ?,a jezeli tak to czy nie zakłóci to połączenia z siecią??
 

Lolek7825

New member
Pytanie odnośnie Viera remote a mianowicie , czy z tableta ale bez bt mogę korzystać z tej aplikacji ?Czy tablet będzie komunikował sie po wifi ?,a jezeli tak to czy nie zakłóci to połączenia z siecią??
Ja komunikuję się właśnie po wifi tyle że ze smartphona to chyba nie ma różnicy, (pamietaj tylko żeby w ustawieniach TV ustawić na zezwolenie na sterowanie z zewnątrz), żadnych zakłóceń nie zauważyłem...
 

krsk

New member
O ile wiem, to ten telewizor nie ma bt. Komunikacja następuje tylko po wifi i nie ma wpływu na połączenie z siecią. W końcu tv i smartfon/tablet łączą się właśnie przez tę sieć :) Ja w ustawieniach telewizora nic nie zmieniałem i od razu działało. Jedyne czego mi w aplikacji brakuje, to wyłączanie telewizora :)
 

ejejdi

New member
dzięki za odp ale jeszcze dwa pytania ( taki bardziej ciekawski się zrobiłem ;)))
1.czy telewizor ma wsparcie dla HbbTv??( telewizja hybrydowa)
2. mam kino Onkio , ale dvd ma tylko jedno wyjście cyfrowe coax , czy taka konfiguracja ; sygnał z tunera sat po hdmi do tv a z tv po wyjściu optycznym do amplitunera da rade z dd 5.1 , tzn czy sygnał nie straci na jakości ??
 

SilaHD

New member
Ojciec kupił to TV i chciałem podłączyć go pod kino domowe z Samsunga. Kino ma parę lat ale ma wyjście HDMI, ma wyjście chyba się to nazywa komponent ( 3 osobne dziurki) i zwykłe czincz. I za diabła głos nie idzie przez kino, podłaczyłem po HDMI (w TV wybrałem wejście nr 2 jak piszą w instrukcji) i nic, po czinczu też nic. W TV nie widzę, żadnej opcji na przestawienie na kino. Czy ktoś mógłby pomóc? Czy po "komponencie" można puścić głos?

P.S. Podobno to TV ma 300Hz a jak pokazuje się program to widać 50Hz. Trzeba w nim coś przestawić?
 
Ostatnia edycja:

martys

New member
Witam wszystkich.

Wczoraj byl u mnie serwisant z Panasonica.

Skarzylem sie na clouding i vertical banding.
Pan powiedzial, ze porownujac inne TV u mnie jest super.

Dzisiaj dostalem mailem karte naprawy gdzie jest napisane, ze efekt cloudingu wystepuje bardzo nieznacznie i tylko w specyficznych warunkach. .....

Pozostaje tylko sie przezwyczaic.
Jesli chodzi o mnie to rzeczywiscie trzeba sie bardzo przypatrzec zeby cos zobaczyc.
Poprostu ta technologia tak ma.

Rozmawialem troszke z milym Panem serwisantem i dowiedzialem sie, ze mozna kupic LED-a np. za 5-10 tysi z pelnym podswietleniem i problem tez moze wystepowac wiec po co przeplacac.
 

espaniol

New member
flash w przegladarce....kiedy????

Panowie miałem nadzieje ze przy kolejnej aktualizacji temat flash będzie uwzględniany... widać ze się nie zanosi na to..... pozostaje zadać takie pytanie do supportu Panasonic ... tylko kto napisze....chińskiego nie znam.....ale może..znajdzie się osoba kompetentna:-D....:wink: .
 

harnas81

New member
Czy ktoś z użytkowników ma nową wersję YouTube na swoim Panasonicu et5 :) Dzisiaj odkryłem, że jest nowa wersja? Czy to coś nowego i na stałe czy tylko jakaś testowa wersja?

