Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

buka55

New member
Pawel70 napisał:
Zmień odtwarzacz DVD na taki który pozwala obniżać/podnosić napisy.Mój kilkuletni Panas nie ma z tym problemów
No tak, człowiek uczy się całe życie... ;-) Może ktoś wie, czy Panas DVD-S54 też to potrafi? Pytam, bo sie do niego przymierzam. (Przepraszam za off-topic)
 

malinesqu

New member
a jak jest z dżwiękiem w tym modelu x10 ?

mam obecnie stara plazme panasonica 42pv700, i tam z dziweku jak na tv jestem bardzo zadowolony

teraz mysle o zakupie drugiego modelu do sypialni i byc moze bedzie to 37x10e, ale mam pytanie czy dziwek jest porownywalny do tego starszego modelu ?
słyszalem ze jakosc głosnikow nie jest za wysoke w tych nowych panasonicach

czy jednak to mit jakis,
zalezy mi na wmiare dobrym dzwieku poniewaz nie bede mial mozliwosci instalacji jskiegos sprzetu towarzyszacego stereo badz kina domowego
 

Pawel70

New member
@buka55 z tego co widze w instrukcji S52 jest (subtitle position i subtitle brightness) czyli pozycja i jasność napisów więc raczej to norma w playerach Panasonica i w najnowszym równiez byc powinna.Ja mam S47 czyli staruszka;) i juz to miał.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Dzięki. Lecz nurtuje mnie pytanie bo z 720p?

Te TV wyposażone są w skaler 1080p, tzn. KAŻDY sygnał, który wyślesz do TV (no może poza gniazdem D-Sub, być może tam jest inaczej), jest przetwarzany na 1080p i skalowany do matrycy. Jeśli DVD masz 576i/p, to przy wysłaniu go jako 720p masz skalowanie 576 -> 720 -> 1080 -> rozdz.matrycy. Czyli o jedno zbędne skalowanie za dużo.
 

kwo

New member
Potwierdzam. Po testach na różnego rodzaju materiałach (różne DVD, DIVX) najlepsze efekty uzyskuje się ustawiając HDMI na 480/576p i pozostawiając interpolacje telewizorowi. Tylko dla zdjęć w JPG można ustawić źródło na 1080p.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie 1080p z Onkyo wygląda ciut ładniej, ale, niestety, przycięte są krawędzie obrazu. Przy skalowaniu przez TV ten efekt nie występuje.
 

Wilbeer

New member
Juz oto pytałem ale posypała się spora ilosc postow nie na temat i pewnie juz mi nikt nie odpowie.....

50X10E
Czy jest jakis sposob aby uzywac dolnej czesci pilota do obslugi podlaczonego do TV tunera sat. ???
 

kwo

New member
Pisałem przecież że wspólne sterownie przez HDMI jest "kupą". Zobacz sobie zestaw funkcji HDMI SEC jaki jest biedny...i to jeszcze pod warunkiem że że tuner sat wspomaga HDMI SEC. Najlepiej więć kupić wszystko Pansonica i sterować wszystkim przez VIERA LINK.
 

broda1725

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
U mnie 1080p z Onkyo wygląda ciut ładniej, ale, niestety, przycięte są krawędzie obrazu. Przy skalowaniu przez TV ten efekt nie występuje.
Mam do ciebie pytanko a czy u mnie na Pionku też lepiej ustawić na 576p ? nie próbowałem i narazie nie spróbuję bo mam wszystko rozmontowane czekam na nowe meble i tv.
Powiedz czy to samo dotyczy mojego dvd i Panasa X10 jaki będzie w tym miesiącu ?
 

Michalx19

New member
Mam pytanie dotyczące kupna:
Nie wiem czy kupić x10e lub x10y??

Posiadam kablówkę narazie analogową od września cyfrową będą ponoć dawać set box`y ,i tu się zastanawiam czy przepłacać i kupować droższy "y"- czy ma to jakiś sens?? czy "e" i będę zadowolony. Czekam na szybkie i przekonywujące odpowiedzi:grin:(podpowiedzi).jutro rano uderzam do MM i muszę mieć już go:twisted:

"y" cena po rabacie 3030pln
"e" cena po rabacie 2450pln

ps: nie zamierzam rezygnować z kabla (narazie:grin:)
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Mam do ciebie pytanko a czy u mnie na Pionku też lepiej ustawić na 576p ? nie próbowałem i narazie nie spróbuję bo mam wszystko rozmontowane czekam na nowe meble i tv.
Powiedz czy to samo dotyczy mojego dvd i Panasa X10 jaki będzie w tym miesiącu ?
DV-400V i DV-SP405 to de facto te same odtwarzacze w nieco innych obudowach. Prawdopodobnie DV-410V jest na tym samym chipie i ma te same przypadłości. W związku z tym najlepiej będzie ustawić 576p. W przypadku niektórych płyt i tak trzeba użyć overscanu (czarne krawędzie obrazu), być może wtedy da się oglądać w 1080p, ale 576p daje naprawdę MINIMALNIE gorszy statyczny obraz, różnicę widać z 0,5m przy wpatrywaniu się w ekran (a podobno ten tryb potrafi "rwać" przy dynamiczniejszych scenach, ja co prawda tego nie doświadczyłem) i nie powoduje konieczności kombinowania przy każdej płycie.
Doczytałem też, że podobno problemy z 576i są tylko przy wejściu HDMI, SCART i component nie są obciążone tym błędem.

