Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

krzysztof60

New member
No i stalo się. Jednak, po długim zastanawianiu się i przeanalizowaniu sytuacji zwyciężył zdrowy rozsądek i rachunek ekonomiczny. Dzisiaj zamówiłem TX-P46G15E za 5200zł. Może i źle zrobiłem, nie wiem, ale tak sobie myślę, że za jakieś dwa, trzy lata, gdy dopracują w telewizorach format 3D i ceny tej technologii spadną do w miarę przystepnych i tak czeka mnie wymiana telewizora i Blu-ray'a. A póki co to myślę, że stosunek jakości do ceny przy tym modelu jest do zaakceptowania. A w ogóle takie "gonienie króliczka", to bardzo kosztowna sprawa. Co pół roku nowe modele, co jakiś czas nowe technologie. Naprawdę trzeba mieć sporo kasy, aby sie w to bawić. Trudno, klamka zapadła, oby się tylko nie zepsuł. No i myśle, że uda mi sie jeszcze załapać na 5-cio letnią gwarancję. To zawsze coś. Skoro nie stać mnie na wymarzonego Pioneer KURO 5090H, to może być ten. Pozdrawiam wszystkich kolegów, szczególnie tych, którzy zechcieli mi odpisać. Przesiadam się ne wątek o G15.
 

pluto123456

New member
Witam
Poziom czerni w obu modelach jest super w v10 jakby ciut słabsza, ale i tak jest super kuro ma może i lepsza ale za to cały panel jest ciemniejsz, czern w panasach jest super ale na dobrej jakości obrazie, zdążylo mi się ze czern była kiepska na kiepsiej jakosci filmie z telewizji a na DVD i blueray jest czarna jak wegiel.

Powidoki nie wytepuja w panasonikach wcale , w poprzednim modelu jaki miałem pv600 pokazał mi się na 5 min i znikl

Płynność tak jak pisałem w v10 jest lepsza ale terzeba się przezwyczajic, a do g15 nie tylko ten judder na blueray mało widoczny ale jest ( tryb 24p)
Smuzenia w obu modelach nie ma i innych wad obrazu spowodowanych wolnym czasem reakcji tez nie, chyba w plazmowym to nie możliwe.

Kolory przepiekne na obu telewizorach, ale po około 200 godzinach bo napoczatku oba miały taki lekki odcień zielonkawy. Teraz jest super!
THX taki kremowy chyba dla entuzjastów.

Co do aktalizacji to dziwna sprawa, a mianowicie v10 mam podłączony do neta i znajduje aktualizację 2012 jako najnowsza a w telewizorze jest 2013 hmm?
Co do G15 to nie jest podlaczony do neta a aktualizowalem go przez Sd card i odziwo płynność w stosunku do stanu z przed aktualuzaji jest lepsza choć to nie v10
Nigdy żadnego telewizora nie kalibrowalem ani nie oszczedzalem swiezo kupionego i chyba to są jakieś stare nawyki pozostałości po dawnych plazmach, tak wniskuje bo idzie jakiś człowiek do sklepu i kupuje Panasonic plazmowego i co skąd on ma wiedzieć ze jakoś trzeba oszczędzać, a w instrukcji ani słowa o tym .*
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztof60

New member
pluto123456, bardzo pięknie dziękuję za tak obszerny i wyczerpujący wpis. Bardzo mi pomogłeś. Od wczoraj biłem się z myślami, że może źle zrobiłem i mogłem poczekać na V20, lub G20. Dziękuję, że odpowiedziałeś na wszystkie moje wątpliwości. Nie wiem, czy korzystasz z tunera DVB, ja kompletnie nie mam z tym doświadczenia. Jak pisałem TV będzie pracował pod N-ką i Blu-ray'em. Jeszcze tylko trochę zapewne telewizji analogowej z Kablówki. Zależy mi tylko na dobrym sygnale i odbiorze HD, resztę przeboleję. Jeszcze jakbym mógł Ciebie prosić o sposób aktualizacji z karty SD. Skąd ściągasz aktualizację, jak przebiega proces aktualizacji w telewizorze i jak sprawdzić gdzie jest podany numer wgranego softu na telewizorze. Dziekuję jeszcze raz i pozdrawiam
 

