Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

pionaj

New member
no faktycznie teraz to będziemy ryć ze śmiechu :D
jak można porównywać ekrany starych formatów 4:3 do panoram :D
to już nawet moje wnuki wiedzą że wysokość 29-ciocalowego starucha jest zbliżona do wysokości 42-calowej plazmy panasa ale za to ta szerokość, ten ,ogrom, nowego formatu robi całkiem inne wrażenie Szczególnie jak się już postawi na miejscu poprzedniego wypierdka :)
 

anva

New member
Kolego nie będę z tobą dyskutował-piszesz nie na temat.:spam:
Prosiłem o poradę co w zamian V-ki a nie o upierdliwość.
Anva
Ps jeśli nie masz chęci pomóc to chociaż nie przeszkadzaj innym
 

anva

New member
Odległość od TV 2.5-3m z kanapy i około 4-6
z pozostałej części salonu.
Film -podstawa później sport i cała reszta
Sygnał: NTV+HD, SD ,DVD ,konsola vel BD
Pokój średnio jasny ale większość oglądania wieczorem
Pozdro Anva
TO może proszę jeszcze o radę jakie kino domowe do kompletu
tak do 2000zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli sprawdziłeś organoleptycznie że 42" jest za mały - to zdecydowanie extra wyborem będzie.......... 50V10. Szczególnie do takich potrzeb sygnału.
Jeśli chodzi o kino - podaj jakie kolumny mają być ?
Stojące , wiszące ?
Jaki kolor ?
 

anva

New member
kiki napisał:
Jeśli chodzi o kino - podaj jakie kolumny mają być ?
Stojące , wiszące ?
Jaki kolor ?
Stojące -czarny
myślałem o SC-PT870 lub 860
A co sądzisz o G10/15 bo ta 50v przekracza budżet
Pozdro ANVA
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to przeanalizowałbym raz jeszcze . Skorzystaj z prezentacji w domu i porównaj :
Panasonic 46G10
JVC 47DV1
Toshiba 47ZV 635
Samsung 50B 850
 

combo106

New member
darek1602 napisał:
Witam
Zgadzam się z powyższym. Od kilku dni używam V10E, zakupiłem moduł Aston 2.23, świeża karta Cyfry + z abonamentem grudniowej promocji i niestety, kanały które wymienia Mariioo_63 nie działają. Wczoraj na krótko się pojawiły, ale po przełączeniu na kanał SD i powrocie na HD sytuacja wróciła do "normy".
Trzeba będzie jednak przeprosić się z zewnętrznym dekoderem.
A może ktoś z forumowiczów rozwiązał ten problem i podzieli się doświadczeniami.
Pozdrawiam.

Nie jest to rozwiązanie idealne ale na razie jedyne jakie udało mi się znaleźć. Jeżeli kanały hd nie działają wyłączam tv i wyciągam odrobinę z gniazda astona, wkładam go ponownie i włączam tv. Zazwyczaj już po pierwszym razie kanały hd wracają (czasem trzeba czynność powtórzyć dwa, trzy razy). Nie jest żadne rozwiązanie problemu ale pozwala dorywczo odpalić hd na tym telewizorze.
 

Kadia

New member
Witam!!!!

Czy ktos moze wie gdzie mozna kupić panasonica v 10 50 cali , bo od 2 tyg nie moge go znaleźć :( , a i w rozsądnej cenie dzieki i pozdrawiam;)
 

roro90

New member
Kiki

kiki napisał:
to przeanalizowałbym raz jeszcze . Skorzystaj z prezentacji w domu i porównaj :
Panasonic 46G10
JVC 47DV1
Toshiba 47ZV 635
Samsung 50B 850
Kiki,
Porównujesz tutaj Toshibe 47ZV635 i Panasonica 46G10.
Czytałem twój test Toshiby 46SV685DG i Sharpa LC-46LE700E. Czy można porównać te telewizory z Panasoniciem 50V10E ?Jeśli tak to który z nich lepiej pokazuje sygnał SD z np. n-ki?
Nie jestem jakimś super znawcą telewizorów.Chcę mieć jak najlepszy obraz SD z recordera n-ki .Telewizor będę ogłądał z 3,5 do 4,5m .Okno od strony północnej na przeciwko tv .Najczęsciej oglądane programy TVP1,2 ,TVN,Polsat ,Sportowe . BD przy zakupie tv .Najczęściej oglądamy tv wieczorem.TV na wprost lub niewielkie kąty .Byłem już zdecydowany na Panasonica ale nie jest cały czas dostępny,a po przeczytaniu testów w/w tv zaczynam mieć wątpliwości . Proszę o radę i może jakieś sugestie.
 

tomka

New member
roro90 napisał:
Kiki,
Porównujesz tutaj Toshibe 47ZV635 i Panasonica 46G10.
Czytałem twój test Toshiby 46SV685DG i Sharpa LC-46LE700E. Czy można porównać te telewizory z Panasoniciem 50V10E ?Jeśli tak to który z nich lepiej pokazuje sygnał SD z np. n-ki?
Nie jestem jakimś super znawcą telewizorów.Chcę mieć jak najlepszy obraz SD z recordera n-ki .Telewizor będę ogłądał z 3,5 do 4,5m .Okno od strony północnej na przeciwko tv .Najczęsciej oglądane programy TVP1,2 ,TVN,Polsat ,Sportowe . BD przy zakupie tv .Najczęściej oglądamy tv wieczorem.TV na wprost lub niewielkie kąty .Byłem już zdecydowany na Panasonica ale nie jest cały czas dostępny,a po przeczytaniu testów w/w tv zaczynam mieć wątpliwości . Proszę o radę i może jakieś sugestie.

