Panasonic TX-42AS740E - test użytkownika

Forest89

Active member
Bez reklam
Czy w Panasonicu AS650 jest taka sama matryca jak w as740 ?
Nie.

AS740 - Direct Type (podświetlanie całej powierzchni)
AS650 - EDGE Type (podświetlanie krawędziowe)

To oczywiście różnica w podświetlaniu a matryca podejrzewam ta sama.


nPmxEPl.jpg
 

Pastusiak

New member
Czyli jest gorzej niz w toszibce l7453 ;) chcialbym zobaczyc te dwa tv obok siebie.. Obydwa wydaja sie genialne ale nie wiem czy kamerka do skype i tuner sat są warte 1500zl roznicy? W wersji 55 oczywiscie ;) panas wyglada super Twoj test uswiadamia ale ta cena umowmy sie - odstrasza :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie Panas za tą czerń na matrycy bez wygaszania strefowego to powinien nobla dostać ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Forest89 nie masz problemu z przycięciami? (nie wiem jak to się fachowo nazywa).
Chodzi Ci o jakieś problemu z płynnością? Zauważyłem, że na włączonym upłynniaczu na maksa pojawia się niekiedy taki jakby judder, ale tylko, gdy dużo się dzieje na ekranie. W statycznych scenach np podczas podczas oglądania meczu to płynność jest extra. Ogólnie mi najlepiej się ogląda na włączonym upłynniaczu na minimum. Jednak o jakimś tam smużeniu itd nie ma mowy!
 

dominlesne

New member
Dziwne jakby nie miał. Jest sporo droższy od podobnej Toshiby, poza tym pewnie nie chwaliłbyś czerni, szczególnie po zmroku.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No właśnie ponoć nie ma strefowego wygaszania ktoś tu pisał... Ma Direct Type, czyli cała matryca z tyłu podświetlona, ale bez wygaszania niby a teraz patrzę na filmik Panasonica i niby ma :D
Czerń ma na prawdę dobrą, muszę to na jakimś wideo z białymi punktami sprawdzić.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jedyną opcję od podświetlenia jaką widzę to "Sterowanie adaptacyjne podświetlenia", ale z tego co zauważyłem to te ustawienie odpowiada za podświetlanie matrycy mocniej lub słabiej w zależności jaki obraz jest wyświetlany.
Pobawię się później z kursorem, ale z tego co zauważyłem to matryca na pewno nie jest całkowicie wygaszana strefowo, conajwyżej przygaszana lekko.
 

pociej

New member
Na stronach Panasonica (PL i UK) oraz na ich slajdach wygaszanie jest dodane dopiero przy AS800.

No chyba że nastąpiła zmiana i nie zaktualizowano danych...
 

dominlesne

New member
ale z tego co zauważyłem to matryca na pewno nie jest całkowicie wygaszana strefowo, conajwyżej przygaszana lekko.
To dość logiczne, jeśli ma 32 strefy jak na spocie. Inaczej rzucałoby się to w oczy, a tak jest kompromis między zupełnym wygaszeniem z występowaniem "halo", a typową dla IPS słabą czernią.
Jak oceniasz to wygaszenie na 50%, mniej, więcej?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jak oceniasz to wygaszenie na 50%, mniej, więcej?
Mówisz o tej adaptacji podświetlenia? No dobrze oceniam. Z początku nie chciałem z tego korzystać, ale działa to dobrze subtelnie i delikatnie i czerń zmienia się bardzo nieznacznie.
W ogóle podkreślam raz jeszcze! Jestem mega zadowolony z telewizora i jego czerni! Napisałem maila do Panasonic Polska z pytaniem o ten Local Dimming, jeśli go ma to super a jeśli nie ma to mamy chyba najlepszy IPS LED bez wygaszania jeśli chodzi o czerń :D
 
Ostatnia edycja:

ataman76

New member
Który model polecaja eksperci: ten czy Toshibe L7453.? , biorąc pod uwage tylo jakość obrazu, bez funkcji smatt itp ?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Toshiba ma lepszą cenę, ale też nieco mniej oferuje.

Jeśli chodzi o podświetlenie a dokładniej Local Dimming to Panasonic ma 32 strefy (prawdopodobnie, bo wciąż chce potwierdzić to info ;) ) natomiast Toshiba 8 stref. Panas dodatkowo ma tuner satelitarny DVB-S2 oraz kamere do Skype. To czy to komuś potrzebne to osobna kwestia, tylko zaznaczam dlaczego jest wyceniony wyżej o ok 700 zł ;)
 
Do góry