Powidoki, XBOX, Panasonic P42G10B

Tetr1s

New member
Witam,

Zdecydowałem się miesiąc temu na plazmę po przeczytaniu wielu lektur na temat plazma vs lcd, lecz nie zgłębiłem wiedzy o wypalaniu i powidokach w palzmach. Zaraz po zakupie tv kupiłem XBOX'a, a z xboxem COD: MW2. Jako lubie sobie pograć dosyć długo, a czytałem że stałe wypalenie obrazy w nowszych plazmach dostępnych na rynku występuje po 24-30 godzinach wyświetlania tego samego obrazu. Mam mały problem, wczoraj przyszedł do mnie kumpel ( ma plazme Samsunga) i przełączył na ciemny kanał i moim oczom ukazało się '' piekło '' :shock:. W lewym górnym rogu wypaliła się mapka z gry, a na dole po lewej i po prawej menu gry ( czyli amunicja i pasek doświadczenia i sporo innych rzeczy).

Teraz moje pytanko jak się tego pozbyć bo dopóki koleś mi tego nie pokazał to tego nie widziałem, ale teraz na byle jakim kanale jak dobrze się przyjrzeć to u góry jest mapka a na dole cały pasek z gry..

HILFE :)

Pozdrawiam.
 

piotrflo

New member
To widze, ze plazma jesli chodzi o wykorzystanie w konsolach do grania to faktycznie pomylka. Jesli trzeba sie stresowac takimi rzeczami a potem wlaczac snieg by oczyscic powidoki (ale tez jesli beda swieze). Cos tu chyba nie tak. Czy jesli ogladam glownie TVN to tez jest szansa, ze wypale sobie logo TVN w narozniku? I co mnie dziwi, ze wystepuje to w nowych matrycach.
 

broda1725

New member
Bez reklam
piotrflo napisał:
To widze, ze plazma jesli chodzi o wykorzystanie w konsolach do grania to faktycznie pomylka. Jesli trzeba sie stresowac takimi rzeczami a potem wlaczac snieg by oczyscic powidoki (ale tez jesli beda swieze). Cos tu chyba nie tak. Czy jesli ogladam glownie TVN to tez jest szansa, ze wypale sobie logo TVN w narozniku? I co mnie dziwi, ze wystepuje to w nowych matrycach.
"Świeże" to znaczy ile masz na myśli ?

pionier123 napisał:
na forach sprawa poruszana wielokrotnie
przed wypaleniem plazmy ok.100 godzin unikać statycznych obrazów
Ja unikałem przez ponad 200h i co ? Mam piękny znaczek z kanału TVN`u, trójkąt z liczbą 12 :p
 
Ostatnia edycja:

pac

New member
konsole to rozumiem ale zwykły tvn?
rodzice chcą kupić nowy tv, ze względu na sd z dachu i cyfry zaproponowałem im plazme, właśnie panasa tyle,że 37cali, nie chce ich wpakować w bagno ;)
tymbardziej ,ze sam mam lcd
 

digitalus

Banned
witam
broda 1725 czy to wypalenie czy tylko powidok ktory juz znikl? bo w taki sposob mozna tylko przestrszyc osoby ktore chca kupic telewizor.
mam trzy plazmy , daewoo, panasonic i pioneer.odpukac ale nie mam zadnego wypalenia po logo lub ograniczeniach wiekowych ale oczywiscie jestem przewrazliwiony na ten problem. przyznaje powidoki sie zdarzaja ale znikaja bardzo szybko, powidoki zdarzaja sie tez w lcd. tu dowod ze powidoki sa tez w LCD. logo AXN SCI-FI
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=368026&postcount=34
jesli chcesz to mozesz wyslac podobny list ktory przed chwila wyslalem do tvn. INNE OSOBY tez moga sie przylaczyc, uwazam ze warto. na wszystkich kanalach polsatu i C+ ograniczenia wiekowe sa juz polprzezroczyste
to adres do tvn
widzowie@tvn.pl
nizej list do wyslania. kanaly c+ film, c+ sport(logo kanalow c+ jest prawie niewidoczne), polsat, polsat hd, nfilm. nfilm2 maja polprzezroczyste logo:) .nie jest to przypadek.

Witam
Mam pytanie techniczne które dotyczy ograniczeń wiekowych na kanałach TVN.Kiedy ograniczenia wiekowe będa półprzezroczyste? Czy to wielki problem techniczny aby zmniejszyć nasycenie ograniczeń wiekowych?.Półprzezroczyste ograniczenia wiekowe ma np kanał Polsat i plaforma C+.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje że nie ma obowiązku aby ograniczenia wiekowe były nieprzezroczyste.
Nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe powodują powidoki w telewizorach plazmowych które mogą byc przyczyną trwałego wypalenia się na ekranie.
http://www.praca.egospodarka.pl/12927,Niebezpieczne-logo-w-TV,1,15,1.html

Producent plazm pioneer i panasonic w instrukcji zamieszcza ostrzeżenie to jego treść.
nie wyswietlaj nieruchomego obrazu przez dlugi czas.powoduje to pozostawienie obrazu na ekranie plazmowym(obraz szczatkowy). typowe nieruchome obrazy numery programu logo i inne znaki firmowe.
nie podlega to gwarancji.
To odpowiedz od Canal+ Polska i FOX Interanational Channels Polska na podobny problem.
Witam,


nasz dzial grafiki zmienil logo Planete do 30% przezroczystosci i obecnie nasze kanały maja takie parametry na antenie:

