Panasonic TX-42AS740E - test użytkownika

pociej

New member
Widok w Media Player...
Mamy tutaj miniaturki przy których nie pojawia się pełen tytuł no i samo przeglądanie i wyszukiwanie jest o wiele mniej przyjemne niż przy korzystaniu z listy jak przy DLNA.
Aha, nie widzi też podkatalogów...

Napisy czyta tylko w Media Player.
Z DLNA nie udało mi się ich odtworzyć.
Nie pamięta ustawień kodowania, za każdym razem muszę ponownie wybierać odpowiednie.

No i przy filmach 1080p jeśli parametr Reference frame jest większy niż 5 a dla 720p większy niż 9 telewizor nie potrafi poprawie otworzyć takiego pliku.

To tyle co mam w głowię, jakbyś miał jakieś pytania to pisz.
 
Ostatnia edycja:

krrrycha

New member
czyli z dysku bedzie czytal napisy?
szczerze nie wiem co to jest reference frame ale penie cakiem sporo filmow to ma wiec czesto sie zdarza ze nie odtworzy jakiegos filmu?
 

pociej

New member
Z dysku będziesz korzystał za pomocą Media Player także wszystko powinno być OK.

A co do częstości problemu z filmami o dużej liczbie ref frames to zdarza się rzadko.
 

tomek-roza

New member
Witam.
Mam pytanie odnoście dźwięku cyfrowego. Odtwarzam film z USB w tv i chce żeby ścieżka dźwiękowa 5.1 była odtwarzana przez kino. Mam podłączone kino przez digital audio z telewizorem i nie wiem czy telewizor nie przesyła dźwięku czy z moim kinem jest coś nie tak. na żadnym filmie nie działa:/
 

xluko

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie obrazu a dokładniej kalibracji. Czy udało sie komus ustawić jakoś ten model tv zeby wszystko wygladało dobrze? Obecnie oglądam na opcji prawdziwe kino (wprowadziłem kilka poprawek) i niestety wydaje mi sie ze to wygląda średnio. Mam nadzieje ze ktoś pomoże mi znaleźć na to lekarstwo.
 

digitalus

Banned
Witam
Tryb prawdziwe kino nie zawsze musi sie podobac.Sprawdz np tryb obrazu wlasny polecany na amerykanskim forum .W przypadku as650 tryb wlasny sprawdza sie bardzo dobrze.W as740 tez jest matryca ips czyli wrazenia wizualne moga byc dobre.
http://www.avsforum.com/forum/166-l...014-panasonic-tv-line-up-non-4k-thread-2.html
cytat
Ogromne dzięki Panowie. Faktycznie na ustawieniach własnych obraz (na moim TV) wygląda zdecydowanie lepiej, nawet przy podświetleniu na 100 czerń pozostaje czarna, czego nie mogłem uzyskac w trybie Prawdziwe kino.
 
Ostatnia edycja:

MORRN

New member
Witam,
Nabyłem w weekend AS750, telewizor spełnia moje wymagania. Mam jednak 2 pytania:
1. Czy napisy przy puszczaniu z odtwarzacza lub Remote 2 zawsze trzeba samemu włączać razem z kodowaniem, czy jest jakaś opcja która powoduje automatyczne ładowanie się napisów?
2. Opcja Miracast, mam appkę na tablecie która bez problemu przerzuca filmy z youtuba na telewizor, natomiast nie wiem jak odpalić w czasie rzeczywistym cały obraz z tabletu czyli widok ikon i innych programów, ma ktoś na to patent?
Z góry dzięki za podpowiedzi
 

pociej

New member
Hej MORRN

Odnośnie pierwszego pytania to niestety musisz za każdym razem wybrać napisy oraz poprawne dla nich kodowanie.
 

MORRN

New member
Na drugi punkt odpowiem sam:) może komuś się przyda. Trochę poszukałem i nie zależy to od funkcji w telewizorze czy apek na androidzie (lub innym systemie). Prawdopodobnie urządzenie telefon lub tablet musi mieć określone funkcje, moje mimo że nie tak stare nie obsługują funkcji mirroring, diplay screen, cast screen czy jeszcze innej nazwy. Dlatego mogę jedynie wysyłać treści z urządzeń a nie mogę zrzucić ekranu tableta na telewizor. Jeżeli się mylę to z chęcią wysłucham poprawek:)
 

pociej

New member
Pojawiło się dziś nowe oprogramowanie.
Bez niego nie możliwe było skorzystanie z aplikacji.

Wersja: 3.101

No i jak poprzednio nie ma wykazu co zmienili... (może ktoś ma takie informacje?)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Prawdopodobnie urządzenie telefon lub tablet musi mieć określone funkcje, moje mimo że nie tak stare nie obsługują funkcji mirroring, diplay screen, cast screen czy jeszcze innej nazwy. Dlatego mogę jedynie wysyłać treści z urządzeń a nie mogę zrzucić ekranu tableta na telewizor. Jeżeli się mylę to z chęcią wysłucham poprawek:)
Zgadza się. Oba urządzenia, tzn. i telewizor, i urz. mobilne muszą obsługiwać technologię Miracast (link TUTAJ). Przykładowo w tablecie Asus, który dostałem do tv w akcji promocyjnej Panasa opcja nazywa się "Wyświetlacz bezprzewodowy", natomiast w tablecie znajomego Samsung Galaxy Tab 4 "Screen mirroring". Zaś w tv zwie się "Dublowanie" ;).

Przy czym szczerze pisząc z możliwości "mirroringu" skorzystałem góra kilka razy. Glównie zaraz po zakupie tv, na początku zabawy ze sprzetem ;) Opóźnienia, kiepska jakość dźwięku. Nie bardzo wyobrażam sobie oglądania przez "toto" np. filmu, czy koncertu. Zresztą zazwyczaj multimedia strumieniuję do tv przez DLNA z serwera NAS. Czasem sporadycznie z tableta, z firmowej aplikacji Panasonica TV Remote 2, lub apek dostarczonych z serwerem NAS, czyli w sumie też przez DLNA.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ah-55

New member
Witam,w opisie tv jest ze ma tuner sat.dvbs-2,czy bede mogl odbierac tv sat. bez innych tunerow i oczywiscie czy obsluguje Diseq, ASTRA I HODBIRD.
 

ruster

Member
Witam,
Orientujecie się może jak sprawdzić czas grania i ilość włączeń? Jest dostępne to info z poziomu menu użytkownika, czy trzeba magicznym kodem przez menu serwisowe?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Znalazłem możliwość sprawdzenia poprzez Menu->Help->Version->Status 4 gdzie po literach cyfry oznaczają ilość godzin grania. Niestety jest to dla linii 2013 i nie wiem, czy dotyczy też linii 2014. Możecie to sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

truskawka

New member
ten tv ma dwa tunery , w takim razie czy opcja TV anywhere umozliwia ogladanie jednego kanalu na Tv a innego na tablecie jednoczesnie ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam,
Orientujecie się może jak sprawdzić czas grania i ilość włączeń? Jest dostępne to info z poziomu menu użytkownika, czy trzeba magicznym kodem przez menu serwisowe?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Znalazłem możliwość sprawdzenia poprzez Menu->Help->Version->Status 4 gdzie po literach cyfry oznaczają ilość godzin grania. Niestety jest to dla linii 2013 i nie wiem, czy dotyczy też linii 2014. Możecie to sprawdzić?

Na modelu AS800 działa , to i na AS750 powinno być tak samo.
 
Do góry