Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Sansei6

Member
Bez reklam
No widzisz, już coś więcej hmm ja bym był za plazmą, ale to subiektywna opinia, po prostu do LCD nie jestem zbytnio przekonany ;) a i pewnie głównie byś ogladal hmm........ filmy?
 

robertp74

New member
generalnie troche przestraszylem sie tego zuzycia pradu w plazmie.powiedz mi jeszcze o co chodzi z tym overscanem,glupie pytanie pewno ale laik ze mnie w tej branzy.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lipo1

New member
robertp74 napisał:
dzieki za podpowiedz,nie moge sie zdecydowac czy kupic tą plazme Panasonica czy Lcd samsunga 40 F86 bd,co ty o tym myslisz?,i do tego przerazila mnie ta energia,jestem "normalnym" telewidzem sygnal z cyfry.
robertp74 - ja też miałem problem co wybrać,
poczytaj sobie to co tu napisałm,
może ten newieli tekścik rozwieje twoje wątpliwośi :hmm:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=132757#post132757

Pozdrawiam Radek Łódź
 
Ostatnia edycja:

lipo1

New member
robertp74 napisał:
prosze jakiegos uzytkownika plazmy Panasonica 42 Y-70 ki o opinie,chodzi mi tez o dzwiek.Pozdrawiam.

nie oczekuj zbyt wiele po głośnikach w tym Panasie,
wydaje mi się że bolączką wszystki płaskich ekranów jest dzwięk,
ale to chyba raczej norma, praw fizyki nie da się zminić,
tak więc do codziennego słuchania wiadpmości, pogady itp.
nic więcej.

Pozdrawiam Radek
 

llll34

New member
Th-50pv700

Słówko do postu w sprawie nie gloryfikowania Panasonica a wskazywania słabych stron. Kupiłem prawie miesiąc temu 50PV700 i nie oglądałem obrazu nawet sekundę bo był nie sprawny. Cackałem się z nim jak w niektórych opisach (transport pionowy, 4 godziny aklimatyzacji itp.) i nic z tego. Takie wady trzeba piętnować i dążyć do rozwiązań proklienckich co znaczy, że jak sprzęt jest sprzedany niesprawny to sprzedawca od ręki daje sprzęt inny nowy wolny od wad a nie czekasz i ani pieniędzy ani telewizora. Bardzo mnie panasonic zawiódł ale dałem mu kolejną szansę i kupiłem nagrywarkę z HDD i HDMI i jestem zadowolony. Może się doczekam na telewizor???
 

SGMASTER

New member
Też podziele sie uwagami

Jestem ,szczesliwym' posiadaczem panasonica 42PY70P i co?Zawód!Nie wnikam w szczegóły bieli czerni itp.szczegółow.Nie jestem znawca ale powiem tak:sygnał SD z cyfry to średnia ,dvd to średnia ,HDcanal+ i NG HD to poziom jaki miałem wcześniej z philipsa 32pw9617!Oczywiscie nie na wszystkich programach.Sorry.Telewizor crt to przeżytek bo nie miał wejść HDMI itd ale obrazek z tvn nawet bez HD był powalający...i to nie tylko moja opinia bo mogę byc ślepy ale w wiekszości moich znajomych.Wiem szczegóły itd no i okno wieksze i wieksze możliwośći a Philips sie skończył bo ktos mu pomógł.Musze tylko sprawdzić Bluraya bo nie miałem jeszcze możliwości tego obejrzeć.Myślałem że znów odlece po zakupie panasa ale mam to co miałem.Czy tak miało być?
 

kavoo

New member
Panie, Panowie...

Pytanie - czy ktos z was zna jakis salon w Warszawie, ktory posiada tytulowe modele i w ktorym mozna by bylo podlaczyc do nich laptopa i organoleptycznie przekonac sie jak wyglada sprawa wyswietlania sygnalu 24p?

