Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

lukasm1

New member
Czy u Was też tak jest, że po przykręceniu TV do tej stopki, jest on zupełnie nieruchomy? Nie mogę obrócić ekranu w lewo/prawo (chyba, że razem z podstawką) Samsung prezentował się tu lepiej.
Z okazji świąt pozdrawiam wszystkich użytkowników tego modelu TV :wink:

Może coś źle przykręciłeś? Telewizor na stopce obraca się z wyraźnym oporem.
 

kicio999

New member
iplex.pl

nie chcą mi iść wogóle filmy z iplex.pl ,łącze mam 3mega,z tego co czytałem na iplex.pl wymagane jest minimum 1,5m/s,czy wam odtwarza normalnie ?
 

Lolek7825

New member
nie chcą mi iść wogóle filmy z iplex.pl ,łącze mam 3mega,z tego co czytałem na iplex.pl wymagane jest minimum 1,5m/s,czy wam odtwarza normalnie ?
ja mam 10 mega dzielone na 5 osób większość siedzi w necie prawie cały czas..... i u mnie bez problemu działa (po wczytaniu zyliona reklam) filmy chodzą ok..,,
 

hadetivi

New member
Chyba nie całkiem.Pod mojego TX L42ET5E mam podpięty dysk 1T 3,5" z zewnętrznym zasilaniem i nie ma żadnej kolizji z WiFi
Bo masz - jak napisałeś - dysk z zewnętrznym zasilaczem. Z tego co pisali już tu ludzie, problem występuje, gdy nie ma takiego dodatkowego zasilania. Najwyraźniej ten telewizor nie ma zbyt dużej wydajności prądowej na portach USB lub może niektóre pamięci, dyski wymagają większego prądu (niż założono), i wtedy robi się problem.
 

RoboD

New member
Bo masz - jak napisałeś - dysk z zewnętrznym zasilaczem. Z tego co pisali już tu ludzie, problem występuje, gdy nie ma takiego dodatkowego zasilania. Najwyraźniej ten telewizor nie ma zbyt dużej wydajności prądowej na portach USB lub może niektóre pamięci, dyski wymagają większego prądu (niż założono), i wtedy robi się problem.
Jaki problem masz na myśli?
 

Budrys77

New member
Na papierze masz tylko skróconą wersję instrukcji. Pełna wersja jest na dołączonej do telewizora płytce CD, a także jest dostępna do ściągnięcia ze strony Panasonica.
Już mam, ale nie powiedziała mi ona czemu nie mogę połączyć się z netem.:-(
Jaka jest różnica pomiędzy et5 a et5e ???
Wydaje mi się, że to dokładnie te same TV. Raz to E na końcu jest podawane, a innym razem nie (mowa o sklepach internetowych).
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym 3D? Naciskam 3D na pilocie, zakładam okulary i już?
Pytam, bo widzę u siebie jakieś opcje do konfiguracji i nie wiem, czy tam coś przestawiać, czy nie ruszać tego?
Wczoraj podajże na TVP HD trafiłem na jakiś program w 3D (na TV był komunikat o wykryciu sygnału 3D) i po założeniu okularów faktycznie widziałem ten efekt. Niestety trafiłem pod koniec i nie dane mi było delektować się tym dłużej.
Natomiast np na TVN HD (obraz tylko HD, guzik na pilocie wciśnęty) ja różnicy dotychczas nie zauważyłem .
 
Ostatnia edycja:

zachudy

New member
kolego Budrys77 jeżeli chodzi o konwersje 2d do 3d to to troche chłyt reklamowy jest tak że nie wiąż z tym tematem wielkich nadzieii.

co do netu próbowałeś kablem na próbe?
 

hadetivi

New member
Jaki problem masz na myśli?
Jakbyś poczytał uważnie cały wątek - wiem jest dłuuugi - to zetknął byś się z wpisami, w których ludzie skarżyli się na utratę połączenia sieciowego. We wszystkich tych przypadkach używane było połączenie bezprzewodowe i był podłączony do telewizora pendrive lub dysk twardy.
 
Ostatnia edycja:

hadetivi

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym 3D? Naciskam 3D na pilocie, zakładam okulary i już?
Pytam, bo widzę u siebie jakieś opcje do konfiguracji i nie wiem, czy tam coś przestawiać, czy nie ruszać tego?
Wczoraj podajże na TVP HD trafiłem na jakiś program w 3D (na TV był komunikat o wykryciu sygnału 3D) i po założeniu okularów faktycznie widziałem ten efekt. Niestety trafiłem pod koniec i nie dane mi było delektować się tym dłużej.
Natomiast np na TVN HD (obraz tylko HD, guzik na pilocie wciśnęty) ja różnicy dotychczas nie zauważyłem .
Tak jak napisałeś. Nic więcej. Przycisk 3D i okulary. To oczywiście w przypadku, gdy telewizor prawidłowo rozpoznał materiał 3D. Opcje są użyteczne wtedy, gdy masz materiał 3D, wiesz w jakim jest formacie, np. SBS (side-by-side), czy góra-dół (top-and-bottom), a telewizor nie potrafi wytworzyć efektu głębi. Wtedy właśnie za pomocą tych opcji wskazujesz w jakim formacie jest dany materiał 3D.
 

