Panasonic TX-32LX85

Javier

New member
Zamówiłem ten TV w jednym ze sklepów internetowych i dzisiaj pojechałem go odebrać i ... czekam na następny egzemplarz. W czasie oględzin w punkcie odbioru okazało się, że na ekranie widać niewielki czarny punkt (czy to był uszkodzony zbiór pixeli czy "coś" innego - tego nie wiem, ale było to na tyle widoczne, że przeszkadzało mi w oglądaniu).
Po tej wizycie mam kilka pytań:
1. w jaki sposób ten tv zapakowany jest fabrycznie (czy taśma użyta do zaklejenia kartonu ma znaki firmowe Panasonica, jak wyglądają elementy styropianowe zabezpieczające przed uszkodzeniem LCD tzn czy są to dwa elementy - jeden zabezpieczający dół, a drugi górę tego urządzenia, czy 6 mniejszych (tak było w przypadku TV, którego nie odebrałem))?
2. czy bez podłączenia anteny można wejść w tryb serwisowy i zobaczyć ilość godzin pracy?
3. czy oryginalnie zapakowany TV posiada jakieś naklejki i jak one wyglądają ("mój' egzemplarz miał jedynie przezroczystą taśmę ochronną na wszystkich krawędziach przy ekranie)
4. na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze?
 

mb333

New member
32LX85 czy Sharp 32RD8E???

Witam, dokladnie jak w temacie:roll: co wybrać do sygnalu SD??? Z tego co dotychczas wywnioskowałem to panas ma lepsze tzn.naturalniejsze kolory ale ten czas reakcji mnie przeraża. natomiast Sharp jest szybki ale z kolorami juz gorzej, chociaz do konca to tego nie wiem:???: Oba mają podobne ceny, oba mają 100hz.Pomóżcie:confused:
 

grudzi

New member
tomciu23 napisał:
Mam mały problem z tym telewizorem.Generalnie obraz jest ok, natomiast podczas ogladania sportu to juz porażka. Jak ogladam np. mecz piłki nożnej czasami kontury piłkarzy są jakieś takie rozmyte, pasek z wynikiem i logiem stacji podczas szybkiego ruchu kamery się rozmazuje.
pozdrawiam

A ja mam podobny problem z tym TV, coś jakby pływające krawedzie podczas ruchu. Mam nadzieję, że to wina sygnału. Najbardziej to widac na kanałach sportowych.
tomciu23 czy diagnozowałeś to jeszcze jakoś, moze przez serwis?

Pozdrawiam
 

wikanna

New member
mb333 napisał:
Witam, dokladnie jak w temacie:roll: co wybrać do sygnalu SD??? Z tego co dotychczas wywnioskowałem to panas ma lepsze tzn.naturalniejsze kolory ale ten czas reakcji mnie przeraża. natomiast Sharp jest szybki ale z kolorami juz gorzej, chociaz do konca to tego nie wiem:???: Oba mają podobne ceny, oba mają 100hz.Pomóżcie:confused:

Mam podobny dylemat.
Tylko jest "mały" problem. W sklepach, w których widziałam te obydwa modele, jest spora różnica w cenie pomiędzy Sharpem , a Panasonickiem.
No i jak naprawdę jest z tą czernią w Panasonicu?:hmm:
 

Javier

New member
Javier napisał:
Zamówiłem ten TV w jednym ze sklepów internetowych i dzisiaj pojechałem go odebrać i ... czekam na następny egzemplarz. W czasie oględzin w punkcie odbioru okazało się, że na ekranie widać niewielki czarny punkt (czy to był uszkodzony zbiór pixeli czy "coś" innego - tego nie wiem, ale było to na tyle widoczne, że przeszkadzało mi w oglądaniu).
Po tej wizycie mam kilka pytań:
1. w jaki sposób ten tv zapakowany jest fabrycznie (czy taśma użyta do zaklejenia kartonu ma znaki firmowe Panasonica, jak wyglądają elementy styropianowe zabezpieczające przed uszkodzeniem LCD tzn czy są to dwa elementy - jeden zabezpieczający dół, a drugi górę tego urządzenia, czy 6 mniejszych (tak było w przypadku TV, którego nie odebrałem))?
2. czy bez podłączenia anteny można wejść w tryb serwisowy i zobaczyć ilość godzin pracy?
3. czy oryginalnie zapakowany TV posiada jakieś naklejki i jak one wyglądają ("mój' egzemplarz miał jedynie przezroczystą taśmę ochronną na wszystkich krawędziach przy ekranie)
4. na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze?
TV odebrałem i jest OK
Drugi egzemplarz był zapakowany identycznie jak pierwszy czyli:
- nie posiadał żadnych nalepek,
- posiadał przezroczysta taśmę ochronną na wszystkich krawędziach przy ekranie
- jest 6 elementów styropianowych zabezpieczających TV przed uszkodzeniem
- karton oklejony jest bezbarwną taśmą bez oznaczeń producenta
Skoro oba egzemplarze były tak samo zabezpieczone, to chyba jest to standard.
 

