Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

BoDeX

New member
walszyn napisał:
Za 8 tysięcy złotych nie ma lepszego 50"tv na rynku FULL HD. Nie szukajcie wogóle, bo SĄ ,ale porównanie plazmy za kilkanaście tys lub 22 tysiące mija się z celem.Użytkuję trzecią kolejną plazmę Panasonica 37",42" i teraz 50"


Akurat ten model nie wzbudził zachwytu rynku - narzekali na slaby kontrast i kiepski poziom czerni. Osobiście nie miałem go w domu ( a
w sklepie to absolutnie nie można wydać sensownej opinii ), ale
jeśli chodzi o ew. konkurenta , to chyba godnym jest SAM PS-50P96FD ,
obsługa 24fps , bez overscanu , lepszy kontrast i czerń - bynajmniej w
opinii mojego znajomego , który z nie jednego pieca chleb jadł i aktualnie
strasznie się na ten model napalił .

Napisz proszę jak świeci ten panel w ciemnym pomieszczeniu , bez sygnal lub ew. z czarną planszą podaną z kompa .


Pzdr.
 

elpe

New member
Generalnie modele na rynek na USA inaczej oznaczone. Zapewne tez maja wbudowany cyfrowy tuner.

Modele PY tym sie roznia ze cyfrowego tunera nie maja.

Odnosnie Samsuna p96 - pisalem o nim na forum o samsungu i nikt zadnej opinii nie wydal.

akurat tez nie obsluguje trybu 24 fps tylko ze ma jakis tam tryb ktory pomaga to obslugiwac i niweluje judder - niweluje to nie to samo co LIKWIDUJE....

Wczoraj patrzylem na tego samsunga i jakos ciemny jest bardzo :| Ogladalem go w kilku sklepach i zawsze takie samo odczucie mialem :| Nie wiem czy wlaczony byl defaultowo na jakies tryb cinema czy co, ale na demie byl bardzo ciemny.

Nie zmienia to faktu ze interesujacy TV ze wzgledu na bardzo dobra cene. Amazon go w UK sprzedaje za 1.5k funtow
 

piosaj

New member
Jutro zamawiam TH-42PY700PA. Mam nadzieje ze to dobry wybor. Narazie bede mogl przetestowac tylko na zwyklej antenie i cyfrze ale nie HD, bo dekoder bede mial pod koniec listopada. Tak wiec jutro(dzis) szukanie sklepu, zamowienie i oczekiwanie.
 

szwajcar

New member
Powiem tak, dobry obraz wygląda dobrze.
Ze złym niewiele zrobi chociaż wszystko wygląda lepiej niż na LCD, który miałem poprzednio (mniejszym).

Ostatnio mam możliwość wykorzystania laptopa z HDMI i próbki FullHD powaliły na kolana całą moją rodzinę.
W Star Wars (ep III) nawet napisy końcowe (gwiezdne tło) wyglądały zaj... znaczy pięknie . :D

Nawet wrogo nastawiona do klamota za 6 kPLN małżonka stwierdziła, że rewelacja i to nie zakładawszy okularów.
 

pp56825

New member
Wlasnie, mam to samo pytanie , jaka jest przewaga PV700 nad PV70.
Z tego co zdazylem przeczytac to:
- ciut lepsze glosniki
- filtr przeciw odblaskowy
- wiecej wejsc [ w tym SD ]
Czy jest cos jeszcze bardziej istotnego ?
 

piosaj

New member
Mialem okazje goscic 42py700p w domu u siebie i test wypadl zdecydowanie pomyslnie. Nie chcialbym sie pozniej zle zaskoczyc gdyby jedno zero mniej zrobiloby roznice.
 

AreckiW

New member
różne wersje plazm 10G Panasonica

Witam,

Jako "dochodzący użytkownik" Panasoniców PV500, PV60, PV70, PV7, i przeczytawszy ten wątek mam dla Was pewne istotne spostrzeżenia:

1) kilka osób pisało ostatnio o obawach związanych z zużyciem prądu,
po raz kolejny powtarzam, tabliczka znamionowa w plaźmie podaje średnie, a nie stałe zużycie prądu.
Średnie zużycie zależne jest od ilości jasnych i ciemnych scen, w testach zrobionych dla 42PV60 wyszło, że zamiast 261 WATT (na tabliczce) średnie zużycie na dość jasnym filmie Epoka Lodowcowa wyniosło 181 WATT (źródło: niemiecki magazyn Video) i było niższe, niż niektórych LCD.

