Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

doc38

New member
Koriolan, wszystko zależy od tego z jakiej odległości będziesz oglądał te 42 cale, bo jeżeli będzie to odległość większa niż jakieś 2,5 - 3 metry najprawdopodobniej nie zauważysz różnicy rozdzielczości między plazmą HD Ready a Full HD. W takim wypadku nie ma sensu dopłacać do droższego modelu.
 

pku

New member
Witam,

Czy roznica w kontrasice y70 10000:1 <--> y700 5000:1 jest mocno zauważalna.

Mam problem z ilością gniazd HDMI i obsługą formatu AVCHD (y700) z kart, wiec wolałbym y700, ale jeśli kontrast jest bardzo kiepski to chyba trzeba będzie sie zastanowić ??
 

slaweks81

New member
Witam wszystkich
to moj pierwszy post na tym forum, wiec proszę o wyrozumialosc;P

Po miesiacach poszukiwan TV zdecydowalem sie na 42PY70/700.
Planuje uzywac go z PS3, dvd i komputerem (jakakolwiek telewizja jedynie w aktach desperacji;) ), ale mozecie pisac bardziej ogolnie tak aby wiecej osob moglo skorzystac.

Pytania moje do was:
- czy sprzet ogolnie "daje rade" z PS3? jak to wyglada w gierkach 720p?
- podobno nie ma HDMI 1.3 - czy to duzy minus?
- podobno nie implementuje (a jedynie wspiera) 24p - czy to rowniez duzy minus?
- no i wreszczie: 70 czy 700 biorac pod uwage wymienione zastosowania

z gory dzieki wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
Nie mam PS3 ale do tego to chyba lepszy LCD i jesli chcesz ogladac filmy to z 24p.
700 nie ma hdmi z przodu/boku - jesli tak chcesz podlaczac

Dzisiaj dokladnie je ogladalem i chyba widac roznice w kontrascie.
Chyba tzn w ciemnych scenach, na jasnych nie widac roznicy.
 

Gozel

New member
pku napisał:
Nie mam PS3 ale do tego to chyba lepszy LCD i jesli chcesz ogladac filmy to z 24p.
700 nie ma hdmi z przodu/boku - jesli tak chcesz podlaczac

Dzisiaj dokladnie je ogladalem i chyba widac roznice w kontrascie.
Chyba tzn w ciemnych scenach, na jasnych nie widac roznicy.

Po pierwsze do PS3 plazma jest duuuzo lepsza( co najwazniejsze-zero smużenia!). Jej jedyna wada w stosunku do LCD moze by początkowa wrażliwośc na powidoki.Radze poczytac wątek o PS3 i telewizorach do niego. A 700 ma HDMI z przodu:grin: Pozdrawiam
 

slaweks81

New member
dzieki za odpowiedzi...
oczywiscie LCD odpada ze wzgledu na smuzenie. "mrowienie" plazmy jeszcze zniose, ale smugi to porazka.

a co z hdmi w wersji 1.2? czy orientujecie sie jakie "problemy" moze to w przyszlosci sprawiac?
 

pku

New member
Jak pisalem nie mam doswiadcenia z PS3, ale cos mi sie nie zgadza z tym smużeniem, dlacego na normalnym obrazie tego nie widac a nagle na PS3 mialo by być widać ?

Z drugiej strony PS3 to przeciez komputerek z karta graficzna, a telewizor LCD, jak podlaczysz po HDMi czy DVI, a nawet komponencie, to po prostu monitor LCD - a na tych dawno nie widzialem smugi
 
Ostatnia edycja:

slaweks81

New member
Nie chce zaczynac offtopa, ale po prostu czuje sie zobowiazany odpowiedziec szanownym dyskutantom.

Na wstepie zakladam, ze wszytsko jest kwestią percepcji. Znam ludzi, ktorzy nie widzą migotania na monitorach CRT 60Hz; mam tez kumpla, ktory nie rozumie pojecia "skakania" (niskiej ilosci FPSow) np w grach. Podobnie jest w kwestii audio. Jezli nie widac/slychac roznicy to trzeba sie po prostu cieszyc;)

Nie twierdze, ze sygnal z PS3 jest jakis "magiczny" i powoduje smuzenie na LCD. Chodzi mi o to, ze ogolnie dynamiczny obraz, szczegolnie na krawdzach styku pewnych barw pozostawia smugi. Ja np widze to ewidentnie np podszas relacji z meczow - szybka pilka nie jest kulą tylko jakims batonem;) Ale nie chce tego wmawiac komus, kto nie dostrzega - tak jak pisalem we wstepie - lepiej dla niego:)

