Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

krukens

New member
minio napisał:
Zaryzykował bym nawet stwierdzenia ze nie ma prawie różnicy miedzy płyta oryginalną, a tą kopiowaną co oczywiście nie jest na pewno prawdą ale wrażenie jest znakomite.

Nie pytam prowokacyjnie, ale z ciekawosci (jestem laikiem) :)
Jak to mozliwe, zeby kopia byla gorsza, przeciez to nie kaseta magnetofonowa, ale cyfrowe dane?
 

minio

New member
Kontrast ?

Krukens kopia jest na nośniku jednowarstwowym a oryginał na dwóch warstwach. Kiedyś skopiowałem od znajomka ten koncert i tak mi się spodobał ze zapragnąłem posiadać oryginał. Ponoć jest jego wersja HD, ale jakoś jeszcze na nią nie trafiłem.
Buli_33 Panasonic sam naważył sobie piwa z podawaniem parametrów. Na nalepce na telewizorze jest jak byk 10000:1, dokumentacja nie podaje jednak tego parametru. Strona polska podaje dla obu modeli 5000:1, Strona niemiecka 10000:1 dla odpowiednika 70ki i 5000:1 dla 700ki. Rozumiem ze oba modele badałeś w jakiś sposób, a nie tylko "na oko", przybliż nam proszę Twoje wyniki. Ja nie widziałem nigdy 700ki, a tym bardziej nie miałem obu modeli obok siebie.
 

AreckiW

New member
buli_33 napisał:
Kontrast w PY70 jest 5000:1, a nie jak piszecie 10000:1.
Na różnych stronach z danymi technicznymi jest błąd.
A poza tym to co widać, to właśnie mniejszy kontrast w PY70 względem PV700. Porównywałem kilkakrotnie obydwa modele dosyć długo, ale tą różnicę w kontraście widać natychmiast !!!

Ale w domowych warunkach to całkowicie nie przeszkadza.

Pozdrawiam NIEDOWIARKÓW. :eek:k:


Widzisz kolego, niestety nie masz racji z tym kontrastem.
PY70 mimo, że jest "uboższym" modelem od PY700, to jednak udoskonalonym następcą PY700.
Właśnie w PY70 jest kontrast 10.000:1 i tryb obrazu bez overscanu, ponadto akceptacja trybu 1080p24 (co zostało sprawdzone na PS3).
A porównanie PV700 nic nie da w ocenie kontrastu, ponieważ PY70 ma taką satynową powłokę, której PV700 nie ma, na powierzchni ekranu.
Ta powłoka niweluje refleksy i odbicia, ale w sklepie, przy silnym oświetleniu, sprawia wrażenie, że kontrast jest słabszy, niż w PV700.

W dodatku, ostatnie testy, np. w niemieckim Home Vision, czy na www.hdtvtest.co.uk (wersja 42PZ70B na rynek angielski = bliźniak PY70, oprócz wbudowanego tunera DVB-T), potwierdzają, że Panasonic jest bardzo dobrym TV i poprawionym w stosunku do "protoplasty" PZ/PY700.
Pozdrowienia
 

Koriolan

New member
AreckiW napisał:
Widzisz kolego, niestety nie masz racji z tym kontrastem.
PY70 mimo, że jest "uboższym" modelem od PY700, to jednak udoskonalonym następcą PY700.

Czy sugerujesz, że Panasonic aż tak namieszał w nazewnictwie??
Tzn że PV 700 jest wyższym modelem niż PV 70, zaś przy serii PY jest odwrotnie?
 

elpe

New member
No ja sie zwracam w jego kierunku niewatpliwie.
Co prawda w sklepie, ale ogladalem samsunga full hd 50'' i jakos obrazu wydawala mi sie ciut gorsza.