tomciu23

New member
grudzi napisał:
A ja mam podobny problem z tym TV, coś jakby pływające krawedzie podczas ruchu. Mam nadzieję, że to wina sygnału. Najbardziej to widac na kanałach sportowych.
tomciu23 czy diagnozowałeś to jeszcze jakoś, moze przez serwis?

Pozdrawiam
Do Grudzi.
Witam,
na razie kombinuje ze źródłem sygnału.Mam kablówkę UPC.Jak kupiłem tv to miałem analogową. Zauwałyłem że podczas oglądania meczu podczas zbliżeń wokół piłkarzy pojawia się taka dziwnie rozmazana pikseloza (nie zawsze, zależy jakie ujęcie, jakie tło). Wcześniej miałem LCD Funai 21 cali i nic podobnego nigdy nie zauważyłem.W związku z tym że oglądam dużo piłki nożnej zaczęło mnie to irytować (na filmach trudno to zauważyć). Zmieniłem więc analogową UPC na cyfrową mając nadzieję że to rozwiąże mój problem. Nie muszę mówić jakie było moje rozczarowanie kiedy włączyłem meczyk na Polsacie Sport HD a tam to samo (może troszkę mniej jak na sygnale SD ale ciągle pojawia się ten efekt z rozmazanymi konturami obiektów). Sprawdzałem na innych kanałach: canal plus sport HD, tu zależy jaki mecz, jak liga polska to co drugie zbliżenie problem z krawędziami obiektów, jak przesuwa się kamera to pasek z logiem stacji, z wynikiem i czasem na ciemnym tle sie rozczepia, jak ogladąm transmisję premiership jest zdecydowanie lepiej ale też to widać). W tej chwili mam dekoder z nagrywarką cyfrową podłączony po HDMi. Jak nagram cos a potem to odtwarzam jest to samo. Co ciekawe na nagranym materiale efekt ten jest zawsze w tym samym miejscu nagrania. Testowałem telewizor podpiety pod laptopa. Niby wszystko jest ok. Dzisiaj zakupiłem jakis materiał z transmisjami sportowymi na dvd. Odpaliłem płytke na PS3 i tez w niektórych fragmentach zauważyłem problem. Jutro wybieramn sie z tv na male testy. Podłacze go do innej anteny i obejrze mecz Lecha w pucharze UEFA. Jak będzie dobrze to zajme sie kablami, a jak będzie to samo to raczej serwis.

Do innych użytkowników panasa lx 85:
czy Wy u siebie nie zauważyliście takich problemów?

pozdrawiam
 

pango

New member
mk73 napisał:
Telewizorek luxik :eek:k: chciałem zakupić modelik 37 calowy lecz po dłuższych oględzinach w kepie oraz po wyczerpujących pytaniach w kierunku tego "biednego" pracownika zdecydowałem się na 32". Jeśli ktoś ma nie za mocny sygnał i ogląda sobie program z odległości ok 2,5 metrów - ni epolecam 37" odbiornika (coś za coś). Mogę stwierdzić, że przy dostarczanym sygnale SD z UPC, przy doległości ok 2,5 metra, ten model LCD 32" w zupełności wystarczy. Panasonica i Sharpa przy tym samym sygnale i mogę potwierdzić, że Sharp nie potrafił sobie poradzić z sygnałem tak jak LX85P. Nie
Ktoś już wcześniej napisał na tym forum, że czerń to czerń, w tym modelu jest :eek:k:
hej
mam 37 i z 2,5m obraz na sd jest ok /zadnej pikselozy czy ziarna/
i nie zamienilbym go na 32.
chyba,ze ta czern faktycznie jest w nich taka dobra bo u mnie zwyczajnie swieci ! widac to wyraznie w nocy.
cos jak crt z ustawiona zbyt wysoka jaskrawoscia.
pozdro
 

