Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

robiw

New member
Dig Dug napisał:
robiw - czy nie masz przewalone z odbiciami ...

Przewalone mam dopóki nie zaciągnę rolet, wtedy jest OK. Mój poprzedni CRT 32" odbijał bardziej. U córki, na górze, okno naprzeciw LCD 32" Panasa nie odbija się prawie wcale ale porównując jakość obrazu SD, kolorów i czerni to moja 50" plazma wygląda dużo lepiej także pomimo tej zalety LCD polecam plazmę! Okno naprzeciw plazmy jest podwójne a po lewej stronie plazmy typowe, balkonowe (podwójne okno plus drzwi). Kierunek południe (balko) i zachód (okno naprzeciw). Rolety, i to nie ciemne, dały radę ;-). Wieczorem i w nocy plazma poprostu WYMIATA ale najgorsze jest to, że jak masz HD to potem po przejściu na kanał SD nie chce się oglądać ;-). 42PV80 chyba skalował lepiej do SD niż 50X10 a to pewnie za sprawą mniejszego skalowania, wydawał się ostrzejszy ale nie zmniejszył bym już TV, co najwyżej jeszcze powiększył :)...robiw
 

Dig Dug

New member
robiw - o zaletach plazmy akurat nie musisz mnie przekonywac, ale ja mam wątpliwości co do przydatności w moich warunkach. CRT mnie wku..... ale nic nie poradze, ze w plazmie byloby podobnie, wiec pewnie pojde na skróty i kupie LCD. Kolega, który jest najbliżej mnie (ok 1 km) ma 42PV80 i u niego jest miód, bo ma rolety ozdobne, takie drewniane, ciemnobrazowe a do tego okno od zachodu i nic nie odbija.
Czy PV80 mniej odbijał od X10 ?? Jest jeszcze potencjalna opcja przeniesienie jego TV do mnie i sprawdzenie w realnych warunkach.
 

robiw

New member
Dig Dug napisał:
Czy PV80 mniej odbijał od X10 ?? Jest jeszcze potencjalna opcja przeniesienie jego TV do mnie i sprawdzenie w realnych warunkach.

PV80 odbijał bardziej. Nie kupuj LCD, chyba że LED ale to inna kasa a i tak w SD efektu nie będzie. Pożycz PV80, kupisz browara i zobaczysz jak u Ciebie w domu. Ja ma mieszkanie południowo-zachodnie, bardzo jasne, do tego rolety i jest OK...robiw
 

mikulas

New member
mam wersje 42" i nie podoba mi się czerń jest za głęboka. Ustawiłem sobie obraz testowy i skala kolorów jest uboga (niska skala szarości) próbowałem to ustawić ale w opcjach poza kontrastem i ostrością właściwie nic nie ma...Może ktoś z was próbował ustawić parametry obrazu, nie podoba mi się, jak są ciemne sceny, wogóle nie widać szczegółów, jeśli na tym ma polegać super czerń w plazmie, to ja dziękuję.
 

broda1725

New member
Bez reklam
mikulas napisał:
mam wersje 42" i nie podoba mi się czerń jest za głęboka. Ustawiłem sobie obraz testowy i skala kolorów jest uboga (niska skala szarości) próbowałem to ustawić ale w opcjach poza kontrastem i ostrością właściwie nic nie ma...Może ktoś z was próbował ustawić parametry obrazu, nie podoba mi się, jak są ciemne sceny, wogóle nie widać szczegółów, jeśli na tym ma polegać super czerń w plazmie, to ja dziękuję.
Tego jeszcze nie słyszałem że jest za głęboka, i że nie widać szczegółów musisz kupić lcd i dopiero powiesz co to brak szczegółów w ciemnych scenach filmu.

kiki napisał:
na 100 % ustaw jak Ci się podoba .
I rozsądnie tylko przeformatowywuj obraz i tylko wówczas gdy kilka godzin oglądasz jeden kanał..
Eee tak to nie jest nie ogladam jeden kanał kilka godzin, używam zoom1 a jak jest nawet jakiś film w formacie 16/9 na antenie czy tvn czy polsat to i tak jest w brud reklam i wychodzi że co jakieś 20-30min są reklamy wiec znaczki znikają. Ale skoro ty mowisz o kilku godzinnym ogladaniu jednego kanału to tak nie jest. Ja jestem raczej z tych co lubią skakać po kanałach.