Odnosnie tego, ze telewizor LCD podpiety do karty graficznej jest po prostu monitorem... no nie wiem. Nie znam sie i nie wiem czy matryce stosowane w moniorach i TV to jest to samo - proszę kogos zorientowanego o oswiecenie nas. Moje osobiste odczucia sa takie: w domu uzywalem 4 monitorow o odswiezaniu 16ms i smuzenie jest widoczne jedynie podczas przewijania czarnego textu na bialym tle. Na pewno nie ma tak ordynarnych efektow "batona" ja na telewizorach lcd, ktore rzekomo maja matryce 8ms (swoja drogą... jakie oni czasy podają?)

Jeszcze raz przepraszam za offtopic, ale nie chcialem wyjsc na jakiegos oszołoma;)
 
Ostatnia edycja:

peter84k

New member
porównywałem dwa modele panasonica py 70 i py700 jesli chodzi o specyfikację techniczną są niemal identyczne ale nie rozumiem skąd wzięła się taka różnica w wadze około3kg ???? Ktoś potrafi to wytłumaczyć???
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
Pewnie te glosniki bambusowe ;]

A roznice sa takie jak kontrast miedzy innymi...
ilosc zlacz hdmi i cos tam jeszcze, przeczytaj watek od poczatku to sie dowiesz.
 

AreckiW

New member
peter84k napisał:
porównywałem dwa modele panasonica py 70 i py700 jesli chodzi o specyfikację techniczną są niemal identyczne ale nie rozumiem skąd wzięła się taka różnica w wadze około3kg ???? Ktoś potrafi to wytłumaczyć???

różnica jest kluczowa,

PY70 ma tryb bez overscanu (sprawdzone, nie patrz na papier)
a PY700 nie ma !!!
Poza tym w PY70 masz kontrast 10.000:1 i akceptację trybu 24p,
a w PY700 5000:1.

pozdr.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To z tego by wynikało, że 700 jest gorszy od 70?! :hmm: Już się gubie, to jak to w końcu? Chodzi mi o jakość, bo tam te dodatkowe "wejścia" czy nawet bambusowe głośniki......... to dla mnie drugorzędne sprawa, chodzi mi o jakość obrazu itp?
Tak sobie myślę, kto wlaściwie w takim tv zwraca aż taką uwagę na głośniki i tak pewnie większość używa zestawu kina domowego, no ja głośników z tv to używam najwyżej do takiego zwykłego ogladania programów tv, a jak już ma być filmek, to uruchamiam poważniejsze głośniki ;)
 

peter84k

New member
a co do gubienia to dziś się znowu zgubiłem :D bbyłem w media markcie zobaczyć py700 na żywca niestetty nie było ale było 42py70 no i hmm obraz i kolory w porównaniu z pv700 były jakieś szare bez wyrazu kolory nie były intensywne no i zapytałem obsługi czy to kwestia wyreglulowania koloroów ostrości itp. no i usłyszałem że te telewizory full hd panasonica tak bedą grały gdy zapytałem dlaczego usłyszałem " im większa rozdzielczość matrycy tym jakośc obrazu z telewizji kablowej czy tez hd bedzię gorsza. wysoka rozdzielczość sprawdza się tylko przy PS albo oglądaniu zdjęć bądź blu-ray " no i się rozczarowałem nie wiem czy mu wierzyć a co za tym idzie czy jest sens kupowac telewizor full hd gdy ja w wiekszości będę go używał do telewizji. Pozdrawiam !!!!!
 

buli_33

New member
do peter84k
hehehe, większych bzdur jeszcze nie słyszałem, sprzedawców w MM mają niezłych, owszem kontrast w PY70 jest 5000:1 ( to widać, że mniejszy niż w PV700), natomiast kwestia jakości jest bezdyskusyjna na korzyść PY70.

POZDRAWIAM.
 

walszyn

New member
Jedno małe sprostowanie ,kontrast w PY70 jest 10000:1 i jest większy niż PY700.
Całkowicie popieram pogląd na temat sprzedawców, to jakaś piramidalna bzdura. Ale MM musi wysprzedać swoje starocie po 6-7 tysięcy.
Kolego nie słuchaj tych bzdur, bierz PY.Mam PY5070P i po miesiącu grania jestem bardzo zadowolony.

