Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

doc38

New member
Ja także odnoszę wrażenie, że po kilku tygodniach użytkowania 50X10E obraz poprawił się, szczególnie w zakresie ostrości na kanałach HD (TV oglądam z ok. 3,8m i teraz coraz bardziej przekonuję się, że chyba nie popełniłem błędu kupując plazmę HD Ready, a nie FullHD). A może to mój wzrok zaadaptował się do niedoskonałości tego TV...? :) Sądzę jednak, że obraz po prostu jest teraz lepszy. Co do czerni - upieram się przy twierdzeniu, że jest ona dobra. Wspomniane ustawienie ostrości jest wg mnie za wysokie. Początkowo sam miałem ustawioną wartość 8. To pozornie zwiększa ostrość obrazu, faktycznie zaś wywołuje zjawisko podwójnych konturów. Stopniowo "zjechałem" z ostrością do 5, a nawet teraz mam czasem wrażenie, że obraz jest nienaturalnie "wyostrzony".

Pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja w PV80 mam ustawione 0, bo nawet przy 2 potrafi dorzucać kontur do czcionek ekranowych w menu dekodera. Układ wyostrzania nie wyszedł im najlepiej...
 

galdysz

New member
adas1 napisał:
Witam.
czy może mi ktoś wytłumaczyć czym roznią się te modele :
PANASONIC TX-42X10E CENA +/-2600
PANASONIC TX-42X10Y +/- 3000
PANASONIC TX-42C10Y +/- 3000


te z Y na koncu wg wszelkich stron sklepowych jak i panasonic polska maja wbudowany dekoder mpeg4. i to jedyna roznica...chyba :)
 

kateb

New member
Doszedłem do kolejnych opcji w menu mojego p42x10, poniżej moje wrażenia:
- wyłączyłem odszumianie (było na "p-nr: średni") - jest lepiej,
- wyłączyłem rozszerzone kolory (było na "włączone") - jest duuużo lepiej, wogóle nie bardzo wiem jaki cel ma ta opcja, chyba tylko demo sklepowe albo jakieś gry komputerowe.

Lubię naturalne wiosenne ciepłe kolorki więc tonację ustawiłem na warm, chociaż wczoraj leciał film "Fanatyk" i tam przełączyłem na zimny, lepiej pasowało do nastroju.

Jeszcze dwa spostrzeżenia:
- podoba mi się super szybkie przełączanie kanałów,
- głośniczki pozostawie bez komentarza (do wiadomości wystarczają), być może z plazmami jest jak z laptopami - głośniczki lepiej przemilczeć.

Dzisiaj podłączam n-Kę i będą kolejne wrażenia, ale to dopiero jak tydzień pooglądam i się oswoję.

P.S. Sprzedawca wepchnął mi jakiś pierońsko drogi HDMI za 69 PLN. Masakra, ten kawałęk drutu powinien najwyżej 25 PLN kosztować (i takie widziałem w sieci). Brrrr. Rozumien, że analogowy gruby interkonekt głośnikowy z odpowiedniej miedzi może być drogi, ale takie HDMI to przesada. Jakoś kable sieciowe z przepustowością ponad Gibabit są dużo tańsze, a tak samo skomplikowane.

Pozdrawiam,
Do kolejnego spotkania.
 

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
I mam takie jeszcze jedno pytanko do użytkowników tego X10E, czy po wygrzaniu znikło te zamglenie ekranu jakie widać w sklepach gdy się porównuje tego X10 z PV8/80 bo mi się wydaje że jest obraz lekko zamglony.
Może jednak wina tej szyby że w sklepach bardziej się odbija światło i obraz wydaje się ciut gorszy, zamglony. I dopiero w domu w ciemności wygląda super ?.