To co radzisz zaniechać te przeklęte ustawienia na docieraniu i ustawić po swojemu, według gustu ?

kowal801 napisał:
Moim zdaniem Plazma pokazuje swojego pazura ,wieczorem
Zgadzam się z tobą w dzień wyglada obraz blado i jak tu ma mieć popyt w sklepie jak tam jasno jak u cioci na imieninach.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
I dlatego kupiłem plazmę!
Brawo Broda!
Właśnie, no ale to jest tylko prawda ja u siebie jak ogladałem film na lcd i był jakiś super horror z ciemnymi scenami np. Cave to normalnie szału dostawałem jak skały czy ziemi od ubrania nie było można odróżnić.
A tu jaki mamy zakres tonalny czerni :D i to jest w tym fajnie, mikulas ty może żle coś poustawiałeś sam nie wiem ale jak ja widzę różnice w czerni na docieraniu na tych lichych ustawieniach to już jest coś.
Wczoraj ogladałem Terminatora 3 na Polsacie i na początku poszłem do ojca na LCD 40" Sama A451 i po godzinie ogalania poszłem do siebie na plazme i co wynikło pozostałem u siebie do końca seansu, ani jednego pikselka czy smużenia i te naturalne kolorki. Na lcd o wiele bardziej przejaskrawiony.
 

Pomruk

New member
mikulas napisał:
mam wersje 42" i nie podoba mi się czerń jest za głęboka. Ustawiłem sobie obraz testowy i skala kolorów jest uboga (niska skala szarości) próbowałem to ustawić ale w opcjach poza kontrastem i ostrością właściwie nic nie ma...Może ktoś z was próbował ustawić parametry obrazu, nie podoba mi się, jak są ciemne sceny, wogóle nie widać szczegółów, jeśli na tym ma polegać super czerń w plazmie, to ja dziękuję.
Zmniejsz kontrast.
 

Dig Dug

New member
robiw - namieszałeś mi, bo teoretycznie jest mozliwość sprawdzenia tego PV80, ale u mnie CRT mi totalnie nie pasuje z tymi odbiciami, a zmiana miejsca nie wchodzi w rachube. Jak mam miec to samo na plazmie, to chyba wole granat czerni LCD niż te odbicia, mimo ze serce i oczy mówią co innego. Chociaż CRT ma 21 cali, stąd odbicie zajmuje 1/4 ekranu, a przy 37 calach bedzie to "mała" plamka odbitego okna, wiec może to też jest wyjście. Dzieki za info, te rolety masz oczywiście materiałowe wewnetrzne, a nie zewnetrzne, bo to inna bajka. ;)
 

pawelsz

New member
mikulas napisał:
mam wersje 42" i nie podoba mi się czerń jest za głęboka. Ustawiłem sobie obraz testowy i skala kolorów jest uboga (niska skala szarości) próbowałem to ustawić ale w opcjach poza kontrastem i ostrością właściwie nic nie ma...Może ktoś z was próbował ustawić parametry obrazu, nie podoba mi się, jak są ciemne sceny, wogóle nie widać szczegółów, jeśli na tym ma polegać super czerń w plazmie, to ja dziękuję.

Spróbuj takich ustawień:

Tryb: Kinowy
Kontrast: zależna od warunków 30-40, ja mam 30
Jasność: -1
Kolor: 22
Ostrość: SD 5, DVD 2
balans bieli: ciepły
reszta wył.


