Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

hcl4

New member
Bodziokrakow - dziękuję za info jakoś nie domysliłem się, bo zmyliło mnie przekierowanie na sklep panasonica - jedna kwestia wyjaśniona przynajmniej nie kupię lcd ;) przez pomyłkę. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która mnie interesuje a mianowicie ta ramka tv - znalazłem informacje "... Seria V20 - Technologiczny odpowiednik serii VT20, tyle że bez możliwości wyświetlania obrazu 3D oraz z mniejszymi panelami o innym (wolniejszym) typie fosforu. Reszta specyfikacji przedstawia się właściwie identycznie. Co zasługuje na podkreślenie, to bardzo eleganckie wykończenie metalowymi listwami w kolorze tytanowym..." - czy ktoś mi potwierdzi to? Kiki czekam ...:)
 

Bodziokrakow

New member
Bodziokrakow - dziękuję za info jakoś nie domysliłem się, bo zmyliło mnie przekierowanie na sklep panasonica - jedna kwestia wyjaśniona przynajmniej nie kupię lcd ;) przez pomyłkę. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która mnie interesuje a mianowicie ta ramka tv - znalazłem informacje "... Seria V20 - Technologiczny odpowiednik serii VT20, tyle że bez możliwości wyświetlania obrazu 3D oraz z mniejszymi panelami o innym (wolniejszym) typie fosforu. Reszta specyfikacji przedstawia się właściwie identycznie. Co zasługuje na podkreślenie, to bardzo eleganckie wykończenie metalowymi listwami w kolorze tytanowym..." - czy ktoś mi potwierdzi to? Kiki czekam ...:)
Oglądając ostatnio V20 w sklepie bardziej skupiałem się na jakości obrazu (jest niezła, ale widziałem na razie tylko demo Panasonic), niż na wyglądzie, ale o ile pamiętam, to TV nie był czarny, tylko lekko wpadający w brąz, i na dole, poniżej napisu Panasonic, posiadał poziomą "listwę metalową". Piszę w cudzysłowie, bo ani tego w pełni listwą bym nie nazwał (taki wąziutki paseczek), ani nie wiem, czy była metalowa, czy tylko tak wyglądała:). W każdym razie według mnie prezentował się znakomicie, ale to rzecz gustu.
 

hcl4

New member
W sumie w piątek chciałem zadzwonic do panasonica i tam zapytać, ale przenosili się wiec nie dało rady - zrobie to w poniedziałek o ile będą w stanie mi odpowiedzieć. Wpadłem na pomysł, żeby dzwonić do sklepów, które proponują takie tv i co?:) wiadomo - oni nie wiedzą i nie mogą zobaczyć - niby ciekawe czemu? Pewnie nie maja na stanie, tylko w chwili zamówienia oni też to robią. Zastanawia mnie jeszcze (pewnie guuupie porównanie, bo teoretycznie plazmy są tak dobre jak tv crt) który lepiej wypadnie w takim zwykłym oglądaniu programów tv (SD) - philips 9705 (ewentualnie 8605), toshiba sv685, sharp le820 czy ten v20? Ja zakładam, że v20 i na niego się w tym momencie decyduję - dobrze myślę?:confused: Wiem i zdaję sobie sprawę, że to są różne tv:)
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
kiki - możesz rozwinąć myśl? Bo nie wiem do której części wypowiedzi się tyczy ta niepewność :) więc jeśli się gdzieś mylę, to wyprowadź mnie z błędu
 

Hartson

New member
Bez reklam
Akurat tak się składa, że wszystkie telewizory wymienine przez Ciebie bardzo dobrze skalują obraz SD.
Jeżeli chodzi o Philipsa, to odnosi się to do modelu 9704, boweim 9705 jeszcze chyba nie ma na rynku.
 