Planete
samo logo - 30% przezroczystosci / znaczki wieku - 27% przezroczystosci


CANAL+ wszystkie kanaly:
logo - 34% / znaczki wieku - 27%


Ale kino!
logo - od 40% do 95% / znaczki wieku - 35%


Kuchnia.tv
logo - 20% / znaczki wieku - 20%


Hyper
logo - 46% / znaczki wieku - 30%


Domo
logo - 20% / znaczki wieku - 20%


MiniMini

logo - 25% / znaczki wieku - 30-40%

ZigZap
logo - 35% / znaczki wieku - 30-32%



Pozdrawiam,
webmaster serwisów CANAL+


Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska







 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
kiki napisał:
zrób "śnieg" na ekranie i pozostaw na kilka godzin

Ten śnieg to nie bardzo działa bo po jakieś 15 minutach obniża sie kontrast czego efektem jest mocne przyciemnienie obrazu...Wie ktoś jak to zrobić żeby kontrast sie automatycznie nie zmniejszał?
 

Tetr1s

New member
Zostawiłem na noc ''śnieg'' rano wstaje, a telewizor wyłączony. Nie ustawiałem żadnego Timera. Jest jakaś opcja że jak nie ma sygnału to sam się wyłącza po jakimś czasie ?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja od początku gram na xboxie 360, raz wypalił się prędkościomierz w forzie 3 włączyłem na 2h śnieg i wszystko grało.Teraz gdy mam na liczniku ponad 330h powidoki powstają wolniej, jedynie duszki są widoczne i może u ciebie właśnie duszki widać.Dla przykładu w MW2 mam na liczniku przegrane 3d17h i nigdy powidoków stałych nie miałem.
 

digitalus

Banned
zachecam do wysylania listow do tvn.
jesli ktos ma platforme C+ to moze zobaczyc jak wyglada obecne logo c+. logo prawie wcale nie widac. logo to tylko informacja dla widza, powinno w najmniejszym stopniu przeszkadzac w ogladaniu programu. jesli bedzie duzo listow to na pewno bedzie reakcja tvn
ograniczenia wiekowe tez moga byc polprzezroczyste, nie jest to zaden koszt dla stacji telewizyjnej.
polprzezroczyste ograniczenia wiekowe ma nawet polski satelitarny kanal fta ITV.
we francji na niektorych kanalach telewizyjnych tez sa ograniczenia wiekowe . mozna zobaczyc na zdjeciach jak to wyglada. szare , duza przezroczystosc.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40207&page=5
niektore kanaly nadaja bez logo np w czasie filmow
przeciez telewidz wie jaki kanal oglada.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
digitalus napisał:
zachecam do wysylania listow do tvn.
jesli ktos ma platforme C+ to moze zobaczyc jak wyglada obecne logo c+. logo prawie wcale nie widac. logo to tylko informacja dla widza, powinno w najmniejszmym stopniu przeszkadzac w ogladaniu programu. jesli bedzie duzo listow to na pewno bedzie reakcja tvn
ograniczenia wiekowe tez moga byc polprzezroczyste, nie jest to zaden koszt dla stacji telewizyjnej.
polprzezroczyste ograniczenia wiekowe ma nawet polski satelitarny kanal fta ITV.
we francji na niektorych kanalach telewizyjnych tez sa ograniczenia wiekowe . mozna zobaczyc na zdjeciach jak to wyglada. szare , duza przezroczystosc.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40207&page=5
niektore kanaly nadaja bez logo np w czasie filmow
przeciez telewidz wie jaki kanal oglada.
Ja już to zrobiłem, wysyłajcie ludzie może coś wskóramy wspólnymi siłami.
 

Tetr1s

New member
Wypaliłem ten programin od pionnera i po 14 godzinach wyświetlania _NIC_ nie znikło, tak samo jak było tak jest. Czytałem że gwarancja nie obejmuje takich rzeczy, ale ja mieszkam w UK i tutaj kupiłem telewizor wraz z telewizorem dodatkową gwarancje " Whatever Happens " może ktoś wie czy na podstawie tego dodatkowego ubezpieczenia uznają mi gwarancje ?

Jeszcze spróbuje ze śniegiem, tylko teraz niech ktoś mi powie jak zostawić śmieg na całą noc żeby telewizor nie przygasł po 10min i nie wyłączył się po jakimś czasie.

Pozdrawiam
 

kowal801

New member
Bez reklam
Nie da rady tak zrobić, raz ,ze po 10 min kontrast automatycznie sie zmniejszy ,a dwa w przypadku braku sygnału,telewizor wyłączy się po około 30 min.
:krol:

Ps.Jeśli program od Pionka nie pomógł, to raczej nic już mu nie pomoże.Dam ci dobra rade, daj sobie spokój z tym obrazem szczątkowym, bo inaczej to zwariujesz, , pomyśl sobie, że tego loga po prostu nie ma ( nie widzisz go i tyle).:)
A ja teraz czekam na wypowiedzi tych speców od Plazm, co twierdzili ,ze nowa generacja niweluje ten efekt w 100%
 
Ostatnia edycja:
Do góry