Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

zajka

New member
Pytanie do innych użytkowników V10-czy wy nie macie odczucia ciepłego wręcz kremowego obrazu w THX. Męczę temat...wiem-ten tryb był niesamowicie chwalony na różnych forach przez użytkowników (niektórzy tylko tak oglądają tv)i między innym dla tego zdecydowałem się na ten model.

Jutro ma być u mnie serwisant. Niestety po krótkiej rozmowie telefonicznej widzę , że facet nie ma pojęcia o co chodzi. Nigdy wcześniej nie widział innej 50v10, nie wie za bardzo co to THX, twierdzi że plazmy Panasonica mają taki moduł, że nic nie da się ustawić i że on nic nie zmieni bo się nie da. Telefonicznie stwierdził, że nie na pewno nie mam racji...że wszytko jest kalibrowane elektronicznie i że wszystkie TV są takie same. Dlatego proszę was o informację odnośnie waszych TV. U mnie wygląda to tak, że gdy przerzucam tryby od Normalnego do THX to w tym ostatnim widać ewidentnie ocieplenie, zażółcenie obrazu, a ma być super naturalnie. Z góry dzięki.
 

jozek123

New member
zajka napisał:
Pytanie do innych użytkowników V10-czy wy nie macie odczucia ciepłego wręcz kremowego obrazu w THX. Męczę temat...wiem-ten tryb był niesamowicie chwalony na różnych forach przez użytkowników (niektórzy tylko tak oglądają tv)i między innym dla tego zdecydowałem się na ten model.

Jutro ma być u mnie serwisant. Niestety po krótkiej rozmowie telefonicznej widzę , że facet nie ma pojęcia o co chodzi. Nigdy wcześniej nie widział innej 50v10, nie wie za bardzo co to THX, twierdzi że plazmy Panasonica mają taki moduł, że nic nie da się ustawić i że on nic nie zmieni bo się nie da. Telefonicznie stwierdził, że nie na pewno nie mam racji...że wszytko jest kalibrowane elektronicznie i że wszystkie TV są takie same. Dlatego proszę was o informację odnośnie waszych TV. U mnie wygląda to tak, że gdy przerzucam tryby od Normalnego do THX to w tym ostatnim widać ewidentnie ocieplenie, zażółcenie obrazu, a ma być super naturalnie. Z góry dzięki.
Witam.
Ja mam u siebie w ustawieniach kontrast na 23 i kolor na 23 zobacz u siebie czy coś to da
 

zajka

New member
Witam,

Koryguje moją wcześniejszą wypowiedź. Mam soft 2013 a nie 2016 jak wcześniej pisałem. To jest podobno najnowszy.
 

Fatal1ty

New member
Zajka wszystko jest u Ciebie dobrze... Nie wiem jak możesz słuchać gości którzy mówią że w fabryce komuś się palec poślizgnął.

Tryb THX tak działa, ustaw na nim w ustawieniach zaawansowanych pierwszą kolumne 2 w prawo, drugą ok. 3-4 w prawo, trzecią 1 w prawo, ostatnią czwartą ok. 4-5 też w prawo.
Kontrast w granicach 36-40 kolor na ok. 33-32, ostrość w zaeżności od syg. aczkolwiek najlepszy efekt thx jest hd.

Generalnie chodzi o to by obraz był naturalny a nie efektowny, taki efektowny można zrobić na "normalny".

Co do wady to w zasadzie nie ma możliwośći żebyś miał coś nie tak, gdyby tak było to chyba by im fabrykę zamknęli :D... Spokojoine masz najnowszy soft i nie ma opcji żeby w twoim egzemplarzu było coś nie tak.

To że znajomym się nie podobało to nie jest obiektywne, bo ludziokm siępodobają obrazy niekoniecznie naturalne... dlatego LCD z demem bajkowym samsunga robi kariere :p...
Obejżyj sobie Bonda Quantum of solace w HD i wtedy zobaczysz jak naturalnie wygląda...
 

zajka

New member
@Fatality

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź. Dam znać jak będzie po Quantum of Solace. Jak na razie BR mam jedynie w laptopie i tak puszczam sobie filmu, tak więc może poczekam aż będę miał normalnego bluraya (myślę o LG390).
 