hcl4

New member
Wiem że modelu 9705 jeszcze nie ma - mówiąc o nim zakładałem, że nie będzie gorszy od 9704. Teraz pozostaje mi: albo kupić V20, albo poczekać do modelu 9705, albo kupić 8605, albo kupić toshibę sv685, albo sharpa. Po przeczytaniu wielu opini i informacji odnośnie - czy plazma czy lcd - jednoznacznie jakoś wygrywa (według mnie również) plazma, szczególnie po tym opisie Panasonic TX-P42V20B Plasma TV : Panasonic TXP42V20 plasma ponieważ nie zawsze będę oglądał "na wprost" tv. Bardzo interesuje mnie ta plazma i nie wiem czy jednak nie zaryzykować "w ciemno", bo chyba kiki nie będziesz miał do prezentacji v20 razem z innymi wymienionymi (na jakich zasadach jest prezentacja w domu i ile kosztuje)?
 

Hartson

New member
Bez reklam
W ciemno nie musisz kupować. Tę plazmę można "spotkać" niestety na razie tylko czasami w MM. Ja widziałem z miesiąc temu w MM w Warszawie na ul. Ostrobramskiej. Ja nie zauważyłem wad (oczywiście oglądałem w warunkach sklepowych, a więc przy pełnym oświetleniu). Nie miałem problemu z oceną tzw. jasności panelu w oświetlonym pomieszczeniu i jak dla mnie naprawdę dobra. Generalnie chyba najlepsza plazma wyprodukowana jak do tej pory przez Panasonica.
 

Hartson

New member
Bez reklam
W ciemno nie musisz kupować. Tę plazmę można "spotkać" niestety na razie tylko czasami w MM. Ja widziałem z miesiąc temu w MM w Warszawie na ul. Ostrobramskiej. Ja nie zauważyłem wad (oczywiście oglądałem w warunkach sklepowych, a więc przy pełnym oświetleniu). Nie miałem problemu z oceną tzw. jasności panelu w oświetlonym pomieszczeniu i jak dla mnie naprawdę dobra. Generalnie chyba najlepsza plazma wyprodukowana jak do tej pory przez Panasonica.

Można ją porównać do VT20, różnica między nimi jest chyba tylko taka, że VT20 jest 3D.
 

andre1305

New member
no i jest...

Wreszcie po kilku miesiącach analiz jestem posiadaczem 50" V20. Obraz bajka, czarny też czarny, jakość wykonania - bez zastrzeżeń, wygląd - klasycznie piękny, cena - bolesna, ale...
Jeśli macie jakieś pytania - pytajcie.
Postaram się odpowiedzieć, chociaż nie jestem żadnym znawcą w dziedzinie.
 

hcl4

New member
Gratulacje :eek:k: Pewnie, że kilka pytań sie pojawi ;) Powiedz mi czy porównywałeś ze sharpem le820? Jaki masz sygnał tv? Czy dobrze skaluje obraz w sensie czy nie zostawia gdzieś pasków albo rozciąga? Czy wizualnie porównywałeś z jakimkolwiek LED'owym? Bo jeśli tak, to zakładam że jakość musiała być napewno lepsza? Cały czas czepiam się tej ramki tv - czy jest z jakiegoś aluminium bądź innego czy poprostu plastik (pytam, bo spotkałem się z takimi opisami jak w postach wczesniej poruszyłem)? Jaką ma szybe czy bardzo "odbija" czy może jest jakaś antyodblaskowa powłoka? Czy jeśli oglądasz zwykłą tv - to jaka jest jakość (smużenia itd.)? Może wystarczy tych pytań jak na poczatek, ale napewno będę jeszcze pytał ;). Bo już po nocach mi się śnią te tv :fool: i albo chcę kupić v20 albo sharpa le820. Sharp ma w tym momencie dodatkowy (niby) atut czyli gwarancje na 5 lat. Nie ptrafię się jakoś zdecydować, bo i jeden jest dobry i 2, jeden ma zalety i wady i 2 to samo. Acha i jeśli jesto plastik, to czy jest matowy czy w stylu lakieru fortepianowego tzn. błyszczący?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Czarny1212