Za to jest jeden lg 50'' ( nie pamietam modelu ) z full hd i o nim jeszcze nic nie czytalem.
Cena w sklepie to 1500 funtow, wiec w necie powinien byc dostepny za jakies 1200 funtow.
Ktos wie jaki to moze byc model? Ekran ma jakby taka obwodowke jak obraz ma rame i na dole jest napisane zrodlo obrazu. Pytam bo zapomnialem modelu a moze warto poczytac o nim :D
 

minio

New member
700 vs 70

Myślę ze Panasonic troszkę sam zaczął zjadać swój ogon. Szybko wychodzą nowe modele, jest ich sporo, numeracja i symbole mogą wprowadzać delikatnie w błąd, dane techniczne są nie jednoznaczne. Oczywiście pisze tylko o nowej serii telewizorów z panelami 10 generacji.
Oczywiście seria "70" jest niżej pozycjonowana niż "700", a seria "7" jeszcze niżej. Tyle ze "70" to nowszy model niż "700", powiedzmy ze z poprawioną matrycą. Jedyne o co się spieramy na forum to kontrast w obu modelach, bo co do wyposażenia, wejść czy funkcji nie ma problemu.
 

buli_33

New member
AreckiW napisał:
Widzisz kolego, niestety nie masz racji z tym kontrastem.
PY70 mimo, że jest "uboższym" modelem od PY700, to jednak udoskonalonym następcą PY700.
Właśnie w PY70 jest kontrast 10.000:1 i tryb obrazu bez overscanu, ponadto akceptacja trybu 1080p24 (co zostało sprawdzone na PS3).
A porównanie PV700 nic nie da w ocenie kontrastu, ponieważ PY70 ma taką satynową powłokę, której PV700 nie ma, na powierzchni ekranu.
Ta powłoka niweluje refleksy i odbicia, ale w sklepie, przy silnym oświetleniu, sprawia wrażenie, że kontrast jest słabszy, niż w PV700.

W dodatku, ostatnie testy, np. w niemieckim Home Vision, czy na www.hdtvtest.co.uk (wersja 42PZ70B na rynek angielski = bliźniak PY70, oprócz wbudowanego tunera DVB-T), potwierdzają, że Panasonic jest bardzo dobrym TV i poprawionym w stosunku do "protoplasty" PZ/PY700.
Pozdrowienia


Ty kolego AreckiW chyba mnie nie rozumiesz, chodzi mi o porównanie modelu P-jak Piotr V-jak Violetta do modelu P-jak Piotr Y-jak Yeti, czyli modelu o rozdziałce 1024*728 do modelu full HD 1920*1080.
Jeśli udowodnisz mi, że PY ma kontrast 10 000:1 ( i pokażesz to moim oczom ) to stawiam dobre 0,7 l. :D
A tak nawiasem mówiąc, nie powiedziałem, że to zły TV, wręcz odwrotnie, za kilka dni właśnie sobie takiego sprawiam. (Th-42PY70)
Chodzi mi tylko o nie wciskanie ciemnoty temu co ma doby wzrok.
Testy - dobra rzecz, ale swoje spostrzeżenia i własna ocena to podstawa. Więc nie wierzcie ślepo testom nie sprawdzając czegoś na własnej skórze, tzn. na własnych oczach.
Może jestem czepialski, ale nie jesteśmy na jakimś forumtylko na porządnym, dlategoteż lubię konkrety a nie ściemy.

Pozdrawiam.
 

AreckiW

New member
Koriolan napisał:
Czy sugerujesz, że Panasonic aż tak namieszał w nazewnictwie??
Tzn że PV 700 jest wyższym modelem niż PV 70, zaś przy serii PY jest odwrotnie?


nic takiego nie powiedziałem,

chodzi o to, że seria PY/PZ70 (Full HD), mimo że jest pozycjonowana niżej ze względu na wyposażenie, czyli 2 HDMI, a nie 3, gorszy system audio,
to jednak jest młodsza i bardziej dopracowana od PY/PZ700.
Po prostu PY/PZ70 ma kontrast 10.000:1, zamiast 5000:1, w dodatku ma tryb bez overscanu, którego seria PY/PZ700 nie ma.
PY/PZ70 przyjmuje też sygnał 1080p24 (sprawdzone na PS3).
Panasonic zaś namieszał w danych technicznych, w pewnym sensie to rozumiem, ponieważ jak sprzedawać model droższy i wyższy, który ma gorsze parametry od swojego młodszego, tańszego brata ?
Najpełniejsze i prawidłowe dane techniczne są na stronie www.panasonic.cz, czyli w kraju, gdzie te TV są produkowane.
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
buli_33 napisał:
Ty kolego AreckiW chyba mnie nie rozumiesz, chodzi mi o porównanie modelu P-jak Piotr V-jak Violetta do modelu P-jak Piotr Y-jak Yeti, czyli modelu o rozdziałce 1024*728 do modelu full HD 1920*1080.
Jeśli udowodnisz mi, że PY ma kontrast 10 000:1 ( i pokażesz to moim oczom ) to stawiam dobre 0,7 l. :D
A tak nawiasem mówiąc, nie powiedziałem, że to zły TV, wręcz odwrotnie, za kilka dni właśnie sobie takiego sprawiam. (Th-42PY70)
Chodzi mi tylko o nie wciskanie ciemnoty temu co ma doby wzrok.
Testy - dobra rzecz, ale swoje spostrzeżenia i własna ocena to podstawa. Więc nie wierzcie ślepo testom nie sprawdzając czegoś na własnej skórze, tzn. na własnych oczach.
Może jestem czepialski, ale nie jesteśmy na jakimś forumtylko na porządnym, dlategoteż lubię konkrety a nie ściemy.

