Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Adax01

Member
Gdzie umieścić TX-P50X10 i kolumny?

Mamy przenosiny i skromny salonik z aneksem, dlatego b. proszę o podpowiedzi gdzie najlepiej umieścić TX-P50X10 ? Podaję link do szkicu: tutaj
Kusi położenie 1 w narożu, żeby wykorzystać największy wymiar przekątnej, ale czy takie ustawienie jest optymalne? Mamy dużo okien i drzwi i stąd trudno cokolwiek lepszego wymyślić. Żonka foruje położenie na ścianie (2 i 3), ale dla mnie 2 to za blisko do TV, a 3 to za blisko kuchni. Może macie już sprawdzoną propozycję do takich wymiarów?
Ponadto czy kolumny typu Wharfedale diamond 1.05 można jakoś podwiesić (H ok. 90 cm)?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hejka czy miał ktoś taką przypadłość w X10 że np. w nocy/w dzień słychać dźwięk jak by załączanie się tv ale obraz się nie pojawia i za parę minut drugie pyknięcie takie jak się gasi tv. Co to jest u licha ? wydaje mi się że jest to związane z DVB-T bo wcześniej tego nie było (lub nie zauważyłem) a teraz ustawiłem DVB-T u siebie i zaczęło się, można powiedzieć że słyszę to codziennie. Może to jakaś aktualizacja bez włączania się ekranu ?.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Hejka czy miał ktoś taką przypadłość w X10 że np. w nocy/w dzień słychać dźwięk jak by załączanie się tv ale obraz się nie pojawia i za parę minut drugie pyknięcie takie jak się gasi tv. Co to jest u licha ? wydaje mi się że jest to związane z DVB-T bo wcześniej tego nie było (lub nie zauważyłem) a teraz ustawiłem DVB-T u siebie i zaczęło się, można powiedzieć że słyszę to codziennie. Może to jakaś aktualizacja bez włączania się ekranu ?.

Menu: Ustawienia: System Menu: Aktualizacja systemu ustaw tam na wył.O ile dobrze pamiętam po resecie do ust fabrycznych ta aktualizacja jest zawsze włączona.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A to miałeś coś takiego ?, u mnie resetu takiego całkowitego nie było tylko pokasowało kanały i wszystko od nowa zaczęło się ustawiać.
Zaraz obczaje, nigdy tam nawet nie zaglądałem, zresztą nie miałem potrzeby.
Nawet nie wiem jak tam jest ustawione.

W ogóle dzięki bogaty za odpowidz. ;)
Pozdro.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Miałem, bo raz coś zmieniałem, musiałem zresetować wszystko i ustawiac od nowa, wtedy się zaczęło.Po sprawdzeniu w opcjach okazało sie że te aktualizację są włączone.
 

georg2601

New member
Witam. Sprawdźcie w swoich telewizorach czy jak bez sygnału włączycie hdmi1 to na ekranie z bliska widać zakłócenia takie jakby śnieżenie, na hdmi2 i 3 tego niema.
 

kemot301

New member
Tx-p42x10e

Witam.
TV ukończył 2,5 roku ( więc już po gwarancji ) trzy tygodnie temu pojawił się taki kolorek na wszystkich kanałach. Wyłączanie nic nie dało, dopiero wyjęcie wtyczki z gniazda pomogło przywrócić normalne kolory.
Tak było dwa razy w odstępie 2-3 dni. Teraz jest OK.
Co może oznaczać takie przebarwienie?

Mam również wykupioną dodatkowa gwarancję/ubezpieczenie typu " HAPPYCARE "
Czy ktoś z Was już z niej korzystał oraz czy kwalifikuje się ona do naprawy tego typu usterki ?
 