2) nowa 10 generacja plazm Panasa ma tryb 100 Hz, który fabrycznie jest włączony, dzięki niemu obraz nie migocze, jeśli ktoś przypadkiem na ten tryb przełączony na 50 Hz, to dla dobra obrazu i oczu niech przełączy na 100 Hz samemu, używając pilota i zwykłego menu telewizora.

3) głośniki w płaskich telewizorach wcale nie muszą grać słabo, owszem w Panasonikach PV7 i PV70 dźwięk jest średni, a w PV700 już lepszy, ale jak ktoś chce posłuchać, jak potrafi grać płaski TV wyposażony w pożądne głośniki, to zachęcam do przetestowania (przy okazji) LCD Toshiby, np. 47Z3030 z głośnikami Onkyo.
Nie ma w ogóle porównania, na korzyść Onkyo rzecz jasna.
Ale tutaj chodzi mi o zwrócenie uwagi, że płaska budowa TV wcale nie uniemożliwia uzyskania świetnego dźwięku, aczkolwiek 90% producentów TV niespecjalnie się do tego przykłada.

4) z testów przeprowadzonych w Niemczech i UK wynika, że dla nowej serii PV7... optymalne ustawienie obrazu (bez dokonywania profesjonalnej kalibracji) winno być na tryb Kinowy, temperatura kolorów na Ciepły, 100 Hz włączone, tryb progressive scan aktywowany dla wejść DVD, czy playerów HD.
Pamiętać przy tym należy, żeby ustawić każde wejście oddzielnie, ponieważ Panas zapamiętuje ustawienia dla każdego wejścia indywidualnie.

5) I nie zapominać, że wejście component (z wtykami chinch w kolorach czerwonym, zielonym, niebieskim), wymaga innego kabla (component lub YUV, z końcówkami w takich właśnie kolorach), niż wejście kompozyt (wtyki żółty dla Video i czerwony i biały dla dźwięku).
Pamiętajcie, że połączenie component jest najlepszym możliwym połączeniem analogowym sygnału Video (tylko Video), lepszym niż EURO (SCART), S-Video i kompozyt.

Miłego odbioru.
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
50pz70e

Nie od dzisiaj wiadomo, że plazmy Panasonika są produkowane w Czechach.
Wszedłem na czeską stronę http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4013&pohled=vyrobky i co zobaczyłem, czytając opis 50PZ70E:

1) podpora (wsparcie) dla trybu 24p, wyraźnie napisane, że akceptuje tryb 1080p24, ciekawe tylko jak to robi ?
co ciekawe, tak samo jest w opisie 58PZ700,

2) jest tryb z i bez Overscanu (funkcja Just Scan),

3) 10.000:1 kontrast, poprawiony w stosunku do wersji PY70, PY700, PZ700,

4) odświeżanie 100 Hz,

5) 100.000 godzin żywotności.

Ciekawe, jak to faktycznie jest z tym 24p w 50PZ70E ?
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
Dziewczyna na miescie mowia ze to Ty tu jestes specjalista :D

ps. Ogladalem wczoraj w sklepie 58pz70

Obraz jechal chyba z blue ray'a playera - ale nie wiem co to za plyta byla w srodku. Powiem ze obraz robil wrazenie.

Patrzylem tez na pionka pdp-508xd i podobnie jak wyzej wsio. W sumie oba TV robily wrazenie i doszedlem do tego, ze 42 '' to za male na plazme :D


Ale na obu TV widzialem mrowczenie z odleglosci 2.5 - 3 metry :|
 

walszyn

New member
BoDeX napisał:
Akurat ten model nie wzbudził zachwytu rynku - narzekali na slaby kontrast i kiepski poziom czerni. Osobiście nie miałem go w domu ( a
w sklepie to absolutnie nie można wydać sensownej opinii ), ale
jeśli chodzi o ew. konkurenta , to chyba godnym jest SAM PS-50P96FD ,
obsługa 24fps , bez overscanu , lepszy kontrast i czerń - bynajmniej w
opinii mojego znajomego , który z nie jednego pieca chleb jadł i aktualnie
strasznie się na ten model napalił .