Topgun

New member
Cześć:)
Mam tego Panasa i faktycznie czerń w nim pozostawia wiele do życzenia.
Za jakiś czas chyba zmienię go na plazmę 37cali,bo już mi się wydaje za mały.
Ale jak na tv w tej klasie cenowej to jest jeden z lepszych.
W najnowszej gazetce saturna jest za 2190zł.8)

Pozdrawiam
 

wikanna

New member
Powtórzę to co pisałam w innym wątku na temat tego LCD.

Ja wybiłam sobie z głowy tego Panasonica 32lx85.
Oglądałam go w kilku różnych sklepach i obraz mi w nim nie pasuje.
Oceniam ten TV jako zwykły "oglądacz" , może znawca powie , że nie mam racji. Obraz w tym Panasie jest jakiś "wyblakły" , nie ostry, jakby rozmyty.
Oglądałam go z sygnałem z kablówki i zwykłej anteny dachowej, oraz z sygnałem HD. I nawet na sygnale HD w porównaniu ze stojącym obok innej marki TV wypadał coś .... blado.
Jak narazie został mi do wyboru : Sharp LC-32D44E-BK i Philips 32PFL5403 (którego wcześniej nie brałam pod uwagę).
 

ferrumek

New member
tomciu23 napisał:
Do Grudzi.
Witam,
na razie kombinuje ze źródłem sygnału.Mam kablówkę UPC.Jak kupiłem tv to miałem analogową. Zauwałyłem że podczas oglądania meczu podczas zbliżeń wokół piłkarzy pojawia się taka dziwnie rozmazana pikseloza (nie zawsze, zależy jakie ujęcie, jakie tło). Wcześniej miałem LCD Funai 21 cali i nic podobnego nigdy nie zauważyłem.W związku z tym że oglądam dużo piłki nożnej zaczęło mnie to irytować (na filmach trudno to zauważyć). Zmieniłem więc analogową UPC na cyfrową mając nadzieję że to rozwiąże mój problem. Nie muszę mówić jakie było moje rozczarowanie kiedy włączyłem meczyk na Polsacie Sport HD a tam to samo (może troszkę mniej jak na sygnale SD ale ciągle pojawia się ten efekt z rozmazanymi konturami obiektów). Sprawdzałem na innych kanałach: canal plus sport HD, tu zależy jaki mecz, jak liga polska to co drugie zbliżenie problem z krawędziami obiektów, jak przesuwa się kamera to pasek z logiem stacji, z wynikiem i czasem na ciemnym tle sie rozczepia, jak ogladąm transmisję premiership jest zdecydowanie lepiej ale też to widać). W tej chwili mam dekoder z nagrywarką cyfrową podłączony po HDMi. Jak nagram cos a potem to odtwarzam jest to samo. Co ciekawe na nagranym materiale efekt ten jest zawsze w tym samym miejscu nagrania. Testowałem telewizor podpiety pod laptopa. Niby wszystko jest ok. Dzisiaj zakupiłem jakis materiał z transmisjami sportowymi na dvd. Odpaliłem płytke na PS3 i tez w niektórych fragmentach zauważyłem problem. Jutro wybieramn sie z tv na male testy. Podłacze go do innej anteny i obejrze mecz Lecha w pucharze UEFA. Jak będzie dobrze to zajme sie kablami, a jak będzie to samo to raczej serwis.

Do innych użytkowników panasa lx 85:
czy Wy u siebie nie zauważyliście takich problemów?

pozdrawiam

Witam. Mam panasa 37 lx 85. Podłączony przez HDMI samsumg DSB-H370G + antena zbiorcza. Zauważyłem ten sam problem.
 

grudzi

New member
Na razie wiemy, że pare osób ma problem z wyswietlaniem obrazu(krawędzie). Tylko czy to przypadłość kilku odbiorników, czy całej serii. Moż też być coś z wersją softu.
Jeśli ktoś jeszce ma ten problem i może wie jaka jest tego przyczyna to proszę o info.