Pozdrawiam
 

Lolek7825

New member
Podzielę się z Wami wrażeniami z kablówki przez DVB-C przez złącze CI
Wszystko pięknie, Obraz HD wręcz wychodzi z ekranu, Opcje językowe działają super i wszystko jednym pilotem.....
Nie zauważyłem ani cloudingu ani bandingu. jakość mega.
Jedyny minus to, że w przewodniku po stacjach oraz w info o programie nie ma polskich znaków.
 

szakalq

New member
dzięki za odp ale jeszcze dwa pytania ( taki bardziej ciekawski się zrobiłem ;)))
1.czy telewizor ma wsparcie dla HbbTv??( telewizja hybrydowa)
2. mam kino Onkio , ale dvd ma tylko jedno wyjście cyfrowe coax , czy taka konfiguracja ; sygnał z tunera sat po hdmi do tv a z tv po wyjściu optycznym do amplitunera da rade z dd 5.1 , tzn czy sygnał nie straci na jakości ??

ad 1.
w specyfikacji: Telewizory - Telewizory LCD 3D - TX-L47ET5 -specifications -Panasonic Polska

Funkcje:
HbbTV tak

ad 2.
powinno być ok
 

damiok

New member
Witam

Proszę o informację ponieważ na stronie Panasonica dane są dla mnie nie do końca czytelne. Otóż TV posiada tunery DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264]) oraz złącze CL. Czyli rozumiem, że mając cyfrę plus z modułem CL będę mógł "dekoder" czyli ten moduł obsługiwać bezpośrednio spod TV czy muszę jednak mimo wszystko posiadać dodatkowo dekoder?
 

jurala

New member
Kabel HDMI za 90zł? :). To sygnał cyfrowy - każdy przyzwoicie zrobiony kabel będzie dobry. Od takiego za 10 zł na allegro począwszy. Powiedzmy, że do 30zł można dać, ale powyżej to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba, że chcesz dopłacić za wzornictwo, bo jakość sygnału będzie identyczna.

Jaki kabel hdmi do Panasonic ET5 ? Panasonic nie podaje jakie gniazda HDMI (1,4 czy 1,3). Czy to ma jakieś znaczenie jeżeli do połączenia dekodera cyfrowej kablówki jest kabel np HDMI 1,3 ? Jaki kabel powinien być jeżeli chce się rozdzielczość full hd, 3D ? Czy ma jakieś znaczenie długość np 1m,1,5m,2m
 

Lolek7825

New member
@damiok
Nie CL tylko CI czyli common interface, w które wkłada się interfejs z kartą operatora telewizji.
Poza tym jest to DVB-C a nie DVB-T.
Jak napisałem wcześniej u mnie właśnie tak to działa.
Odpowoadając na Twoje pytanie. Jeśli weźmiesz kartę z CI do swojego TV to pozbywasz się dodatkowego tunera i pilota. Wszystko działa tak jak z dodatkowym dekoderem.... jedyny problem jest taki że ja w swoim panasie nie widze polskich znaków w opise EPG ale napisałem juz do Panasonic Polska i zobaczymy co z tego wyjdzie....
 
Ostatnia edycja:

damiok

New member
@Lolek7825

tak CI (czeski błąd mi się wkradł) :) Rozumiem, że ten Panasonic posiada złącze CI bez + obsługiwane z tego co widziałem tylko przez "n". Cyfrowy Polsat oraz Cyfra korzysta z modułu CI+, czyli nie mogę skorzystać z ich oferty ;(;(;(


Pod TV chciałbym podłączyć narazie głośniki 2+1 logitecha - mini jack -> najprościej pod wejście słuchawkowe je podłączyć? bo w którymś wątku widziałem że głośność głowna z TV może być regulowana za pomocą pilota, natomiast głośność wyjścia słuchawkowego tylko poprzez menu.
 

manipulator

New member
Ponad 2 miesiące walki z ustawieniami, nadal karygodny brak płynności obrazu, rozmywanie podczas szybszych scen, a'la klatkowanie, ogólnie oczopląsu można dostać. I to przy różnych ustawieniach IFC, redukcji szumu i innych ustawień - obecnie nawet z zamkniętymi oczami mogę obsługiwać menu panasonica :) tyle się w nim nagrzebałem.

Zgłosiłem do serwisu bo nie działał też port usb. Wczoraj przyjechali (12/12/12), wymienili płytę główną i...

...kolory dużo lepsze (wersja softu taka jak przy poprzedniej płycie głównej !!!), przy statycznych scenach rewelacja, nie ma nadpłynności przy IFC ustawionym na MAX ale ... teraz nawet przy maksymalnym IFC potrafi klatkować (takie przeskoki), i dramatycznie zmniejsza się ostrość - jakby procesor nie wyrabiał się z obróbką obrazu - i to niezależnie od źródła, z usb - szybki pendrive czy też hdd co jest bardziej wiarygodne bo omija słabe ogniwo jakim jest kabel hdmi czy jakość "transferu" z kablówki cyfrowej.
Sprawdziłem też analogową kablówkę, teraz obraz robi "duchy" tj. rozmycia podczas szybkich scen (IFC na max), po wyłączeniu IFC obraz oczywiście skokowy.