Dzisiaj "bawiłem się" P50X10Y. Pierwsze, co mnie poraziło, to FATALNY poziom czerni, przynajmniej w porównaniu z moim PV80. Co prawda TV był świeżo wyjęty z kartonu, może się jeszcze dotrze. Poza tym obraz z Cyfry+ SD (Philips PVR) wygląda nieźle.
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
MM - promocja vat 22%

Michalx19 napisał:
Mam pytanie dotyczące kupna:
Nie wiem czy kupić x10e lub x10y??

Posiadam kablówkę narazie analogową od września cyfrową będą ponoć dawać set box`y ,i tu się zastanawiam czy przepłacać i kupować droższy "y"- czy ma to jakiś sens?? czy "e" i będę zadowolony. Czekam na szybkie i przekonywujące odpowiedzi:grin:(podpowiedzi).jutro rano uderzam do MM i muszę mieć już go:twisted:

"y" cena po rabacie 3030pln
"e" cena po rabacie 2450pln

ps: nie zamierzam rezygnować z kabla (narazie:grin:)

Po przeliczeniu wyszło mi, że przed obniżką kosztują u Ciebie około:
3900zł "Y"
3150zł "E"
Piszesz zapewne o 37". Pamietasz/pamiętacie ile kosztowały 42" przed "promocją"? Zapomniałem wczoraj sprawdzić... :(
 

Woyty

Member
Witam Wszystkich.
Zamierzam kupić plazmę w zwiazku z tym mam do Was kilka pytań i mam nadziejeże pomożecie mi w wyborze

-po pierwsze primo- czy fakt że ten model ma taka dziwna rozdzielczosc ( to hyba takie niepełne HD) ma jakies znaczenie przy ogladaniu TV??

- po drugie primo czy jak podłączę BR to bedę widział wszystkie szczegóły??

- po trzecie primo ( a może po pierwsze) czy ogladając TV z odległości około 2,5 - 2,8 lepiej jest kupic HD czy FHD

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
 

radosuaf

New member
Bez reklam
rozdzielczosc_chart.jpg
 

centur

New member
powyżej masz odpowedź a jeśli uważasz że rozdziałka 1024x768 to "niepełne" hd to podłącz jakikolwiek sygnał hd pod taki tv i wątpliwości będą rozwiane :)
 

Woyty

Member
dzięki za szybka odpowiedz, jeśli dobrze " czytam " tą tabelkę to w moim przypadku wystarczy 42". A co do tego niepełnego HD to pytam bo jestem laikiem w tym temacie i liczyłem na pomoc
 

broda1725

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
DV-400V i DV-SP405 to de facto te same odtwarzacze w nieco innych obudowach. Prawdopodobnie DV-410V jest na tym samym chipie i ma te same przypadłości. W związku z tym najlepiej będzie ustawić 576p. W przypadku niektórych płyt i tak trzeba użyć overscanu (czarne krawędzie obrazu), być może wtedy da się oglądać w 1080p, ale 576p daje naprawdę MINIMALNIE gorszy statyczny obraz, różnicę widać z 0,5m przy wpatrywaniu się w ekran (a podobno ten tryb potrafi "rwać" przy dynamiczniejszych scenach, ja co prawda tego nie doświadczyłem) i nie powoduje konieczności kombinowania przy każdej płycie.
Doczytałem też, że podobno problemy z 576i są tylko przy wejściu HDMI, SCART i component nie są obciążone tym błędem.

Dzisiaj "bawiłem się" P50X10Y. Pierwsze, co mnie poraziło, to FATALNY poziom czerni, przynajmniej w porównaniu z moim PV80. Co prawda TV był świeżo wyjęty z kartonu, może się jeszcze dotrze. Poza tym obraz z Cyfry+ SD (Philips PVR) wygląda nieźle.
Mówisz cały czas o podłączeniu przez kabel HDMI ? Czyli wnioskujesz że najlepiej skaler w dvd ustawić na 576p a reszcie zostawić tv. A nie jest przypadkiem tak że gdy idzie sygnał przez HDMI to tv już nie zajmuje się obróbką obrazu ? Oczywiście tylko gdybam, nie mam możliwości na test u siebie może za ok. tydz. może dwa. Będe miał możliwość aby naocznie sprawdzić. Choć moje oczy raczej tego nie zauważą, no chyba że jest to naprawde rzucające się w oczy.
Czasem myślę że te HDMI w dvd to tylko bajer, że najlepiej podpiąć przez SCART (RGB) i wtedy tv całą obróbką się zajmie sam i napewno obrobi tak jak powinien.

cygan napisał:
Po przeliczeniu wyszło mi, że przed obniżką kosztują u Ciebie około:
3900zł "Y"
3150zł "E"
Piszesz zapewne o 37". Pamietasz/pamiętacie ile kosztowały 42" przed "promocją"? Zapomniałem wczoraj sprawdzić... :(

W Kielcach w MM cena za 42" wołali w środę przed promocją ok.4000zł paranoja moja żona powiedziała wprost do obsługi jak ten sam model w necie jest za 2699 w pewnym sklepie.
Więc widać że wcale nie opłacalne te 22%vatu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry