Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

radosuaf

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Mówisz cały czas o podłączeniu przez kabel HDMI ? Czyli wnioskujesz że najlepiej skaler w dvd ustawić na 576p a reszcie zostawić tv. A nie jest przypadkiem tak że gdy idzie sygnał przez HDMI to tv już nie zajmuje się obróbką obrazu ? Oczywiście tylko gdybam, nie mam możliwości na test u siebie może za ok. tydz. może dwa. Będe miał możliwość aby naocznie sprawdzić. Choć moje oczy raczej tego nie zauważą, no chyba że jest to naprawde rzucające się w oczy.
Czasem myślę że te HDMI w dvd to tylko bajer, że najlepiej podpiąć przez SCART (RGB) i wtedy tv całą obróbką się zajmie sam i napewno obrobi tak jak powinien.

Cóż, dobrze nagrane DVD prezentuje naprawdę dobry poziom obrazu, więc nie ma tu czego poprawiać, a cały obraz w przypadku przesyłu przez HDMI aż do pojawienia się na ekranie idzie cyfrowo, więc nie ma ryzyka żadnych zniekształceń. W przypadku gniazda SCART masz konwersję C -> A -> C, co może powodować pogorszenie jakości.
Obraz z DVD i tak musi być przeskalowany, bo w przeciwnym razie zajmowałby mały prostokąt na środku ekranu.
Obraz przez SCART i HDMI u mnie różni się dość znacznie, na korzyść HDMI oczywiście.
 

hektor80

New member
broda1725 napisał:
Mówisz cały czas o podłączeniu przez kabel HDMI ? Czyli wnioskujesz że najlepiej skaler w dvd ustawić na 576p a reszcie zostawić tv. A nie jest przypadkiem tak że gdy idzie sygnał przez HDMI to tv już nie zajmuje się obróbką obrazu ? Oczywiście tylko gdybam, nie mam możliwości na test u siebie może za ok. tydz. może dwa. Będe miał możliwość aby naocznie sprawdzić. Choć moje oczy raczej tego nie zauważą, no chyba że jest to naprawde rzucające się w oczy.
Czasem myślę że te HDMI w dvd to tylko bajer, że najlepiej podpiąć przez SCART (RGB) i wtedy tv całą obróbką się zajmie sam i napewno obrobi tak jak powinien.



W Kielcach w MM cena za 42" wołali w środę przed promocją ok.4000zł paranoja moja żona powiedziała wprost do obsługi jak ten sam model w necie jest za 2699 w pewnym sklepie.
Więc widać że wcale nie opłacalne te 22%vatu.

Witam wszystkich

Po dwu miesięcznych poszukiwaniach zakupiłem dzisiaj w MM w Rzeszowie 42X10 w promocji 'bez vatu' za 2,704zl. Jak na razie jestem b.zadowolony z zakupu. Zdecydowałem sie na plazmę Panasa dzięki temu forum za co bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich
 

cukiernik

New member
Panowie pomocy.
Jak najlepiej na dekoderze "enki" nbox ustawić rozdzielczość? Czy 576p czy 720p czy 1080i.

Z góry dziękuję za info.
 

Michalx19

New member
No i Kupiłem :D . 37x10Y za 3000 w MM. Zadowolony jestem. Z godziny na godzinę pięknieje w oczach. Myślałem o 42` ale przy największej odległości podczas oglądania mam 3m ,tak że myślę że dobrze zrobiłem( no i jeszcze cena za 42y 4500 oszaleli).
Znakomicie(świetnie) radzi sobie z sd (kablówka) -u kumpla LG LCD ten sam sygnał MAKABRA aż mi głupi było zaprosić jego na pokaz umiejętności Panasa:D
Pozdrawiam

ps. Zawsze wiedziałem że kupię tylko plazmę , a jak plazma to tylko Panas:-D
 

cygan

Member
Kupiłem... hmm... PX80 !

Poszedłem z zamiarem kupna 42X10E. Cena ok. Po rabacie - 2623 zł. Cóż, biorę! Na necie ponad stówa drożej mają najtańsze sklepy, no i wygoda, jak coś nie tak, to do kilku dni odwiozę bez tłumaczenia, że mi nie pasi. Byłem zadowolony z obrazu PV8 ( w stosunku do mojego niczego sobie PV7). Więc myślę: Następca PV80 -X10 musi być git. Na necie więcej opini in plus niż in minus. Ostatnie porównanie w sklepie...i sorki X10, biorę wyraźnie lepszego PX80. W sumie sam sobie się dziwiłem ale bez emocji podszedłem i tak zadecydowałem. Byłem na otwarcie, więc miałem trochę czasu na oglądanie. Poprosiłem pilota i na 5 tv Panasa poustawiałem tak samo. Bez tego to kaplica, różne poziomy kontrastów były, jasności, a nawet poziomy bieli! PX80 miał lepszy obraz niż w X10 - szczególnie ostrość i jasność. X10 był ok, ale w porównaniu wypadł jakby miał jeszcze folię i to nie tylko na obudowie... Co ciekawe, nawet 37X10 przegrał z 42PX80, gdzie mniejsze przekątne przy tej samej odległości zazwyczaj "robią" lepszą ostrość i jasność. Sprawdziłem dla pewności sygnał, wszystkie na tych samych kablach z tego samego źródła. Testy robiłem przy puszczonym sygnale HD. Mało tego. PV8 też lepiej wypadł niż X10. Jak tu wierzyć "papierom"? Niby 20.000 do 10.000 kontrast... Kupiłem PX80 za 2295 ! Przypominam, że był to mój SUBIEKTYWNY test i tylko na sygnale HD (SD sobie podarowałem, gdyż nawet mój poczciwy PV7 świetnie sobie z nim radził).
Ps.
Po kilku godzinach byłem po inny sprzęt i z ciekawości na dział tv wstąpiłem. PX80 nawet z wystawy już nie było, a PX10 nadal "dumnie" swieciły, mimo rewelacyjnej ceny (najniższa w kraju). Z tego co wiem było po tyle samo sztuk tych modeli, bo pytałem rano(coby mi nie wykupili :) )


Więc chyba coś jest na rzeczy. Po raz "nty" usłyszycie już na forum: sami porównujcie !:eek:k:



 

radosuaf

New member
Bez reklam
Kanały SD to 576, TVN HD nadaje chyba 720p, TVP HD 1080i, jeśli dobrze pamiętam... Jeśli dekoder ma dobry skaler, to dla świętego spokoju najlepiej ustawić 1080i.
 

cukiernik

New member
radosuaf napisał:
Kanały SD to 576, TVN HD nadaje chyba 720p, TVP HD 1080i, jeśli dobrze pamiętam... Jeśli dekoder ma dobry skaler, to dla świętego spokoju najlepiej ustawić 1080i.


Dzięki. Sprawdzimy to 1080i bo nie wyobrażam sobie aby po zmianie programu latać zmieniać rozdzielczość na dekoderze :).
 

broda1725

New member
Bez reklam
W którym MM bo w Kielcach normalna cena X10E w 42" to była ok 4000zł. Więc nawet odliczają od tej ceny vat jest niemożliwe uzyskać taką cenę. Chyba że w innych miastach mieli inną cenę tego modelu.

W jakim to było mieście ?
 

prosper5250

New member
Zawsze byłem zwolennikiem plazm. Pomimo, że sam zakupiłem LCD (musiałem ze względu na wielkość) jednak niestety ale nowa seria plazmatronów Panasonika zawiodła mnie. Nie dość, że są drogie to jeszcze na dodatek nie oferują dobrej jakości obrazu. W sklepie stoją obok siebie LCD różnych firm (LX80, A656, D44) a w środek daliśmy 37X10. No i z całym szacunkiem ale my tej plazmy nigdy nie sprzedamy... trzeba ją postawić gdzieś, gdzie klient nie będzie miał porównania z LCD :p Wszystkie te TV podpięte są pod enkę ale sygnał jest wyprowadzony scartem i przekonwertowany z niskiej na wysoką częstotliwość poprzez moduł RF i dalej puszczony koncentrykami do telewizorów. Całą naszą dotychczasową gadaninę, że plazma do analoga a LCD do cyfry i hd można włożyć między bajki bo plazma postawiona między średnie LCDki wypada marnie, żeby nie powiedzieć fatalnie... Uwielbiam Panasonika (osobiście w domu jedynym innym sprzętem niż z Matsushity mam blu-raya) ale nowe plazmy nie wytrzymują konkurencji z przeciętnymi LCDkami... Oczywiście X10 wypada o niebo lepiej niż taki np. PG200, ale jeszcze tego by brakowało by LGik świecił lepiej od Panasa...
 
Ostatnia edycja:

Vivien

New member
Dobra, 42x10e stoi u mnie i gra sobie jeszcze na osłabionych parametrach, ale jest ładnie. Sygnał przez scart z cyfrowego polsatu znośny. Z ok. 3 metrów oglądamy i jest bardzo dobrze dobrze. Nie jest to oczywiście jakość hd, gdyż jeszcze się w kabel nie zaopatrzyłam. Kolory po przestawieniu na dynamiczny piękne. :)
Teraz właśnie w sprawie kabla. Czy wszystkie są takie same? Obojętnie jaki kabel hd poprosić i będzie pasował? Czy przez ten kabel będą mi trochę lepiej odbierać też kanały, które nie są w hd nadawane? Wiem, że to może być śmieszne, ale naprawdę się na tym nie znam.
Czy mogę mieć włączony tryb ECO przy docieraniu plazmy? Bo ładniejszy obraz jest, zwłaszcza w dzień, gdy jest jasno.
 

dembol

New member
nie wiem tak patrzac na niektore opinie w szczegolnosci na opinie tego pana wyzej pare postow to sie zastanawiam czy macie problemy z oczami:) mam w posiadaniu pionka 5090h i panasa 50x10 i smialo moge powiedziec ze jak za mniej niz polowe ceny pionka oferuje on mozliwosci i jakosc 70 % 5090h :)
czern rewelacja ostrosc rowniez kolory piekne wiec nie wiem czy ci co opisuja go jakos dno to robia antyreklame czy poprostu nie wiedza jak ma wygladac porzadny obraz albo moze jada na paskudnym żródle bo ja ogladam tylko HD sd mnie nie interesuje a juz wogule tv naziemna

50x10 na dzien dzisiejszy z budzetowki najlepszy wybór
 

yacek _b

New member
dembol problem polega głównie że każdy z nas może mieć troszkę inne
postrzeganie kolorów , na pewno kolega wyżej ma rację co do tego że w wielu sklepach plazmy cienko na pierwszy rzut oka wypadają z lcd , wiekszośc ma rozjechane ustawienia , całkowicie inaczej sie ogląda w domku .
Co mnie razi w lcd to oczojebne nienaturalne kolory , zajebiście świecący biały , że np. bluzka spikerki w tv razi bielą , wielu to rajcuje i widzę jak np. dziadkowie przyjadą do takiego MM i slina cieknie po brodziena na jakość obrazu ( płyta demo lub BR ;-) ) , żadne argumetu nie trafiają ( próbowałem kiedyś dyskutować ) zero , nic nie trafiało , zwłaszcza że nie mieli dekodera a na starym ctr obraz był bardzo dobry - twierdzili . Chciałbym widzieć ich minę w domku na wszechobecne ziarno obrazu .
 
Ostatnia edycja:
Do góry