Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

rilicek

New member
@Phoba

Wszystko zależy od aranżacji wnętrza. Jeżeli masz wolną ścianę ewentualnie dużą szafkę TV, to będzie dobrze. Jeżeli wciśniesz na styk między 2 regały będzie to wyglądało tak sobie. Jeżeli telewizor będzie miał „czym oddychać”, nie będzie za duży. 4 m dla 50” to bardzo dobra odległość do oglądania.

PS.
U nas to ja byłem na początku za mniejszym TV, ale żona mnie łatwo na szczęście przekonała.
 

phoba

New member
Dzięki wszystkim za info i wsparcie :) Czekam jeszcze na info od robiw....

DM914 napisał:
...oglądam siedząc naprzeciwko w narożniku ok 3,9 m ale częściej w jedynym fotelu ok 3-3,5 m i w moim odczuciu nie chciałbym większego i tak już TV optycznie zajmuje większość część ściany.
Udanych negocjacji

Mówisz, że siedzisz około 3,0-3,5m od TV a to jednak o 0,5-1 metra bliżej niz u mnie. Ja mam okna (i to duże bo tam jest również balkon) po lewej, na południe, praktycznie cała ściana przeszklona, ale są rolety....TV na krótszej ścianie, kanapa po przeciwnej. Nie chce wyjść mniej niż 3,7-3,8m :) Domyślam się, że aranżacja może mieć znaczenie....u mnie cała ściana z TV jest zastawiona szafkami....raczej komodami tak do 1,3m wysokości może....więc TV albo będzie na nich stał (wtedy może będzie 3,6m) albo wisiał nieco ponad nimi (wtedy zdecydowanie 3,9m). Wiem, że to za wysoko, ale tego nie przeskoczę. Czy jednak taki duży TV będzie przytłaczał szafki, ścianę, pokój? Mam wykształcenie techniczne, a dzięki temu tzw wyobraźnię przestrzenną i umiejętność wyobrażania sobie proporcji przedmiotów w danym otoczeniu zanim tam się realnie pojawią. I wg mnie nie będzie przytłaczał :) Hmmm.....może jakąś prezentację "multimedialną" z kartonów wykonam ;)

Jeżeli ktoś jeszcze może się podzielić wymiarami u siebie to bardzo proszę :)
 

DM914

New member
phoba napisał:
Dzięki wszystkim za info i wsparcie :) Czekam jeszcze na info od robiw....



Mówisz, że siedzisz około 3,0-3,5m od TV a to jednak o 0,5-1 metra bliżej niz u mnie. Ja mam okna (i to duże bo tam jest również balkon) po lewej, na południe, praktycznie cała ściana przeszklona, ale są rolety....TV na krótszej ścianie, kanapa po przeciwnej. Nie chce wyjść mniej niż 3,7-3,8m :) Domyślam się, że aranżacja może mieć znaczenie....u mnie cała ściana z TV jest zastawiona szafkami....raczej komodami tak do 1,3m wysokości może....więc TV albo będzie na nich stał (wtedy może będzie 3,6m) albo wisiał nieco ponad nimi (wtedy zdecydowanie 3,9m). Wiem, że to za wysoko, ale tego nie przeskoczę. Czy jednak taki duży TV będzie przytłaczał szafki, ścianę, pokój? Mam wykształcenie techniczne, a dzięki temu tzw wyobraźnię przestrzenną i umiejętność wyobrażania sobie proporcji przedmiotów w danym otoczeniu zanim tam się realnie pojawią. I wg mnie nie będzie przytłaczał :) Hmmm.....może jakąś prezentację "multimedialną" z kartonów wykonam ;)

Jeżeli ktoś jeszcze może się podzielić wymiarami u siebie to bardzo proszę :)


Bardzo podobnie , fotel jest ruchomy stąd ta odległość ale siedząc na narożniku ( częściej leżąc :D) to też ok 4m Tak jak przedmówca zaznaczył wszystko zależy od aranżacji i dopowiem że na ścianie z TV u mnie jeszcze jest szafka rtv wy -40cm dł- 120cm gł - 60 cm obok częściowo przeszklona komoda 120x80x45 i jeszcze dwie kolumny i subwoofer musiał się zmieścić jakiś wysoki wazon, kwiat , nad półki dwie długa i krótka i zegar jakaś ramka z foto , może mało nowocześnie ale to nie kino tylko dom gdzie wszyscy maja się czuć dobrze.Absolutnie nie nie chcę Cię odwieść od kupna większego Tv a aranżacja z kartonów to bardzo dobry pomysł ( przeze mnie także wykonany ale w dziecięcym pokoju ).
 

phoba

New member
DM914 napisał:
Absolutnie nie nie chcę Cię odwieść od kupna większego Tv a aranżacja z kartonów to bardzo dobry pomysł ( przeze mnie także wykonany ale w dziecięcym pokoju ).

