Panasonic TX-42AS740E - test użytkownika

Pastusiak

New member
Toshiba ma lepszą cenę, ale też nieco mniej oferuje.

Jeśli chodzi o podświetlenie a dokładniej Local Dimming to Panasonic ma 32 strefy (prawdopodobnie, bo wciąż chce potwierdzić to info ;) ) natomiast Toshiba 8 stref. Panas dodatkowo ma tuner satelitarny DVB-S2 oraz kamere do Skype. To czy to komuś potrzebne to osobna kwestia, tylko zaznaczam dlaczego jest wyceniony wyżej o ok 700 zł ;)

jakie jest źródło tych informacji o strefach w panasie? czy jest to potwierdzone? w specyfikacji się nie doczytałem a mógłby mnie ten fakt przekonać w stronę as740.
 

Pastusiak

New member
faktycznie brzmi to na spocie nieźle... ale po co mamy gdybać skoro masz ten TV i możesz się wypowiedzieć ;) skup się proszę.. zgaś światło.. podświetl nieco obraz. i włącz jakąś ciemną scenę.. i teraz powiedz mi.. czy widać jakieś prześwity? czy widać cokolwiek niepokojącego? to jest dla mnie najistotniejsze a czerń sama w sobie może być choćby szara oby była równomierna i nie rozpraszała mnie w trakcie seansu. Drugie pytanko.. jak radzi sobie system motion? czy jest rwanie obrazu? czy są artefakty? czy oglądając mecz zostaję "smugi" ? miałeś okazję podłączyć już tv do konsoli?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Już tyle razy pisałem... czerń jest bardzo dobra, dla mnie świetna i co ważne równomierna! Nie ma ani grama różnic w jasności! Eksperyment z z białym kursorem robiłem i lekko się mieni obraz w jego okolicy i z tego co zauważyłem czarny obraz nie jest całkowicie wygaszany, tylko przygaszany, niewiem jak to wygląda w innych telewizorach tego typu.
Pastusiak, uwierz, tutaj czerń jest czarna ;) O jakiś szarościach nie ma mowy, granatowieje lekko na dynamicznym obrazie, ale kto normalny na takich ustawieniach ogląda? :D Ja jeszcze nawet nie kalibrowałem tego telewizora, oglądam na ustawieniach Normalnych i temperaturze ciepłej1.

Motion to mówisz o upłynniaczu obrazu? Używam tego tylko do sportu bo w filmach teatru nie lubie i tutaj sprawdza się pięknie! Piłkę ogląda się jak przez okienko na stadionie jest tak płynnie i brak szumów :D O jakiś frezach, artefaktach nic niewiem ;)


Jutro może dostane odpowiedź na mojego maila do Panasonic Polska w sprawie Local Dimming w AS740, bo w specyfikacji zero na ten temat a na filmiku od PanasonicUK się chwalą.
Trzeba się dowiedzieć u źródła bo moje eksperymenty z obrazem mogą nie dać jednoznacznej odpowiedzi. Może to poprostu genialny telewizor bez wygaszania wyświetlający super czerń? :D
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
tylko zaznaczam dlaczego jest wyceniony wyżej o ok 700 zł ;)
42"
Toshiba 2999
Panasonic 4199
47"
Toshiba 3799
Panasonic 5299
55"
Toshiba 4899
Panasonic 6899

Model AS740 nie ma strefowego podświetlenia (przynajmniej o tym mówili w Amsterdamie na prezentacji), a jedynie "strefy" w których procesor niezależnie od siebie wylicza kwestie "kolorów" - coś jak microdimming na samsungach. Kiki rozkręci to się dowiemy na 100%.