Prezes-1

New member
Co wybrac Pansa V czy Sharpa LE700

Witam jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość, czytam Wasze posty i już sam nie wiem co wybrać pomiędzy tym co w temacie mam wielka ochote na Plazme, ale widzialem ja i dla mnie obraz mdly nie ostry chyba ze takie byly ustawienia nie grzebalem:(, ale mialem tez okazje widziec LE700 jak dla mnie rewelacja, ale tez nie mialem okazji zeby sie nim pobawic, natomiast sklaniam sie ku plazmie bo slyszalem ze nie meczy tak oczu przy ogladaniu cena i zuzycie pradu mnie nie przeszkadza, ale jak kupie chlam z punktu widzenia mojej żony to bedzie jazda na maxa Ja telewizor bede widzial jeden tydzien w miesiacu taka praca (Kierowca) dlatego jest dla mnie ważne zadowolenie żony bo to ona bedzie przesiadywać przed telewizorem razem z dziecmi;) sygnal bedzie z sat n po ihdmi ogadany z okolo 3 metr pokuj srednio nasłoneczniony ale zawsze moge zapodac rolety. Dzieki wszystkim za pomoc
 

brandt78

New member
Prezes-1 napisał:
sygnal bedzie z sat n po ihdmi ogadany z okolo 3 metr pokuj srednio nasłoneczniony ale zawsze moge zapodac rolety.

Mam identyczne warunki i V10 spisuje sie swietnie, polecam...
Przy dobrym sygnale (np. kanaly HD z n'ki) obraz jest ostry i zona/corka sa zadowolone ;)
LE700 tez wyglada na dobry sprzet, wiec tu raczej bardziej chodzi o to czy ktos preferuje ogolnie obraz LCD czy Plasma. Sa osoby ktorym kazda plazma wydaje sie nieostra i ma szara biel. I sa takze takie osoby (np. ja) ktorym na kazdym LCD obraz wydaje sie nienaturalny/sztuczny, biel swieci jak zarowka, a w ciemnych scenach brak detali.

V10 ma swoje drobne wady, ale w sumie kazdy inny tv tez jakies ma - obecnie nie zamienil bym na zaden inny tv w tym przedziale cenowym, a juz na pewno nie na lcd:p


@zajka
U mnie przelanczajac miedzy kinowym trybem, a thx nie widze zaby zaczynal dominowac jakis kolor, a juz na pewno nie zolty. Ogolnie po calosci spada nasycenie kolorow i staja sie one bardziej naturalne i obraz generalnie wydaje sie bardziej miekki. Dawniej w THX byl problem z kolorem magneta (juz dawno porawiony przez nowy firmware) i nigdy nie slyszalem o problmach zwiazanych z kolorem zoltym.
Regulacja balansu bieli w zaawansowanych opcjach THX nic nie pomaga?
 

Prezes-1

New member
dzieki za szybka odpowiedz jestem w trakcie realizacji zamowienia w saturnie jak narazie tylko tam sie zaoferowali zalatwic mi ten model ale jade do wrocka jak tam trafie to go kupie pozdrawiam i wesolych swiat
 

zajka

New member
No niestety ja widzę żółty (może kremowy bardziej) i moim zdaniem on zdecydowanie dominuje, choć może to złe określenie.Nie chodzi o dominowanie tylko o nałożenie jakby filtru na cały ekran. .To jakby ktoś nałożył filtr na obiektyw. Był u mnie facet z Panasonica i twierdzi, że jedyne co on może to wymienić jakiś moduł sterujący. Bo w THX nic się nie da innego zrobić i w ogóle nie za bardzo można coś ustawiać. Zresztą koleś w sumie nie miał bladego pojęcia i dla niego i tak obraz był super, wiadomo-ma to gdzieś i zero wyczucia wizualnego.Dla mnie ogólnie obraz w TV jest raczej ciepły kolorystycznie co mnie dziwi.Na pewno jest bardziej miękki w THX ale tak ma być i to mnie nie martwi. Martwi mnie ten kolor bo czuję, że to chyba nie o to chodzi.Oglądając batmana-scena w dużym magazynie podziemnym, cały sufit oświetlony lampami-na normalnym oświetlony sufit był raczej biały, na THX żółtawo-pomarańczowawy i ten przeskok widać przy zmianie.

Co do N-ki i obrazu z 3m dla Prezes-1..

Moim zdaniem bardzo ok, wcale nie jest za duży. Miałem w domu porównanie do LCD Toshiby 46SV685 czyli bardzo dobry TV LED jeżeli chodzi o przedział konsumencki. Wiadomo, że to subiektywne odczucie ale ja zdecydowanie preferuję plazmę i jej obraz i nie zamieniłbym absolutnie na żadne LCD.Uważam, że dla ludzi którzy mają dobrą percepcję obrazową to jeden z najlepszych jak nie najlepszy TV na rynku. Kolejna sprawa to zmęczenie wzroku. Miałem wcześniej LCD 32-fakt, był kiepski, ale ta technologia tak czy siak męczy wzrok i mówiąc prosto -wali po oczach.Plazmy obraz jest zdecydowanie przyjemniejszy dla wzroku, o czym się przekonałem bo ciężko odejść teraz od TV.

Musisz wiedzieć, ze przy tej wielkości (50 cali) kanały SD będą wyglądały średnio, jasne że można oglądać, ale twojej żonie na dzień dobry włączył bym Discovery HD, wtedy myślę, że nie będzie narzekać.Nie wiem tylko czy będzie chciała oglądać później coś poza tym, nawet ciebie... :) Moja dziewczyna mówiła, że ona nie widzi różnicy i pewnie każdy TV będzie ok. Teraz ciężko ją oderwać od ekranu...zachwycona, ale to może nie być miarodajne. A co do sportu to oczywiście plazma a nie LCD.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek !

New member
zajka napisał:
No niestety ja widzę żółty (może kremowy bardziej) i moim zdaniem on zdecydowanie dominuje, choć może to złe określenie.Nie chodzi o dominowanie tylko o nałożenie jakby filtru na cały ekran. .To jakby ktoś nałożył filtr na obiektyw.

Ja mam dokładnie to samo - tak jakby w THX ktoś mi założył żółte okulary na nos :) Wydaje mi się że problem może się rozwiązać przez firmware - najwidoczniej mamy stare a Ci którym THX dobrze pokazuje mają nowsze. Niestety nie mam jak podłączyć TV do internetu. Dlatego pytam ponownie:

CZY KTOŚ PRÓBOWAŁ WGRAĆ PRZEZ KARTE SD TEN FIRMWARE Z CZESKIEJ STRONY PANASONICA ? LUB MA JAKIŚ NOWY I SPRAWDZONY FIRMWARE ?

Po prostu nie chce sobie zepsuć TV wgrywaniem firmwaru jakby się okazał wadliwy.
 

Fatal1ty

New member
Słuchajcie jak wygląda u Was w V10 praca elektroniki?. Chodzi mi o pracę elektroniki z tyłu panela. Kiedy są jasne sceny słychać swoiste bzyczenie (nie za głośne), oczywiście gdy jest cicho. Moja rodzina generalnie nie widzi problemu i gdyby nie to ze im powiedziałem nic by nie usłyszeli, natomiast ja mam jakieś przeczulenie. Wiecie coś o tym?
 

Robrym

New member
Fatal1ty napisał:
Słuchajcie jak wygląda u Was w V10 praca elektroniki?. Chodzi mi o pracę elektroniki z tyłu panela. Kiedy są jasne sceny słychać swoiste bzyczenie (nie za głośne), oczywiście gdy jest cicho. Moja rodzina generalnie nie widzi problemu i gdyby nie to ze im powiedziałem nic by nie usłyszeli, natomiast ja mam jakieś przeczulenie. Wiecie coś o tym?
Witam,

Również u siebie zauważyłem lekkie bzyczenie elektroniki (zasilacz?) z tyłu panela wtedy, gdy ustawienia miałem wysokie (jasność, kontrast).
Ja nie widzę powodu do niepokoju, ale cóż ... chcemy mieć ideał...
 

zajka

New member
Bzyczenie w plazmach to normalna sprawa. Wg mnie praktycznie nie istnieje w modelu v10. Chyba że ktoś ogląda 30 cm przed Tv z włączonym białym ekranem i wyłączonym dźwiękiem.
 

Prezes-1

New member
Cena powalila mnie na kolana

Witam ponownie :) szaleństwo zakupow mam juz za soba kupilem tylko zestaw sat do N i podlacze do starego kineskopa Panasonica, cena jaka zobaczylen w MM dla wiecie kogo - "6499zł" w skuteczny sposob zniechecila mnie do zakupow, co jest wazne widziala go moja żona i bardzo jej sie podobal, ale jak zobaczyla cene omal mi nie zemdlala :D, natomiast w saturnie nie maja tego modelu na magazynach wszystko rozkupione bedzie dopiero w styczniu:(
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
Fatal1ty napisał:
Słuchajcie jak wygląda u Was w V10 praca elektroniki?. Chodzi mi o pracę elektroniki z tyłu panela. Kiedy są jasne sceny słychać swoiste bzyczenie (nie za głośne), oczywiście gdy jest cicho. Moja rodzina generalnie nie widzi problemu i gdyby nie to ze im powiedziałem nic by nie usłyszeli, natomiast ja mam jakieś przeczulenie. Wiecie coś o tym?

O bzyczeniu byla juz cala masa postow, moze wystepowac w kazdej plazmie X, S, G, V (tylko nie wiem czy w Z tez jest^^). Zreszta czytalem ze na LCD tez ludzie maja ten problem. Ja na swoim V10 na poczatku nie slyszalem, a teraz slysze nawet z 3 metrow. Jedni slysza, drudzy nie slysza, wiec nie wiem czy jest to zalezne od konkretnego egzemplarza TV, czy od wyczulonego sluchu danej osoby.
W kazdym razie nie ma sie co tym przejmowac, czy specjalnie wsluchiwac...
 
Do góry