Hej. Niestety ja nie zauważyłem nic takiego. Może powodem jest fakt iż salon mam od strony północnej i strasznie mało tu promieni słonecznych.
 

centur

New member
doc38 napisał:
Wspomniane ustawienie ostrości jest wg mnie za wysokie. Początkowo sam miałem ustawioną wartość 8. To pozornie zwiększa ostrość obrazu, faktycznie zaś wywołuje zjawisko podwójnych konturów. Stopniowo "zjechałem" z ostrością do 5, a nawet teraz mam czasem wrażenie, że obraz jest nienaturalnie "wyostrzony".

Pozdrawiam
tylko ze ja mam na razie nędzną, osiedlową, małomiasteczkową kablówkę, w dodatku mieszkam w domku na peryferiach wiec kabel wije sie niemal przez całe miasto. Na 5 czy 4 mam juz lekke mydełko :rolleyes: Myśle o platformie ale wkurza mnie ze zadna nie ma opcji multiroom a drugi tv bede miał powieszony w sypialni
 

yacek _b

New member
kateb napisał:
Doszedłem do kolejnych opcji w menu mojego p42x10, poniżej moje wrażenia:
- wyłączyłem odszumianie (było na "p-nr: średni") - jest lepiej,
- wyłączyłem rozszerzone kolory (było na "włączone") - jest duuużo lepiej, wogóle nie bardzo wiem jaki cel ma ta opcja, chyba tylko demo sklepowe albo jakieś gry komputerowe.

Lubię naturalne wiosenne ciepłe kolorki więc tonację ustawiłem na warm, chociaż wczoraj leciał film "Fanatyk" i tam przełączyłem na zimny, lepiej pasowało do nastroju.

Jeszcze dwa spostrzeżenia:
- podoba mi się super szybkie przełączanie kanałów,
- głośniczki pozostawie bez komentarza (do wiadomości wystarczają), być może z plazmami jest jak z laptopami - głośniczki lepiej przemilczeć.

Dzisiaj podłączam n-Kę i będą kolejne wrażenia, ale to dopiero jak tydzień pooglądam i się oswoję.

P.S. Sprzedawca wepchnął mi jakiś pierońsko drogi HDMI za 69 PLN. Masakra, ten kawałęk drutu powinien najwyżej 25 PLN kosztować (i takie widziałem w sieci). Brrrr. Rozumien, że analogowy gruby interkonekt głośnikowy z odpowiedniej miedzi może być drogi, ale takie HDMI to przesada. Jakoś kable sieciowe z przepustowością ponad Gibabit są dużo tańsze, a tak samo skomplikowane.

Pozdrawiam,
Do kolejnego spotkania.


rozszerzone kolory ? a gdzie to jest , ja mam tylko sterowanie kolarami , przy sygnale przez HDMI dochodzi x.v Colour
redukcję zakłóceń mam na min. a ostrość na 7
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Michalx19 najlepiej dla mnie to 2.5-3 m i nie widze innej możliwości przy sygnale SD , może koledzy co mają kanały HD siedzą bliżej , ale przy programach SD w UPC najlepiej jest siedzieć w odległości 3m ( czasem 2-2.5 m ) . Jakość sygału na poszczególnych kanałach jest różna , od bardzo dobrej do syfu . Z bliska , 1.5 m widać zakłócenia , jakieś mrowienie przy znaczkach stacji itp.
Mam pakiet max . dekoder "najbiedniejszy" ( bez nagrywarki i HD ) , sygnał idzie po EURO RGB ( nie ma innej mozliwości ) , kabel Euro tech+link seria Wires CR ( taśma ) .
 
Ostatnia edycja:

syriusz_

New member
Witam. Posiadam szczątkowe informacje w tym temacie, dlatego proszę o opinie.