Miałem dokładnie ten sam dylemat. SV Toshiby 46" czy V10 Panasonica 50". Od wczoraj mam ten drugi (bo większy i tańszy :). Obawy były wielkie jak sobie poradzi z SD i byłem przygotowany na rozczarownie, no bo niby w sklepie na 42" nie wyglądało żle - ale co będzie w domu na 50" ? A jest O.K. I to zarówno na sygnale SD z anteny (własnej) jak i dekodera N. Odległość 4m. Może Toshiba ma lepsze algorytmy skalowania ale tego już raczej nie doświadczę, chociaż nadal jestem osobiście ciekawy.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,ponawiam pytanie do posiadaczy v10,poniewaz jestem zainteresowany tym tv,chcialbym sie dowiedziec czy jak ogladacie film np z dvd to czy jest widoczny judder czy idze gladko i plynnie?
 

Krisu.

New member
judder

arturos1970 napisał:
witam,ponawiam pytanie do posiadaczy v10,poniewaz jestem zainteresowany tym tv,chcialbym sie dowiedziec czy jak ogladacie film np z dvd to czy jest widoczny judder czy idze gladko i plynnie?

To zależy od DVD jak tani np."MANTA" to pewnie tak . Ja posiadam
Pioneera - DVR-560H-K i jest ok ;)
 

arturos1970

New member
Bez reklam
dzieki za odpowiedz,czyli jak mowisz z dvd juddera nie ma,a jak to wyglada gdy leci film np z kablowki lub z satelity?dla mnie to istotne bo przyzwyczailem sie do (teatrzyku) i teraz nie moge patrzec jak film idzie skokami.
 

roro90

New member
tomka napisał:
Miałem dokładnie ten sam dylemat. SV Toshiby 46" czy V10 Panasonica 50". Od wczoraj mam ten drugi (bo większy i tańszy :). Obawy były wielkie jak sobie poradzi z SD i byłem przygotowany na rozczarownie, no bo niby w sklepie na 42" nie wyglądało żle - ale co będzie w domu na 50" ? A jest O.K. I to zarówno na sygnale SD z anteny (własnej) jak i dekodera N. Odległość 4m. Może Toshiba ma lepsze algorytmy skalowania ale tego już raczej nie doświadczę, chociaż nadal jestem osobiście ciekawy.

Dzięki za odpowiedź . Mam jeszcze pytanie -z jakiej minimalnej odległości sygnał SD z n-ki jest akceptowalny do oglądania.
Jestem również ciekawy jak by wypadło porównanie z Toshibą i Sharpem
 

GRajza

New member
Bo w hurtowniach podobno pustki od dłuższego czasu.
Ja też czekam, bo chcę kupić ze sklepu koło siebie, ale chyba dopiero po nowym roku się doczekam...

Wyślij PW do kiki, może jeszcze ma V10.
Nie miał hiper ceny, ale też nie miał szalonej.

pozdrawiam

Kadia napisał:
Witam!!!!

Czy ktos moze wie gdzie mozna kupić panasonica v 10 50 cali , bo od 2 tyg nie moge go znaleźć :( , a i w rozsądnej cenie dzieki i pozdrawiam;)
 

tomka

New member
roro90 napisał:
Dzięki za odpowiedź . Mam jeszcze pytanie -z jakiej minimalnej odległości sygnał SD z n-ki jest akceptowalny do oglądania.
Jestem również ciekawy jak by wypadło porównanie z Toshibą i Sharpem[/quote
Tak jak pisałem z 4m jest dobrze z SD.
Wszystkim niezdecydowanym krótkie refleksje z krótkiego użytkowania P50V10 :
HD bajka, SD O.K., Viera Cast (internet) takie sobie (mało stron, ograniczony wybór np. YouTube haczy przy mojej 1Mb/s Neo- wymagane wg instrukcji Panasonica 2-6Mb/s, pogoda - nie ma mojego miasta (w końcu prawie półmilionowego.), itp.
oglądanie zdjęć z karty SD - bajka,
PiP, PaP ograniczona możliwość wykorzystania wejść ( wej. HDMI i Component tylko na głównym ekranie a AV na podglądzie),
DLNA jeszcze nie wiem.
Telewizor nie bzyczy ale jest w ciszy słychać szum wiatraków (nie przeszkadza). Osobiście reasumując jestem absolutnie zadowolony z zakupu, pozdrawiam

]
 

piterson

New member
Witam, a jak sobie radzi V10E z PC? chciałbym go podłączyć do kompa przez hdmi w celu oglądania filmów.Czy dobrze przeskalowuje obraz i czy są jakieś problemy z kompatybilnością?

Dzięki z góry za pomoc.
 
Do góry