Panasonic TX-L42ET5

picia11

New member
Co sądzicie o tym telewizorze Panasonic TX-L42ET5 czy jest wart swojej ceny około 4000 zł z pasywnym 3D, matryca chyba od LG. Szukam jakiegoś testu albo oceny tego TV przez osobę, która go posiada. Zastanawiam się nad kupnem tego Panasonica albo Samsunga UE6500, co o tym myślicie ?
 

picia11

New member
W sumie to w jakiej klasie telewizorów ten model Panasonica umieścić porównując go do Samsunga UE6500 czy UE7000 ? Proszę o opinię.
 

picia11

New member
Witam ponownie. Proszę o opinie użytkowników telewizora Panasonic 42ET5E lub link do jakiegoś testu ale po polsku. Ma pasywne 3 D i matrycę LG. Do jakiego modelu LG można go porównać ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skończyłem test. Gra super:
017_P1370050.JPG

021_P1370082.JPG
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę powiedzieć że czerń poprawiona jeszcze w stosunku do poprzedniego modelu. Czerń bardzo dobra, równe podświetlenie, extra kąty boczne bo na matrycy IPAlpha. Ale co najważniejsze płynność jest rewelacja.
A 3D pasywne - powiedziałbym możesz oglądać więcej bo nie uciążliwe.
I jak w 3 pasywne - bardzo dobre w klasie cenowej.
Jutro test skończony. Musiałem poprawić zdjęcia bo były poruszone..
 

trol2008

New member
Witam

Mam dylemat , czy wybrać Panasonic TX-L47ET5 czy może Sony KDL 46HX820 ?

Widziałem dzisiaj tego Panasonic TX-L42ET5 i obok stał Sony KDL 46EX720 i muszę przyznać ze obraz wydawał mi się ładniejszy w Panasonicu .

Proszę o opinie .
 

picia11

New member
Ja czekam na test panasonica wtedy się okaże co ten Tv potrafi. Ja bym brał Panasonica ze względu na pasywne 3D. Intryguje mnie jeszcze LG 42LM660S wygląd ma zabójczy ale jak wiadomo wygląd to nie wszystko.
 

trol2008

New member
Na mnie zrobil naprawde dobre wrazenie. w porownaniu do ex720 miał duzo cieplejsze i zywsze koloru. 46 cali moge kupic za 5tys. w tej samej cenie moge kupic kdl hx820. Tylko ze hx nigdy nie widzialem na zywo i zaufalem komentarzom na forach i opiniom. dlatego bylbym wdzieczny za porade odnosnie tego w ktory lepiej zainwestowa.
 

trol2008

New member
czekam strasznie na recenzje kiki, jestem ciekawy jak wyszedł w praniu ten sprzęt :) mam nadzieje że recenzja pojawi się lada moment :)
 

picia11

New member
Kiki czy ten panasonic ma możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk lub pendrive ? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
 

trol2008

New member
Chyba musimy poczekać do opublikowania recenzji, też szukałem tej informacji ale nigdzie jej nie znalazłem :-(

dużą zaletą według mnie jest możliwość odtwarzania plików MKV, tego u Sony mi brakuje ....
 

Tango27

New member
Też czekam. Od tego zależy decyzja czy zapłacić za sporo droższy (choć pasywny ) 3D LED 42ET5, czy jednak kupić tańszą plazmę 42S30.
 

picia11

New member
Chyba zamówię ten TV bez testów bo muszę w końcu coś kupić. Zastanawia mnie jeszcze konwersja 2D-3D czy firma Panasonic poradziła sobie z tą opcją, oglądałem ostatnio konwersję na tv LG i wyglądało to całkiem przyzwoicie.
Może ktoś się wypowie na ten temat ?
 

TomaszPawel

New member
TX-L42ET5 - myślę o nim, ale tak zaczynam się zastanawiać....

Ten telewizor kosztuje 3500zł, i jest to 42". Za 2600zł mogę kupić plazmę TX-P42GT30E, za 2900 TX-P46GT30E a za 3300 TX-P50GT30E...

i tak się zastanawiam czy ten telewizor LED jest warty tych 3500...

Tutaj jest jego test: na FlatPanelsHD

I znowu powraca mi odwieczny dylemat plazma vs LED...

Do tej pory tv oglądam na 24" delu U2412M - i właściwie jestem zadowolony - piękne kolory, piękny obraz - dobre kąty patrzenia... jedynie czerń pozostawia trochę do życzenia. Matryca matowa jest super nawet w słoneczne dni, a mam słoneczny pokój.

Ale żona się uparła na TV... ma już dosyć monitora ....

No i kusi mnie ta plazma 42 lub 46" - w sumie prawie za 1k mniej... (600zl w przypadku 46").

Ale mam obawy czy plazma da rade w jasnym pokoju, jakbym ją ustawiał to tyłem do okna na stoliku - także bezpośredni na nią słońca by nie padały...
 
Do góry