krzysztof60

New member
Witam Szanownych użytkowników forum.
Wczoraj dojechał mój nowy telewizor TX-P46G15E.
Nasuwaja mi sie pewne spostrzeżenia i pytania do bardziej doświadczonych kolegów. Przepraszam, jeżeli będa infantylne, jednocześnie proszę o konkretne odpowiedzi.
1) Przy wyłączonym telewizorze, gdy spojrzymy pod pewnym kątem na matrycę, zauważymy, jakby ona składała się w wewnątrz z pionowych, ciemniejszych i jaśniejszych pasów. Czy to normalne przy tej matrycy NeoPDP? Poprzednio miałem PV70 i niczego takiego nie zauważyłem, a może to dlatego, że ta nowa matryca jest dużo ciemniejsza i pokryta jeszcze jakimś filtrem? Przepraszam, jeżeli uznacie to pytanie za niezbyt madre, ale widzę taką strukturę matrycy po raz pierwszy. Obraz po włączeniu bez zastrzeżeń.
2) Telewizor super zapakowany, od polskiego dystrybutora.
A jednak zainstalowany soft to 2004. Po podłączeniu do internetu, zaktualizował się do wersji 2011, traktujac ją jako najnowszą. Wiem, z wpisów na forum, że jest już wersja softu 2013. Więc co jest grane? Czy tak bywa z aktualizacją z internetu i trzeba wgrywać soft z karty SD, czy po prostu zostawić temat i pozwolić by się aktualizował tak jak "uważa" z internetu? Po zainstalowaniu softu 2011 nie zauważyłem żadnych zmian do poprzedniej wersji oprogramowania.
3) Przepraszam za kolejne, może niezbyt madre pytanie.
W związku z tym, że był wgrany taki stary soft, zastanawiam się, jak długo ten telewizor gdzieś sobie stał. Po zapakowaniu matrycy, podstawy i akcesoriów wnioskuję, że nie był wyjmowany z pudełka. Chciałbym jednak sprawdzić mimo wszystko ilość przepracowanych godzin. Wiem, że można to zrobić w identyczny sposób jak w innych seriach i modelach, ale zasadnicze pytanie, czy wchodzenie w menu serwisowe w jakiś sposób nie pochrzani systemu telewizora?
4) Konkretna prośba o podanie optymalnych parametrów ustawienia obrazu w okresie dogrzewania i ile to dogrzewanie powinno trwać, aby nie wystepowały powidoki. Na forum są różne wypowiedzi: 100h, 200h, 300h. A może przy tych nowych matrycach jest to niepotrzebne?
5) Już na koniec chciałbym zapytać ile czasu maksymalnie można czekć za linkiem rejestracyjnym od Panasonica, aby otrzymać 5-cio letnią gwarancję?
Dziękuję wszystkim czytajacym za cierpliwość, proszę o wyrozumiałość i liczę na życzliwość Szanownych Kolegów.
 

tomka

New member
Myśle że nie tyle dystrybucji co zaprzestano produkcji.
Nowy rok, nowe modele.

hmm, tylko dlaczego wyłącznie u nas zniknęły. Na stronach Panasonica dla innych krajów wydaje się być ciągle dostępny. Sam stałem się posiadaczem dosłownie przedostaniego egzemplarza 50V10 w moim mieście a ostatni zniknął z ekspozycji w czasie akcji bezvacia w MM po nowym roku.
 

pawelj18

New member
Witam ! Z tego co wyczytalem roznica miedzy G15 a V10 polega jedynie na tym ze V10 ma THX (pomijajac pip'y), ale czy jako zwykly uzytkownik zauwazylbym roznice obrazu z wlaczonym thx w V10 a G15 ?? Czy faktycznie warto doplacac pieniadze do V10. Wyczytalem rowniez ze czern w G15 jest lepsza, czy to prawda ?? Czekam na odp. Pozdrawiam !!!!!!!


Aha, siedze od tv w odleglosci 3-3,5 m. 42' czy 46' bedzie bardziej optymalna ?? Pokoj ma ok 20 m2 i nie chce aby telewizor wygladal smiesznie bedac za duzym.
 
Ostatnia edycja:

tomeklena

New member
Thx - 46"

Witam ! Z tego co wyczytalem roznica miedzy G15 a V10 polega jedynie na tym ze V10 ma THX (pomijajac pip'y), ale czy jako zwykly uzytkownik zauwazylbym roznice obrazu z wlaczonym thx w V10 a G15 ?? Czy faktycznie warto doplacac pieniadze do V10. Wyczytalem rowniez ze czern w G15 jest lepsza, czy to prawda ?? Czekam na odp. Pozdrawiam !!!!!!!


