Panasonic TX-L47DT50 -test otwarty. Najładniejszy telewizor w historii firmy.

cosby

New member
Tyle napisałeś w teście. Interesuje mnie raczej jak czyta ;) Czy da się na 55 calach z 3 metrów komfortowo czytać gdy ktoś nie jest jastrzębiem ;) Wcześniej ktoś pisał o tym że czcionka jest poszarpana. Nie mogę pojąć...
 

maciek1422

New member
Czcionka jest mała, ale ja tak z 4,5m czytam w sumie bez problemu, a mam 47 cali. Tylko nie ma żadnej otoczki czarnej i jak jest jakaś scena, że akurat pod napisami jest coś jasnego to nie widać.
Nie ma możliwości regulacji. Nie zauważyłem, żeby czcionka była poszarpana.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Powiedzmy sobie szczerze - napisy są malutkie i postrzępione oraz tylko białe, więc czytelność słaba. To największy obecnie problem wszystkich Panasoniców moim zdaniem.
 

zet357

New member
czy 47wt50 posiada dużo lepszy obraz? czy opłaca się dopłacać czy brać 47dt50. czy okulary 3d dołączane standardowo do wt50 są porządne na usb (TY-ER3D4ME) czy tak jak 50vt50 na baterię
pozdro
 

cosby

New member
Cały TV mi się podoba ale biorąc pod uwagę że i tak trzeba będzie śmigać z zewnętrznego playera to coraz poważniej myślę o Philu 6007K. Aktualnie w euro jest za ok 5600 za 55' a do tego fajny gratis za 900 - 1000 zł w postaci Xboxa z Halo4.

Orientujecie się jak te TV wypadają obok siebie? Niestety tego Phila nigdzie nie mogę obmacać. Euro chce mi go tylko wysłać na adres domowy...
 

bombola

New member
Phila 6007 w 42" obmacywałem w EURO "Forum Gliwice" i ma "amortyzowaną" matryce LG obok wisiał 46" 7007. Ja jaknarazie nie widzę potrzeby używania zewnętrznego playera w wt50
 

tomciu23

New member
Panowie jestem prawie zdecydowany na ten tv. Rozważam też zakup Philipsa 6007. Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu (głownie 2D). Jak ten tv sprawuje się w nasłonecznionym pokoju? Czy ta aluminiowa ramka się nie rysuje? (oglądałem ten tv w paru sklepach i w każdym ramka była porysowana). Jak ten Panas radzi sobie podczas oglądania meczów piłki nożnej? Czy nie ma żadnych artefaktów? W tej chwili posiadam 5 -cio letniego Panasonica (LX85P) i podczas oglądania meczów pojawia się dużo artefaktów (takie aureole wokół postaci i na krawędziach ekranu, głównie podczas zbliżeń) - strasznie mnie to denerwuje.Czy Panasonic DT50 spełni moje oczekiwania? Czy jest coś lepszego w tej klasie cenowej? (może Sony HX 850?)
 

tomciu23

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost (preferowana obrotowa podstawka)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna prostopadle do telewizora, w lato słońce świeci do około godz 14, mam rolety ale niekoniecznie chciałbym z nich korzystać
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX 32 LX85P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najważniejsze żeby miał b. dobry, ostry i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv cyfrowa UPC (28 kanałów HD)
10.Jakie urządzenia ? mediabox HD od UPC, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej nie lubię jak coś odbija się od ekranu, nie wiem jak się sprawują lcd led z błyszczącą matrycą podczas oglądania w dzień, ale np. plazma w słoneczny dzień nie bardzo mi odpowiada (widziałem u siostry)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dużo piłki nożnej, filmy, córka ogląda dużo bajek
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie jest to dla mnie priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Philips, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? w obecnym artefakty podczas szybkiego ruchu kamery podczas oglądania piłki nożnej, w plazmach głośna praca, powidoki, mrowienie na ekranie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 ale jeśli za 1000 zł więcej będę miał zdecydowanie lepszy obraz jestem w stanie dopłacić
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, na mnie większe wrażenie zrobiło aktywne, ale kupowanie sztuki okularów za 250 zł mi się nie uśmiecha, pewnie i tak nie będę miał czego oglądać w 3D więc traktuje to jako dodatek

Żonie bardzo podoba się ten Panasonic DT50 (wizualnie hehe). Ja z kolei raczej bardziej skłaniam się do wyboru Philipsa 6007 (kusi mnie Ambi Light). Chociaż jeśli chodzi o markę wyżej stawiam Panasonica. Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu? Do tych warunków i potrzeb, który z tych dwóch tv spełni bardziej moje (i żony heh) oczekiwania?
 

kafar7

New member
Czy ktoś mi może powiedzieć czy ten model tj. Panasonic TX-L47DT50E
posiada przeglądarkę internetową, żebym mógł sobie wejść na przykład na strony z darmowymi filmami erotycznymi.
 

tomciu23

New member
Kiki na forum philipsa 6007 napisales ze warto doplacic do panasonica dt50. Tutaj piszesz ze idealnym rozwiazaniem dla mnie bedzie philips. Ktory z tych dwoch tv jest lepszy pod wzgledem wyswietlanego obrazu? Ktory mniej odbija swiatlo od matrycy? Zastanawiam sie tez nad wielkoscia. Czy do ogladania z odleglosci 2,5 m 42 cale nie bedzie za malo i czy warto w zwiazku z tym zrezygnowac z 42 dt50 kosztem np. 47 cali. Et5 badz et50? A moze jest jakas alternatywa (oprocz le 830 - raczej nie bede kalibrowal tv)
 

franc774

New member
@tomciu23 doradzę Ci w wyborze wielkości tv, bo ja tak właśnie oglądałem z odległości 2,5 metra przed przeprowadzka, miałem w pokoju tv 32" ale po jakimś czasie zmieniłem na tv42" Telewizor był przez dwa lata, przez ten czas bardzo zmalał (kwestia przyzwyczajenia,dosłownie kilku dni) Wiedząc ,że będę się przeprowadzać kupiłem tv 47" na "nowe" mieszkanie ale postawiłem go jeszcze na parę tygodni na miejsce tego 42". Pierwsze wrażenie było takie ,że tv jest bardzo duży ale oglądało się bardzo dobrze, rozmiar był idealny(polecam).17 Grudnia kupiłem tv z tego tematu TX-L55DT50E wygląd robi dobre wrażenie, obraz naprawdę dobry. Oglądam z 3,20m.
Pozdrawiam
 

ryba77

New member
Mam ten sam problem wstawiłem osobny wątek. Ogólnie byłem nastawiony na ten tv 5 cali ale kuzyn kupil es7000 troche sie nakreciłem i gdyby nie idiota kierownik działu rtv w Mediaexpert pewnie dzisiaj miałbym tego samsunga a tak dostałem 1 dzien do namyslu. W testach es 7000 ludzie nazekali na obraz wieczorem gdzie spada jego jakosc a ja głownie ogladam cos wieczorem jak dzieciaki padna. Jakos wewnetrznie czuje ze powinienem wziąć 55DT50e i ewentualnie pozniej dokupic okulary, bo 3d jes na 3 miejscu na czym mi zalezy.

1. Głownie zalezy mi na obrazie 2d wieczorem
2. Gry na xbozie 360 a pozniej jako bajer 3d.
Internet i wszystkie funkcje z tym zwiazane sa dalej
 
Do góry