Przy moich warunkach i preferencjach te ustawienia są dla mnie najlepsze. Zwróć uwagę jaki masz tryb ustawiony, na kinowym widać więcej szczegółów ale jest chyba też mniejsze nasycenie kolorów.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Do użytkowników - czytałem ten watek cały z 10 razy, ale nie pamietam, z nadmiaru informacji :D Stąd pytanie:

Na jakim ustawieniu proporcji obrazu ogladacie np. telewizje "n", auto, 16:9, just, zoom itp. i jak macie ustawione w "n" ?? Znajomy oglada tak, że jak ma SD 4:3 to wyswietla mu boczne czarne pasy, a jak jest normalny 16:9 to wtedy caly ekran wypełnia. Ustawiałem raz u niego, chyba 16:9 i wtedy rozciągało 4:3, ale w sumie to troche zniekształcało obraz i kolega to wyłączył, mowił ze mu nie pasi i oglada z czarnymi pasami.

PS. Najlepiej jakby ktoś wkleił zdjęcie np. TVP 1 zwykłego jak to wygląda. :)
 
Ostatnia edycja:

robert514

New member
Dig Dug napisał:
Do użytkowników - czytałem ten watek cały z 10 razy, ale nie pamietam, z nadmiaru informacji :D Stąd pytanie:

Na jakim ustawieniu proporcji obrazu ogladacie np. telewizje "n", auto, 16:9, just, zoom itp. i jak macie ustawione w "n" ?? Znajomy oglada tak, że jak ma SD 4:3 to wyswietla mu boczne czarne pasy, a jak jest normalny 16:9 to wtedy caly ekran wypełnia. Ustawiałem raz u niego, chyba 16:9 i wtedy rozciągało 4:3, ale w sumie to troche zniekształcało obraz i kolega to wyłączył, mowił ze mu nie pasi i oglada z czarnymi pasami.

PS. Najlepiej jakby ktoś wkleił zdjęcie np. TVP 1 zwykłego jak to wygląda. :)
Ustaw sobie na AUTO.
 

broda1725

New member
Bez reklam
pawelsz napisał:
Spróbuj takich ustawień:

Tryb: Kinowy
Kontrast: zależna od warunków 30-40, ja mam 30
Jasność: -1
Kolor: 22
Ostrość: SD 5, DVD 2
balans bieli: ciepły
reszta wył.


Przy moich warunkach i preferencjach te ustawienia są dla mnie najlepsze. Zwróć uwagę jaki masz tryb ustawiony, na kinowym widać więcej szczegółów ale jest chyba też mniejsze nasycenie kolorów.
Reszta czyli te wszystkie dodatki typu P-NR itp. ?
 

estor

New member
a jak ustawić by przy włączaniu tv by obraz odrazu z N-ki po HDMI .
bo tv włącza się z odbiorem dvb-t i muszę ręcznie za każdym razem naciskać av na pilocie żeby mieć źródło po hdmi myślałem że będzie zapamiętywał ostatnie ustawienia.
 

broda1725

New member
Bez reklam
estor napisał:
a jak ustawić by przy włączaniu tv by obraz odrazu z N-ki po HDMI .
bo tv włącza się z odbiorem dvb-t i muszę ręcznie za każdym razem naciskać av na pilocie żeby mieć źródło po hdmi myślałem że będzie zapamiętywał ostatnie ustawienia.
Szukaj na forum o "trybie sklep".
 

Foxxx24

New member
Ściślej trybie hotelowym;)


Musisz wejść w tryb hotelowy:

1) Na tv wciskasz i przytrzymujesz F i V,
2) Jednocześnie na pilocie wciskasz trzy razy AV,
3) Zmieniasz opcję INITIAL INPUT na HDMI 1.

Pozdrawiam
 

estor

New member
o to chodziło , dzięki ale to raczej z instrukcji nie jest ? :)

trybu sklep nie mam

a skalowania obrazu dla źródeł oddzielnie nie można ustawić jakimś sposobem no na hdmi 16/9 a a dla hdmi zoom1 ?

czy zapamiętuje wam po wyłączeniu tv jaki tryb skalowania mieliście ?
 
Do góry