Nie odbieram Twoich komentarzy jako chęć odwiedzenia mnie od zamiaru :) Wręcz przeciwnie - bardzo sobie cenię rzeczowe i treściwe komentarze. Zawsze dobrze jest dowiedzieć się jakie inni mają doświadczenia. Moja wyobraźnia przestrzenna też może się mylić i może 50ka to faktycznie będzie przeginka. No nic....zbiorę jakieś stare kartony po śmietnikach ;) i zrobię te "prezentację multimedialną" ;)
 

robiw

New member
Mój salon jest bardzo nasłoneczniony i wygląda następująco:
http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1170&stc=1&d=1208876585
attachment.php


Jak półtora roku temu kupowałem 42PV80 to już wiedziałem, że nie będzie duży a po tygodniu stał się mały. Niestety 50PV80 nie było a PV8 w mojej opinii grał gorzej. Teraz wymieniłem na 50X10Y i jest SUPER - nigdy nie wróciłbym do 42" cho przyznam, że programy SD (niektóre) w formacie 4/3 wyglądają na nim chyba gorzej - nie są tak ostre. Może to kwestia większego skalowania bo przecież 50" ma 1368x768 a nie 1024x768 (jeśli dobrze pamiętam). Początkowo (jak miałem jeszcze dekoder cyfrowy UPC, którego jakoś sygnału była mierna - duża kompresja) to na niektórych programach nie wyglądało to imponująco. Na szczęście od tygodnia mam n-recorder (super promocja n-ki) i muszę powiedzie - KOPARA OPADA, zwłaszcza HD - REWELACJA, poza HD dobrze lub 3+ (niewiele z programów). Z HD jest ten problem, że jak raz obejrzysz to nie chce się ogląda innych kanałów SD. Nie wiem czy na FullHD wygląda to lepiej ale tutaj jest REWELACJA - moge ogląda nawet z 1m a obraz jest ostry jak brzytwa i do tego te kolory!!! W dzień mam zaciągnięte (nie do końca) rolety bo faktycznie jak światło się odbija to obraz sporo traci. Co do kraty to moim zdaniem to nie tylko kwestia budowy plazmy ale tego co się w niej odbija - ja mam firanki z bardzo drobnym, prawie niewidoczym (załamującym światło) oczkiem i to one powodują - krata nie jest z resztą prostopadła do podstawy TV tylko tak z 45'. I tak jest mniej widoczna niż na PV80 ale to pewnie kwestia większych pixeli w 50". Uwierz mi i bierz 50"...a do tego dekoder HD!!! Polecam...robiw
 

broda1725

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Napiszcie jakie macie/mieliście nastawy obrazu przy docieraniu, co powyłączaliście z tych dodatków.

I jeszcze dwa pytanka jak ustawie na złączu antenowym Zoom1 to jak przełączę na dvd (HDMI) też jest Zoom1 a jak zmienię sobie na 16/9 tak jak powinno być to gdy przełączę z powrotem na tv to mam też 16/9 po prostu nie zapamiętuje ustawień formatu obrazu na danym złączu, dlaczego ??? a może jest jakiś sposób aby zapamiętał jaki ma być format na danym złączu ? bo to troszkę uciążliwe.
I drugie, mam taki fajowski gadżet jakim jest ściemniacz światła programowany na pilota i niestety nie mogę go zaprogramować, wszystkie piloty w domu łyknął a tego nie chce. Nie wiem co jest grane w czym tkwi problem.

Może jeszcze tylko pytanko do czego jest tryb w ustawieniach (tryb oszczędzania).

I jeszcze jedno bo zapomniałem potrzebuję namiary na jakiś porządny wieszak pod ten tv odległość od tv bez różnicy ale czym dalej tym lepiej dla tv a poza tym będzie pomiędzy szafą a witryną więc nie będzie widać ważne możliwość regulacji kąta nachylenia.

Panowie proszę o pomoc, zlitujcie się nade mną :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacja w domu służy do tego aby sprawdzić wielkość na własne oczy przed zakupem..

============================
broda1725
Masz ustawienia sklepowe czy domowe?
 

broda1725

New member
Bez reklam
kiki napisał:
prezentacja w domu służy do tego aby sprawdzić wielkość na własne oczy przed zakupem..

