Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

keyman

New member
keyman, a próbowałeś podpiąć jakiś inny komputer? np. laptop?
Laptopa podłączałem tylko przez D-Sub <-> D-Sub i tu oczywiście nie ma problemu. Po hdmi tylko ze stacjonarnym próbowałem. Musze znaleźć inna kartę graficzną i zobaczyć czy problem się powtórzy. Udało mi się na jakimś zagranicznym forum wyszperać że ktoś też miał podobny problem z nvidią.

Mogę jeszcze spróbować zrobić karkołomną próbę i z lapka wyjść przejściówkami d-sub --> dvi potem z dvi --> hdmi no i kablem do tv :)
 
Ostatnia edycja:

sorenson

New member
Ja mogę tylko jeszcze dodać że moja karta to NVIDIA Quadro NVS 140M
i nie było żadnych problemów i mam soft 2.505
 

pool275

New member
sorenson, a mógłbyś jeszcze napisać jaką uzyskałeś maksymalną rozdzielczość? 1080p? i jaka była jakość obrazu?
 

Kulon

New member
szybkie pytanie: czy da się odtwarzać film z napisami ? - mam dysk sieciowy z którego bym chciał oglądać filmy ale nie mogę dołączyć napisów - może mam coś nie włączone w co raczej wątpię
 

keyman

New member
Filmy z napisami da się oglądać przy czym plik z napisami musi się nazywać tak samo jak ten z filmem i najlepiej żeby był w formacie .srt , z .txt bywają problemy.
Napisałeś że masz dysk sieciowy, nie wiem czy podłączasz go bezpośrednio przez usb czy przez media serwer - w drugim przypadku nie wiem czy da się odtwarzać pliki z napisami, nie próbowałem.

Ja osobiście mam dysk podłączony do blueraya z usb, ten czyta kazdy format (mkv,mp4) i nie ma żadnych problemów - polecam każdemu.
 

sorenson

New member
sorenson, a mógłbyś jeszcze napisać jaką uzyskałeś maksymalną rozdzielczość? 1080p? i jaka była jakość obrazu?
Tak 1080p miałem do wyboru to było oprogramowanie lenovo i mogłem wybrać tryb Panasonic i była taka rozdziałka.Teraz mam 7 i jeszcze nie podpinałem. Filmy w mkv super miałem zrzut z blueraya ponad 30 GB w 1080p po prostu masakra, normalna przeglądarka bez rewelacji mi się nie podobało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko sprawdź czy są z polską gwarancją i czy podlegają promocji Panasonica na montaż i uchwyt gratis.
 

mirekpa

New member
Witam. Posiadam model 42v20. W ustawieniach obrazu jest opcja panel która powoduje wygaszenie ekranu. Czy to normalne że tylko przy wyborze trybu dynamiczny obraz jest całkowicie wygaszany a na pozostałych trybach ekran poprostu świeci mimo wyłączeniu panela.
 

mirekpa

New member
Po przeczytaniu całego wątku wydaje mi się że z moim tv jest coś nie tak ... albo ze mną ... W jednym z postów forumowicz wypowiadał się że przy wyświetlaniu czarnej planszy na ekranie w ciemnym pomieszczeniu można się pomylić że tv jest wyłaczony , natomiast w moim świeci na tyle że można sie swobodnie poruszać po pomieszczeniu. Również przy wyświetlaniu czarnych pasów w filmach na górze i dole ekranu widać że one lekko świecą. No i jeszcze sytuacja opisana w poście powyżej.
 

marianika

New member
Buczenie

Proponuję usiąść wieczorem przed telewizorem i przełączyć z czarnego ekranu na białe tło - buczenie jest słyszalne natychmiast. Wiele razy zastanawiało mnie to u moich znajomych - panas sprzed dwóch lat a efekt ten sam. Migotanie to samo - niby można zmienić odświeżanie, ale proszę wskazać mi choć jeden kanał TV HD przy którym ono nie występuje. Telewizor jest od oglądania telewizji i jeżeli przy kanałach HD jest problem , to nie pocieszam mnie to, że na BR go nie ma - zdecydowanie część oglądam przecież telewizję niż filmy na BR.