Pozdrawiam.

:grin: :p
kolego buli_33, przez b jak Brunhilda,
wiem dokładnie co napisałem, nie czytałeś uważnie,
w sklepie będziesz miał wrażenie, że PV700 (HD Ready) ma lepszy kontrast niż PY/PZ70 (Full HD), ponieważ wersja Full HD ma na matrycy taką satynową, lekko grafitową powłokę antyrefleksyjną i przy oświetleniu sklepowym ekran sprawia wrażenie bledszego,
jeśli natomiast porównasz oba modele w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, albo po skalibrowaniu telewizorów przy użyciu profesjonalnych narzędzi, zmierzysz poziom kontrastu, to uzyskasz wynik odrobinę lepszy w wersji FULL HD (F jak Fantomas).
To zostało wykazane m.in. w teście przeprowadzonym przez profesjonalistę i opublikowane na stronie www.hdtvtest.co.uk
Ja nie mam zamiaru do niczego Cię przekonywać, możesz dalej żyć ze swoją opinią w pełni przekonany o swojej racji.
Przytoczyłem jedynie wyniki pomiarów, a nie subiektywne swoje opinie.
pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No to taka firma i nie potrafi napisać właściwie co i jak na stronie?

Z tym czeskim to jednak nieco problem się wczytać czasem, jestam angielska wersja językowa, bo nie widzę i czy jest porównanie sprzętów?
 

buli_33

New member
AreckiW napisał:
:grin: :p
kolego buli_33, przez b jak Brunhilda,
wiem dokładnie co napisałem, nie czytałeś uważnie,
w sklepie będziesz miał wrażenie, że PV700 (HD Ready) ma lepszy kontrast niż PY/PZ70 (Full HD), ponieważ wersja Full HD ma na matrycy taką satynową, lekko grafitową powłokę antyrefleksyjną i przy oświetleniu sklepowym ekran sprawia wrażenie bledszego,
jeśli natomiast porównasz oba modele w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, albo po skalibrowaniu telewizorów przy użyciu profesjonalnych narzędzi, zmierzysz poziom kontrastu, to uzyskasz wynik odrobinę lepszy w wersji FULL HD (F jak Fantomas).
To zostało wykazane m.in. w teście przeprowadzonym przez profesjonalistę i opublikowane na stronie www.hdtvtest.co.uk
Ja nie mam zamiaru do niczego Cię przekonywać, możesz dalej żyć ze swoją opinią w pełni przekonany o swojej racji.
Przytoczyłem jedynie wyniki pomiarów, a nie subiektywne swoje opinie.
pozdrawiam



Chciałbym poznać twoją kolego SUBIEKTYWNĄ opinię.
 

AreckiW

New member
buli_33 napisał:
Chciałbym poznać twoją kolego SUBIEKTYWNĄ opinię.

moja opinia nie ma tu nic do rzeczy,
co innego zobaczysz w sklepie, przy oświetleniu idącym w tysiące luxów (plazmy w takich warunkach zawsze wychodzą gorzej od LCD, tak na oko, zaś PY70 z satynową powłoką na oko słabiej niż niż PV700),
co innego zobaczysz w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

pozdr.
 

buli_33

New member
AreckiW napisał:
moja opinia nie ma tu nic do rzeczy,
co innego zobaczysz w sklepie, przy oświetleniu idącym w tysiące luxów (plazmy w takich warunkach zawsze wychodzą gorzej od LCD, tak na oko, zaś PY70 z satynową powłoką na oko słabiej niż niż PV700),
co innego zobaczysz w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

pozdr.

