Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

mswiniuch

New member
Przylaczam sie do pytania. TX-P50X10Y po optyku wychodzi tylko 2.0
Pod HDMI podlaczone N-ka (w info podaje ze hdmi telewizora przyjmuje dzwiek 2.0 PCM) i Polsat HD

Jak przelaczyc optyka aby podawal dalej 5.1

Nie ma możliwości przejścia dźwięku 5.1 przez telewizor. Trzeba optyczne audio podłączyć bezpośrednio z N lub Polsatu do amplitunera kina domowego - patrz instrukcja do telewizora.
 

frantotti

New member
Witam.
Szukałem............. (podobno jest wątek)................szukałem ...........ale sie nie udało..........:(
Chodzi mi o poruszany już temat:
Czy jest nowy soft ,który umożliwia oglądanie filmów przez karte SD?
Sory jezeli juz było ale...................please......help......:)
 
Ostatnia edycja:

kinomysz

New member
Wiatm
Przy wyłączeniu TV TX-P42x10Y normalnie pstyka i jest wyłączony. Od wczoraj wyłączam z pilota a TV pstyka ale po 10 sekundach. Po jakimś czasie znowu pstyka jakby się wyłączał. Serwis polecił wyłączyć autoaktualizację oprogramowania DVB-T co tez zrobiłem. Spotkał się ktos z podobnym przypadkiem?
 

kinomysz

New member
Faktycznie wyłączenie autoaktualizacji pomogło. Pozdrowienia dla wszystkich. Super pogoda więc zamiast oglądać TV lub siedzieć przed kompem lepiej wyjść na zewnątrz złapać troszkę słońca :)
 

bogoszkocja

New member
panowie prosze o pomoc .mianowicie podczas próby aktualizacji oprogramowania zaraz po odczytaniu karty wyskakuje komunikat:
-sprawdz plik 0011.jak czytałem to już ktoś miał taki problem,ale nie widze rozwiązania.pliki 2016 pobrane z linku, wypakowane 7-zip"em i wpakowane na sformatowaną katre Sd2 GB.
 
Ciekawe, czy komuś zdarzyła się taka sytuacja jak mnie (TX-P42X10Y).
Otóż, od kilkunastu dni miga mi jeden pixel na zielono. Świeci i gaśnie.
Podejrzewam, że nie kwalifikuje się to na reklamację? :(
Widać to szczególnie na czarnym tle (czyli zawsze podczas przełączania kanałów i na ciemnych scenach).
 

maur26

New member
Witam ponownie.
Mam TX-P42X10 wczoraj rodzice kupili sobie TX-P42X20E zastanawiam się czy jest możliwość przeinstalowania softu z wyższego modelu (tam odtwarza filmy i jest trochę fajniejsze menu). Czy ktoś próbował takich numerów ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam ponownie.
Mam TX-P42X10 wczoraj rodzice kupili sobie TX-P42X20E zastanawiam się czy jest możliwość przeinstalowania softu z wyższego modelu (tam odtwarza filmy i jest trochę fajniejsze menu). Czy ktoś próbował takich numerów ;)
Zasadniczo nie ma takiej opcji, żeby wgrać soft od X20 do X10.
 

maur26

New member
Dzięki za odpowiedź. A już miałem nadzieję ;)
A tak przy okazji to jakie filmy może odtwarzać X20E, czy może odtwarzać Divixy z napisami?
 

maur26

New member
Ostatnio kupiłem miernik energii, po podłączeniu do niego TX-P42X10Y stwierdziłem, że w trybie czuwania pobiera on 11W, w instrukcji producent podaje 0,6W. Czy ktoś z użytkowników zna przyczynę tak dużego poboru energii, czy ktoś może to sprawdzić na swoim TV?
 

amlas

New member
dvbt

Panowie,
jak się ustawia w panasie dvb-t, bo robie wg instrukcji i nic nie mogę złapać, żadnego kanału dvb-t.
Kupiłem antenę kierunkową, ustawiam i nic.
Wybiera się Polskę i jezyk polski i coś innego?
Pomóżcie bo już kurwicy dostaję
 

Maker3

New member
Jak wybierzecie Polskę to nie ma tej opcji, bo MPEG4 jest domyślnie włączony.

Ta opcja pojawia się po wybraniu np. Finlandii.
 

darqman

Member
Dzięki za info, strasznie mnie to nurtowało. Od 1.VII w mojej miejscowości ma być możliwość odbioru NTC więc zobaczymy:)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jak wybierzecie Polskę to nie ma tej opcji, bo MPEG4 jest domyślnie włączony.

Ta opcja pojawia się po wybraniu np. Finlandii.
Tak, tyle,że na Polskim regionie jest totalnie okrojone EPG, lepiej ustawić na region Czechy i wtedy mamy dostepy do rozbudowanego EPG dla telewizji DVB-T
 

ces

New member
P42x10y
Mam problem z odbiorem telewizji cyfrowej. Kompletnie nic mi nie znajduje, próba ręcznego wstukania częstotliwości też nic nie dała.
Mieszkam w bloku i korzystam ze standardowego wyjścia antenowego.
 
Do góry