Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Puchaty86

New member
Chciałem zapytać, jaka jest właściwie różnica między wersją TX-L42ET50E a TX-L42ET5E a TX-L42ET5EW?
Czy warto dopłacać parę stówek do 50?
 
Ostatnia edycja:

szakalq

New member
Chciałem zapytać, jaka jest właściwie różnica między wersją TX-L42ET50E a TX-L42ET5E a TX-L42ET5EW?
Czy warto dopłacać parę stówek do 50?

TX-L42ET5E a TX-L42ET5EW: Kolor obudowy grafitowy/biały a od TX-L42ET50E różnią się:
- rodzaj 3d pasywna/aktywna
- type panelu - technologia odświeżania 300/800Mhz
- w et50 lepsze głośniki plus głośnik niskotonowy
- w et50 jest nagrywanie na dysk/usb

I to chyba tyle, czy warto dopłacać to zależy, czy potrzebujesz tych funkcji których brak w et5.
 

Puchaty86

New member
Czyli różnice między et5e a et5ew to tylko kolor obudowy? Cenowo ta różnica wskazywałaby na coś innego.
Zapytam jeszcze jak wygląda jakość obrazu tych modeli w stosunku do samsunga ue40es6800?
Chcę kupić telewizor i nie wiem jaki:) Moim zdaniem najlepiej tu wypada 50e ale nie daje okularów w zestawie, a to koszt dosyć spory (zauważyłem, ze okulary panasa są drogie).
Może i bym wziął samsunga ale słyszałem, że smuży i często zdarza się mityczny clouding.
Jak to się Waszym zdaniem prezentuje?
 

hadetivi

New member
Ojciec kupił to TV i chciałem podłączyć go pod kino domowe z Samsunga. Kino ma parę lat ale ma wyjście HDMI, ma wyjście chyba się to nazywa komponent ( 3 osobne dziurki) i zwykłe czincz. I za diabła głos nie idzie przez kino, podłaczyłem po HDMI (w TV wybrałem wejście nr 2 jak piszą w instrukcji) i nic, po czinczu też nic. W TV nie widzę, żadnej opcji na przestawienie na kino. Czy ktoś mógłby pomóc? Czy po "komponencie" można puścić głos?

P.S. Podobno to TV ma 300Hz a jak pokazuje się program to widać 50Hz. Trzeba w nim coś przestawić?

Złącza komponent nie przesyłają dźwięku, tylko obraz. Przy połączeniu komponentem dźwięk bierzemy podłączając właśnie te cinche, o których piszesz. Zakładam, że te cinche w twoim kinie to jest wejście sygnału, bo po co przesyłać dźwięk z kina do TV? Kino ma puszczać dźwięk przez głośniki podłączone do niego samego.
Co do tego hdmi - owszem złącze hdmi2 w et5 ma ARC, czyli zwrotny kanał dźwięku. Jest to właśnie po to, by jednym kablem przesłać obraz z kina do tv i jednocześnie przesłać ewentualny dźwięk z tv do kina. Jest tylko jeden mały kruczek, otóż funkcja ARC została wprowadzona w wersji 1.4 specyfikacji hdmi. Polecam lekturę w Wikipedii - HDMI
Wobec tego, aby poprawnie zadziałało to połączenie kina do tv za pomocą hdmi, to wszystkie elementy muszą być zgodne z tą wersją hdmi - czyli porty hdmi w kinie oraz tv oraz kabel je łączący. ET5 spełnia ten wymóg - inaczej przecież gniazdo nie byłoby opisane w ten sposób. Zostaje Ci więc sprawdzić jak to jest w przypadku kina i posiadanego kabla. Kable hdmi w wersji 1.4 czasami mają też w opisie podane, że obsługują ethernet, czy też 3D. Może to być przydatne przy wyborze kabla.
 

damiok

New member
@Lolek7825

tak CI (czeski błąd mi się wkradł) Rozumiem, że ten Panasonic posiada złącze CI bez + obsługiwane z tego co widziałem tylko przez "n". Cyfrowy Polsat oraz Cyfra korzysta z modułu CI+, czyli nie mogę skorzystać z ich oferty ;(;(;(


Pod TV chciałbym podłączyć narazie głośniki 2+1 logitecha - mini jack -> najprościej pod wejście słuchawkowe je podłączyć? bo w którymś wątku widziałem że głośność głowna z TV może być regulowana za pomocą pilota, natomiast głośność wyjścia słuchawkowego tylko poprzez menu.
 