Ojciec kupił plazmę TX P42X10, z nieszczęsnym "E" na końcu. Mówiłam mu żeby szukał juz z dekoderem mpeg4, ale on zapomniał co i jak i zapytał tylko czy ma dekoder. Więc mamy już mpeg2 i co dalej? W zasadzie możemy zapomnieć o jego istnieniu chyba, bo sygnał mamy z polsatu cyfrowego, jak wejdzie inny format kodowania to już w ogóle. :roll:

Odnośnie migotania - na poczatku faktycznie odczuwałam lekki ból oczu, ale to z tego względu że cały czas siedziałam przy monitorze lcd. Fabryczne ustawienia były dla mnie za mocne i trochę je poprzestawiałam. W trybie normalnym - kontrast 37, jasność +2, kolor 28, ostrość 4. Pnr minimalny. I eco włączony.
Dopiero teraz można to jakoś oglądać. Choć przyznaję że mam wrażenie, jakby z dnia na dzień było coraz lepiej...
Obraz jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę że leci po euro. Na Lcd wyglądałby koszmarnie.
I tu moje pytanie - jak bardzo na jakość obrazu kanałów SD wpłynie piodłączenie dekodera HD przez hdmi? Czy w ogóle się coś zmieni? Pytam, bo nie wiem czy doradzić ojcu kupno Samsunga z Polsatu, czy może raczej przejście do "n". Proszę o mocne argumenty, bo on twierdzi że kabel to kabel, bez różnicy.:p

Kolejna sprawa - podświetlenie paneli bocznych jest zalecane na max. Czy jest możliwe że wpływa to na komfort oglądania? Tzn. im większe, tym gorzej? Bo odnosze takie wrażenie.
 

yacek _b

New member
syriusz_ tez mnie troszkę nurtuje sprawa jak będzie wyglądał obraz kanałów SD jeżeli bedę miał dekoder HD i wsio bedzie podłaczone kablem HDMI .
Monter z kablówki jak i koleś w infolinii UPC powiedzieli że w przypadku zwykłych kanałów nie będzie różnicy ( bardziej wierzę monterowi bo chyba widzi jak podłącza ludziom sprzęt ) .
Może któryś z kolegów co maja dekodery HD w chwili wolnego czasu podpieli by kabel EURO RGB i zobaczyli jak wyglada obraz kanałów SD ?
 

achim69

Member
U mnie kanały sd lepiej wyglądają przez euro niż przez hdmi , a kanały hd - oczywiście przez hdmi.Mam cyfre.tuner Philips pvr hd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ojciec zrobił bardzo dobrze że kupił "E". Przecież macie już dekoder platformy cyfrowej - więc jeśli nie będziecie korzystać z anteny dachowej - to po co WAM MPEG 4 - bo nie rozumiem.
Do najlepszego ustawienia służy kalibracja obrazu:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Podłączenie po eurozłączu powoduje że załącza się obróbka polepszaczy obrazu w telewizorze i obraz jest lepszy w SD , w przypadku dużej porcji sygnału HD zalecane jest podłączenie po HDMi - wówczas obraz idzie bezpośrednio na ekran.
Oczywiście że jakość przewodów ma znacznie , szczególnie warstwa oplotu która nie powoduje interferencji nakładających się fal.
 

Jectiv

New member
centur napisał:
Myśle o platformie ale wkurza mnie ze zadna nie ma opcji multiroom a drugi tv bede miał powieszony w sypialni
Można podłączyć splitter, który rozdziela uprawnienia karty dostępu na kilka dekoderów.
Szukaj np: na Allegro w dziale "sprzęt satelitarny".
 

kwo

New member
A nie można dekodera podłączyć jednocześnie przez EURO i przez HDMI? Wybierasz na telewizorze źródło EURO i masz sygnał z EURO, jak nie pasi albo leci coś w HD to HDMI.
 

tobas

New member
Skoro temat dotyczy plazm panasonica to mam jedno pytanie.
Śledzę ten temat od początku, ale nigdzie nie znalazłem informacji na jakim wieszaku najlepiej powiesić TX-P42X10 na ścianie.

Przeglądałem kilka wieszaków i zastanawiam się nad Edbak PWB2 lub TWB2.
www . edbak.pl/?d=77
Różnią się odległością montażu telewizora od ściany. Mi zależałoby żeby wisiał on jak najbliżej ściany ze względów estetycznych :), ale nie wiem jak później będzie wyglądała sprawa podłączenia kabli.