No to wyjawię coś, mianowicie tak się składa że jestem sprzedawcą w sklepie RTV-AGD i nie pracuję w tej branży od wczoraj. Mogę sobie wyłączyć światło, żeby zobaczyć obraz w innych warunkach. Znam ten sprzęt, więc nie staraj się mnie przekonać na podstawie testów i ciągle podkreślając jakie to oślepiające oświetlenie jest w sklepie ( nie w moim ). Nie ulegam satynowym powłokom i innym drobiazgom, ale polegam na swoim wzroku. ( chociaż ta matowa powłoka niweluje odbicia - przyznaję )
Z tego co czytam w twoich wypowiedziach (mam nadzieję, że się mylę) to opinie wyrabiasz sobie jak większość klientów , z którymi rozmawiam na podstawie parametrów i różnych zabiegów ze strony producentów i utwierdzasz się w przekonaniu, że one dają takie a takie wyniki ( lub powinny dawać).
Obejrzyj to co cię interesuje porównaj z konkurencją i wydaj SWOJĄ opinię.
A mnie już nie przekonuj bo ci się nie uda.

( w moich wypowiedziach nie ma żadnego pouczania tylko jasne i wypracowane zdanie )

Ja ten temat zakończyłem.

Pozdrawiam.
 

leotdi

New member
AreckiW napisał:
różnica jest kluczowa,

PY70 ma tryb bez overscanu (sprawdzone, nie patrz na papier)
a PY700 nie ma !!!
Poza tym w PY70 masz kontrast 10.000:1 i akceptację trybu 24p,
a w PY700 5000:1.

pozdr.

witam,

uwagi :

PY70 - posiada overscan, 700-tka nie = prawda !
PY70 - kontrast 1.000:1, 700-tka 5.000:1 = prawda !
PY70 - tryb 24p = NIEprawda
PY70 - 16% cieńszy od 700-tki
PY70 - jest nowszy od 700-tki, a jedyną wadą (dla mnie) jest gorszy dźwięk.

Jedna uwaga : brak szarpania, które obiecuje tryb 24p, ma oczywiście znaczenie tylko wówczas, jeśli będą odtwarzane źródła 3:2 Pulldown z materiałów 60Hz-NTSC - i tylko dla powolnych ruchów i przemieszczeń kamery. Dla "chodliwych" w Europie "PAL Speedup" brak takiego efektu szarpania.

Powyższe zaczęrpnięte stąd :
http://www.hifi-regler.de/shop/panasonic/panasonic_th_42pz70ea.php
mała uwaga do linku : PZ (niemcy) to to samo co PY (polska, czechy itd.). Posiadają dod.tunery DVB-T

Aby ostatecznie wyjaśnić przeceniane znaczenie 24p (a raczej jego brak!) tłumaczę definicję 24p :

24fps
Format kinowy, ostatnio znajdujący zastosowanie dla materiałów HD. "24" oznacza 24 obrazy, fps oznacza "frames per second", czyli na sekundę w rzeczywistości pokazywane są 24 różne, pełne obrazy (24 fps). Oczywiście 24 fps istnieje od początku rozwoju kina i jest współczynnikiem powtarzalności klasycznego filmu kinowego. Oczywiście w kinie podczas odtwarzania każdej klatki za pomocą specjalnej przesłony jest ona pokazywana 3-krotnie. W ten sposób współczynnik odtwarzania wynosi 3 x 24 = 72. Podczas przenoszenia materiału filmowego na Video jest niezbędne przekształcenie, ponieważ w przypadku PAL norma standardowo wynosi 50i, tzn. na sekundę wyświetlane jest 2 x 25 półobrazów z przeplotem. Aby dopasować 24p na 50i, przekształaca się 24 pełne obrazy na 48 półobrazów i spowalnia odtwarzanie (czas) o ok. 4%. Stąd wersje PAL-Video są w przypadku np. 100 minutowego filmu kinowego dłuższe o ok. 4 minuty. W wyniku tego zatem ani obraz ani dźwięk nie odpowiadają oryginałowi. W przypadku TV-standardu NTSC, gdzie obowiązuje 60i, znajduje zastosowanie tzw. 2:3 Pulldown. Także tutaj 24 pełne obrazy zamieniane są na 48 półobrazów, następnie co dugi obraz jest podwajany, aby uzyskać częśtotliwość NTSC-Video 60i, tzn. 60 Hz z przeplotem.
Wraz z wprowadzeniem HDTV i formatów wysokiej rozdzielczości w postaci technologii Blu-ray i HD DVD tryb 24p znajduje zastosowanie zarówno w przypadku materiałów Video jak TV. Przez to wspomniane powyżej metody przetwarzania 24fps/50i lub 24fps/60i nie są już wymagane, a wersja Video filmu kinowego odpowiada dokładnie oryginałowi - bez arefaktów badących właśnie wynikiem takich przekształceń.

