Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

rafallo777

New member
A tu jak koledzy pisali przejżałem strony od 15 do 40 i widziałem ustawienia (kalibracje).

No i powiem, że wszystkie przsetestowałem wszystkie z możliwym no i szału nie ma. Po prostu na normalnym trybie w TV jest znacznie lepiej niż po Waszych tych kalibracjach. Nie wiem, ale jak dla mnie na Normalnym trybie jest lepiej, kolory lepsze żywsze, głębia kolorów większa i wszystko takie jakieś pełniejsze, a z kalibracją tak jakoś inaczej, gorzej, chodź nie jest źle.

Kalibrację zrobiłem na 3D na dynamiczny i jest różnica, ale jest błąd, Bo IFC nie może na 3D być minimum, musi być maximum.
 

Budrys77

New member
Nie mam jeszcze tego Panasonica w domu, ale wiele osób tutaj twierdzi, że te fabryczne nastawy nie są złe. Chociaż wiadomo, że każde ludzkie oko będzie to widziało inaczej.
 

Lolek7825

New member
Być może się nie znam, ale te 4 GB to chyba coś przymało jak na film 3D. Avatara polecam obejrzeć, jeżeli chcesz widzieć efekty.

dokładnie jak dla mnie to materiał 3D w wielkości 4GB za cały film to jakas ściema jak bedzie miał ok 32 GB to może bedzie efekt 3D a tak przy okazji ja ściągałem dema i przy każdym "wychodził" obraz z TV.....
 

rafallo777

New member
TV: Panasonic TX-L42ET5E
Kino domowe: Sony BDV-E490

W kinie domowym mam Tryb dźwięku:
Auto
Berliner Philharmoniker
Film
Muzyka
Sport
Night
Demo

I tak, na Auto chodzą wszystkie głośniki i na Sport, a na innych chodzą 2 przednie i tylko sub. Centralny i 2 tylnie cisza. To może być konflikt HDMI? A powiem, że czy z TV puszczam film, czy z kina domowego puszczam coś to tak samo, nawet przy kanałach HD 2 tylnie i centralne przy tych opcjach nie chodzą. Tylko na Auto wszystko chodzi.

A podłączone mam tak:
1. kino domowe do tv - kablem HDMI 1.4 ver, pod ARC
2. dekoder sat do tv - kablem HDMI

Drugi przypadek to taki, że ściągnąłem muzykę w DTS HD i przez USB nie wykrywał mi ani TV ani kino domowe tego formatu, dziwne, przecież tv jak i kino domowe obsługują ten format.

I trzeci przypadek, dlaczego wszystkie ścieżki DD mi czyta normalnie, a na Polsat Sport HD DD+ w ogóle nie czyta? Jest obraz ale brak dźwięku?

W tym wszystkim dobrze mam podłączone wszystko? Czy jeszcze brakuje jednak kabla optycznego?
Pomoże ktoś?
 

xa0xa0

New member
Witam
Posiadam film Avatar 3D, niestety podczas oglądania zauważyłem, że z 3D jest coś nie tak. Kiedy odwrócę okulary "do góry nogami", wtedy efekty są super. Czy w tym modelu jest możliwość zmiany obrazu lewy/prawy i prawy/lewy ?
Pozdrawiam
 

sipap

New member
Witam
Posiadam film Avatar 3D, niestety podczas oglądania zauważyłem, że z 3D jest coś nie tak. Kiedy odwrócę okulary "do góry nogami", wtedy efekty są super. Czy w tym modelu jest możliwość zmiany obrazu lewy/prawy i prawy/lewy ?
Pozdrawiam

Film orginał na płycie BR czy jakis inny materiał? Okulary orginalne pasywy panasonika? Jesli nie orginał to ewidentnie wina materiału. W tym modelu jak pamietam, nie ma mozliwosci zmiany obrazu lewy/prawy.
 

xa0xa0

New member
Film orginał na płycie BR czy jakis inny materiał? Okulary orginalne pasywy panasonika? Jesli nie orginał to ewidentnie wina materiału. W tym modelu jak pamietam, nie ma mozliwosci zmiany obrazu lewy/prawy.