hadetivi

New member
Jaki kabel hdmi do Panasonic ET5 ? Panasonic nie podaje jakie gniazda HDMI (1,4 czy 1,3). Czy to ma jakieś znaczenie jeżeli do połączenia dekodera cyfrowej kablówki jest kabel np HDMI 1,3 ? Jaki kabel powinien być jeżeli chce się rozdzielczość full hd, 3D ? Czy ma jakieś znaczenie długość np 1m,1,5m,2m
Wersja hdmi ma znaczenie, bo w zależności od niej poprzez to złącze dostępne są różne funkcjonalności. Najprościej jest poczytać o tym w Wikipedii - HDMI
Widać w podanej tam tabeli, jakie są różnice pomiędzy różnymi wersjami hdmi. Na przykład wersja 1.4 jako jedyna obsługuje, cytuję: Kanał Ethernet (HEC), Zwrotny kanał audio (ARC), 3D Przez HDMI, Obsługa rozdzielczości 4K x 2K
Natomiast co do długości, to raczej nie ma to znaczenia. może być tylko tak, że trudniej będzie znaleźć kabel w wersji 1.4 i np. o długości 15m czy 20m.
 

manipulator

New member
...
Trafiłeś chyba jakiś felerny egzemplarz, najlepiej niech wymienią cały tv albo sam wybierz się do jakiegoś sklepu weź coś na pena, co klatkuje u Ciebie i sprawdź jak wygląda to na innym egzemplarzu tv, będziesz widział czy to wina tv, czy faktycznie tak jest w tym modelu ;-) i ja np. tego nie widzę a Tobie to przeszkadza ;-)

Dzięki za linka, korzystałem z tego, ale kolory nie mają wpływu na płynność.

Poczytałem trochę i dowiedziałem się że to co mnie tak wkurza to efekt judder.

Tutaj można zobaczyć o so chodzi:
LN52b750 Judder.wmv - YouTube

Czyli generalnie efekt stroboskopowego przemieszczania elementów obrazu.
Prosiłbym ekspertów z tego forum o opinie - czy takie objawy wg Was są podstawą do dalszej walki z serwisem panasonica ?:cry:
 

skylla1

Member
Bez reklam
Wg. serwisu żadne efekty nie są podstawą do reklamacji, jedynie jak się telewizor zepsuje :).
A judder na pewno na dobrym źródle w Panasonicu nie występuje. Większość obserwowanych przeze mnie niedoskonałości obrazu jest wynikiem sygnału lub wyświetlanego materiału. Skąd to wiem? Otóż są kanały a właściwie programy na nich, gdzie obraz jest doskonały i pozbawiony wad. Na innych programach wady są widoczne - zatem dobry zawsze być może, choć niestety rzadko jest póki co.
Co do kabli - napiszę raz jeszcze - każdy kabel HDMI (bez różnicy czy ma napisane 1.3 czy 1.4) będzie dobry, bo kable są identyczne (te same piny połączone) - różnice są w złączach hdmi w sprzęcie. Taki marketing, aby kupować, kupować, kupować...
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/53951-kable-hdmi-1-4-a-1-3b.html
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
Złącza komponent nie przesyłają dźwięku, tylko obraz. Przy połączeniu komponentem dźwięk bierzemy podłączając właśnie te cinche, o których piszesz. Zakładam, że te cinche w twoim kinie to jest wejście sygnału, bo po co przesyłać dźwięk z kina do TV? Kino ma puszczać dźwięk przez głośniki podłączone do niego samego.
Co do tego hdmi - owszem złącze hdmi2 w et5 ma ARC, czyli zwrotny kanał dźwięku. Jest to właśnie po to, by jednym kablem przesłać obraz z kina do tv i jednocześnie przesłać ewentualny dźwięk z tv do kina. Jest tylko jeden mały kruczek, otóż funkcja ARC została wprowadzona w wersji 1.4 specyfikacji hdmi. Polecam lekturę w Wikipedii - HDMI
Wobec tego, aby poprawnie zadziałało to połączenie kina do tv za pomocą hdmi, to wszystkie elementy muszą być zgodne z tą wersją hdmi - czyli porty hdmi w kinie oraz tv oraz kabel je łączący. ET5 spełnia ten wymóg - inaczej przecież gniazdo nie byłoby opisane w ten sposób. Zostaje Ci więc sprawdzić jak to jest w przypadku kina i posiadanego kabla. Kable hdmi w wersji 1.4 czasami mają też w opisie podane, że obsługują ethernet, czy też 3D. Może to być przydatne przy wyborze kabla.
silaHD.....podejrzewam ze masz taki problem jak ja mialem ......ze wzgledu na wiek kina napewno nie ma opcji ARC...i podłączyłem po optical...i poszło...;-):D.
 

darope

New member
Dzień dobry, dzisiaj zakupiłem TX-L42ET5 MKV i mam problem z plikami MKV. Po prostu praktycznie Panas ich nie czyta. Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz? Pliki tną rozjeżdżają się- koszmar. Mój stary LG sobie z nimi świetnie radzi... testowałem kilka lików mkv. Czy to normalne? Czy reklamować?
 

