Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Adax01

Member
Jak TX-P50X10 radzi sobie TV-SAT, DVB-T, TVB-C?

Witam, TX-P50X10, szukam , czytam, i mało kumam... Wiem, że temat pewnie banalny, ale b. proszę o podsumowanie ew. naprowadzenie jak TX-P50X10 radzi sobie z DVB-S, DVB-T, TVB-C? U mnie w bloku ma się pojawić zbiorcza antena satelitarna razem z naziemną DVB-T i sygnał z jednego gniazdka. Czy taki układ dla TX-P50X10 jest optymalny, czy potrzebny będzie tuner? Ten telewizor nie ma chyba tunera DVB-S, więc dla FTA potrzebny dodatkowy tuner -jaki najtańszy? W telewizorze jest tuner DVB-T, więc naziemną będę miał, czy tak? Kablówka też wymaga tunera DVB-C?

Obecnie mam Cyfrowy Polsat z własnej anteny, ale DVB-T kusi od 1.06.2012 TP1,2HD oraz programami lokalnymi, których nie mam w CP, więc chciałbym połączyć naziemną z satelitą...
Jakie plusy/minusy zbiorczej instalacji SAT i DVB-T dla tego telewizora? Czy jest w nim moduł CI? Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Czy jest jakas mozliwość "podwójnego" zapisania kanałów określonego MUX-a?
Mieszkam pomiędzy dwoma nadajnikami zlokalizowanymi wzgledem siebie prawie 180 stopni i na granicy zasięgu. Raz odbiór jest lepszy z jednego (na jednym kanale) raz z drugiego (na innym kanale). Do tej pory kiedy zanika mi odbiór zmieniam antenę ,skanuję i zapisuję drugi kanał, i znowu, i znowu.....
W komputerze HP programy z różnych nadajników zapisuja mi się na trwale.
Niestety nie ma takiej możliwości:-|, w tym przypadku firma Panasonic się nie popisała .
Ten telewizor nie ma chyba tunera DVB-S, więc dla FTA potrzebny dodatkowy tuner -jaki najtańszy? W telewizorze jest tuner DVB-T, więc naziemną będę miał, czy tak? Kablówka też wymaga tunera DVB-C?

Ten telewizor ma tuner DVB-T MP4 oraz przy zmienię na odpowiedni region również tuner DVB-C (kablówka),ale znając życie kablówka wszystko koduje,czyli potrzebny bedzie specjalny moduł dostępu warunkowego wraz z kartą, jesli taki jest wogole dostępny .Ale sprawdzić zawsze możesz:wink:.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Czy jest jakas mozliwość "podwójnego" zapisania kanałów określonego MUX-a?
Mieszkam pomiędzy dwoma nadajnikami zlokalizowanymi wzgledem siebie prawie 180 stopni i na granicy zasięgu. Raz odbiór jest lepszy z jednego (na jednym kanale) raz z drugiego (na innym kanale). Do tej pory kiedy zanika mi odbiór zmieniam antenę ,skanuję i zapisuję drugi kanał, i znowu, i znowu.....
W komputerze HP programy z różnych nadajników zapisuja mi się na trwale.
Witam
W CX3E jest identycznie tzn nie ma "podwojnego" zapisywania kanalow tzn gdy kanaly maja taka sama nazwe i mamy mozliwosc odebrania sygnalu z dwoch wojewodztw . Telewizor wyszuka oczywiscie kanaly i zapisze kanaly ktore maja najwyzszy poziom i jakosc sygnalu . Jednak w jakis sposob zapisaly sie dwa takie same kanaly z roznych czestotliwosci czyli kanaly tvp info gdansk.Byc moze gdy poziom i jakosc sygnalu jest na identycznym poziomie i wynosi 100% to "podwojne" kanaly moga sie zapisac ale wtedy powinny zapisac sie wszystkie kanaly nie tylko tvp info gdansk. Jeszcze jedno w mux 1 jest tvp1 i tvp2 a mux 3 tez tvp1 i tvp2 i podwojne kanaly zapisuja sie bez problemu.
Podwojne kanaly tvp info z roznych czestotliwosci na zdjeciu.

Foto_0477_zmniejszacz-pl_536376.jpg
 
Ostatnia edycja:

5kt

New member
Czy jest jakas mozliwość "podwójnego" zapisania kanałów określonego MUX-a?
Mieszkam pomiędzy dwoma nadajnikami zlokalizowanymi wzgledem siebie prawie 180 stopni i na granicy zasięgu. Raz odbiór jest lepszy z jednego (na jednym kanale) raz z drugiego (na innym kanale). Do tej pory kiedy zanika mi odbiór zmieniam antenę ,skanuję i zapisuję drugi kanał, i znowu, i znowu.....
W komputerze HP programy z różnych nadajników zapisuja mi się na trwale.
Po prostu ustaw antenę raz na jeden nadajnik, wyszukaj kanały i je zapisz, a następnie ustaw antenę na drugi nadajnik wyszukaj kanały (najlepiej ręcznie określając dany kanał) i je zapisz, a później ustaw sobie antenę tak jak ci pasuje.
 

digitalus

Banned
To rozwiazanie nie dziala, Juz wczesniej sprawdzalem.Pojawi sie komunikat nie zapisano zadnych nowych kanalow.Telewizor rozpoznaje ze sa juz takie same nazwy kanalow i nie chce zapisac identycznych kanalow.W przypadku gdy np uruchomimy ustawienia fabryczne , wyszukamy recznie kanaly ,zostana oczywiscie zapisane. Pozniej wyszukamy ponownie kanaly ale z innej czestotliwosci i wyszukane kanaly beda mialy takie same nazwy ale jakosc i poziom sygnalu bedzie wyzsza to poprzednie kanaly zostana skasowane.
Przeczytalem ze w niektorych modelach samsunga jest podobnie ale kanaly ktore teoretycznie nie zostaly zapisane sa ale od numeru 50:).
 