Wczoraj odebralem LCD 32" dla znajomego.Bawiłem się nim parę godzin.
W porównaniu do plazmy PY -kompletna tragedia. Sygnał pochodził z kablówki UPC. Nie wypadało mi mówić źle o nowym zakupie, ale wyższość plazmy jest bezdyskusyjna pod kazdym względem.
Pozdrawiam
 

kavoo

New member
walszyn napisał:
Jedno małe sprostowanie ,kontrast w PY70 jest 10000:1 i jest większy niż PY700.
buli_33 porownywal kontrast PY70 do PV700 (V jak Victoria). W PV700 jest 10.000:1, tak samo jak w PY70. Dlatego tez niezmiernie ciekaw jestem co wg kolegi buli_33 tak widac? ;-)
 

minio

New member
Mój nowy Panasonic TH-42PY70P

Wstęp
Właśnie stałem się posiadaczem telewizora Panasonic TH-42PY70P i chciałbym się podzielić moimi wrażeniami na jego temat po kilku godzinnym testowaniu.
Zakupu dokonałem w Warszawskiej firmie DV-Tech, Panowie sporo spóźnili się z dostawą, ale mimo to całą transakcję udało się załatwić w jeden dzień od pierwszego kontaktu aż do z dostarczenia sprzętu do domu. Dodając do tego całkiem atrakcyjną cenę i miłą obsługę szczerze polecam zakupy w tej firmie.

Telewizor porównuję do posiadanego wcześniej sprzętu do projektora Panasonic PT-AE900, telewizora LCD ACER AT3705, telewizora plazmowego LG RZ-42PY10X.
Wykorzystuje obecnie następujący sprzęt dodatkowy. Odtwarzacz DVD - Panasonic S97, wzmacniacz Yamaha RXV 2600 wykorzystywany jako upscaler, konwerter i przełącznik HDMI, zwykły tuner N-ki, Xbox 360 i Xbox 1. Oraz dwie ulubione pozycje DVD, "Helikopter w ogniu" i "Phil Collins - Finally...The First Farewell Tour" w wersji oryginalnej i kopii.

Wygląd/wejścia
Telewizor bardzo podoba mi się wizualnie. Jest zgrabny i foremny w przeciwieństwie do LCD Acera który z przykręconymi głośnikami wyglądał jak Myszka Miki. Głośniki są dosyć wąskie i nie odstają z boku obudowy. Brak również szyby która potrafiła denerwować w plazmie LG. Tutaj pokrycie ekranu jest jakby satynowe i choć nadal odbija światło to nie jest to na pewno lustro. Z tyłu są otwory wentylacyjne w których znajdują się wentylatory ale jakoś nie udało mi się ich usłyszeć podczas pracy. Moim zdaniem do całości pasowała by jakaś metaliczna wstawka, pasek, logo, cokolwiek bo czerń jest elegancka, ale jakby nieco smutna. Żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania, nic nie odstaje ani nie jest pofalowane.
Dla mnie niezbędne jest tyko wejście jedno wejście HDMI bo konwersją sygnału i tak zajmuje się wzmacniacz. Żeby się już do czegoś przyczepić dodam ze do kompletu brakuje mi tylko DVI. Oczywiście jest drugie HDMI i można dodać odpowiednią przejściówką ale gdyby było DVI można by powiedzieć ze jest wszystko czego zwykły użytkownik może potrzebować. Ładnie ukryto taż boczne wejście sygnału, jest łatwo dostępne a jednocześni zasłonięte klapką i ukryte z tyłu. Pilot jest dla ślepych, ma spore przyciski i opisy. Potrafi obsługiwać podstawowe funkcje DVD Panasonic-a (play, stop, do przodu, itp.) ale już nie nawigację w menu. Naklejka "reklamowa" mówi o kontraście 10000:1 a nie 5000:1 jak napisano na wielu stronach

