Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

rw_1

New member
brandt78 napisał:
Chyba nie po to kupujemy tv fullhd, zeby zadowolic sie 720x576 :/
Dlatego posilkuje sie xboxem do filmow HD/FullHD, a tylko do zwyklych divxow (wlasnie max 720x576) tv+pc(twonky).
Czyli nie mogac ogladac przez DLNA w V10 filmow wysokiej jakosci, ogladam tak w sumie tylko seriale, a przy serialach ludzie niezbyt sie przejmuja poprawna kompresja (zgodna ze standardami) i czesto mam problemy. Z napisami jest na prawde dziwna sprawa, bardzo czesto ich nie wykrywa - wciskam "Options" i widze tylko "Bez napisow", przerabiam wtedy na srt, zamieniam format czasowy na klatkowy lub odwrotnie i czasem po takich zabiegach zaskocza, a czasem nie.
Ostatnio sciagnalem trzy odcinki Heroes i tylko w jednym udalo sie odpalic napisy, ale to juz standard przyzwyczailem sie...
MKV to sciagam tylko 720p/1080p wiec na V10 pojda mi tylko przez xboxa :/
Jesli chodzi o PS3MS to po 1.10.51 nie ma nic w gore, ta wersja wyszla w marcu i od tamtej pory niestety cisza :/

Jeszcze raz powtorze, ze DLNA w V10 nadaje sie do prostych zastosowan i dla malo wymagajacych (jesli chodzi o napisy to jeszcze dla cierpliwych).
Jak ktos chce bezstersowo ogladac filmy nie martwiac sie o uzyte w nich kodeki, rozdzielczosci, napisy to niech pomysli o odtwarzaczu sieciowym.

Ja po różnych perturbacjach z napisami (faktycznie największe problemy były w Heroes), oraz z odtwarzaniem filmów (głównie z karty sdhc) - teraz podłączam laptopa przez złącze hdmi (rozdzielczość 1080p) - wbrew pozorom jest to najszybszy i najmniej problemowy sposób oglądania divx, xvid, mkv itp. - w przypadku braku laptopa - chyba warto zainwestować w odtwarzacz (niestety)
 

simslawek

New member
rozmiar

4. LCD czy plazma - prezentacja w domu wybranych modeli.
Jeżeli ktoś się zastosuje do tych pkt. i będzie po zakupie nadal niezadowolony, powinien zacząć odkładać już pieniądze na TV w innej technologii, może OLED, a może jeszcze coś innego. Nic mądrzejszego do głowy mi nie przychodzi. Acha, może jeszcze mój błąd - kupiłem 42" V10, a powinienem 46, a może nawet 50". Polak mądry po szkodzie :( , niestety. Ze swojego TV w skali 100, jestem zadowolony w 90%,a to chyba bardzo dobrze![/quote]

A z jakiej odległości oglądasz swoją V-kę ?
Wciąż nie mogę się zdecydować na wielkość.
Dziwne, ale w sklepach radzą mi 42" czyli mniejsze - odległość ok. 3m.
Już "prawie" kupiłem Panasa V10E ale nie było rozmiaru 46" i teraz ...
patrzę na Philipsa 42 lub 47 PFL9664 -;)
Czy ktoś może mi doradzić ?
Głównym powodem zakupu plazmy było to, że jest bardziej przyjazna dla oczu, ale podobno ambilight działa podobnie ???:confused:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Jutro jadę do MM po 46PFL9704 /już czeka/, a swoją V10 oglądałem z odległości 2,8-3m i po 2-3 tygodniach było mało cali. Rozważ G15 Panasonica jeszcze.

I uwaga, jak kogoś cytujesz to napisz kogo cytujesz ;-) Bez urazy!
 

grzeseik

New member
brandt78 napisał:
Tez tak chcialem, ale niestety nie ma na to szans. DNLA jest bardzo problematyczne, zwlaszcza jak sie chce ogladac z napisami zewnetrznymi.
...Ale jak ktos planuje ogladac divx HD, mkv HD/Full HD z napisami zewnetrznymi to jest skazany na odtwarzacz sieciowy. Juz za okolo 400zl da sie pozadny kupic...
dzieki za te sugestie! pomierzylem i da rede jeszcze podlozyc przy podlodze kabelek hdmi wiec na jakas arive miejsce kolo audio sie znajdzie. teraz trzeba sie zdecydowac jaki kabelek (bo ponoc z no-name'ami bywaja klopoty, ale wyplacac sie na takie rzeczy bez sensu) i troche fajnosc v10 mi sie zmniejszyla... wiec moze nizszy model? juz czlowiek byl praktycznie zdecydowany i znow watpliwosci...
 

simslawek

New member
rozmiar

kriswas napisał:
Jutro jadę do MM po 46PFL9704 /już czeka/, a swoją V10 oglądałem z odległości 2,8-3m i po 2-3 tygodniach było mało cali. Rozważ G15 Panasonica jeszcze.

I uwaga, jak kogoś cytujesz to napisz kogo cytujesz ;-) Bez urazy!