============================
broda1725
Masz ustawienia sklepowe czy domowe?
Przy pierwszym włączeniu ustawiłem dom i tak już zostało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
extra uchwyty masz na www.arkas .pl
Najlepszy byłby sterowany z pilota we wszystkich kierunkach - ale kosztuje 2500 zł.
Regulator światła - widocznie nie wszystkie nowe modele ma w swoim zasięgu.
Nie musi zapamiętywać ustawień na złączach. Chociaż nie łapię jak często korzystasz ze zmiany tych ustawień ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
kiki napisał:
extra uchwyty masz na www.arkas .pl
Najlepszy byłby sterowany z pilota we wszystkich kierunkach - ale kosztuje 2500 zł.
Regulator światła - widocznie nie wszystkie nowe modele ma w swoim zasięgu.
Nie musi zapamiętywać ustawień na złączach. Chociaż nie łapię jak często korzystasz ze zmiany tych ustawień ?

Przejrzę sobie ta firme arkas, ale wolał bym coś do 200zł.
Co do ściemniacza to musze napisać lub zadzwonić do firmy EMC (takiej firmy jest ten ściemniacz) ale i tak raczej nic nie wymyślę myślę aby kupić pilota do aparatu Nikon D40X i może nim by się dało byłby do aparatu i akurat do ściemniacza.
Co do tych ustawień zoomu to chodzi mi że w dvd mam ustawione na 16/9 (port HDMI1) a ze złacza RF (antena-kablówka) obraz na zoom1 i problerm w tym że jak chce ogladać film na dvd to musze przestawiać na 16/9 a puźniej przechodząc na tv to znów zoom1, myślałęm że da się tak jak w moim LCD Samsungu że zapamięta ustawienia obrazu że np. na tv mam powiększenie a na innym złaczu np dvd 16/9 a tak to jest żonglerka.

A tak pozatym to co polecasz powyłanczać przy docieraniu ? i napisz mi czy moje ustawinia nie są liche jak na docieranie
kontrast - 29
jasność - -1
kolor - 28
ostrość - 5
balans bieli - normalny
sterowanie kolorami - wł
tryb ECO - wył
P-NR - min. ( jak by ktoś wyjaśnil co to jest)
3D-Combo - wł (to też co to jest)
na HDMI identyko a x.v.Color - wł

a i w ustawieniach specjalnych tryb oszczedności - wyłączony
 

yacek _b

New member
broda1725 naprawde współczuję ci chłopie że musisz sie katować tymi ustawieniami , bowiem jakość obrazu jest koszmarna .
Wierz mi nic ci sie nie powypala o ile zachowasz kapke rozsądku.
 

frantotti

New member
Dig Dug napisał:
Wady wadami, ale nikt oprócz Panasonica nie produkuje plazm 37 cali, wiec przy tym rozmiarze nie ma wyboru.

Ja w Panasonicu nie widze wad tych, które opisujecie, może dlatego, że widze go żadko ...........
z tego co wiem to matryce 37 cali nie mają kratki i moze dlatego nie widzisz...
 

neutron1

New member
broda1725 napisał:
Przejrzę sobie ta firme arkas, ale wolał bym coś do 200zł.
Co do ściemniacza to musze napisać lub zadzwonić do firmy EMC (takiej firmy jest ten ściemniacz) ale i tak raczej nic nie wymyślę myślę aby kupić pilota do aparatu Nikon D40X i może nim by się dało byłby do aparatu i akurat do ściemniacza.
Co do tych ustawień zoomu to chodzi mi że w dvd mam ustawione na 16/9 (port HDMI1) a ze złacza RF (antena-kablówka) obraz na zoom1 i problerm w tym że jak chce ogladać film na dvd to musze przestawiać na 16/9 a puźniej przechodząc na tv to znów zoom1, myślałęm że da się tak jak w moim LCD Samsungu że zapamięta ustawienia obrazu że np. na tv mam powiększenie a na innym złaczu np dvd 16/9 a tak to jest żonglerka.

A tak pozatym to co polecasz powyłanczać przy docieraniu ? i napisz mi czy moje ustawinia nie są liche jak na docieranie
kontrast - 29
jasność - -1
kolor - 28
ostrość - 5
balans bieli - normalny
sterowanie kolorami - wł
tryb ECO - wył
P-NR - min. ( jak by ktoś wyjaśnil co to jest)
3D-Combo - wł (to też co to jest)
na HDMI identyko a x.v.Color - wł

a i w ustawieniach specjalnych tryb oszczedności - wyłączony
Ja na docieraniu miałem takie ustawienia

Rodzaj obrazu - normalny

kontrast - 35
jasność - 0
kolor - 25
ostrość - 3
balans bieli - normalny
sterowanie kolorami - wył
tryb ECO - wył
P-NR - wył (jest to redukcja szumu)
3D-Combo - wył (to jest do poprawy odzwierciedlenia kolorów w ruchu)
x.v.Color - wł

tryb oszczędności - wyłączony

Są to ustawienia moim zdaniem optymalne przy których obraz wygląda dobrze, nie jest zamglony.
 

broda1725

New member
Bez reklam
yacek _b napisał:
broda1725 naprawde współczuję ci chłopie że musisz sie katować tymi ustawieniami , bowiem jakość obrazu jest koszmarna .
Wierz mi nic ci sie nie powypala o ile zachowasz kapke rozsądku.
Dzięki za współczucie teraz już się przyzwyczaiłem ale nie wiem jak długo wytrzymam te ustawienia. Najchętniej bym ustawił na normal i po swojemu tak jak dobrze dla oka.