mdk

Jako użytkownik V20 chciałbym zapytać gdzie mam ucho przyłożyć żebym mógł wdać się w dyskusję na temat jakiegoś buczenia.
 

opondex

New member
Jak "chodzi" V20 z dekodera cyfrowego Multimedia? Pytam, bo z N czy C+ widziałem i jest nieźle. Ale, sam mam Multi... i raptem 4 kanały HD, reszta SD. Różnie to jest od różnych nadawców. Dlatego, byłbym wdzięczny gdyby ktoś z posiadaczy V coś o tym napisał.
 

zbik1967

New member
Witam!
A ja mam pierwszy problem, albo usterkę. Otóż wczoraj moja żona oglądała sobie jakiś seral na IPLA i nagle ni z tego ni z owego pojawił się komunikat BRAK POŁĄCZENIA Z SIECIĄ. Później nie można już było wejść na Viera cast, po naciśnięciu klawisza pojawia się komunikat - SZUKANIE SIECI, niestety bezowocne. Oczywiście sprawdziłem łącze internetowe - wszystko ok, połączenie 2 mega/sek. Wchodząc do MENU-KONFIGURACJA-KONFIGURACJA SIECI kiedy klikam OK pojawia się domyślnie PRZEWODOWA, kiedy zmieniam na bezprzewodowa pojawia się komunikat Nie wykryto adaptera sieci Wlan itd... Kiedy klikam OK aby wykrył, niczego nie znajduje. Ustawienia viera cast oczywiście na Włączony. Podejrzewam, że to właśnie awaria adaptera sieci, chociaż dziwne aby tak bez niczego się spier...ił taki miły gadżet made in Japan. Może ktoś wie co to może być oprócz oczywiście awarii?
 

krzys504

New member
Witam!
A ja mam pierwszy problem, albo usterkę. Otóż wczoraj moja żona oglądała sobie jakiś seral na IPLA i nagle ni z tego ni z owego pojawił się komunikat BRAK POŁĄCZENIA Z SIECIĄ. Później nie można już było wejść na Viera cast, po naciśnięciu klawisza pojawia się komunikat - SZUKANIE SIECI, niestety bezowocne. Oczywiście sprawdziłem łącze internetowe - wszystko ok, połączenie 2 mega/sek. Wchodząc do MENU-KONFIGURACJA-KONFIGURACJA SIECI kiedy klikam OK pojawia się domyślnie PRZEWODOWA, kiedy zmieniam na bezprzewodowa pojawia się komunikat Nie wykryto adaptera sieci Wlan itd... Kiedy klikam OK aby wykrył, niczego nie znajduje. Ustawienia viera cast oczywiście na Włączony. Podejrzewam, że to właśnie awaria adaptera sieci, chociaż dziwne aby tak bez niczego się spier...ił taki miły gadżet made in Japan. Może ktoś wie co to może być oprócz oczywiście awarii?

Sprobuj podlaczyc adapter do komputera.I sprawdz czy wykrywa ci siec.
Wtedy zobaczysz czy jest dobry.
 

zbik1967

New member
Sprobuj podlaczyc adapter do komputera.I sprawdz czy wykrywa ci siec.
Wtedy zobaczysz czy jest dobry.
Obawiam się, że jest martwy. Po włożeniu do USB w lapku nic się nie dzieje, komputer nie wykrywa żadnego nowego sprzętu. Tak więc o żadnym łączeniu z siecią nie ma mowy. Chyba go jednak szlag trafił na którymś z durnych seriali z IPLA :):):)
 

ArtiW

New member
U mnie często tak się dzieje, że raz jest połączenie, raz nie ma. Adapter dobry skoro czasem się łączy. Jest to jednak irytujące...
Oczywiście laptop łączy się z siecią, więc nie jest też to problem samej sieci.
Nie mam pojęcia o co tu chodzi...
 
Do góry