Nie mam jeszcze tego telewizora, chcę go zamówić odrazu z wieszakiem, ale nie wiem czy niecałe 5cm wystarczy na podłączenie wszystkich kabli (zasilacznie, HDMI, antenowe, PC - to jest z boku, to nie będzie problemu). Proszę o podpowiedz osób które już mają ten telewizor... ile cm zajmują wystające z tyłu kable?

A może jakieś inne wieszaki polecacie do tego modelu?
 

cukiernik

New member
tobas napisał:
Skoro temat dotyczy plazm panasonica to mam jedno pytanie.
Śledzę ten temat od początku, ale nigdzie nie znalazłem informacji na jakim wieszaku najlepiej powiesić TX-P42X10 na ścianie.

Przeglądałem kilka wieszaków i zastanawiam się nad Edbak PWB2 lub TWB2.
www . edbak.pl/?d=77
Różnią się odległością montażu telewizora od ściany. Mi zależałoby żeby wisiał on jak najbliżej ściany ze względów estetycznych :), ale nie wiem jak później będzie wyglądała sprawa podłączenia kabli.

Nie mam jeszcze tego telewizora, chcę go zamówić odrazu z wieszakiem, ale nie wiem czy niecałe 5cm wystarczy na podłączenie wszystkich kabli (zasilacznie, HDMI, antenowe, PC - to jest z boku, to nie będzie problemu). Proszę o podpowiedz osób które już mają ten telewizor... ile cm zajmują wystające z tyłu kable?

A może jakieś inne wieszaki polecacie do tego modelu?


Ja kupiłem TVS-12 (PLB-12) i jestem zadowolony. Ma regulacje uchyłu.
Polecam.
 

tobas

New member
cukiernik TVS-12 (PLB-12) ma zaledwie 3cm prześwitu od ściany... ale skoro jesteś zadowolony to rozumiem że kable się mieszczą?
Antenowy i zasilanie oraz HDMI?

Jeżeli tak to to nawet lepsze rozwiązanie.... i tańsze :)
Dzięki
 

cukiernik

New member
tobas napisał:
cukiernik TVS-12 (PLB-12) ma zaledwie 3cm prześwitu od ściany... ale skoro jesteś zadowolony to rozumiem że kable się mieszczą?
Antenowy i zasilanie oraz HDMI?

Jeżeli tak to to nawet lepsze rozwiązanie.... i tańsze :)
Dzięki

Chyba coś nie tak z tymi 3cm. Zgodnie z poniższą specyfikajcą wychodzi 7,5cm.

http://www.ceneo.pl/1648882

Poniżej specyfikacja techniczna:


Kod Producenta 22632

Przeznaczenie
Uniwersalny, ruchomy uchwyt do montażu na ścianie telewizorów LCD i Plazma o rozmiarach 30"-63" i wadze maksymalnej 75 kg. Kolor czarny.

Parametry / cechy
Obsługiwane interfejsy montażu w zakresie: poziom 40 mm (min) do 796 mm (max), pionowo od 75 mm (min) do 476 mm (max). Dopuszczalne obciążenie: 75 kg

Wymiary
Szerokość: 800mm, Wysokość: 480mm, Odległość od ściany: 75mm. Możliwośc regulacji: 15'

Informacje dodatkowe
W komplecie zestaw śrub i podkładek do przykręcenia telewizora i zamocowania wieszaka do ściany.
 

tobas

New member
Masz rację... ja popatrzyłem na model TVS PLB-11.
Na stronie producenta (importera) trudno znaleźć jakiekolwiek dane techniczne.... www . tvsgroup.eu

Ale 7,5 cm to już trochę jest dlatego zastanawiałem się nad tym EDBAK PWB2, on ma niecałe 5cm - www . edbak.pl/?d=77

Najlepiej przejdę się do sklepu i zmierze ile wystają kable i będę wiedział czy 5 cm starczy :)
Pozdrowionka
 
Do góry