Obraz
"Miodzio" to pierwsze co nasuwa mi się na myśl :). Na "Helikopterze" bardzo widoczne ziarno, ale to taki film, jakościowo znakomicie. Za to koncert Phil-a porostu absolutna rewelacja. Znakomite żywe kolory, jednocześnie żadnych problemów z podbarwianiem skóry itp. Telewizor znakomicie poradził sobie z wersją kopiowaną. Na LCD zawsze było widać sporo artefaktów związanych z rekompresją obrazu, a na Panasonicu sporo z nich po prostu znikło. Zaryzykował bym nawet stwierdzenia ze nie ma prawie różnicy miedzy płyta oryginalną, a tą kopiowaną co oczywiście nie jest na pewno prawdą ale wrażenie jest znakomite. O dziwo niewiele zmienia włączenie lub wyłączeni filtru MPEG, to nie on usuwa artefakty. Jak na razie żadnych problemów z mroczkami, zakłóceniami itp. Niestety nie oznacza to ze nie ma żadnych problemów. Największe zastrzeżenia mam do różnej jakości programów telewizyjnych. Jedne wydają się ostre inne nienaturalnie rozmyte. Zaryzykuję stwierdzenie iż telewizor jest dosyć wrażliwy na jakość materiału. Materiał HD jak na razie pochodził tylko z tunera N-ki. Tutaj również jakby widoczna zależność od jakości sygnału. Jeden program przyrodniczy ładny, ale nie oszałamiający, za to zaraz po nim jakieś meczety, loty balonem, itp. który wyglądają niesamowicie ostro i płynnie. LCD Acer wyświetlał wszystko jakby jednakowo, być może to Acer równał wszystko w dół i stąd wrażenie ze na Panasonic-u są różnice. Gra z X360 super, znacznie ładniej niż ACER, poprawa w sensie ostrości i płynności. Mam tez wrażenie ze porównywalny czas reakcji matrycy jest lepszy niż na Acerze, który potrafił rozmywać w szarą plamę dynamiczne sceny w grach. Troszeczkę zawiódł mnie Media Player z Xbox-a 1 po Component, niby telewizor nie powinien się dotykać do materiału który Xbox już upscalował do 1080i a tym czasem mam wrażenie ze Divx był bardzo nieostry, słabszy niż na Acerze. Za to samo menu odtwarzacza było bardzo ostre i ładne.
Ogólnie spory skok jakościowy widoczny na korzyść Panasonic-a. Szczególne na dobrym sygnale z DVD, konsoli i HD z N-ki.

Dzwięk
Przykro mi ale nie mam żadnych uwag co do dźwięku ponieważ nie wykorzystuje głośników w telewizorze. Przypomnę iż jedną z cech różniącą ten model od wyższej "700" są "słabsze" jakościowo głośniki.

Bajery
Z bajerów jest czytnik kart SD potrafiący odczytywać tylko zdjęcia. O ile mi wiadomo "700-tka" odtwarza z kart również różne materiały wideo, w tym HD. Nie miałem karty SD aby przetestować tę funkcję. Właściwie to należy uznać za wadę iż jest tylko slot promowanych przez Panasonic-a kart SD. Jakoś tak się składa ze we wszystkich urządzeniach mam kart CF lub MS.

Dlaczego nie TH-42PY700P ?
To już było na forum i to nie raz. Dodam tylko od siebie że żadna różnica w funkcjach pomiędzy tymi modelami nie była dla mnie warta dopłaty co najmniej kilkuset złotych. Dla mnie liczył się jak najlepszej jakości monitor i to nawet bez dźwięku wiec wybór padł na tańszy i zarazem niższy model. Ja nawet nie miałem jak przetestować tunera TV bo nie mam zwykłej anteny.

Podsumowanie
Jak na razie jest to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy telewizor jaki miałem. Na głowę bije Acera LCD, pod każdym względem jest również lepszy niż plazma LG. Co prawda nie ma tak wielkiego "ekranu" jak w przypadku projektora ale ma mnóstwo innych zalet. Proszę również wziąć pod uwagę iż mam troszkę specyficzne potrzeby i w zasadzie nie interesuje mnie w ogóle dźwięk oraz tuner TV.
Jak znajdę trochę czasu postaram się zmierzyć pobór prądu, szczególnie ze interesuje mnie ile więcej Panasonic "pali" w porównaniu do mojego poprzedniego telewizora czyli Acer-a.
 

buli_33

New member
Kontrast w PY70 jest 5000:1, a nie jak piszecie 10000:1.
Na różnych stronach z danymi technicznymi jest błąd.
A poza tym to co widać, to właśnie mniejszy kontrast w PY70 względem PV700. Porównywałem kilkakrotnie obydwa modele dosyć długo, ale tą różnicę w kontraście widać natychmiast !!!

Ale w domowych warunkach to całkowicie nie przeszkadza.

Pozdrawiam NIEDOWIARKÓW. :eek:k:
 
Do góry