Aha, siedze od tv w odleglosci 3-3,5 m. 42' czy 46' bedzie bardziej optymalna ?? Pokoj ma ok 20 m2 i nie chce aby telewizor wygladal smiesznie bedac za duzym.
witaj.
Myślę, że za THX nie warto przepłacać lecz musisz zwrócić uwagę, że v10 ma ładniejszy wygląd. Właścoicielke V10 mają mieszane uczucia co do THX ?? :-( Ja nie mam z tym doświadczenia bo posiadam G15 46" i uważam że świeci bardzo ładnie.
Co do wielkości to uważam , że 46" w twoich warunkach będzie idealny. Ja mam odległość 3,3 w porywach do 4 m i pokoik z aneksem 23m2. Po 2 tyg. stwierdziłem, że 50" też by był dobry. 42" stanowczo za mały. Ale to tylko moje odczucie , wybór należy do ciebie. Większość kupujących jednak stwierdza "mógł by być troszkę większy " :D

Pozdrawiam
 

pluto123456

New member
Witam ! Z tego co wyczytalem roznica miedzy G15 a V10 polega jedynie na tym ze V10 ma THX (pomijajac pip'y), ale czy jako zwykly uzytkownik zauwazylbym roznice obrazu z wlaczonym thx w V10 a G15 ?? Czy faktycznie warto doplacac pieniadze do V10. Wyczytalem rowniez ze czern w G15 jest lepsza, czy to prawda ?? Czekam na odp. Pozdrawiam !!!!!!!


Aha, siedze od tv w odleglosci 3-3,5 m. 42' czy 46' bedzie bardziej optymalna ?? Pokoj ma ok 20 m2 i nie chce aby telewizor wygladal smiesznie bedac za duzym.

Witam co do różnic v10 i g15 to jeszcze płynność odtwarzania obrazu ( smooth film 24p) , pisze o tym dlatego ze przy dużych obrazach judder jest bardzo widoczny i potrafi odebrać przyjemność oglądania filmów blue ray. w v10 problemu zjudderem nie ma. Judder nie jest dokuczliwy do 42 cali, powyżej im większy ekran tym większy efekt (defekt).
 

pawelj18

New member
Witam co do różnic v10 i g15 to jeszcze płynność odtwarzania obrazu ( smooth film 24p) , pisze o tym dlatego ze przy dużych obrazach judder jest bardzo widoczny i potrafi odebrać przyjemność oglądania filmów blue ray. w v10 problemu zjudderem nie ma. Judder nie jest dokuczliwy do 42 cali, powyżej im większy ekran tym większy efekt (defekt).

Kuchnia nie wzialem tego pod uwage :( Kupilbym V10 ale nie ma 46V10 !!:( Jest 50' ale to juz odpada ( kasa, wielkosc) Dlatego zdecyduje sie chyba na G15 tylko ze wzgledu na dostepna 46' wielkosc.
 

obione

New member
Trochę o zużyciu energii

Witam, Chciałbym poruszyć temat zuzycia energii. Od około tygodnia jestem posiadaczem P42V10E i korzystając z nabytego jakieś poł roku wcześniej na allegro domowego miernika, który między innymi pokazuje pobór mocy podłaczonego za pośrednictwem niego urzadzenia sprawdziłem jak zachowuje się nowa plazma. Jeśli chodzi o pracujacy telewizor to wszystko wydaje się w porządku, tzn. wskazania mocy pobieranego prądu są bardzo dynamiczne, ale średnio na oko (nie chciało mi się na razie mierzyć rzeczwistej średniej z jakiegoś zadanego okresu) jest tak jak piszą w specyfikacjach technicznych, a może nawet ciut lepiej. Dziwne są natomiast wskazania miernika w trybie gotowości, a jeszcze dziwniejsze przy w ogóle wyłączonym telewizorze. Otóż i w stanie gotowości i przy wyłączonym tv miernik wskazuje 26W. Zdecydowanie za dużo jak na stan gotowości i całkiem dla mnie niezrozumiałe, przy wyłączonym odbiorniku. Wprawdzie w większej (elektronicznej) instrukcji na końcu jest zapis, że pobór w stanie gotowości może być nawet 35W ale z "nagrywaniem z użyciem gniazda typu Monitor out', tylko że ja nic takiego nie włączałem, a jeśli się jakoś coś takiego niechcący włączyło, to może ktoś wie jak to wyłaczyć no i podstawowe pytanie dlaczego telewizor pobiera energię gdy jest wyłączony?
 

slimak

New member
Bez reklam
Twój miernik nie uwzględnia cos ϕ.

Moc czynna ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Miernik z allegro P = U * I
Normalny miernik P = U * I * cos ϕ

--------------------------------------------

Dzisiaj na dwójce leciał amerykański program o ochronie ziemi [National Geographic] i tam jeden oszołom pokazywał na podobnym mierniku, że wyłączony TV pobiera 100W!!!!!!!
 

darekguma

New member
Bez reklam
Media server

Witam.Czy ktoś z kolegów znaj inny program niż Twonky media,bo ten za żadne skarby nie chce działac na moim kompie.przy uruchomianiu programu wyskakuje błąd - brak pliku WMDRMSDK.ddl.Zapytałem też na forum g15 lecz widze ze tu jest więcej przeglądających osób;)
 
Do góry