New member
hcl4

Mam wrażenie kolego, że nawet jeśli inni poświęcą Tobie tyle czasu aby wyczerpujaco odpowiadać na zadawane pytania to i tak swoich wątpliwości nie rozwiejesz. Szukasz potwierdzenia swoich obaw a nie rzetelnej analizy. Im więcej będziesz pytał i analizował różne dyskusje tym więcej będziesz miał wątpliwości. Nie chcę się mądrować tylko tak dzielę się swiom doświadczeniem bo jestem podobny do Ciebie. Nawet sytuację ze starym TV mam podobną tyle, że mój gubi kolor nagle i spontanicznie a później go odzyskuje. To mocno irytuje ale jakoś nie sprawiło abym wybrał konkretny odbiornik TV jako nastepcę. Mam stałą pokusę poczekać bo a nóż ... już już ma wyjść jakieś cudo znów lepsze od dotychczasowych no i za niższą (relatywnie) kasę. Efekt jest taki, że ślepię stale w ten stary TV i już nawet polubiłem te emocje związane z zanikaniem kolorów :smile:. Powiem o mojej ewolucji sympatii: zaczęło się od wieloletniego uznania do Sony. Ale dziś Sony ( przepraszam tu fanów ) został troszkę w tyle za konkurencją ( no jeszcze nie znamy ich nowego dziecka HX 900 ) dlatego śmielej spojrzałem na Philipsa 9704. Wszystko niby ok ale cena ... no i już brak tych nowych rozwiązań ( tu pewnie bluźnię ). Poszedłem do kolegi, który powiesił sobie 50 G20 Panasa i oniemiałem ! Natychmiast sympatia przerzuciła się w tronę plazmy no ale nie chciałem być gorszy dlatego pomyślałem o 50VT20. Tak szybko jak pomyślałem to mi się odwidziało bo to 3D to jakaś marketingowa pompa ! Coś mam ze wzrokiem bo 3D tak mnie męczy i to wersja demo w MM a co dopiero powiedzieć o transmisji ... Odpocząłem i postanowiłem poczekać na 50V20 bez tego 3D. Ale .... zawsze to ale ! Pożeracz prądu. Możesz poczytać, ze średnia nie przekracza dla tej wielkości 280 W ale to tylko pobozne życzenia ! Skubany wcina prąd i tyle. Przyznać trzeba, że obraz jest jak trzeba zwłaszcza jeśli do tej pory oglądasz CRT bo właśnie ten stary obraz daje nam stale nieznośne przyzwyczajenia. I znów zainteresowanie LED-ami ! Niestety obejrzałem już flagową Tośkę i wspomnianego Sharpa no i wszystko jakieś kulawe ... Tu duchy tam poświata i do tego ten przekolorowany obraz. No ale jak chciałem oszczędne !Kurcze już sam jestem zły na siebie, że nie potrafię przymknąć oka i coś wybrać. Przecież rozsądek mówi coś oczywistego, że idealnego TV nie MA ! No tak ale we własnej ocenie musi mieć wyrażną przewagę nad innymi. I tak zaczynają się schody .... Szanowny kolego ten przydługi wykład nie ma na celu odwodzić Ciebie od decyzji czy ... tylko kiedy kupić. Spytasz ale co ... ? To w zasadzie bez znaczenia bo i tak musisz iść na kompromis. A to cena to znów jakość lub wygląd itp. Stary nie męcz się jak Ja i idź kup to na co Ciebie stać. Ale nie zwlekaj bo jak raz poczekasz to możesz się zastać na kilka lat. No chyba, że ten stary TV już nie odpali ... Życzę odwagi. Pozdrawiam,
 