Napisz proszę jak świeci ten panel w ciemnym pomieszczeniu , bez sygnal lub ew. z czarną planszą podaną z kompa .


Pzdr.

Na rynku niemieckim wystepują tylko modele PZ70/700 i wszystkie testy dotyczą tych modeli i to jest logiczne. Nikt nie będzie testował PY, które tam nie występują. Wszystkie testy jakie znalazłem przyjete są bardzo pozytywnie, punktacja 80-85 na 100pkt (na podstawie audiovision,homevision,av-magazin.de,hd-tv) lub ocena bardzo dobry.
Gdybyś mógł sprecyzować kto to jest ten rynek? Kontrast 10000:1 czy to jest słaby? Co do czerni,aby to porównać musiałbym mieć inną plazmę na tym samym sygnale i na tych samych ustawieniach.Oglądam właśnie mecz ligi polskiej na HD (Górnik-GKS Bełchatów) i obraz jest kozacki. Mało tego, uważam,że model polski PY ma ładniejszy design od niemieckich.Klapka przeniesiona za prawy głośnik poprawia wygląd wizualny.Pod kineskopem jest ładne przetłoczenie.Klapka pod kineskopem (wersja niemiecka) trochę psuje ogólny design.
Co do Samsunga, to napewno ciekawa i porównywalna alternatywa.Ładna plazma, której bliżej nie znam.Na rynku niemieckim oceniona na 83 pkt,podobnie do Panasonica.Szanuję opinię innych osób, ale ponownie wybrałbym Panasonica.Ale to tylko mój subiektywny pogląd.
Ile plazm ,tyle poglądów i co ciekawe wszystkie się sprzedają.
Szukałem swojego 50PY70P po bardzo wielu sklepach w całej Polsce,wszędzie mi mówiono,że schodzą na pniu( za rozsądną cenę!).
Albo to niezła plazma, albo za mało sprowadzają.Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.
 

doc38

New member
W plazmach nie ma kineskopu. Luminofor jest pobudzany do świecenia przez zjonizowany gaz, o ile dobrze się orientuję.

Pozdrawiam :)
 

Gozel

New member
Moje 42PY70 PA (swoją drogą czy czymś to sie wogóle różni od serii P?) dziś przyjechało. Oto moje wrażenia po 4 godzinach obcowania:
Design bardzo ładny, ale to oczywiście kwestia gustu.
Z uwagi na to że nie zdążyłem zakupic jeszcze kabli component i HDMI musiałem dzis podłączyc plazme do telewizji n i dvd przez eurozłącza. Jak na razie telewizja z 2,5m wygląda bardzo dobrze( oczywiście zaleznie od kanału. Jedne przeciętnie, drugie bardzo dobrze) DVD jeszcze milej mnie zaskoczyło, gdyz nawet różne divx-y wyglądały bardzo dobrze( o dvd nie wspomne ). Jak zakupie porządne kable powinno by jeszcze lepiej.
Panas ma stosunkowo mało ustawień, ale z drugiej strony nikt sie w nich nie pogubi. Narazie korzystam z trybu kinowego, kontrast mam troche zmniejszony ( narazie nie chce szalec z tym kontrastem, zeby nic mi sie z telewizorem nie stało ).
Dźwięk jest niezły, ale rewelacji tu nie uświadczymy. Jak dla mnie w 100% wystarcza. Jest czysty, wyraźny, czegóż więcej chciec?:grin:
W tygodniu zamierzam kupic PS3 i sprawdze jak działa z konsolą i filmami blue-ray ( w instrukcji napisane jest że telewizor akceptuje sygnał 1080p/24Hz, a w zachodnich seriwsach pisza że judder jest minimalny, praktycznie niewidoczny. Postaram sie to zweryfikowac:grin: ).
Tyle narazie po paru godzinach uztkowania. Musze poobcowac pare dni z telewizorem, zeby go ocenic, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

walszyn

New member
doc38 napisał:
W plazmach nie ma kineskopu. Luminofor jest pobudzany do świecenia przez zjonizowany gaz, o ile dobrze się orientuję.

