Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

andre1305

New member
Rewelacja?

Po takich pochwałach to cała konkurencja odpada w przedbiegach...
Czy ktoś dobrze znający się w kwestiach technicznych mógłby tu potwierdzić bezstronnie fachowość tego testu?
 

motobartcompany

New member
Testy za AV forums według mnie są zawsze na najwyższym poziomie.

Wychodzi na to, że za 7000 zł mamy najlepszy obecnie dostępny 50 calowy ekran. Nie licząc 3D.
 

bluray

Banned
Wreszcie dali w plazmach Panasa system anty judderowy:
24p smooth film mode
cytat:
" 24p playback is again at 96Hz, on the V20, which offers no interpolation and smooth looking images with no induced judder.
To system , którego brak jest największą wadą plazm i mojego KURO 5090h w szczególności.
Ciekawe jak to działa , bo z tym bywa różnie.

Jak widać ten tryb jest tylko w najwyższym modelu PDP.
Tymczasem jest już stosowany we wszystkich niemal LCD.
To taki przyczynek do tematu dlaczego ludzie wybierają LCD.

Widać także, że ekran odświerza się tylko 96 razy ba sekundę.
Czyli 120 Hz jest poza zasięgiem. Więc mam poważne obawy co do skuteczności 24p smooth film mode by PANAS.
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Testy za AV forums według mnie są zawsze na najwyższym poziomie.

Wychodzi na to, że za 7000 zł mamy najlepszy obecnie dostępny 50 calowy ekran. Nie licząc 3D.
Swieci pięknie
jpg.gif
4660963518_ae67547ff1_b.jpg (319.3 KB)
jpg.gif
4659836213_fccb8bef25_b.jpg (402.0 KB)
jpg.gif
V20_1.jpg (124.6 KB)
:shock:
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Mi sie ten tv podoba. Jak tak dalej pojdzie, to wreszcie sobie kupie jakąś plasme. Ta widać jest wereszcie tą, ktora moze spelnic moje oczekiwania. 42 calową mozna juz kupic za 4500, ale poczekam jeszcze, moze jak bedzie ich wiecej w kraju, to potanieja:) Fotki sa fajne!
 

marfer

New member
Mi sie ten tv podoba. Jak tak dalej pojdzie, to wreszcie sobie kupie jakąś plasme. Ta widać jest wereszcie tą, ktora moze spelnic moje oczekiwania. 42 calową mozna juz kupic za 4500, ale poczekam jeszcze, moze jak bedzie ich wiecej w kraju, to potanieja:) Fotki sa fajne!

A mozesz zdradzic gdzie Ci sie udalo znalezc 42" za 4500? Ja znalazlem najtaniej 42' za 5999 a 50" za 7199 :(
 

szorko

New member

Co do firmy MAXIMEDIA to są goście co na stronie internetowej mają często najniższe ceny i jednoczesny brak towaru w sprzedaży. Byłem zainteresowany parokrotnie oferowanym przez nich sprzętem (nowość w super cenie) zostawiłem numer telefonu - mieli oddzwonić - do dziś cisza :) ( pewno model zdążył już zejść z produkcji ).
 

kaukaz

New member
Bez reklam
No to po przeanalizowaniu "Scores" Panasonic V20 (TX-P50V20B) Review at AVForums.com tej plazmy znowu pojawił się mętlik w głowie :) a faworytem był (przyszły) Philips 9705... coraz ciekawiej się robi :) ... kaukaz rozumiem, że go masz i u Ciebie tak się prezentuje? Napisz coś więcej - jak radzi sobie z sygnałem tv formatowaniem itd :)

Niestety nie mam jeszcze szczęscia posiadać tej plazmy :-( planuję zakup na jesień,raczej już inny telewizor nie wchodzi w rachubę ;) Fotki powklejane z innych forach
 

hcl4

New member
Coraz bardziej mi się podoba :) Powidzcie mi jaka jest dokładnie ramka tv - czy to jest jakieś aluminium typu jak mają amplitunery? Pytanie do wszystkich - gdybyście mieli wybrać tę plazme, a najlepszy led'owy (np. Philips 9705), to jaki byłby Wasz wybór i czemu (pimińmy temat i miejsce "PLAZMY")? Mój stary tv zaczyna się coraz częściej wyłączać i włączać samoczynnie i obawiam się (albo i nie) że nie doczekam do tego Phila i będę musiał kupić wcześniej "coś" i chyba w 99% przekonany jestem (jak na razie) do v20. Powiedzcie mi jeszcze jak wypada przy sharpie le820, toshibie sv685 i tym Philipsie, bo nie wiem czy dobrze się zorientowałem, że jest lepszy niż wszystkie razem złączone?
Jeszcze trochę informacji :) http://www.kenthomecinema.co.uk/PANASONIC-TX-P42V20B.htm
 