Bylem dzisiaj w Saturnie (Zlote Tarasy) i poklocilem sie, bo powiedzieli mi, ze (cytuje) "prezentowane egzemplarze to wersje 'wystawowe', w ktorych Panasonic zablokowal
icon_eek.gif
mozliwosc podlaczania urzadzen" i "jesli chce, to moge pojsc do pomieszczenia demonstracyjnego, gdzie pan Zenek zademonstruje mi obraz z odtwarzacza blu-ray" :lol:
Bylem rowniez w Saturnie w Arkadii - tam ciecie na stoisku TV byly jeszcze oszczedniejsze w slowach, bo na pytanie czy moge zobaczyc sygnal 24p na PY70 uslyszalem krotkie i opryskliwie brzmiace "NIE".

Przed chwila dzwonilem do Plazma City, myslalem, ze w tak wyspecjalizowanym salonie beda "kumali czacze". Niestety, gosc tez nie byl zbytnio rozmowny, powiedzial ze w ogole nie mozna zobaczyc u nich telewizora w akcji i generalnie do widzenia...

K*** w jakim my kraju zyjemy... Nie wiecie przypadkiem gdzie w Wawie klient moze miec nadzieje na to, ze zostanie obsluzony w cywilizowany sposob? Probowalem zadzwonic teraz do Saysonica, ale odzywa sie faks... mimo, ze podobno jeszcze pol godziny urzedowania im zostalo :-|

Pomozcie, towarzysze. No jak, pomozecie? ;-) Przywroccie mi nadzieje, ze w tym kraju Radia Maryja i TV Trwam istnieja jakies enklawy wspolczesnej cywilizacji i mozna byc w sklepie obsluzonym na poziomie chocby zblizonym do standardow europejskich :roll:
 

pa_pi

New member
Witam
Właśnie uruchomiłem i zapuściłem swojego Pana 42PY70PA, cóż powiem że to są moje osobiste odczucia. Jestem bardzo zadowolony, pomimo iż syganł mam tylko jak na razie z Polsatu cyfrowego + DVD no name i wszysto podłączone przez marnej jakości kable typu Euro. Za duży plus tego telewizora uważam iż z naziemnej tv można spokojnie oglądać co przy LCD jest rzadkością jedynie lepsze sprzęty jako tako sobie radziły. Jedyny minus to zużycie prądu ale cóż zrobię pomiary to zobaczymy czy w noramlnym trybie jest faktycznie te 400 W. A i troszkę się przeraziłem jak zobaczyłem te wiatraki z tyłu bo wyglądało na to że będzie szum a tu spoko cicho :) Nie długo podepnę N przez HDMI i wtedy zobaczymy co ten model plazmy potrafi.
pozdrawiam wszystkich

Piotrek
 

pa_pi

New member
Dziś wieczorkiem sprawdzę ile pobiera prądu przy różnych ustawieniach i dam znać. Sam jestem ciekaw rezultatu, aż się boję :) ale cóż jest jakość :)
 
Ostatnia edycja:

pa_pi

New member
No dobra jestem po testach zużycia prądu przez 42PY70PA. Najpierw instrukcja i czytam Średnie zużcycie prądu 486W. W trybie gotowości 0,5W taa i tyle instrukcja, a teraz praktyka po podłączeniu do prądu i nie włączeniu głównego włącznika czyli nawet nie tryb stanby 34 W ciągle ciągnie, ale jak się potem okazało każde elektryczne urządzenie typu mój komp czy monitor ciągle pobierają około 20 W nie włączone !!. Dobra, dalej, włączyłem telewizor głównym knyflem, troszkę podskoczyło, spadło i generalnie około 34 W zostało. Po załączeniu TV po kolei tryb auto to około 200 W, tryb kinowy około 290 W, tryb normalny ponad 400W i dynamiczny 456 W. Podczas, gdy przełączyłem na AV, do którego nie było nic podpięte tylko czarny ekran, zużycie spada do około 130 W. Więc przy jasnym tle te 486W z instrukcji obsługi jest jak najbardziej możliwe. I dla porównania mój monitor IYAMA 17" w tej chwili zużywa 74W więcej niż 21 calowy stary Grundig który ciągnął około 60W. Wioski ? No cóż za plazmę trzeba płacić mnie wychodzi, że średnio około 30 zł miesięcznie przy użytkowaniu plazmy przez 8 godzin dziennie zakłądając, że zjada nam 300W.
Pozdrawiam
 

walszyn

New member
Dobrze pioneer tutaj wyglada - ale zapomnialem dokladnej wartosci. LX50'' ciagnie jakos 420W gdzie Panas 50'' ciagnie max 680W.

