Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Foxxx24

New member
Ani w instrukcji ani w sklepie nie znajdziesz info o trybie serwisowym,gdzie sprawdzasz przebieg tv,ani hotelowym;)

I nie przyznawaj się w serwisie,że wchodziłeś do menu serwisowego;)
 

estor

New member
do serwisowego wszedłem raz sprawdzić h
tryb hotelowy powinien być ogólno dostępny bo z jakiej racji nie mam możliwości ustawić źródła które ma być włączane na starcie ?
 

Pitti

New member
Witam witam. Mam pytanko odnośnie tematu.

Już od jakiegoś czasu rozglądam sie za telewizorami, czytam itp. i jak narazie jestem nawet bardzo nastawiony na plazme Panasonica 37 cali. Mam tylko jeden maly problem.

Bedac w Media Ekspercie przyuwazylem dwa modele, ktore mnie zainteresowaly. TX-P37X10E i TX-P37X10Y. Poczatkowo rozmawialem ze sprzedawca tylko o tym pierwszym. Oczywiscie sygnalu cyforwego podlaczyc nie moga do zadnego tv, tylko blu-ray lub dvd (i kup tu czlowieku telewizor). Zainteresowal mnie ten model, gdyz (wedlog Media Ekspertu) mial rozdzielczosc 1366 x 768. Pare danych podanych, troche brak danych. Mowie, aby Pan powiedzial mi dane, zaprasza mnie do komputera wszystko ladnie troche sie przemadzrzajac, ze jest na pewno na stronie Panasonica ten model, gdzie ja mowilem, ze nie ma bo wczesniej widzialem ten model na stronie jakiegos sklepu internetowego a na Panasonicu nie bylo go. Oczywiscie model sie nie znalazl. Pan zaraz uciekl. Ide dalej ide, a tutaj ten sam tv a obok P37X10Y, ktory wedlog nich takze ma rozdzielczosc 1366 x 768 i pytam innego sprzedawcy czym sie roznia. Okazalo sie, ze niby tylko tym, ze Y ma mpeg 4, a poprzednik mpeg 2. Jednak patrzac na strone Panasonica (niestety juz w domu) widze, ze jednak P37X10Y ma rozdzielczosc 1024 x 720. Po prostu zglupialem calkiem.
Mam do was prosbe, abyscie mi powiedzieli:
1)Jakie rozdzielczosci maja naprawde te modele
2)Czy dostane plazme Panasonica 37 cali z rozdzielczoscia 1366 x768 oraz mpeg 4 (oczywiscie chodzi o tuner cyfrowy DVBT MPEG-4)

Ewentualnie mysle nad kupnem modelu TX-P37X10E. Ta rozdzielczosc ma dla mnie wieksza wartosc niz denny tuner, gdyz poki co i tak uzywam Cyfrowy Polsat. Z gory dzieki za pomoc ;).


ps. na kazdej stronie co innego ;/, co strona to rozdzielczosc xd. Na jednej nawet wyczytalem, ze P37x10Y ma mpeg-3, dobry jest :eek:
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Model z literką Y ma tuner Mpeg 4 a model E ma Mpeg 2 jak coś to oczywiście że bierz z Y (przyszłość) a co do rozmiaru to niestety muszę cię zmartwić otóż żadna plazma w 37 i 42" nie ma rozdzielczości 1366x768 tak to ma tylko rozmiar 50" z serii X10 a ten co mowisz ma (niestety) 1024x768 chodz dla mnie to plus a nie minus ta rozdszielczość.
 

Pitti

New member
broda1725 napisał:
Model z literką Y ma tuner Mpeg 4 a model E ma Mpeg 2 jak coś to oczywiście że bierz z Y (przyszłość) a co do rozmiaru to niestety muszę cię zmartwić otóż żadna plazma w 37 i 42" nie ma rozdzielczości 1366x768 tak to ma tylko rozmiar 50" z serii X10 a ten co mowisz ma (niestety) 1024x768 chodz dla mnie to plus a nie minus ta rozdszielczość.