Film z innego źródła, okulary oryginalne od tego TV. Inny film wyświetla się poprawie więc musi to być wina tego filmu. Dziwne, że nie ma takiej możliwości w tym modelu.
Pozdrawiam
 

sipap

New member
Spróbuj nacisnąć na pilocie przycisk 3D i zaraz potem czerwony przycisk. Pojawi sie menu i w nim byc moze jest taka opcja. Nie mogę teraz tego sprawdzic, bo jestem w pracy.
 

rafallo777

New member
Jaki program jest najlepszy do DLNA do tego panasonica?
Jakoś 3D odpalam z kompa, HD, lub avi zwykły i tnie jak cholera.
Wczoraj cięło tylko 3D, bo avatara w HD 1080p dało się oglądać, ale powywalałem kodeki, zainstalowałem nowe, min, Windows 7 Codec Pack, Power DVD 11, VLC no i tnie jak cholera.
A używam PS3 Media Server.

A Wy jaki polecacie? Jakiego używacie? Oczywiście chodzi o WiFi, a kompa mam bardzo szybkiego, karta dobra i procek 4 rdzeniowy intela.
 

rafallo777

New member
A chce z kompa filmy puścić i HD i 3D przez Wifi.
To jaki najlepszy program? Nie chce by mi się cięło. Jaki program zamiast PS3 Media Server będzie dobry?
 

rafallo777

New member
Wypróbuj serwiio. U mnie działa dobrze. Ale tak samo jest z PS3 Media Serwer. To czy film się tnie zależy według mnie też od modelu routera,mocy internetu,odległości routera od telewizora.
Tu masz instrukcję jak poustawiać serwiio:
•• Bezprzewodowe wideo | Intel Wireless Display, Skift, SMB, . Strona 3.

Wczoraj nawet mkv chodziło, Avatar chodził, tylko 3D nie chodziło.
Usunąłem jakieś programy kodeki, wgrałem nowe no i teraz nawet avi nie chodzi :/

A zainstalowałem Serwio no i niby chodzą filmy, ale jak przewijam rozjeżdza mi się ścieżka dźwiękowa.
Wczoraj przewijałem na PS3 serwer i było ok.

Kurdę no, masakra. Może ktoś poradzić jakie kodeki wgrać i odtwarzacze video/audio?
Mam Windows 7 64 bit.
 

Ramaj

New member
Mam TX L42ET5E (ze 2 m-ce),tu z tej stronki wyczaiłem ,ze można obsługiwać DLNA za pomocą Serviio.Zainstalowałem na laptopie (Win 7) i na stacjonarnym (Win XP)***terek mam taki sobie za 100 zeta (56Mb/s) i jest jakieś 6 m od TV +2 ściany.Przy szybkości 4Mb/s trochę cięło filmy HD,teaz mam 10 Mb/s i jest super.Serviio działa b.dobrze i na PC i na laptopie.Myśle,że w twoim przypadku masz po prostu za małą szybkośc internetu.W komputerach mam zainstalowane odtwarzacze VLC i ALL Player ,ale co to ma do rzeczy ?Zadnych specjalnych kodeków nie instalowałem - bo i gdzie- w kompie - po co ?
 

sipap

New member
Dokładnie na 90% przyczyną problemu jest szybkość internetu. Ja ma 30 Mb/s i filmy 3D chodzą bez problemu. Rzeczywiście przy serwiio w 2-3 przypadkach na 30 filmów dzwięk się delikatnie 2-3 sekundy rozjechał. Przy PS3 MediaSerwer tego nie ma i dodatkowo widzę więcej scieżek filmowych. To znaczy przy sewiio też je widać,ale są nieaktywne,a przyPS3 MS mogę wybrać różne scieżki dzwiekowe i opcje dialogowe.
Polecam sprawdzic,czy ma się najnowszą wersję media serwera.On już zawiera potrzebne kodeki. Oszczegółach można poczytać na tym Forum w dziale o konsoli playstation 3.
 

btfbfc

New member
Mam L42ET5E, też mam problem ze ściemniającym się obrazem, zgłaszałem nawet do serwisu, facet powiedział że nie wie co to jest i że pogada z serwisem centralnym. Widoczne to jest podczas ciemnych scen, najbardziej jeśli w scenie występuje zmienne oświetlenie ogień, kominek. Dzieje się tak w trybach normalny i kino.

Efektu tego nie ma w trybach dynamiczny, prawdziwe kino i gra - ja oglądam na tym ostatnim, tryb ten jest bardzo ciemny, ale zwiększyłem jasność, wyłączyłem tryb ECO, poregulowałem i obraz wygląda jak w trybie normalnym, tyle że bez ściemniania.

Niemniej jednak to chyba nie jest normalne żeby TV się ściemniał w pozostałych trybach.

Byłem w dwóch marketach oglądałem ten TV w trybie normalnym i nic się takiego nie działo, ale może akurat takie sceny były.
 
Do góry