Attachments

  • Image093.jpg
    Image093.jpg
    43,8 KB · Wyś: 93
  • Image096.jpg
    Image096.jpg
    28 KB · Wyś: 98

Sansei6

Member
Bez reklam
Zbieranie się ładunków magnetycznych/elektrostatycznych...... tylko nie pamiętam gdzie dokładnie.... ale takie wyjęcie wtyczki z kontaktu na noc pomaga, przy sporym namagnetyzowaniu - na dwie... miałem to na swoim starym Sharpie i po jednej nocy pomogło ;)
 

kemot301

New member
Zbieranie się ładunków magnetycznych/elektrostatycznych...... tylko nie pamiętam gdzie dokładnie.... ale takie wyjęcie wtyczki z kontaktu na noc pomaga, przy sporym namagnetyzowaniu - na dwie... miałem to na swoim starym Sharpie i po jednej nocy pomogło ;)

Czy ekran plazmowy ulega namagnesowaniu ???? Raczej nie.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czemu? Zresztą wiesz, efekty widzisz na ekranie ale czy to chodzi o ekran czy inny jakiś element za to odpowiedzialny?! Gdzieś już było na forum o podobnych objawach w plaźmie i co też wyjęcie wtyczki pomogło.
 

borowice

New member
sortowanie kanałów i listy ulubionych

witam,
dwa pytania zwiazane z dvbt szczególnie po uruchomieniu MUX1.

1. czy istnieje jakaś możliwość zmiany numerów kanałów po to np. by ułożyć w sensownej (pożadanej) kolejności programy z MUX1 iMUX2. Sortowanie po nazwach i po numerach tego nie umożliwia.

2. jak wywołać (celem oglądania) utworzone wcześniej listy ulubionych kanałów - listy można utworzyć ale nie znalazłem sposobu korzystania z nich. Umożliwiło by to "załatwienie obejściowo" pytania powyżej.

Pozdrowiam
 

KubaArek

New member
Bez reklam
witam,
dwa pytania zwiazane z dvbt szczególnie po uruchomieniu MUX1.

1. czy istnieje jakaś możliwość zmiany numerów kanałów po to np. by ułożyć w sensownej (pożadanej) kolejności programy z MUX1 iMUX2. Sortowanie po nazwach i po numerach tego nie umożliwia.

2. jak wywołać (celem oglądania) utworzone wcześniej listy ulubionych kanałów - listy można utworzyć ale nie znalazłem sposobu korzystania z nich. Umożliwiło by to "załatwienie obejściowo" pytania powyżej.

Pozdrowiam

ad.2
po wejściu klawiszem OK na listę kanałów klikasz Kategoria(czerwony) tyle razy aż wyświetli Ulubione1
ad.1
aby ułożyć w pożądanej kolejności ulubione wchodzisz
Menu - ustawienia -Menu strojenia DVB-T - dostęp
Edycja ulubionych - dostęp
po lewej masz wszystkie kanały - dodajesz na prawą do ulubionych klawiszem ok po najechaniu na kanał który ma być w ulubionych ,jak dodasz te o które chodzi strzałką przechodzisz na prawą stronę do ulubionych i wtedy ziellonym zaznaczasz kanał do przesunięcia następnie strzałkami góra/dół na pozycję o którą chodzi i OK,wychodzisz po sortowaniu TV zapyta czy zapisać :)
to wszystko.
 

amlas

New member
witam,
podłączyłem dekoder cyfry+ pod tv i za każdym razem jak włączam telewizor to "butuje" tzn. zajmuje to z dwie minuty, w tym czasie na dekoderze jest napis boot, init, same kreski, telewizor zmienia rozdzielczosci i ustawia żądaną.
Dekoder podłączony przez HDMI.
Jak to zlikwidować, żeby nie robił tego za każdym razem?
 

borowice

New member
zapisywanie kanałów DVBT

Czy jest jakas mozliwość "podwójnego" zapisania kanałów określonego MUX-a?
Mieszkam pomiędzy dwoma nadajnikami zlokalizowanymi wzgledem siebie prawie 180 stopni i na granicy zasięgu. Raz odbiór jest lepszy z jednego (na jednym kanale) raz z drugiego (na innym kanale). Do tej pory kiedy zanika mi odbiór zmieniam antenę ,skanuję i zapisuję drugi kanał, i znowu, i znowu.....
W komputerze HP programy z różnych nadajników zapisuja mi się na trwale.
 
Do góry