Dlaczego uwazasz, ze jest lepsza? Troche drukowalem o telewizorach, aby poczytac na spokojnie i wlasnie znalazlem ten fragment...
"LCD i plazmy HD Ready to w większości 1366 x768, niekiedy 1024 x 768. Standard 1024 x 768 trzeba odrzucić - ta rozdzielczość jest nieproporcjonalna w stosunku do wymiarów ekranu. Z kolei rozdzielczość 1366 x 768px jest zgodna z proporcjami ekranu i bardzo dobra".

Klamstwo? Co Wy na to koledzy? Pogubilem sie w tym wszystkim troche.
 

Pitti

New member
Na początku byłem zdania, że E ma jednak ta wyzsza rozdzielczosc, teraz kiedy wiem, ze oba maja 1024 x 720 jestem pewny, ze Y jest lepszy, doplacam 100zł, a mam MPEG-4 i nie bede musial kupowac zadnych modulow, dekoderow itp. MPEG-2 w Polsce jest bezuzyteczny z tego co wyczytalem. Ogolnie to dzieki za pomoc. Bedac w Media Ekspercie poprosze o pokazanie instrukcji obslugi od Y, ciekawe co bedzie napisane ;). Narazie jestem nastawiony na tego Y, przejde sie jeszcze po kilku sklepach, moze cos sie zmieni w moim mysleniu.
 

estor

New member
czy u was po wyłączeniu tv i włączeniu zapamiętuje ustawienia aspektu na zoom1 ? oglądam na zoom1 wyłączam tv, włączam i robi mi auto na szeroki (taki sie pokazuje napis) muszę nacisnąć przycisk na pilocie i mam odrazu podświetlone zoom1 wybieram i dopiero obraz sie rozszerza , czyli nie pamięta tych ustawień po wyłączeniu
 

gorylla

New member
Bez reklam
Pitti napisał:
Dlaczego uwazasz, ze jest lepsza? Troche drukowalem o telewizorach, aby poczytac na spokojnie i wlasnie znalazlem ten fragment...
"LCD i plazmy HD Ready to w większości 1366 x768, niekiedy 1024 x 768. Standard 1024 x 768 trzeba odrzucić - ta rozdzielczość jest nieproporcjonalna w stosunku do wymiarów ekranu. Z kolei rozdzielczość 1366 x 768px jest zgodna z proporcjami ekranu i bardzo dobra".

Klamstwo? Co Wy na to koledzy? Pogubilem sie w tym wszystkim troche.

Zgadzam się z tym w pełni, ta rozdzielczość jest lepsza, bo jest lepiej dostosowana do natywnej rozdzielczości telewizji HD i wymiarów ekranów (proporcja boków).

Co nie zmienia faktu, że modele 37 i 42 X10 bardzo fajnie skalują sygnały formatu HD do swojej natywnej rozdzielczości matrycy i nie ma z tym żadnych problemów.

Jednakże jak ktoś myśli bardziej wykorzystywać serię X (czy C) do HD to 50X10 będzie zdecydowanie lepszym wyborem (o ile ma się na niego miejsce). Ale ogólnie serie X i C z racji rozdzielczości matryc nie powinny stanowić centrum domowego systemu telewizji HD. Do HD trzeba zacząć przynajmniej od serii S. Pozdr.
 

Gee

New member
Touranos napisał:
Zakupiłem Tv Pansonic tx-p50x10y. Jest znakomity. Zapewniam was, że nie ma sensu kupowanie tv z full hd, ponieważ nie widać żadnej różnicy, a wzrok mam dobry. Przed zakupem, w Saturnie stały obok siebie dwa modele podłączone do tego samego odtwarzacza blue ray - jeden full hd, a drugi hd ready. Nie było żadnej różnicy, i przynają to sami sprzedawcy. Kupiłem ww. model mimo, że posiadam już full hd kamerę Panasonic. Model S daje możliwość odtawarzania filmu AVCHD bezpośrednio z karty, ale uznałem, że różnica w cenie ponad 1000 zł nie jest tego warta zwłaszcza, że film na karcie nie jest przecież jeszcze "obrobiony".