KONIEC :cool:

Źróło tłumaczenia stąd :
http://www.hifi-regler.de/lexikon/2/24fps.php


PS
ponoć na wiosnę 2008 mają się pojawić panele G11 Full-HD ze średnim poborem ~80W :-D
 
Ostatnia edycja:

minio

New member
Uzupełnienie

Witam
Uzupełnienie moich wrażeń po nieco dłuższym obcowaniu z telewizorem.
- Biel jest nie do końca biała. Zauważyłem to dopiero na planszach w menu serwisowym. Przy normalnym oglądaniu telewizji lub DVD w ogóle to nie przeszkadza. W menu serwisowym jest całe podmenu od ustawień balansu bieli i na pewno można z tym powalczyć, ale ja na razie nie czuje się za mocny więc zostawię to jak jest.
- Cały czas nie potrafię dojść do ładu z kanałami SD z N-ki. Ciągle mam zastrzeżenia co do ostrości, a teraz i do kolorów. Kanały HD i DVD bez większych zastrzeżeń.
- W końcu podłączyłem miernik i zużycie prądu jak najbardziej może osiągnąć podawane w instrukcji prawie 500W. Czarny ekran to około 250W (nieco ponad 1A), TV bez podłączonej anteny (kasz, biały szum czy jak to kto nazywa) to około 450W (około 1.9A z lekkimi wahaniami). Biała plansza to nawet lekko ponad 500W. Generalnie koncert Phil-a to wahania pomiędzy 1.4A a 1.8A. Niby sporo, ale Acer ciągnął 1A ze spadkiem po około godzinie do 0.9A. Jeśli weźmiemy pod uwagę powierzchnię ekranu to zużycie średnie pewnie nie będzie o wiele większe.
- Mam mały problem z tym ze telewizor nie pamięta źródła sygnału na którym został wyłączony. Zawsze włącza się na tunerze TV, a ja bym chciał jedno z HDMI. Może wiecie jak to uzyskać?
 

ghe

New member
Pytanie o oglądanie tych plazm w formacie 4/3

Czy faktycznie nie można oglądać długo tych plazm w formacie 4/3 ???
 

elpe

New member
hmm, na wiosne g11 z takim poborem mocy? :D

to jest na co czekac, bo to co teraz ssie prad to przegiecie. Ktos to moze potwierdzic? Moze jakims linkiem do specyfikacji tv z takowym panelem?

Odnosnie 24 fps w py/pz70 to jest przyjmowany i konwertowany do jakiegos tam ( nie kojarze teraz tego postu ).

Ale TV nie odpowie 'signal not supported / out of range'.
 

mario87

New member
Mam mały dylemat, nie wiem który model wybrać 42PY70p czy 700P, 70P podobno jest nowszy, ma większy kontrast i overscan, 700p ma za to boczne wejścia i lepsze głośniki(kablówka będzie często grała na tym tv).
Jako że jestem kompletnym laikiem w tych temat(obecnie mam stare kineskopowe pudło, nawet nie płaskie) chciałbym się dowiedzieć czy ten overscan jest tak ważny i przydatny, telewizor będzie wykorzystywany do kablówki, może do telewizji cyfrowej, grania(konsole starej i nowej generacji), trochę filmów(część puszczanych przez komputer).
 
Do góry