Panasonic TX-L42ET5

Amaru

New member
Również niecierpliwie czekam na test ET5 bo jestem niemal zdecydowany do kupna, znam jego dobre strony ale chciałbym poznać również wady oraz opis wszystkich funkcji tego telewizora jak to wygląda w rzeczywistości. Chyba jeszcze w Polsce nie pojawiła się żadna recenzja niestety :/ Kiedy można będzie tutaj ją przeczytać?

Pozdrawiam,
Amaru
 

TomaszPawel

New member
Byłem wczoraj w RTVAGD i testowałem panasonika TX-L42ET5E i za cholerę nie wiem jak ustawić te parametry które są podane w w/w recenzji:
Viewing mode:
Cinema Contrast 30 Brightness 0 Colour: 30 Sharpness: 2 Color balance: Warm Eco On/Off Vivid color Off P-NR Off Intelligent Frame Creation Off Gamma 2.2 16:9 Overscan Off R-Gain -1 G-Gain -8 B-Gain 6 R-Cutoff 0 G-Cutoff -2 B-Cutoff +1

O ile nie ma problemu z ustawieniem:

Viewing mode: Cinema Contrast 30 Brightness 0 Colour: 30 Sharpness: 2 Color balance: Warm Eco On/Off Vivid color Off P-NR Off Intelligent Frame Creation Off

to nie mogę nigdzie znaleźć w menu tych parametrów:

Gamma 2.2 16:9 Overscan Off R-Gain -1 G-Gain -8 B-Gain 6 R-Cutoff 0 G-Cutoff -2 B-Cutoff +1

Gdzie one są poukrywane?

W skrócie - tryb normalny vs kinowy - tylko te się nadają - w normalnym obraz 1080 jest bardzo kolorowy, ale śnieży... natomiast w kinowym jest cholernie nie ostry a kolory są wyprane...
 

Tango27

New member
@ TomaszPaweł

Jeśli mowa o plazmach 3D, to trzeba dodać koszt 4 szt okularów 3D (jakieś 1200) aby mieć porównanie z 42ET5, bo w komplecie do niego masz 4 pary okularów.
Czyli: 42ET5 -> 3500 a plazma (42GT30 2600 + okulary (4pary) 1200)-> 3800.
Różnica 300,- zł to tylko 8,5% , więc dla mnie nie tu jest pies pogrzebany.
Jeśli jakość tego ET5 jest porównywalna z jakoscią obrazy plazmy to właściwie dlaczego nie?
 

al-aksa

New member
czy matryca jest szklana czy matowa w tym ET5??
Jak skaluje sygnał SD?
A może LG 42LW570S będzie lepszy choć tańszy? matryce chyba takie same i tu i tam.
 

zotac

New member
Witam
Mam pytanie do Kikiego jak testował ten model odnośnie pasywnego 3D w tym TV, mianowicie czy obraz 3D jest gorszy od aktywnego w modelach plazm GT30 czy porównywalny a może nawet lepszy:)
 

micmus

Member
Bez reklam
Nie jest to szklana matryca za szybą także i tak jest lepiej niż w jakimkolwiek TV za szkłem. Jest błyszcząca, ale potrafi trochę załamać źródła światła. Przykładowo Toshiby z zeszłego roku co były za szkłem miały jeszcze gorzej i wszelkie inne z szybą.

Jeśli TV nie stoi naprzeciwko okna dramatu nie będzie.
 

jasnymurzyn7

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego tv mam kilka pytań:
1. Gdzie można ustawić aby telewizor włączał się odrazu z portu hdmi a nie portu analogowego?
2. po podłączeniem dysku twardego telewizor wyszukuje dość długo plików video. czy można gdzieś ustawić aby telewizor nie wyszukiwał plików tylko wyświetlał całą zawartość dysku łącznie z folderami?
 

wojtas000

New member
start z gniazda hdmi a nie analog.

Witam podobnie jak kolega mam problem z ustawieniem przy uruchomieniu TV muszę przełączyć (wcisnąć na pilocie av) z trybu analog do gniazda hdmi. Mam podpięty po TV N. w ustawieniach mam autowybór źródła ustawione na av i nic

Może ktoś podpowiedzieć.
 

szakalq

New member
spróbuj ustawić/sprawdź czy masz konfiguracja->ustawienia połączeń->samoczynne włączenie na włączony. ta funkcja odpowiada chyba za to, że jak włączysz tuner to tv wykryje sygnał i przełączy się na dane wejście.
 

hopbec

New member
Jestem posiadaczem tego tv od soboty. I mam pytanie czy poza wyjściem słuchawkowym nie ma więcej wyjść audio analog ? Chciałbym podpiąć głośniki Logitech X-530 do telewizorka.
 

mervel

New member
mam ten tv i mam wątpliwość co do filmów puszczanych przez usb np przez pena czy z dysku podpiętego.
wszystko śmiga wporządku, ale nie zawsze widzi napisy...dlaczego ?
próbowałem różnych formatów napisów (srt, txt) i nie ma zasady. Raz jest opcja włączenia napisów raz nie ma...od czego to może zależeć ?
brałem jeszcze pod uwagę, że może jest różnica czy tekst w pliku rozpisany jest w sekundach czy klatkach, ale też nie ma zasady....
ma ktoś jakiś pomysł ?
 

ali69

New member
mam ten tv i mam wątpliwość co do filmów puszczanych przez usb np przez pena czy z dysku podpiętego.
wszystko śmiga wporządku, ale nie zawsze widzi napisy...dlaczego ?
próbowałem różnych formatów napisów (srt, txt) i nie ma zasady. Raz jest opcja włączenia napisów raz nie ma...od czego to może zależeć ?
brałem jeszcze pod uwagę, że może jest różnica czy tekst w pliku rozpisany jest w sekundach czy klatkach, ale też nie ma zasady....
ma ktoś jakiś pomysł ?

W folderze ma być tylko film i jedne napisy te same nazwy, jak masz dwa pliki z napisami opcji włączania nie widać - przynajmniej u mnie (mam panasa ale GT50)
 
Do góry