Wielkie dzięki za ten post. Zwłaszcza za informacje dotyczącą Blu-raya. Co prawda na chwilę obecną nie mam w planach zakupu takiego otwarzacza, gdyż mam WD TV i oglądam filmy HD tylko z MKV. Interesowało mnie porównanie 1080p a 720p z takiego źródła na tym TV. Skoro nie widać przy blu-rayu, to na pewno nie będzie widać przy ripach.
Przymierzam się do zakupu TV już kilka ładnych miesięcy. Ostateczny termin listopad-grudzień. Najprawdopodobniej będzie to model TX-P42X10 lub TX-P50X10 (jak zejdzie poniżej 3ooo). Za modelem S przemawia już tylko podłączenie pod kompa (1920x1080) i granie od czasu do czasu. Odległość 2.8-3.0m Ostatnią rzeczą martwi mnie zielonkawa powłoka antyrefleksyjna. Czy przy użytkowaniu tego TV daje się we znaki?
 

marcin711

New member
Witam,

1. zielonkawa powłoka nie przeszkadza - czarny jest czarny

2.Czy macie tak samo?

Mecz, czerwone koszulki i np. loga klubów - kolor czerwony jest totalnie rozjechany wyraźne przesunięcie poza kontur. Tylko czerwony i tylko przy małych plamkach - na zbliżeniach wszystko jest OK.
sygnał z kablówki analogowej multimedia.

Mam dzwonić do serwisu, czy da się to jakoś ustawić ?

dzięki za pomoc
pozdrawiam Marcin
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Problemy z tymi konturami czerwieni mają od dawna praktycznie wszystkie plazmy Panasonica (nie wiem jak w innych markach). Dlatego chyba powinieneś darować sobie serwisy. Zmniejsz nasycenie barw, to sporo pomaga.
 

Pitti

New member
gorylla napisał:
Zgadzam się z tym w pełni, ta rozdzielczość jest lepsza, bo jest lepiej dostosowana do natywnej rozdzielczości telewizji HD i wymiarów ekranów (proporcja boków).

Co nie zmienia faktu, że modele 37 i 42 X10 bardzo fajnie skalują sygnały formatu HD do swojej natywnej rozdzielczości matrycy i nie ma z tym żadnych problemów.

Jednakże jak ktoś myśli bardziej wykorzystywać serię X (czy C) do HD to 50X10 będzie zdecydowanie lepszym wyborem (o ile ma się na niego miejsce). Ale ogólnie serie X i C z racji rozdzielczości matryc nie powinny stanowić centrum domowego systemu telewizji HD. Do HD trzeba zacząć przynajmniej od serii S. Pozdr.

Dzieki za pomoc. Narazie bede wykorzystywal tv tylko do ogladania zwyklych kanalow cyfrowego polsatu (bez kanalow hd).

Jeszcze jedno zapytanko przy okazji. Bardzo prawdopodobne, ze do telewizora bedzie za jakis czas (3-12 miesiecy) podlaczony xbox360, czy gry wygladaja ladnie na 37x10y? Ma ktos tenm tv i uzywa do grania na xboxie?
 

robiw

New member
Dig Dug napisał:
robiw - namieszałeś mi, bo teoretycznie jest mozliwość sprawdzenia tego PV80...

Dig Dug: specjalnie dla Ciebie zrobiłem kilka fotek swojego salonu ale powiem szczerze, że na niewiele pewnie się zdadzą a to za sprawą dziwnego faktu, iż w rzeczywistości nie widać tych odbić prawie wcale a na zdjęciach wyszły okropnie. Powiedziałbym, że rzeczywistość to może z 1/4 tego co na zdjęciach. Umieszczam mimo tego. Okno naprzeciw TV odsłonięte (zachód), obok TV zasłonięte jasnymi roletami (południe). Godzina 15.00...robiw

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


pozdrawiam... robiw
 

Attachments

  • IMG_5795.jpg
    IMG_5795.jpg
    84,8 KB · Wyś: 1081
  • IMG_5796.jpg
    IMG_5796.jpg
    65,6 KB · Wyś: 1331
  • IMG_5797.jpg
    IMG_5797.jpg
    74,6 KB · Wyś: 716
  • IMG_5798.jpg
    IMG_5798.jpg
    77,2 KB · Wyś: 670
Do góry