Z dziwnych rzeczy na plus to obecnie obraz z IPLA (np. serial rodzinka.pl) jest dużo lepszy i płynniejszy - jest poprawa względem poprzedniej płyty głównej.

Nie jestem jakiś "obrazo-filem", po prostu chce mieć zwyczajnie płynny obraz w tv. Stary panasonic 32" u moich rodziców (chyba najniższa półka cenowa) z rozdzielczością hd_ready ma obraz naturalnie płynny (tj. NIE SKOKOWY) a model z tego roku pretendowany do tzw. "średniej półki" to żenada pod tym względem.
Miałem też samsunga 37B550 i na nim płynność obrazu była wzorowa - a to zwykłe 50hz było i też model z tzw. średniej półki.

Po wymianie płyty sprawdziłem przy serwisancie obraz, i pytam czy widzi to co ja (skokowość) a on mówi że widzi ale niektórzy na to nie zwracają uwagi. I że z jego punktu widzenia to obraz mieści się w normie bo to nie plazma :(

Jak czytam to forum to albo większość to osoby które "nie zwracają na to uwagi" albo to forum to najlepiej rozwinięty marketing szeptany:wink: albo trafiłem na pechowy egzemplarz...

Generalnie 30% treści prezentuje się poprawnie ale pozostałe 70% to dramat (i nie chodzi o gatunek filmowy :D ). Mam szczerze dość tego telewizora, będę dzwonił znowu do serwisu i dalej walczył o pełnowartościowy produkt.
 

skylla1

Member
Bez reklam
A jak to wygląda przy BR? Bo, wybacz, ale opisywane efekty mogą po prostu wynikać z jakości kompresowanych materiałów i obsługi tychże przez telewizor.
 

manipulator

New member
A jak to wygląda przy BR? Bo, wybacz, ale opisywane efekty mogą po prostu wynikać z jakości kompresowanych materiałów i obsługi tychże przez telewizor.

Nie mam BD więc nie wiem jak to wygląda w takiej sytuacji. Jednak to samo źródło (kablówka cyfrowa vectra) działająca wcześniej na samsungu B550 nie wykazywała takich objawów.

Poza tym analogowa kablówka w takim przypadku powinna być raczej płynna, bo to chyba nie jest wyzwanie dla TV?
 

szakalq

New member
Jak czytam to forum to albo większość to osoby które "nie zwracają na to uwagi" albo to forum to najlepiej rozwinięty marketing szeptany:wink: albo trafiłem na pechowy egzemplarz...

Generalnie 30% treści prezentuje się poprawnie ale pozostałe 70% to dramat (i nie chodzi o gatunek filmowy :D ). Mam szczerze dość tego telewizora, będę dzwonił znowu do serwisu i dalej walczył o pełnowartościowy produkt.

dziwna sprawa, ja ustawiłem u siebie według tego, co w tym poście zamieściłem (z hdportal.hr:): http://www.hdtv.com.pl/forum/851994-post4.html plus trochę regulacji pod siebie i jest ok, nie ma klatkowania, obraz jest płynny bez względu na źródło - kablówka cyfrowa i analogowa z multimedii, filmy z pena, z dysku, z laptopa przez DLNA (tutaj filmy 3D przycina ale to kwestia nie wyrabiania się wifi chyba, bo z dysku filmy 3D płynnie) a wydaje mi się, że zauważyłbym że coś nie tak jest, szczególnie płynność obrazu - nie jest tak trudno zobaczyć jeśli coś klatkuje a nie jest płynne.

Trafiłeś chyba jakiś felerny egzemplarz, najlepiej niech wymienią cały tv albo sam wybierz się do jakiegoś sklepu weź coś na pena, co klatkuje u Ciebie i sprawdź jak wygląda to na innym egzemplarzu tv, będziesz widział czy to wina tv, czy faktycznie tak jest w tym modelu ;-) i ja np. tego nie widzę a Tobie to przeszkadza ;-)
 
Do góry