Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

tobot

Member
czyżby to była wersja "nowsza" v20 czy taki zapłon :hihi:?

Zdecydowanie zapłon!
W Panasonicu tak zawsze.
Myślę, że dotyczy wyłącznie Panasonic Pl. Używałem kamery Tm700 kupionej w polskim sklepie od ok. dwóch m-cy, kiedy w Panasonicu ogłoszono tę nowość! che, che, che! To takie nasze genetyczne olewactwo, niedbalstwo. W Panasie jest skupienie!
 

motobartcompany

New member
Witam. Tak jak obiecałem napisze coś o 50V20.
Telewizor mam od wczoraj. Cena z transportem 6999 zł. 2 letnia polska gwarancja.
Model został wyprodukowany Czechach.
Jak to bywa u panasonica opakowanie ( karton) jest bardzo sztywny i wszystko jest idealnie pomyślane. Więc w transporcie na pewno nic nie powinno się uszkodzić.
Pierwsze wrażenie miałem takie, że telewizor jest bardzo cienki i przypomina bardziej LCD niż Plazmę. Ramka Wykonana jest z półmatowego plastiku który jest w kolorze tytanu. Super sprawa, mam wstręt do piano black... Jakość wykonania i spasowania materiałów jest naprawdę na imponującym poziomie. Nie widziałem jeszcze tak dobrze wykonanego telewizora. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Pzy pierwszym uruchomieniu miałem stresa, wiem jak potrafią bzyczeć plazmy. Jednak telewizor jest praktycznie nie słyszalny. Słychać tylko lekki szum 3 wiatraków.
Obraz jaki wyświetla ta plazma jest imponujący. Mój sygnał co telewizja N i playstation 3.
Czerń zarówno w dzień jak i w nocy jest atramentowa i wydaje mi się, że przebija tą z Pioneera 5080 . Przy braku oświetlenia w zupełnej nocy czarna plansza praktycznie nie świeci. Jest czarna jak smoła. Co najważniejsze nie ma tych paskudnych fioletowych kropek które miałem w pionku. Przetestowałem też kolorowe plansze testowe. Co mnie znowu ucieszyło to zero jakich kolwiek uszkodzonych pikseli. Biel na tym TV jest też bardzo dobra i jasna.
Z wad które od razu zauważyłem to, że przy podbiciu basów tylna część obudowy wpada w rezonans, bzyczy. Widać również zielone krawędzie w ruchu.
 

motobartcompany

New member
Nie ma czegoś takiego jak ideał. Zawsze może być lepiej.

Zielone duchy widać tak samo jak na wcześniejszych plazmach panasonica. Seria 70, 80, 10. czy też G20. Na pionku ten element był bardziej dopracowany. Może szybszy fosfor, pozostaje tylko się domyślać. Jednak ja jestem wyczulony na to zjawisko.

Czy to kwesta ustawień? nie sądzę. Raczej podatność danej osoby na widzenie wolniej wygaszanego koloru zielonego.

Oglądałem wczoraj mecz w HD. Powiem jedno. Szczena opada!

Wady zawsze się znajdzie. Ideał nie istnieje.
 

tobot

Member
"Docierałeś" tv w jakikolwiek sposób? Masz zamiar to robić? W jaki sposób? W ogóle co sądzisz, jako że już nie pierwszy raz jesteś użytkownikiem plazmy (jak rozumiem z wpisów)?
 

Wesand

New member
Proszę o pomoc użytkowników panasonica z serii TX P42V20E lub 50V, zakupiłem TX P42V20E testuję go od kilku dni,wszystko jest ok zgodnie z moimi oczekiwaniami,wygląd obudowy super,obraz bardzo dobry,adapter sieci LAN działa bez zarzutu nawet ściągnął z sieci aktualizację,system WIERA cast ściąga z sieci aż 12 stron tematycznych ale nie mogę sobie poradzić z funkcją PIP.W odbiorniku podczas włączenia funkcji PIP okno główne działa a okno podglądu jest nie aktywne czy może ktoś pomóc.
 

motobartcompany

New member
"Docierałeś" tv w jakikolwiek sposób? Masz zamiar to robić? W jaki sposób? W ogóle co sądzisz, jako że już nie pierwszy raz jesteś użytkownikiem plazmy (jak rozumiem z wpisów)?

Wcześniej docierałem. Teraz nie docieram.:)

Mi sieciówka czasami nie łączy. Mam słaby sygnał Wifi. 2 kreski -być może dlatego.
 

Wesand

New member
Tx p42v20e

Proszę o pomoc użytkowników TX-P42V20E lub 50V.Posiadam od trzech dni panasonica 42V,wygląd i wykonanie odbiornika na najwyższym poziomie bez zarzutu nie ma dosłownie do czego się przyczepić,odbieram sygnał cyfrowy przez DVB-C poprzez moduł z kartą dostarczany poprzez telewizję kablową,odbiór i jakość obrazu bardzo dobra,adapter LAN działa bez zarzutu ściągnął nawet z sieci ostatnią aktualizaję do odbiornika,poprzez WIERA cast można oglądać nawet 12 stron tematycznych z sieci itd. ale jest jedno ale z którą nie mogę sobie poradzić a chodzi o drobnostkę a mianowicie o funkcję PIP.Jeżeli ktoś miał lub ma tą funkcję w swoim odbiorniku to wie jaka to jest bardzo przydatna funkcja.W moim odbiorniku ta funkcja nie działa i nie mogę ustalić jaka jest tego przyczyna,po uruchomieniu funkcji PIP na głównym oknie jest obraz natomiast w okienku podglądowym obrazu nie ma,czy ktoś może poradzić ?.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zamiast powtarzac drugi raz pytanie, odpowiedz z czego masz sygnal? PIP dziala tylko wtedy, gdy jeden sygnal jest antenowy / analogowy, a drugi cyfrowy, np. HDMI.
 

bastek888

New member
Do motobartcompany .....

Widze, ze motobartcompany jest po zakupach :) Mam pytanie czy rozwazales przed zakupami wybor pomiedzy VT20 a V20 ? np. to, ze w VT20 jest szybszy fosfor a jesli nie to jest szybszy poprzez inny sposob sterowania i zielone krawedzie sa znacznie mniej widoczne co zostalo potwierdzone. Ogolnie chcialbym zapytac co zdecydowalo o wyborze V20 ? Czy tylko nizsza cena ? Czy sa moze jakies inne cechy, ze do telewizji 2D jest jednak to lepszy wybor ?
 

motobartcompany

New member
Do motobartcompany .....

Widze, ze motobartcompany jest po zakupach :) Mam pytanie czy rozwazales przed zakupami wybor pomiedzy VT20 a V20 ? np. to, ze w VT20 jest szybszy fosfor a jesli nie to jest szybszy poprzez inny sposob sterowania i zielone krawedzie sa znacznie mniej widoczne co zostalo potwierdzone. Ogolnie chcialbym zapytac co zdecydowalo o wyborze V20 ? Czy tylko nizsza cena ? Czy sa moze jakies inne cechy, ze do telewizji 2D jest jednak to lepszy wybor ?


Przede wszystkim zadecydowała cena.W dalszej kolejności kolor ramki. Mam zrobiony salon w szarościach. Brąz w żaden sposób by u mnie nie pasował.

Sam czytałem wszystkie tematy na Avforums. Wiedziałem już przed zakupem o zielonych krawędziach na V20. Jednak największa bolączką V20 jak i VT20 jest pływający czarny. Ja tych skoków nie zważyłem. Gorszym problemem są wcześniej wspomniane zielone duchy jak i colour banding.Widoczny tylko na twarzach w specyficznych sytuacjach.
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
A czy colour banding widać w scenach np. zachodów wschodów słońca i tym podobnych sytuacjach kiedy panel się "rozjaśnia lub ściemnia" tak jak to było w plazmach panasa na 2009 rok?
 

hcl4

New member
Jednak największa bolączką V20 jak i VT20 jest pływający czarny. Ja tych skoków nie zważyłem. Gorszym problemem są wcześniej wspomniane zielone duchy jak i colour banding.Widoczny tylko na twarzach w specyficznych sytuacjach.
Co oznacza pływający czarny? Co oznacza color banding? Co oznacza "w specyficznych sytuacjach"? I dalej zapytam - czy to nie problem ustawień (kalibracji)?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
A czy colour banding widać w scenach np. zachodów wschodów słońca i tym podobnych sytuacjach kiedy panel się "rozjaśnia lub ściemnia" tak jak to było w plazmach panasa na 2009 rok?

Własnie dobre pytanie czy przejscia totalne w szarosciach są tak kiepskie jak w G10 [widziałem to wyraznie a jak już się to widzi nie da się tego obejsc] dodam że na plazmie lg PJ350 tego problemu nie obczaiłem :niewiem:
 

motobartcompany

New member
Więcej na temat tego możecie przeczytać na Avforums w temacie o Vt20 i V20.

"Pływające czarne" nie wiem jak wygladają bo tego nie widziałem. Ale z tego co czytam to są skoki w określonych sytuacjach koloru czarnego. Rozjaśnianie i ściemnianie. Nie mylić z pogarszającym się czarnym względem czasu.

colour banding to są nie płynne przejścia tonalne między kolorami. Najczęciej widać własnie to tak jak kolega wcześniej zapytał- na zachodach słońca.

W panasonicu takie sprawy są idealne. Również w szarościach.
Nie płynne przejścia widać na poruszających się szybko twarzach.
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
"W panasonicu takie sprawy są idealne. Również w szarościach."

O kolego obejrzyj sobie jakąś plazmę panasa z 2009 tam przejścia tonalne są tragiczne, chociaż ja na twarzach nic nie zauważyłem tylko tak jak to opisałem wyżej w sytuacjach podobnych do zachodów słońca.
 

motobartcompany

New member
"W panasonicu takie sprawy są idealne. Również w szarościach."

O kolego obejrzyj sobie jakąś plazmę panasa z 2009 tam przejścia tonalne są tragiczne, chociaż ja na twarzach nic nie zauważyłem tylko tak jak to opisałem wyżej w sytuacjach podobnych do zachodów słońca.


Miałem na myśli V20.

Największym plusem V20 jest nie prawdopodobny kontrast. Biel jaką oferuje ten TV jest oszałamiająca jak na plazmę. Jest praktycznie taka jak na LCD. W słoneczny dzień ten TV można normalnie oglądać.
O czerni pisałem wcześniej, wydaje się lepsza niż w 5080XD. W porównaniu z PV80 i starszymi plazmami panasonica jest naprawdę rewelacyjna.

Zielone duchy mi nie przeszkadzają bo bylem na to przygotowany.

Fajna sprawa z trybem THX. Jak dla mnie TV prawie idealnie skalibrowany. Wszystko jest naturalne bez przebarwień.
Wie może ktoś jaki najlepiej Router kupić pod bezprzewodową sieć? mam 2 laptopy i ten TV. Mój d-link ma chyba za słaby sygnał bo w TV mam zasięg 1-2 kreski i czasami nie łączy z internetem. Kasy moge wydać do 250 zł. sygnał 2MB z Dialogu.

Jak macie jakieś pytania co do TV to walcie śmiało. mogę zrobić fotki:smile:
 
Do góry