hcl4

New member
:lol: No jak bym sam sobie pisał o sobie :) skąd ja to znam. Jest już i tak dobrze, bo wiem z czego mam wybierać, tylko muszę wyjaśnić i przeanalizować za i przeciw, a w 1 kolejności sprawy które mnie zasadniczo drażnią najmocniej tzn. błyszczące materiały, matryce, nie wspomnę o tych nieznośnych smużeniach, które widze u Innych i nic nie poradze że je widze, bo są i tyle. Dlatego jeśli plazma (pomimo trochę większego apatytu na prąd, chociaż mnie interesuje 46' więc nie jest tak źle) nie ma tego co mnie wkurza (ale dlatego dopytuję na forum użytkowników, którzy to potwierdzą) to i tak jest lepsza i pewnie wygra u mnie, no właśnie dlatego że nie będzie mnie "to coś" wkurzało co widze gdzie indziej. Domyślam się, że materiał (ramka) w v20 jest matowa - bo też to byłby +. Być może jakość kosztuje? Nie wiem - na razie szukam, bo wiadomo jak każdy - chce dobrze wydać ciężko zarobione pieniądze i z satysfakcją ogladać i z czystym sumieniem :) Wiem - trzeba się zdecydować i koniec :lol: ale to WYBIERANIE jest też częścią atrakcji i przyznaję - męczące ale przyjemne. Wiem coś jak szukałem kina domowego :) to samo - ileś pytań, wątpliwości itd. a końcu zaryzykowałem i jestem zadowolony - dźwięk super, możliwości jeszcze większe, ale również dłuuuugo szukałem, bo kupić coś dobrego dla "siebie" nie jest łatwo. A co do kwesti 3D to nie chcę tego, bo na taki "bajer" mogę czasami pójść do kina na duuuży ekran i napewno inne wrażenia. Sumując - napewno w niedlugim czasie będzie wypadało na coś się zdecydowac - już w 80% mam faworyta (jest nim właśnie v20 tylko 42'), tylko szukam jeszcze tego ostatniego ziarenka, które przechyli szalę ;) na korzyść tego jednego. Uf teraz ja się rozpisałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

andre1305

New member
Na gorąco kilka odpowiedzi...
hcl4
Jeśli chodzi o wygląd to naprawdę jest super, praktycznie cały matowy, kolor ciemny tytan i do tego dwa wąskie paski też matowego aluminium u góry i u dołu. Wydaje mi się, że cała ramka jest metalowa - dotykając krawędzi ma się wrażenie, że to nie plastik.
Nie porównywałem go praktycznie z ledowymi, gdyż w zasadzie od samego początku byłem zdecydowany na plazmę. Najważniejsze dla mnie było odwzorowanie kolorów i to, że jednak plazma jest bardziej neutralna dla oczu.
Skalowanie obrazu jest bardzo dobre - od tygodnia testuję na różnych programach tv - tu bez zarzutu. Na divx - zależnie od rozdzielczości ale ogólnie także bardzo dobrze.
A tak poza sprawami technicznymi - tak , jak napisał Czarny1212 - trzeba podjąć ryzyko i kupić to najlepsze na co Cię stać i cieszyć się tym co się ma.
Ja podjąłem ryzyko i nie żałuję...
 

Czarny1212

New member
hcl4

Powiedz mi jeszcze kolego jak połknąłeś konieczność wyboru 42" zamiast planowanych 46". Niestety Panas ani w wersji V ani VT nie oferuje 46" ??? Sam walczę właśnie z tym rozczarowaniem. Wybór jest cienki bo 42 lub 50 przy ich paliwożerności 50 to zbyt wiele a 42 " to mniej niz wszystkie opracowania podpowiadają. Przynajmniej dla mnie. Obecnie patrzę z 3m w 29" starego Soniarza. Dla mnie pozostaje jedynie 46G20 - choc stać mnie na jeszcze parę złotych więcej. I co tu robić :smile: ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czarny1212 - jeśli celujesz w 46"- to bierz koniecznie model wyżej , czyli 50".