Pozdrawiam
 

krolkaro

New member
Pobór prądu

Witam wszystkich,

przymierzam sie do zakupu tego Panasa, mimo iz cały czas chodzi mi po głowie Toshiba R3500 oraz Sharp32RD8E. Ten wydaje sie byc nieznacznie lepszy biorac pod uwage iz wiele osob zwraca uwage na dlugie przelaczanie sie kanalow w Sharpie oraz wysoki pobor pradu w Tosce, jak i jej nie najnowoczesniiejszy wyglad.
Tu z kolei moje pytanie do obecnych posiadaczy Pasana. Podajcie prosze pobor mocy tego tvka, jako ze nie mozna znalesc takiego info, nigdzie.

Z gory dzieki!!
 

wikanna

New member
krolkaro napisał:
Tu z kolei moje pytanie do obecnych posiadaczy Pasana. Podajcie prosze pobor mocy tego tvka, jako ze nie mozna znalesc takiego info, nigdzie.

Ja nie mam tego Panasonica, ale na stronie EuroRtvAgd podają 154 W.
 

meduza88

Banned
niestety nie moge zgodzic sie z uzytkownikiem Ferhin w kwesti lepszej jakosci obrazu od sony bravia engine 2.Sony ma o wiele lepsza biel i obraz jest jak zywy natomiast Pana ma obraz blady a biel przechodzi w zolc.Jedynym plusem na kozysc Pana byla lepsze dopasowanie sie formatu.Jednak tylko na sygnale analogowym.Po podlaczeniu do dekodera digitalnego Sony dobiera formaty prawidlowo.Pana zuzywa 30 wat wiecej
 

Jorgen

New member
krolkaro napisał:
Witam wszystkich,

przymierzam sie do zakupu tego Panasa, mimo iz cały czas chodzi mi po głowie Toshiba R3500 oraz Sharp32RD8E. Ten wydaje sie byc nieznacznie lepszy biorac pod uwage iz wiele osob zwraca uwage na dlugie przelaczanie sie kanalow w Sharpie oraz wysoki pobor pradu w Tosce, jak i jej nie najnowoczesniiejszy wyglad.
Tu z kolei moje pytanie do obecnych posiadaczy Pasana. Podajcie prosze pobor mocy tego tvka, jako ze nie mozna znalesc takiego info, nigdzie.

Z gory dzieki!!

na tabliczce z tyłu jest moc 140W,
telewizor gra lepiej niż są tutaj zamieszczane opinie, należy przygotować tylko dobry sygnał nawet ze zwykłej anteny naziemnej
 

sattik

New member
>>wikanna <<w porównaniu ze stojącym obok innej marki TV wypadał coś .... blado.>>

Porownywanie w sklepie z przypadkowo dobranymi parametrami obrazu (a rzadko sa tam telewizory z prawidlowymi ustawieniami, najczesciej jakies fabryczne) daje przewaznie falszywy poglad na jakosc.
 

sg11

New member
Nieostry obraz w szybkich scenach

Witam szanownych użytkowników.
Zastanawiam się nad zakupem tego TV, jest jednym z kilku:

-TOSHIBA 32XV500PG
-Toshiba 32 R 3500
-Sharpa 32 RD 8

i ciekawi mnie czy można potwierdzić iż w szybkich scenach np. wymienionych wcześniej sportowych ten TV rozmywa obraz czy to raczej kwestia kilku egzemplarzy, ustawień ?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź jeśli tak faktycznie jest nie chciałbym kupić TV na który będe codziennie zerkał i się wnerwiał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym Sharpa RD 8:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016

miejsce które kurczą się w skutek globalnego ocieplenia klimatu.
Ale piękno i siła jest pokazywana wyraźnie na ekranie. Widać dobrze odcienie bieli i szarości.
026_P1080418.JPG


Tu masz R 3500:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
 

sg11

New member
Niestry Panas 32lx85

Witam ponownie.
Czyli faktycznie jest z tym TV problem z ostrością :(, a już myślałem że mam pewny typ. Mam prośbę do użytkowników czy coś z najnowszych modeli jest ewentualnie jeszcze warte zakupu oprócz znanych pewniaków :)

Pozdrawiam
 
Do góry