Pewne różnice oczywiście występują
Panasonic - dvb-s, większe możliwości jeśli chodzi o multimedia, np. wysyłanie obrazu na smartphone, kamerka skype, kwestia wykonania (ramka aluminium)
Toshiba - głośniki + procesor muzyczny, 4x hdmi, ilość polskich aplikacji smart tv( + widi), strefowe podświetlenie,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No i dostałem odpowiedź od Panasonic Polska ;)

AS740 jak i bliźniaczy AS750 nie posiadają strefowego podświetlenia! Local Dimming występuje dopiero od najdroższego modelu AS800 oraz flagowego 4K AX800.
Prawdopodobnie jest tak jak Karpaj napisałeś, są jakieś strefy, ale odpowiedzialne za obróbkę kolorów itp, nie za wygaszanie matrycy.
Nie zmienia to jednak faktu, że czerń jest bardzo dobra co myślę widać po fotkach w moim teście ;)
Zależy co kto oczekuje. Stałe podświetlenie jak i Local Dimming ma swoje wady i zalety.


Ceny Panasonica i Toshiby są różne. Podpowiem, że na model 42AS740 Euro Agd ma super rabat ponad 500 zł i z 4199 zł robi się 3690 zł. Wystarczy skopiować kod rabatowy i wkleić go w koszyku na ich stronie internetowej ;)
 

fanlee

New member
Przepraszam za mój polski, jestem z Ukrainy. Co można powiedzieć o Panasonic TX-47AS750E porównaniu do Panasonic TX-LR47ET60. co byś wybrał? Ceny są teraz
Panasonic TX-LR47ET60 - 2560 zł
Panasonic TX-47AS750E-3275 zł
 

darius25

New member
Przepraszam za mój polski, jestem z Ukrainy. Co można powiedzieć o Panasonic TX-47AS750E porównaniu do Panasonic TX-LR47ET60. co byś wybrał? Ceny są teraz
Panasonic TX-LR47ET60 - 2560 zł
Panasonic TX-47AS750E-3275 zł

Kolego,a skąd wziołeś cene 3275zł za Panasonic TX-47AS750E?
W MM stoi za 5299zł,więc coś ci się musiało pomylić.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W ogóle te 2 telewizory to inna klasa ;) Nową serie AS740/750 powinieneś porównywać z zeszłoroczną serią DT60E a nie ET ;)
W tej chwili trwa promocja rabatowa w RTV EURO AGD na model 47AS740 cena spada z 5299 zł na 4690 zł. Wydaje mi się, że to dobra oferta. Warto kupić Panasonica tegorocznego bo widać że popracowali mocno nad czernią.
 

fanlee

New member
Kolego,a skąd wziołeś cene 3275zł za Panasonic TX-47AS750E?
W MM stoi za 5299zł,więc coś ci się musiało pomylić.


Jak pisałem, jestem z Ukrainy. Nie mogę poprawnie przetłumaczone na swoje pieniądze. Teraz kosztuje 1100 dolarów, ale że po naszej waluty upadł, więc to było 1600 dolarów
 

Nocny_Marek

New member
Bardzo fajny post i test osoby prywatnej posiadającej w domu nowy nabytek ze stajni Panasonic.
Całość wygląda bardzo interesująco i zachęcająco dla osoby takiej jak ja, która miała do czynienia z plazmą ST60 i szuka jej zamiennika z powodu nie do zaakceptowania wady plazmy jaką jest bzyczenie.
Zastanawiam się tylko jak to się ma co piszecie porównując ten model AS740 do AS650 do tego co zauważyłem w sklepie euro agd w TV AS650. A mianowicie słabe skalowanie SD i kiepski obraz HD! (sygnał z anteny)...
Obraz w tym AS650 mnie przekaził, a tutaj po zdjęciach i opisie czuć powiew nadziei na dobry TV LCD z podświetleniem LED i to z firmy Panasonic, która bardzo lubię i której TV CRT mam od prawie 15 lat, który działa jak nowy.
 

jacq5

New member
W ogóle te 2 telewizory to inna klasa ;) Nową serie AS740/750 powinieneś porównywać z zeszłoroczną serią DT60E a nie ET ;)
W tej chwili trwa promocja rabatowa w RTV EURO AGD na model 47AS740 cena spada z 5299 zł na 4690 zł. Wydaje mi się, że to dobra oferta. Warto kupić Panasonica tegorocznego bo widać że popracowali mocno nad czernią.