==============================================
W ogóle nie trzeba się martwic albo ryzykować - wystarczy poprosić o prezentacje w domu.
 

andre1305

New member
Jeszcze odnośnie wielkości, powtórzę to, co już wielokrotnie było napisane, ale tym razem już z autopsji.
Na początku myślałem wyłącznie o 42", potem 46, bo 50" wydawała się dla mnie ogromna. Teraz po powieszeniu i po kilku dniach stwierdzam: to wcale nie jest za duże. Oglądam głównie z odległości 3 m i mniej.
Po drugie model G20 też był dla mnie "wystarczający", ale ten wygląd i kolor...
Śmieszne ale prawdziwe.

do Arturos1970 - gdy oglądam na spokojnie (bez nerwów), to nic takiego nie widzę, ale gdy już dokładnie obserwuję i wpatruję się w ten ekran szukając wad to... tego nie wykluczam. Ogólnie tv zachowuje się bardzo dobrze - pod jednym warunkiem... nie szukamy w nim na siłę technologii idealnej.Myślę dlatego, że tu każdy musi sam zobaczyć i ocenić, przeszkadza mi to, czy nie.

a tak ku rozweseleniu, byli u mnie wczoraj znajomi, którzy niedawno kupili plazmę panasonica ale jakiś model w promocji za 3000 zł.. Stwierdzili tylko: dokładnie taki sam jak nasz....
A później: mogliśmy kupić 2...:cool:
 

hcl4

New member
andre1305 - dzękuję za odpowiedź :), która mnie usatysfakcjonowała. Przyznam, że na taką odpowiedź odnośnie wyglądu, materiałów i obrazu liczyłem . Nie ma co się oszukiwać - kolor i wygłąd też się liczy, trzeba wybrać to co się podoba NAJbardziej. Dokładnie tego samego oczekuję od tv tzn. spokoju dla oka, kolorów, skalowania, brak smużenia itd. Co do podjęcia tej ostatecznej decyzji, to oczywiście Twoją wypowiedzią jeszcze bardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu się do v20 - to już tylko raczej kwestia czasu i znalezienia dobrej ceny.
Czarny1212 - co do wyboru (w zasadzie jeszcze wybieram, ale z przekonaniem 90% dla v20) modelu 42', to wynika z kompromisu tzn. rozpatrywałem kwestię jakości obrazu (v20) i oszczędności energi (sharp le820), a z większej chęci osiągnięcia jak najlepszej jakości obrazu i wyeliminowania wad o których pisałem (smużenia, refleksów, błyszczącego materiału przyciągającego kurz itd.) wybór pada na właśnie model 42', bo jest bardzo dobry i pobiera prądu nie aż tak dużo jak 50' a nie aż tak więcej niż ledowe (przynajmniej jakoś tak - nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć) - ogólnie muszę znaleźć kompromis. U mnie również "pozostaje parę złotych" :) ale nie ma co na siłę wydawać i ogłupiać się. Lepiej kupić chyba TAKI DOBRY i ewentualnie kiedys tzn. za 3-5 lat ulokować go w 2 pokoju podpinając do laptopa (mówię o sobie :) ). Szczerze mowiąc to na tv jestem "prawie" zdecydowany, ale jeszcze (faktycznie) rozpatruję kwestię cali czy 42' czy 50, ale tak jak mowiłem muszę pozostać przy kompromisie najlepiej - tak podpowiada rozsądek.
Na marginesie - mówiąc o "zwiększonej aktywności licznika elektrycznego" :-D ja już to raz przerobiłem, kiedy uruchomiłem kino domowe. Popatrzcie sobie ile ten smok ciągnie prądu (onkyo 905) plus sub quadrala :) - wydatki drastycznie wzrosły, ale już się do nich przyzwyczaiłem, więc te kilka złociszy więcej, to już mnie nie załamie. Szczególnie, że podłączając dobry tv, chyba z nienajgorszym dzwiękiem (a napewno lepszym niż w starym crt-philipsie), będę mógł wyłączyć ampli przy oglądaniu zwykłej tv - to pomyślałem, że i tak mniej powinienem zapłacić za prąd :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry