Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

tomciu23

New member
Witam, wczoraj stałem się posiadaczem DT50 tyle że w wersji 42 cale.Podzielę się wrażeniami.Na tą chwilę mam mieszane uczucia. Po uruchomieniu szału nie było. Przesiadłem się z 32 calowego Panasonica LX85p, który grał całkiem nieźle może dlatego DT50 nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia (poza tym że większy, ładnie wygląda).Tv mam podłączony do mediaboxa od UPC i do PS3. Mam kilka spostrzeżeń i pytań do posiadaczy tego tv.
1. telewizor posiada matrycę IPS, kąty boczne są ok, ale pionowe to już porażka (porównując do poprzedniego Panasonica który również posiadał matrycę IPS - tam obraz patrząc z góry nie tracił na jakości). Wystarczy wstać z kanapy i obraz staje się jasny. Zauważyłem, że patrząc z góry pod kątem z lewej strony obraz jest bardziej jasny niż kiedy stoję z prawej strony. Generalnie obraz jest ok jak tv jest na równi wzroku.Wtedy patrząc z boku obraz nie traci na jakości. Czy to jest normalne? Czy te matryce IPS montowane w LED LCD są "gorsze" pod względem kątów pionowych niż te które Panasonic montował w LCD z podświetleniem CCFL?
2. czy w Waszych tv patrząc z bliska za krawedź ramki widać diody z podświetleniem LED (u mnie widać je na bokach na całej długości, ale przy dolnej i górnej krawędzi ekranu tylko na długości 2/3 ekranu od lewej strony )? Czy to jest normalne czy może wynika z niestarannego montażu?
Zauważyłem że w lewym dolnym rogu przy ciemnych scenach obraz jest jaśniejszy.
Bardzo się bałem błyszczącej matrycy (poprzednio miałem tv z matową), ale jak na razie nie przeszkadza mi to aż tak bardzo (zobaczymy jak będzie w słoneczny dzień bo dzisiaj jest szaro na dworze). 3D nie testowałem (nie mam okularów) ale jak wszedłem w Viera 3D World to te filmy strasznie rwały (niezależnie jaka jakość) a internet mam "podobno" 50 M/b - tv jest podpięty do sieci po kablu. Menu działa szybko i sprawnie (nic się nie zawiesza póki co). Dźwięk jest całkiem dobry. Mi w zupełności wystarcza. Aha w ustawieniach zmieniłem gamma z 2.2 na 2.4 (dla mnie obraz był za jasny na ustawieniu gamma 2.2).Może ktoś ma jakieś dobre rady bo w tych zaawansowanych opcjach ciężko się odnaleźć?
Jak ktoś się waha czy kupić ten tv i ma jakieś pytania to chętnie odpowiem

pozdrawiam
 

tomciu23

New member
wstałem już ze 20 razy i nie widze żadnych zmian w jasność obrazu rozmiar 50

Moze masz tv na innej wysokosci. U mnie stoi na wysokosci 35 cm od podlogi. Stojac na wprost z odleglosci 2m od telewizora obraz jest ok, ale wystarczy ze zrobie dwa kroki w prawo lub lewo obraz sie rozjasnia. Co ciekawe bardziej jasny jest jak patrze na tv z lewej strony niz pod tym samym katem ze strony prawej. Nie wiem czy tak ma byc czy z moim dt50 jest cos nie tak. Denerwuje mnie jak stoje w drzwiach pokoju i widze mgle na ekranie. Wczesniej w tym samym miejscu stal 4 letni panas lcd ccfl i nie bylo takich zmian w jasnosci ekranu. Nie wiem moze za duzo oczekuje od tego tv
 

ryba77

New member
JA od wczoraj tez jestem posiadaczem 55DT50e. Nie pomoge z tym patrzeniem z góry. Tv wisi na scianie i nie patrze na niego z góry.

Ogólnie dobry zakup. Właśnie leci Tintin w HD i po prostu obraz bajka.

Nie wiem czy ktos o tym wczesniej pisał ale dla mnie miłym zaskoczeniem jest dźwięk w tym Panasie. Mam salon 40 m
 

tomciu23

New member
JA od wczoraj tez jestem posiadaczem 55DT50e. Nie pomoge z tym patrzeniem z góry. Tv wisi na scianie i nie patrze na niego z góry.

Ogólnie dobry zakup. Właśnie leci Tintin w HD i po prostu obraz bajka.

Nie wiem czy ktos o tym wczesniej pisał ale dla mnie miłym zaskoczeniem jest dźwięk w tym Panasie. Mam salon 40 m

Gdy patrzy się z góry na wprost nie ma problemu, dopiero patrząc z góry pod kątem obraz się rozjaśnia. Generalnie i tak oglądam na wprost więc nie ma problemu ale chciałem zapytać czy inni użytkownicy też to zauważyli (a może po prostu mam za niski stolik )

Potwierdzam że dźwięk rzeczywiście jest b. dobry
 

mystaloba

New member
Jak jest z kontrastem w L42DT50 (matryca LG S-IPS), czy rzeczywiście jest tak niski jak piszą w niektórych recenzjach - 830:1 ??
Na francuskich stronach/blogach piszą o jednym negatywie jeśli chodzi o ten telewizor, jest to właśnie bardzo niski kontrast 830. Co sądzić o tym ? Znalazłem fajne 2 filmy tego samego gościa, który testuje DT50, ET5, E5 i WT50 i jeżeli patrząc się na te same menu VIERA CONNECT [6:19min.-DT50] [4:33min. - ET5] to widać, że DT50tka ma ciemniejszy obraz od ET5tki.

ET5 : รีวิว Panasonic LED รุ่น ET5 - [Smart Lifestyle by Viera] - YouTube


DT50 : ร฾วิว Panasonic DT50 (LED) - ดีไซน์เด่น ŕ¸***าพเด้ง! - YouTube
 

ryba77

New member
Wiesz tak naprawdę jak ktos bedzie sie chcial jakis minusów dopatrzyc to znajdzie. Wszystkim nie dogodzisz. Czasami mam wrażenie ze cześć osob przesadza z szukaniem dziury w calym i podaje takie szczegóły ze dla takich jak ja zwykłych użytkowników to są rzeczy tak na prawdę nie zauważalne.

Tak jak dla mnie patrząc na ten TV 55 calowy obraz jest swietny, kolory piekne. Kanały HD to sama radość dla oczu. Granie na xboxie 360 rewelka, 3d bajerek ale cieszy oko i jest fajny, nawet mi tesciową straszy :) to 3d jak jej wlaczyłem film o życiu w oceanie.

Ludzie powiedzą ze są lepsze TV, pewnie ze sa, kasa pewnie tez adekwatnie wieksza. Zaraz wejda pewnie nowe modele i znowu atmosfera sie zagesci. Zawsze gdzies krąży mysl, a moze trzeba było wziac inny TV ale tak sie mozna wykonczyc.

Ja gdybym wybieral jeszcze raz to też bym go kupil. Jedyny minus to to że mogli by dac przynajmniej 2 pary okularów w komplecie albo zrobic 3d pasywne jak w ET5E i pewnie wziąłbym ET ale wizualnie na scianie nie ma co porównywac DT jest znacznie ładniejszy i obraz chyba troche ładniejszy
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Nie no tv jest naprawdę rewelacyjny pod każdym względem! Nawet na niego mam "chrapkę" ale ten kontrast trochę mnie straszy dlatego, że mam monitor z podobnym kontrastem 800:1 i to rzeczywiście trochę psuje jakość. Stąd jest to jedna moja wątpliwość co do tego leda. Również wolałbym aby miał 3d pasywne wtedy chyba byłby idealny! Ale jak to sam powiedziałeś, nie ma telewizorów idealnych i tego się trzymajmy.Oglądałeś już jakiś mecz na nim ? Przy szybkich strzałach/podaniach nie ma efektu teatru ?
 

ryba77

New member
Co kontrastu to tu jest ok. Jak nastawisz obraz dynamiczny to kontrast masz na maxa i nie widaćszczegółów jak w kazdym innym TV, Jak weżmiesz obraz normalny albo kinowy to już jest super i można tylko sie delektować obrazem, kolorami itd.

Musiałbys sam zobaczyc obraz to nie pisalbys o suchych cyfrach jakie sa podawane ale to tylko moje odczucia, ja jestem laikiem jesli chodzi o te wszystkie techniczne sprawy. Wiem tylko ze jak oko mi mówi ale zajebi... obraz to to dla mnie jest najwazniejsze.

Wczoraj z dzieciakami Ogladalismy na TVN Film o pszczołach no poprostu cos pieknego
 

ryba77

New member
Oglądałeś już jakiś mecz na nim ? Przy szybkich strzałach/podaniach nie ma efektu teatru ?