No właśnie. Witam Kolegę, czytam już od dłuższego czasu opinie o 47DT60 i jestem zdecydowany na kupno a tu pojawia się nowa linia i znowu dylemat. Czy warto dopłacić do 47AS740E. Czy różnica jest tego warta?
 

Xisiek

New member
Nie zmienia to jednak faktu, że czerń jest bardzo dobra co myślę widać po fotkach w moim teście ;)
(...). Stałe podświetlenie jak i Local Dimming ma swoje wady i zalety.

Twój telewizor podobnie jak 99% obecnie produkowanych posiada moduł sterujący siłą podświetlenia w zależności od parametrow wyświetlanej sceny to się nazywa dynamiczne podświetlenie i z tego wzgledu ma dobra czerń.
Co do zdjęć to ocena na ich podstawie jakości obrazu jest raczej średnim pomysłem.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Twój telewizor podobnie jak 99% obecnie produkowanych posiada moduł sterujący siłą podświetlenia w zależności od parametrow wyświetlanej sceny to się nazywa dynamiczne podświetlenie i z tego wzgledu ma dobra czerń.
Co do zdjęć to ocena na ich podstawie jakości obrazu jest raczej średnim pomysłem.
Wiem, że telewizor steruje jasnością w zależności od sceny, ale nie jest to bardzo widoczne. Poprostu jasność zmienia stopniowo a nie w ułamku sekundy, po za tym mimo wszystko nawet w przypadku jasnych scen to poziom czerni jest ok ;)
Co do zdjęć masz racje, ale inaczej pokazać się nie da w internecie.
 

funky_82

New member
Z funkcji UI - AS740E ma pewnie wszystko bardzo zbliżone do AS650E, którym miałem okazję się bawić. Mógłbyś napisać czy jest możliwość zmiany wyglądu odtwarzacza multimedialnego ? Dla mnie widok miniatur filmów, bez ich pełnej nazwy jest irytujący - totalnie nieczytelny. Da radę to zmienić na jakiś tryb listy/widoku folderów itd. ?

dzięki !
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sprawdzę później i dam znać.


Dzisiaj była aktualizacja oprogramowania. Generalnie zmian nie widzę oprócz tego, że manu aplikacji i manu ustawień zdecydowanie szybciej działa. Było to troche zmulone a teraz jest całkiem ok.
 

krrrycha

New member
czy to przyciemnianie w ciemnych scenach da sie wylaczyc?
bo np w samsungu nie mozna wylaczyc micro dimmingu a przeszkadza on strasznie w grach
 

krrrycha

New member
tzn w samsungu tez jest podswietlenie dynamiczne ale matryca ma micro dimming ktorego nie da sie wylaczyc
nie ma go tylko w trybie film a w grach ten tryb sie nie sprawdza
czyli tutaj jak wylacze ta opcje to tv sam juz nic nie bedzie przyciemnial?
wogole co bylo by najlepsze do ps4 i filmow z dysku usb zeby tv czytal wszystkie popularne formaty? panasonic as740/750 panasonic ax630 czy moze phillips pfs7509 a moze cos jeszcze innego?
 

pociej

New member
Z tego co zaobserwowałem po wyłączeniu tej funkcji oraz trybu eko (czy jakoś tak) telewizor sam już nie przyciemna obrazu.

Co do odtwarzania filmów Panasonic bardzo dobrze mi się sprawdził.
Niezależnie czy korzystam z udostępnionych zasobów, DLNA czy internetu (obsługuje nawet flasha) jest ok.
Mam parę małych zastrzeżeń ale generalnie jestem zadowolony z jego "multimedialności".

Konsoli ani reszty z wymienionych TV nie posiadam także ciężko mi coś powiedzieć.
 
Do góry