Dzięki -:))) i przepraszam za brak autoryzacji -:):)
 

pman

New member
Sterowanie uniwersalnym pilotem

Ilość urządzeń rośnie, a z nimi ilość pilotów. Chcaiłbym jakoś sprawę uporządkować, ale sposób uruchamiania funkcji w V10E zastanawia mnie czy to się da...
Np. żeby wybrać konkretne źródło trzeba wybrać AV (to jest do opanowania), a następnie z listy odpowiednią pozycję... Dodatkowy problem w tym, że zaznaczona jest ostatnio wybrana pozycja, czyli za każdym razem inaczej... Czy jest inny sposób, który można byłoby zastąpić uniwersalnym pilotem? Czy zawsze trzeba to robić patrząc co jest na ekranie???
 

horus_se

New member
Witam wszystkich

Czy możecie spojrzeć na swoje 50 calowe plazmy z boku i powiedziec mi czy ktoś ma krzywy panel?????

Tzn góra panelu z szybą ramką i obudową jest wykrzywiony?

Ja kupilem taki krzywy telewizorek odesłałem i dostalem drugi też krzywy, więc nie wiem czy w redcoonie sprzedaja wadliwe czy wszystkie tak mają

Pozdrawiam
 

wojti k

New member
Mariioo_63 napisał:
Znalazłem w tym wątku link do instrukcji menu serwisowego:

1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV

i wszystko pięknie działa tyle że nie znalazłem na pilocie mojego Panasonica (TX-P50V10E) przycisku MUTE !!! :(

Proszę o pomoc !

Na początek witam wszystkich forumowiczów - bo jestem nowy.
Czy ktoś zna dokladniejszą obslugę tego menu (w jaki sposób się po nim poruszać ,co można zmienić) może jakieś pomocne linki.
DZIĘKI !!!
 

GRajza

New member
kriswas napisał:
Jutro jadę do MM po 46PFL9704 /już czeka/, a swoją V10 oglądałem z odległości 2,8-3m i po 2-3 tygodniach było mało cali.
Witam,
i jak wrażenia po zmianie?
Mam na myśli jakość obrazu, nie zmianę wielkości ;)

pozdrawiam
 

rw_1

New member
A z jakiej odległości oglądasz swoją V-kę ?
Wciąż nie mogę się zdecydować na wielkość.
Dziwne, ale w sklepach radzą mi 42" czyli mniejsze - odległość ok. 3m.
Już "prawie" kupiłem Panasa V10E ale nie było rozmiaru 46" i teraz ...
patrzę na Philipsa 42 lub 47 PFL9664 -;)
Czy ktoś może mi doradzić ?
Głównym powodem zakupu plazmy było to, że jest bardziej przyjazna dla oczu, ale podobno ambilight działa podobnie ???:confused:[/quote]

Witam
kupiłem v 42" i nie żałuję - oglądam z 3m i jak dla mnie jest ok - czy 50" byłoby bardziej ok? tego nie wiem
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
ja miałem u siebie w domu 42 i 50 s serii V panasonica. tzn wymienilem 42 na 50 po dwu dniach. odbieram n-ke i z 3m dla mnie idealnie.
 

neotion

New member
Auto głośność w serii V

Witam.
Panowie, szukałem ale nie udało mi się znaleźć opcji "auto głośność" która wyrównuje poziom dźwięku między kanałami lub podczas emisji reklam. Taka opcja jest w dużo starszych odbiornikach tv a w odbiorniku Panasonica nie mogę jej znaleźć. Czy ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawiam!
 

pluto123456

New member
czy warto?

Czesc wszystkim. Nie dawno kupilem panasa 46cali g10. Telewizor super, jest jednak jedna rzecz ktora nie daje spokojnie ogladac. Mianowicie tzw judder na filmach blu ray. tak bardzo mi to przszkadza ze mysle o zmianie na v10 ze smooth film 24p. czy mozecie mi pomoc i napisac czy w v10 nie ma juddera? i czy oplaca sie wymienic .Najgorsze jest to ze nie ma v10 46 cali a ten rozmiar mi najlepiej odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

anva

New member
Panowie proszę o pomoc
PANASONIC TX-P42G15E czy PANASONIC TX-P42V10E
Czy warto dołożyć 1000 zł do V -jeżeli tak to dlaczego?
Pozdro Anva
 

w_piotr

New member
anva napisał:
Panowie proszę o pomoc
PANASONIC TX-P42G15E czy PANASONIC TX-P42V10E
Czy warto dołożyć 1000 zł do V -jeżeli tak to dlaczego?
Pozdro Anva

Przyłączam się do pytania.
Czy jakość obrazu między tymi dwoma modelami jest na tyle widoczna żeby brać V10 ?
Czy wszystko to co ma V10, a czego nie ma G15 ma przełożenie na jakość oferowanego obrazu?
Który jest lepszy pomijając cenę i design.
Do Tv będzie podłączona Nka, Polsat i DVD, a w przyszłości pewnie Blueray. Żadnych gier, tylko sport,filmy i programy przyrodnicze.
 

pluto123456

New member
Witam, to pytanie jest głównie skierowane do KIKIego bo jak wnioskuje z forum ma doczynienia z dużą ilością telewizorów,
ciągle nurtuje mnie sprawa czy v10 podłączony do blue reya da judder czy jest on wygładzony podobnie jak w samsungu seri 6 i wyżej?
ale jeżeli ktoś ma takie doświedczenie to bardzo proszę o odpowiedz. Nie wiem jak inni ale dla mnie judder dyskfalifikuje filmy blueray.
 
Do góry