Co ty wszytko pieknie chodziło. Choć nie ukrywam, że ogldałem tylko chwile jakąs powtórkę meczu na N-sport. Cieżko się dopchać do TV, bo albo dzieciaki bajki ogladają albo żona chciałaby jakis serial lub film obejzec, a mecze teraz w przerwie zimowej sa na koncu listy oczekujacej :) Moze uda sie chwile poogladac jakis mecz wieczorem to jutro Ci napisze
 

mystaloba

New member
Co ty wszytko pieknie chodziło. Choć nie ukrywam, że ogldałem tylko chwile jakąs powtórkę meczu na N-sport. Cieżko się dopchać do TV, bo albo dzieciaki bajki ogladają albo żona chciałaby jakis serial lub film obejzec, a mecze teraz w przerwie zimowej sa na koncu listy oczekujacej :) Moze uda sie chwile poogladac jakis mecz wieczorem to jutro Ci napisze
Stokrotne dzięki!

W ogóle to mam 2 typy ET5 i DT50 w wersji 55" chyba, że WT50 będzie w promocji "Taniej o VAT" w MM to może skuszę się na niego, bo jak narazie cena odstrasza.
Czekam na recke z testowanego meczu.
 

tomciu23

New member
Obraz moze i ok ale tylko jak wzrok masz na wysokosci ekranu (wtedy nawet pod katem wszystko wyglada dobrze). Problem w tym ze jak telewizor stoi na niskim meblu (u mnie 35 cm od podlogi) to juz nie jest tak rozowo. Wtedy patrzac z pozycji stojacej katy boczne tragedia (wystarczy kucnac i juz jest dobrze). Nie wiem, moze sie czepiam ale mialem Panasonica z matryca IPS Alpha i nic takigo nie mialo miejca. Wiec jak ktos ma niski mebel to niech sie zastanowi nad zakupem bo albo bedzie musial powiesic tv wyzej na scianie albo bedzie ogladac tv siedzac na podlodze. Panowie prosba niech ktos sprawdzi to u siebie bo moze mam uszkodzony tv i mieszam innym w glowie.
 

radzik128

New member
ktoś pisał prędzej że jak wstanie to mu się obraz rozjaśnia ty teraz o jakiś kątach piszesz albo ja jestem ślepy albo z waszym sprzętem coś nie tak bo ja nic nie widzę mam go od dwóch tygodni i chodzi średnio po 12 godzin
 

tomciu23

New member
ktoś pisał prędzej że jak wstanie to mu się obraz rozjaśnia ty teraz o jakiś kątach piszesz albo ja jestem ślepy albo z waszym sprzętem coś nie tak bo ja nic nie widzę mam go od dwóch tygodni i chodzi średnio po 12 godzin

No właśnie dlatego pytam. Może trafiłem na jakiś badziew za 4 k. Swoją drogą co za czasy że przy zakupie tv trzeba przebierać konkretne sztuki jak pomidory na bazarze (a i tak nie wszystko jesteś w stanie sprawdzić od razu). Każda sztuka jest inna (jeden ma clouding, inny banding, jeszcze inny wszystko na raz).Sprzedają nam niedopracowane produkty i tyle. A potem wciskają kit że wszystkie te wady to niedoskonałość technologii i że mieszczą się w normie (tylko co to za norma).
Ktoś pytał jak wyglądają mecze na tym tv. Generalnie jak ktoś ma dobry i wyczulony wzrok to i na DT50 zauważy że obraz jest niejednolity (DSE np.). U mnie to widzę a mam 42 cale więc podejrzewam że im większy tym może być bardziej widoczne (na ET5 podobno jest jeszcze gorzej). Zaznaczam że widzę to tylko jak oglądam mecze więc jak ktoś nie ogląda to może nie zauważyć. Rozważałem zakup Philipsa 6007. Pewnie jak bym kupił Philipsa to żałowałbym że nie kupiłem DT50. DT 50 przynajmniej ładnie wygląda :). Dźwięk też ma niezły (oczywiście jak na LCD LED). A jeśli chodzi o obraz to szału nie ma. Są lepsze tv. Wystarczy poczytać testy na zagranicznych portalach. Tam ten TV nie wypada najlepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ja kupiłem bo się żonie podobał a czy kupiłbym jeszcze raz? Raczej nie
 

radzik128

New member
jeden woli żone drugi teściowa jeden chwali fiata drugi mercedesa jeden mówił że franek w połowie roku (nowego)dojdzie do 4 zł drugi że spadnie poniżej 3 ile pytań tyle odpowiedzi ale nikt nie powie ći na 100 % że ten tv jest najlepszy także każdy chwali swoje i wybiezre ten tv który jego zdaniem będzie najlepszy
 
Do góry