Ostatnia edycja:

borowice

New member
Nic nie idzie z tym zrobić

Poddałem się i kupiłem dodatkowy dekoder STB. Teraz jeden nadajnik mam zapisany w telewizorze, drugi w dekoderze, w którym nawiasem mówiąc można zapisać ten sam MUX na różnych kanałach. Rzeczywiście Panasonic się tu nie popisał. A może ktoś wie coś o nowszm sofcie, który nie ma tej usterki?
 

borowice

New member
I znowu problem-). Czy da się w naszym tv zapisać "na stale" wybraną ścieżkę dźwiekową? Dzisiaj na MUX 1 włączono ścieżkę DD+ na TVP2 ale - przynajmniej do tej pory- bez dźwięku. Telewizor wybiera ją jako domyślną i za każdym razem trzeba w opcjach wybierać ścieżkę "zwykłą".
Przy okazji: jaki masz ostatni soft; skąd i czy warto?
Pozdrawiam
 
I znowu problem-). Czy da się w naszym tv zapisać "na stale" wybraną ścieżkę dźwiekową? Dzisiaj na MUX 1 włączono ścieżkę DD+ na TVP2 ale - przynajmniej do tej pory- bez dźwięku. Telewizor wybiera ją jako domyślną i za każdym razem trzeba w opcjach wybierać ścieżkę "zwykłą".
A czy nasze Panasy TX-P**X10 obsługują DD+ (E-AC3)?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Mam wgraną wersje 1216 , obraz jest minimalnie lepszy,ale to moje subiektywne odczucie.
link do pobrania >> dvb-upload.com/pliki/2010-03-28/PX-10E-1216.zip
wszystko na ten temat jest w tym wątku str.281 -> http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...tx-p42x10-tx-p50x10-test-opinie-wszy-281.html
Co do wyboru ścieżki Audio w ustawieniach jest opcja język , a wiec jak chcesz DD wybierz opcje originalą , zwykła ścieżka audio opcja polski.
 

borowice

New member
Mam wgraną wersje 1216 , obraz jest minimalnie lepszy,ale to moje subiektywne odczucie.
link do pobrania >> dvb-upload.com/pliki/2010-03-28/PX-10E-1216.zip
wszystko na ten temat jest w tym wątku str.281 -> http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...tx-p42x10-tx-p50x10-test-opinie-wszy-281.html
Co do wyboru ścieżki Audio w ustawieniach jest opcja język , a wiec jak chcesz DD wybierz opcje originalą , zwykła ścieżka audio opcja polski.

Dziękuję,
z softem spróbuję w wolnej chwili; gdy idzie o audio problem rozwiązał się sam - podali sygnał na ścieżkę DD+
 

vvito

New member
Witam ;)
Jestem tu nowy i przepraszam jeśli pytanie takowe już padło,ale z tego co szukałem nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na tym forum...
Jestem szczęśliwym posiadaczem od 2,5 roku plazmy TX-P42X10E .
Moje oprogramowanie ma numer 1005 .
Próbowałem kilka razy na różne sposoby wgrać to co podajecie 1216,za każdym razem mam taki napis :
"Sprawdź plik na karcie SD (0013) "
Nie mam pomysłu już jak je wgrać ;)
I mam pytanie,czy wiadomo co oznacza literka "E" po X10 ,to tak zapytam z ciekawości.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie jak tu ktoś zagląda to może mi podpowie, jak zrobić aby mieć na DVB-T pełne EPG i jak je włączyć bo nie mogę za nic uruchomić.
 

broda1725

New member
Bez reklam
To znaczy ? jak pamiętam jak pierwszy raz ustawiałem tv to ustawiłem na PL.

Edit : doczytałem ze trzeba zmienić region np. na Czechy czy inny kraj ale jak to zrobić nie przywracając ustawień fabrycznych ?
 
Ostatnia edycja:

herr_kules

New member
Mam 42x10y i niestety moja żonka dała radę włożyć do niego kartę SD na odwrót no i jak docisnęła to się biedaczek od razu wyłączył jakby mu zasilanie odciął. Teraz ledwo dycha, nie chce się włączyć tylko czerwoną lampką mruga mi.
I stąd moje pytanie bo nie wiem czy to się da naprawić i za ile - może ktoś coś wie - jaki inny pasanek plazmowy z tych co teraz robią zastąpiłby mi moje 42x10y? Bo to co miałem niecałe 3 latka odpowiadało mi i więcej mi chyba nie potrzeba, byłe nie było gorzej.
 
Do góry