RoboD

New member
Jakbyś poczytał uważnie cały wątek - wiem jest dłuuugi - to zetknął byś się z wpisami, w których ludzie skarżyli się na utratę połączenia sieciowego. We wszystkich tych przypadkach używane było połączenie bezprzewodowe i był podłączony do telewizora pendrive lub dysk twardy.
Jakbyś czytał uważnie cały wątek - wiem jest dłuuugi, ale wystarczyłoby kilkanaście ostatnich postów, to zauważyłbyś, że niektórym działa WiFi przy podłączonym dysku lub penie. Tak jest np. u mnie :p Czytałem też w tym dłuuugim wątku o problemach z WiFi, ale jakoś nie wywnioskowałem, że może to mieć związek z podłączonym sprzętem. Mógłbyś przypomnieć te posty...
 

hadetivi

New member
Jakbyś czytał uważnie cały wątek - wiem jest dłuuugi, ale wystarczyłoby kilkanaście ostatnich postów, to zauważyłbyś, że niektórym działa WiFi przy podłączonym dysku lub penie. Tak jest np. u mnie :p Czytałem też w tym dłuuugim wątku o problemach z WiFi, ale jakoś nie wywnioskowałem, że może to mieć związek z podłączonym sprzętem. Mógłbyś przypomnieć te posty...
To nie są moje wnioski, to po prostu spostrzeżenia ludzi, którzy zetknęli się z tym problemem.
To że są osoby - jak piszesz, które tego nie doświadczyły, nie oznacza że problem nie występuje.
Pisałem, że być może niektóre pamięci czy dyski mają większy pobór prądu podczas pracy, i wtedy może ten problem się pojawić. Wybacz, ale jakoś dla twojej ciekawości nie chce mi się przeglądać całego wątku, a jakimś dziwnym trafem nie pamiętam, kto i kiedy o tym pisał. Jeśli chcesz się przekonać, że jednak takie głosy były - to szukaj sam.
 

gucioicezar

New member
Wracam do wątku dysków twardych. Czy któryś z forumowiczów ma podpięty do ET5 dysk twardy 3,5 calowy z własnym zasilaczem, pojemność 2TB? Czy taki sprzęt prawidłowo działa z telewizorem ET5? Moje pytanie kieruję wyłącznie do tych, którzy doświadczalnie zetknęli się z takim sprzętem.
 

RoboD

New member
Wybacz, ale jakoś dla twojej ciekawości nie chce mi się przeglądać całego wątku, a jakimś dziwnym trafem nie pamiętam, kto i kiedy o tym pisał. Jeśli chcesz się przekonać, że jednak takie głosy były - to szukaj sam.
Ja w zasadzie nie jestem tego ciekawy. Chciałem ewentualnie odnieść się do problemu widząc konkretną treść, dopytać autora... bo różne cuda już w tym wątku widziałem. Sęk w tym, że czytając ten topic (cały) nie wychwyciłem relacji kłopoty z WiFi <-> włożony pen/hdd.
 

rexo

New member
Mam pytanie - rozwiązał ktoś problem z MP4 + napisy?
Bo jak wiadomo normalnie nie odtwarza MP4 wraz z napisami, a w naszym ET5E nie przechodzi trick jak we wcześniejszych Panasach zmiany rozszerzenia ;].

Dodam, że raz wy-klikałem coś na pilocie i odtworzyło mi MP4 z napisami, ale nie było polskich znaków i nie dało się tego zmienić, gdyż w opcjach MP4 nie ma nic odnośnie napisów.
Za Chiny nie mogę powtórzyć tricku - pewnie był to jakiś bug.

DLNA: jakby ktoś szukał darmowego dlna - pod winde - Serviio odtwarza wszystko.
Na routerku (z OpenWrt) mam podłączony dysk + minidlna.
 

sipap

New member
Mam pytanie - rozwiązał ktoś problem z MP4 + napisy?
Bo jak wiadomo normalnie nie odtwarza MP4 wraz z napisami, a w naszym ET5E nie przechodzi trick jak we wcześniejszych Panasach zmiany rozszerzenia ;].

Dodam, że raz wy-klikałem coś na pilocie i odtworzyło mi MP4 z napisami, ale nie było polskich znaków i nie dało się tego zmienić, gdyż w opcjach MP4 nie ma nic odnośnie napisów.
Za Chiny nie mogę powtórzyć tricku - pewnie był to jakiś bug.

DLNA: jakby ktoś szukał darmowego dlna - pod winde - Serviio odtwarza wszystko.
Na routerku (z OpenWrt) mam podłączony dysk + minidlna.

Mam nagranych z 30 filmów w formacie MP4 z napisami i odtwarza mi je z dysku i z pena. Nie próbowałem jeszcze przez WiFi i jakiś media serwer,ale myślę że też wszystko pójdzie.
Nie wiem dlaczego masz klopoty z MP4 i napisami.
 
Do góry