Plazma = zmienne zuzycie pradu wiec zapewne te wartosci to wartosci graniczne.[/quote]


Panasonic 50" faktycznie nie jest oszczędny,ale Twoje 680W to już radosna twórczość .Mój PY5070P pobiera przy ustawieniu -normalny ok 500W.
Maksymalne zużycie przy ustawieniu -dynamiczny jest 561W.To dużo,ale to jedyna wada jaką zauważyłem po 3 tygodniach.Cały czas jest ustawiony na 60-70 % (kontrast,ostrość),50%(jaskrawość,kolor).Trzy wiatraki zupełnie bezszelestne,wszystko stabilne,żadnych problemów.Kolory stabilne,nasycone, na cyfrze żadnych drgań,szumów,wszystko wygląda poprawnie, na kanałch HD super.
Za 8 tysięcy złotych nie ma lepszego 50"tv na rynku FULL HD. Nie szukajcie wogóle, bo SĄ ,ale porównanie plazmy za kilkanaście tys lub 22 tysiące mija się z celem.Użytkuję trzecią kolejną plazmę Panasonica 37",42" i teraz 50".
Były różnych klas,ale wszystkie zupełnie bezawaryjne.Osoby,które kupiły ode mnie poprzednie plazmy nadal są zadowolone.Wszystkie biły na głowę odpowiedniki LCD.Jest to mój prywatny pogląd, ale doceniam zdania oponentów,choć się z nimi nie zgadzam.
 

elpe

New member

miro5754

New member
Witam, dzis zostalem szczesliwym posiadaczem panasa 50pz70 niestety moja radosc szybko sie skonczyla gdy podlaczylem n przez hdmi i nic. czarny obraz nie ma sygnalu. podlaczylem pod playstation 3 i wszystko jest ok. czy wiecie co moze byc przyczyna??zly kabel??pomozcie
 

neon

New member
Pobór prądu w TH-50PY-700P

robertp74 napisał:
generalnie troche przestraszylem sie tego zuzycia pradu w plazmie.powiedz mi jeszcze o co chodzi z tym overscanem,glupie pytanie pewno ale laik ze mnie w tej branzy.Pozdrawiam
Panasonica mam od sierpnia w poście nr 127 na tej stronie pisałem o różnicy poboru prądu, sam już sprawdziłem podłączając licznik poboru prądu. Okazało się, że pobiera ok. 270 Wat.
Jerzy
 

walszyn

New member
elpe napisał:
http://www2.panasonic.com/consumer-...model.TH-50PZ700U.S_11002_7000000000000005702

To widocznie w USA maja jakies inne waty niz w Polsce.... I nie 680 tylko 695 choc to moze kwestia wersji 700

Wiec wersja 70 ( tutaj co prawda 77u )
http://www2.panasonic.com/consumer-.../model.TH-50PZ77U.S_11002_7000000000000005702
zmniejszyli zuzycie do max 693W.

Ale to pewnie moja radosna tworczosc... Moze powinnismy sprawdzic DNS'y bo moze wchodzimy na 2 rozne strony panasonica?

Ostatnie zdanie na temat zużycia prądu.Instrukcja obsługi strona 43.Zużycie energii PY42"-486W, PY-50"-561W.Tył plazmyTH50PY70P- nalepka zużycie energii - 561W.
Pierwszy Twój link dotyczy modelu TH-50PZ700U.S, drugi link dotyczy modelu TH-50PZ77U.Oba modele są mi zupełnie nieznane.Nie występują także na największym rynku europejskim- niemieckim.Nie neguję Twojej wiedzy,ale modele na polskim rynku to modele PY70/700 i o tych modelach pisałem.Nie wyszukujmy w necie wszystkich modeli Panasonica bo nie pomoże to nam skupić się na polskich PY70/700 i doprowadzi do niepotrzebnej licytacji.
Pozdrawiam
 
Do góry