Najbardziej ciekawią mnie te dodatki/polepszacze czy one poprawiają naprawdę czy tylko są zbędnymi bajerami. Jak narazie to tylko widzę różnicę gdy zmieniam te sterowanie kolorami wł/wył i to w sumie to zmienia się tylko kolor zielony (boisko do piłki nożnej). I ten P-NR to bardziej widać szumy i zakłócenia jak jest wył ale znów na max to brak ostrości.

neutron1 napisał:
Ja na docieraniu miałem takie ustawienia

Rodzaj obrazu - normalny

kontrast - 35
jasność - 0
kolor - 25
ostrość - 3
balans bieli - normalny
sterowanie kolorami - wył
tryb ECO - wył
P-NR - wył (jest to redukcja szumu)
3D-Combo - wył (to jest do poprawy odzwierciedlenia kolorów w ruchu)
x.v.Color - wł

tryb oszczędności - wyłączony

Są to ustawienia moim zdaniem optymalne przy których obraz wygląda dobrze, nie jest zamglony.

Spróbuje te ustawienia w sumie masz wszystkie (prawie) dodatki powyłączane, dużo lepiej tak jest?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na 100 % ustaw jak Ci się podoba .
I rozsądnie tylko przeformatowywuj obraz i tylko wówczas gdy kilka godzin oglądasz jeden kanał..
 

jumka02

New member
Czy ktos może mi pomoc? Mam taki problem, że podłanczam DVD przez kabel HDMI i nie mam dźwięku, wyskakuje komunikat AUDIO NOT SUPPERTED. Czy to trzeba ustawic na plazmie(42X10Y), czy raczej na DVD-mi się wydaje, ze raczej sygnal z DVD.Moze mi ktos cos doradzic????

 

Pomruk

New member
yacek _b napisał:
broda1725 naprawde współczuję ci chłopie że musisz sie katować tymi ustawieniami , bowiem jakość obrazu jest koszmarna .
Wierz mi nic ci sie nie powypala o ile zachowasz kapke rozsądku.
Kontrast jest bardzo ważnym parametrem. Odpowiednie ustawienie wydobywa bogactwo światłocieni, odcieni, finezji barw. Obraz przekontrastowany, to obraz płaski, ubogi w walory.
Różnie kombinowałem z kontrastem i mi wyszło, że najlepszy obraz (najbogatszy) uzyskałem przy kontraście na 5 (jasność koło 0) na kinowym. Ale to zależy od parametrów nadawania. Może się zdarzyć, że oglądając np. film na HD będzie trzeba ustawić np. na 40 czy 50. A może wręcz na zero.
Oglądając mecze kontrast podciągam. Lepiej widać piłkę.
Moją plazmę najlepiej ogląda się w półmroku.
 

phoba

New member
robiw napisał:
Mój salon jest bardzo nasłoneczniony i wygląda następująco:

Woow, człowieku....normalnie szacun za ten rysunek :) Dzięki za info-jest bardzo przydatne. Teraz jeszcze tylko muszę trochę pourabiać WAF używając odpowiednich argumentów i....mam nadzieję, że się uda. Trzymajcie kciuki ;)
 

Dig Dug

New member
robiw - czy nie masz przewalone z odbiciami w TV ?? ja mam podobnie do Ciebie w pokoju, tylko to okno co masz za plecami, mam chyba wieksze, bo dwuelementowe, ale tak to podobnie, bo tez mam balkon i w miejscu gdzie stoi Twoj TV ja mam CRT-ka (jeszcze :( ) i tylne okno odbija się masakrycznie, a boczne zaleznie od kąta patrzenia. Ale w sumie, to wymiekłem z plazmy X10Y własnie przez to i mam zamiar kupic LCD wbrew swojej woli (dlatego tak sie nie spiesze z zakupem). Dodatkowo z matową matryca Sony V lub W5500 zaleznie od promocji.

U mnie normalne rolety nie daja rady, okno odbija się, a przez balkonowe pada słońce na ekran do 14:00. :?
 
Do góry