Lolek7825

New member
Dzień dobry, dzisiaj zakupiłem TX-L42ET5 MKV i mam problem z plikami MKV. Po prostu praktycznie Panas ich nie czyta. Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz? Pliki tną rozjeżdżają się- koszmar. Mój stary LG sobie z nimi świetnie radzi... testowałem kilka lików mkv. Czy to normalne? Czy reklamować?

a jak odtwarzałeś?? pen, sd, dlna??


u mnie po dlna nie poszło (może coś źle zrobiłem) ale z karty SD bez problemu 1080 oraz 3d bez problemu....
 

darope

New member
Z pena i po wifi, żaden mkv nie poszedł prawidłowo, tak jakby coś z codekami było. Miałem też problem z większym plikiem avi (3 gb) nie mogłem go przewinąć
 

sipap

New member
A po WiFi to jakiego media serwera używałeś?. Ja korzystam z serwiio i PS3 MediaSerwer i nie mam problemu z przesyłaniem mkv. A są to często naprawdę duże pliki-również w formacie 3D. Problemem może też byc siła sygnału przy WiFi. Ile masz aktywnych kreseczek w teście mocy sygnału w telewizorze? Czy masz wgraną najświeższą wersję softu?
 

szakalq

New member
w jaki sposób mogę korzystać z telewizji hybrydowej, bo wiem że ten model ją obsługuje???

W telewizorach Panasonic usługa HbbTV jest dostępna – w menu nazywa się „Aplikacja usługi danych”, jednak jest domyślnie wyłączona na ten rok (trzeba ją samemu włączyć).
Aby ją aktywować, należy wejść w menu telewizora Panasonic: Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych.

instrukcja obsługi strona 42 (Telewizory - Telewizory LCD - TX-L42ET5 -manuals -Panasonic Polska)
 

Budrys77

New member
Ja również od kilku dni noszę się z zamiarem kupna TV. Bardzo poważnie rozpatruje również ten model (tyle że w wersji 32 cale) Nic większego się u mnie nie zmieści. Mogę powiedzieć, że w zasadzie jestem zdecydowany na 99% na Panasa.
W grę wchodzi również Philips PFL50007K- też 32 calowa wersja-raczej jednak skłaniam się w stronę Panasonica... Panasonic ma 3 D, ale to nie tym wygrał w moich oczach. Po przeczytaniu internetu mam wrażenie, że ma on mniej irytujących wad od tego Philipsa i jak dla mnie ładniejszy design.. Chociaż w sumie TV nie kupuje się dla ładniejszego wyglądu.
Pytanie-najlepiej do kogoś kto miał do czynienia z oboma modelami, ale inne opinie też będą mile widziane.
Jak wygląda kwestia jakości obrazu w tych tv? Czy któryś z nich wypada pod tym względem wyraźnie lepiej, czy raczej można powiedzieć, że w tym aspekcie są porównywalne?
Nie mam możliwości porównania obu TV na żywo, dlatego byłoby fajnie usłyszeć opinię od kogoś, kto miał możliwość obcowania z tymi dwoma LEDami.:wink:
Krótko mówiąc: gdzie będę miał lepszą jakość obrazu?
Jeśli to ma znaczenie: Polsat Cyfrowy (w tym kilkanaście kanałów HD+ i kanały w SD- wszystko na kablu HDMI.)
TV będę nabywał Via internet. Od wczoraj mój faworyt już zdążył zdrożeć w sklepie, który sobie upatrzyłem.:sad: Na miejscu nie ma aktualnie żadnego z tych modeli.
 

kuchcik

New member
W telewizorach Panasonic usługa HbbTV jest dostępna – w menu nazywa się „Aplikacja usługi danych”, jednak jest domyślnie wyłączona na ten rok (trzeba ją samemu włączyć).
Aby ją aktywować, należy wejść w menu telewizora Panasonic: Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych.

instrukcja obsługi strona 42 (Telewizory - Telewizory LCD - TX-L42ET5 -manuals -Panasonic Polska)


Dziwne bo u mnie w opcjach tego nie ma (47ET5e) .Jak jest u Was ???
 

Fernando1910

New member
Jestem świeżym posiadaczem tego telewizorka. Zakupiłem go dzięki wam, bo było sporo pozytywnych opinii. Jednak zanim zdam relacje z tego jak sam oceniam TV proszę was o pomoc. Chciałbym podłączyć TV do kina domowego, tak aby dźwięk wychodził przez to urządzenie. Z tego co wiem trzeba to zrobić przez Digital Audio Out? Gdzie można taki kabelek kupić, aby przechodził w cinch? Proszę o porady
 
Do góry