Pozdrawiam :)

To prawda, użyłem słowa kineskop bez szczególnej analizy,w mysleniu potocznym. Chodziło mi o ekran , panel itp.
 

AreckiW

New member
elpe napisał:
Dziewczyna na miescie mowia ze to Ty tu jestes specjalista :D

jaka/-ie dziewczyna/-ny, daj namiary :D

co do PZ70, to już wiem, że nie ma HDMI w wersji 1.3, ale jednak akceptuje tryb 1080p24, chociaż nie odświeża klatek w częstotliwości, będącej wielokrotnością 24, więc niewielki judder był widoczny, aczkolwiek gość twierdzi, że tylko wprawne oko będzie to w stanie zauważyć,

co ciekawe, testujący zmierzył i stwierdził, że kontrast i czerń w Panasie są trochę lepsze, niż w topowych obecnie LCD, Sony 40W3000 i Samsungu 40F86, które ostatnio testował !!!
inna ważna rzecz, to rewelacyjna ostrość obrazu w ruchu, nieosiągalna w ogóle przez w/w LCDki, mimo zaaplikowanych tam trybów 100 Hz,
gość sprawdził, że Panas pokazuje 1080 linii w ruchu, podacza gdy LCD, co najwyżej 600, reszta się zlewa,

inne zalety, to brak overscanu, piękne, naturalne kolory, brak konieczności profesjonalnej kalibracji, ponieważ tryb Cinema i temperatura kolorów Ciepły oferują niemalże idealny balans i temperaturę kolorów,
lepiej niż dobrze radził sobie z sygnałem SD z wbudowanego tunera telewizji naziemnej cyfrowej,

"wady": śladowy judder, znacznie mniejszy niż z serii PZ700, odrobinę za dużo zielonego (co można, jeśli się potrafi, podregulować w menu serwisowym), i zbyt ograniczony zakres regulacji ustawień,

konkluzja, że za te pieniądze, to świetny TV i w tym przedziale cenowym nie ma konkurencji, ale nie tak świetny jak referencyjne Pioneery KURO.

tutaj test wersji 42PZ70: http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PZ70B/
 
Ostatnia edycja:

Koriolan

New member
Witam na forum jako zaszufladkowany user :)

Od jakichs dwóch tygodni usiłuje nabyc TV- gdzies między 37 a 42 cale

Własciwie byłem już zdecydowany na 42PV70 lub 42PV700 ( aha- dla żartu napiszę ze za ten ostatni w Avansie wołaja 6000 zł - dwie godziny temu)


Natomiast jak zajrzałem w ceny 42PY70 bedące w okolicach 5500 ta zaczynam się zastanawiac. I teraz zastanawiam się czy jest się nad czym zastanawiac?

Źródłem sygnału bedzie C+ oraz DVD. Ile jest kanałów HD i co one prezentują to wiadomo, ich licznba jakoś nie chce rosnąć.
Komputera nie chce mi się znosic dwa pietra niżej, zresztą za bardzo hałasuje.
Czy w takije konfiguracji opłaca sie dołozyć minimum 1500 zł - róznica między PV70/700 a plazmą full HD ?
Tzn czy bedzie jakakolwiek wymierny zysk w jakości obrazu??

Czy iśc i w ciemno kupić jednak PV 70 / 700 ?
 

Koriolan

New member
Ale nie chce mieć przyzwoitego obrazu dopiero za póltora roku czy dwa lata.
gdyby tak było kupiłbym pewnie LCD na matrycy S-IPS.
natomiast chocby z testu 50" by Kiki wynika, że ze skalowaniem obrazu SD radzi sobie chyba gorzej niż PV.
I stąd moje pytanie.
A sygnał SD nie zaniknie za rok czy póltora ale najwczesniej za 3-4 w optymistycznym wariancie.
 
Do góry