Panasonic TX-L47ET5E test . Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TX-L47ET5E test . Cokolwiek robimy robimy z pasją !

Walka systemów 3d trwa w najlepsze a tymczasem firmy który do tej pory stawały się nieprzejednane w swoich poczynaniach idą coraz częściej na kompromis.
g_main01.jpg


Firma Panasonic była jedną z pierwszych firm na rynku 3D. Do tej pory wszystkie telewizory
tego producenta wyposażone były w systemy 3D aktywne.
Do tej pory ....
Bo oto przed nami pierwsze dziecko japońskiego koncernu wyposażone w 3D pasywne. Czy oznacza to że Panasonic definitywnie przechodzi na tę stronę mocy ?
Otóż nie.
Panasonic wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom fanów marki umożliwił im po prostu również ścieżkę takiego wyboru.
g_main03.jpg


Na ile najmłodsze dziecko nawiązuje do wysokiego poziomu produktów Panasonica - zobaczymy w teście !

003_P1360926.JPG

Nowy design z pewnością może się podobać.
Widać wyraźnie że Panasonic wziął rozbrat ze swoją starą ekipą projektową i posłuchał potrzeb serca nowych, oczekujących użytkowników.


020_P1370002.JPG

Można powiedzieć że jest czym się zachwycać.

015_P1370048.JPG

Obok z prawej strony widać katy boczne innej znanej firmy telewizyjnej. Z prawej PanasonicET5

014_P1370072.JPG

Elementy skośne o długich przekątnych - widoczne ale mieszczące się w normie drgania.

Cały test w strefie klubowej link :
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/82...t5e-test-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
 

TomaszPawel

New member
No cóż, testowałem i tryb normalny jest beznadziejny - wprawdzie żywe kolory ale... śnieży....


Z kolei tryb kinowy - to kolory wyprane i brak ostrości detali...

Natomiast nadal nie wiem czy da się wejść w regulację gammy i RGB - nie wiem jak...

Sprzedawcy również nie wiedzą....
 

TomaszPawel

New member
wystarczy podłączyć antenę we właściwą dziurkę i jest extra .

Odtwarzałem z pendriva nagrany samodzielnie video w formacie AVCHD 1920x1080x25 oraz Home (1080 matroszka) - np sceny z lodem są na normalnym niebieskie a na filmowym szare...

Jutro idę jeszcze raz - mam pomysł na wejście w regulację rgb i gammy - bo chyba tutaj podpowiedzi nie znajdę...

No nic kto nie szuka nie znajduje...

Dodam, że z TV do tej pory nie miałem do czynienia jestem komputerowcem.
 
Ostatnia edycja:

grzelek

New member
No cóż, testowałem i tryb normalny jest beznadziejny - wprawdzie żywe kolory ale... śnieży....


Z kolei tryb kinowy - to kolory wyprane i brak ostrości detali...

Natomiast nadal nie wiem czy da się wejść w regulację gammy i RGB - nie wiem jak...

Sprzedawcy również nie wiedzą....


Instrukcja wejścia trybu RGB
Menu główne-Konfiguracja-Zaawansowany - wybierz włączony
potem
Menu główne-Obraz-druga strona zakładki-Ustawienia zaawansowane -Dostęp

Spędziłem jakieś 5 godzin przy ustawianiu tego TV jak by coś to pytaj podpowiem
Tylko ja mam wersje bez 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać że sprzedawcy nawet nie raczyli wziąć do ręki instrukcji nie mówiąc już o wiedzy ogólnej.
 

Hajek23

New member
Witam wlasnie zakupilem Panasonic TX-L42ET5E i musze powiedziec ze lipa, w scenach gdy osoba szybko sie rusza obraz nie nadąża ( nie wiem jak to opisac)
Obraz odtwarzany jest z dekodera ( Polsat cyfrowy)
Nie wiem czy to moze wina ustawien??
Wiecie moze czy idzie cos z tym zrobic??
 

Hajek23

New member
Poczytalem i wychodzi na to ze niestety tak zostanie?
A ja myslalem ze lipe zrobilem kupujac ten TV ( troche sie zdenerwowalem bo wybieralem go przez miesiac<szukania i czytania o telewizorach>) \
To bitrate zalezy od (polsatu cyfrowego) jesli dobrze rozumiem??
 

Hajek23

New member
na ZDF ok
Mam jeszcze pytanie ( w sumie dwa) -- Telewizor ma Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080
-a gdy nacisne przycisk " i '' na pilocie wyswietla sie 1080i/50 Wejscie czy to znaczy ze nie wyswietla w 1920x1080?? (tez przez POLST CYFROWY??)

I pytanie nr2-
Jak wiecie mam POLSAT CYFROWY - podlaczony przez HDMI i teraz gdy włączam tv wyswietla sie czarny ekran i komunikat "NIE ZNALEZIONO ŻADNEGO KANAŁU.PROSZE SPRAWDZIC ANTENĘ LUB LOKALNĄ DOSTĘPNOSC TEGO SYGNAŁU." dopiero gdy nacisne "AV" i wybiore odpowiednie wejscie HDMI przechodzi do POLSATU CYFROWEGO . >> Czy mozna zrobic (ustawic ) aby zaraz po włączeniu uruchamial sie POLSAT CYFROWY?? (Włączenie jednym przyciskiem)
 

youghurt

New member
Witam forumowiczów,
jestem szczęśliwym posiadaczem TX-L42ET5E. Jestem zadowolony z zakupu. Jedna funkcja jest drażniąca. Automatyczna regulacja jasności. Czy mógłby ktoś mi pomóc i napisać w jaki sposób można to wyłączyć? Na razie nie doszedłem do tego, gdzie się to modyfikuje.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

chriss1971

New member
A nie lepiej kupić tv LG ?? Bo tak sobie myślę, że skoro kupuję tv Panasonic to jako element główny tegoż produktu powinna być matryce Panasonic, a gdy zajrzymy z tyłu, naszym oczom ukazuje się LG Display. Tak tak , wiem że srata tata (tu wstawić wszelkie duperele tego świata, począwszy od zmian klimatycznych poprzez powiązanie korporacji celu obniżenia kosztów). Zastanawiam się tylko po co przepłacać za tabliczkę ??? Chodzi o soft ???
To tak samo jak ktoś kupuje Nissana Quashquaia a w środku silnik od francuza - co się na tym świecie porobiło. Kiedyś miałem Opla z silnikiem od Isuzu. Treaz mam Subaru z silnikiem , wlewem paliwa i wycieraczkami tejże firmy i wiem że to japończyk. Pewnie zaleje mnie krytyka i fala oburzenia ale czy słusznie ?? Sam chciałem kupić tego Panasa ale teraz zacząłem się zastanawiać czy warto ??? Może tak, może nie ???
Pozdrawiam
 
Do góry