Ostatnia edycja:

gutosie

New member
Vt20 3d

witam
jetem posiadaczem Plazmy TX-P50VT20 3D, i chcę podzielić się z wami wrażeniami po 150 godz. użytkowania
jeśli chodzi o jakość obrazu SD lub HD , to jest żyleta i naprawdę jestem zadowolony, co do 3D to wszystko też OK, przyjemnie się ogląda w okularach i z pewnością 3D to inny wymiar, jedyna wada to , że długie oglądani męczy organizm na różne sposoby , nie wiadomo jak potoczą się w przyszłości losy nowej technologi 3D
jedyną wadą jaką zauważyłm jest chyba efekt GG (Green ghosting ) opisałem to w tym temacie : http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/39947-panasonic-seria-v10-wszystko-na-temat-serii-v10.html
proszę by ktoś z Was mający ten sam model zobaczył na swojej plazmie czy też ma takie objawy podobne do tych na tym linku : YouTube - Pioneer Kuro Green Ghosting

może jest na forum osoba posiadająca , lub mająca dostęp do tego modelu plazmy TX-P50VT20
i by mogła potwierdzić czy i u niej występuje ten problem co i u mnie
dzięki i pozdrawiam
 

andrzejm36

New member
Witam.
Mam pytanie do kol.gotusie...dotyczące odbioru programów HD nadawanych przez cyfrę i polsat.
Wszystko jedno z jakiego modułu CI się korzysta ...czy firmowego,Astona czy Diablo objaw jest ten sam...pixele na kanałach hd..../choć np. kanały francuskie nadawane w hd są idealne/.I nie jest to wina instalacji...inne tunery działają na tej instalacji idealnie.Występuje to nie tylko u mnie ale również u kilku kolegów na forum.
Mam model GW20 w którym występuje ten problem z tunerem dvb-s2.Zażarta ;) dyskusja na ten temat trwa na forum lakiego w dziale karty ,moduły dostępu CI...Jaka karta Ci do cyfry../sorry ale jeszcze nie mogę dodawać linków/:-(
Chciałbym to skonfrontować z właścicielami V20,VT20 i jeśli w waszych Panasonicach jest podobnie to napisać oficjalne pismo do firmy.Czy korzystał już kolega z tunera dvbs-2 poprzez moduł CI..?
Jak wygląda odbiór kanałów HD nadawanych przez cyfrę.
 

gutosie

New member
Witam.
Mam pytanie do kol.gotusie...dotyczące odbioru programów HD nadawanych przez cyfrę i polsat.
Wszystko jedno z jakiego modułu CI się korzysta ...czy firmowego,Astona czy Diablo objaw jest ten sam...pixele na kanałach hd..../choć np. kanały francuskie nadawane w hd są idealne/.I nie jest to wina instalacji...inne tunery działają na tej instalacji idealnie.Występuje to nie tylko u mnie ale również u kilku kolegów na forum.
Mam model GW20 w którym występuje ten problem z tunerem dvb-s2.Zażarta ;) dyskusja na ten temat trwa na forum lakiego w dziale karty ,moduły dostępu CI...Jaka karta Ci do cyfry../sorry ale jeszcze nie mogę dodawać linków/:-(
Chciałbym to skonfrontować z właścicielami V20,VT20 i jeśli w waszych Panasonicach jest podobnie to napisać oficjalne pismo do firmy.Czy korzystał już kolega z tunera dvbs-2 poprzez moduł CI..?
Jak wygląda odbiór kanałów HD nadawanych przez cyfrę.
nie korzystam z CI a co do HD c+ polsat jest OK , mogłoby być lepiej
 

gutosie

New member
a co do mojego problemu to znalazłem przyczynę
winę klatkowania i efektu GG ponosi funkcja : Intelligent Frame Creation
może za kilka lat ta funkcja się przyda
newbiggrin.gif


Intelligent Frame Creation : automatyczna kompensacja liczby klatek na sekundę i eliminowanie drgań w celu uzyskania płynnego i wyrażnego obrazu

po wyłączeniu tylko tej funkcji VT20 śmiga aż miło i jakość jest naprawdę powalająca
newsmile.gif

reszta funkcji czy jest włączona lub wyłączona nie zakłóca poprawnej pracy plazmy

@kowal801 serdeczne W!ELK!E dz!ęki Twoje rady m! pomogły
newsmile.gif

k!łego oglądan!a ...
 

hcl4

New member
gutosie :) gratuluję udanego zakupu i zadowolenia z niego. Powiedzcie mi czym się różni oznaczenie TX-L42V20 od TX-P42V20 ? Ponieważ jestem prawie zdecydowany na zakup tego tv (mój coraz częściej się wyłącza :blagam:) i pewnie muszę kupić, chyba w nie aż tak dalekiej przyszłości. Pomyślalem, żeby kupić ze strony panasonica (fakt - dużo droższe, ale może bezpieczniej) i tam jest oznaczenie z "L". Chciałbym się dowiedzieć, jaką ramke ma ten tv - może mi ktoś odpowie? Liczę, że to jakieś aluminium w odcieniu brązu. Kiki czy masz możliwość mieć ten tv i w cenie zachęcającej?
 

Bodziokrakow

New member
gutosie :) gratuluję udanego zakupu i zadowolenia z niego. Powiedzcie mi czym się różni oznaczenie TX-L42V20 od TX-P42V20 ? Ponieważ jestem prawie zdecydowany na zakup tego tv (mój coraz częściej się wyłącza :blagam:) i pewnie muszę kupić, chyba w nie aż tak dalekiej przyszłości. Pomyślalem, żeby kupić ze strony panasonica (fakt - dużo droższe, ale może bezpieczniej) i tam jest oznaczenie z "L". Chciałbym się dowiedzieć, jaką ramke ma ten tv - może mi ktoś odpowie? Liczę, że to jakieś aluminium w odcieniu brązu. Kiki czy masz możliwość mieć ten tv i w cenie zachęcającej?
To dwa całkiem rożne modele TV, w różnej technologii.
P - Plazma
L - LCD
 
Do góry