Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

jgx

New member
Bez reklam
daruddg napisał:
Wg mnie to zależy jakie masz geny wzroku :), ja mam prawie 30 na karku, ogladam duzo TV siedze duzo czasu przed kompem i wzrok mam dalej sokoli, tak mi powiedziala otatnio pani przy badaniu wzroku :). Życie jest tylko jedno, jakbym tak mial sie wszystkim przejmowac, to zamknąłbym się w szafie i nigdzie nie wychodził.
Mam 2,5-2,9m to TV i w domu nikt nie narzeka już że za duży :).

no chłopie ja już po 40 i też mam wzrok super bardzo duuużo siedze przed kompem i tv (szczególnie komp) i narazie zero okularów i super widze więc geny mam ok :) ale właśnie bym nie chciał tego zepsuć :) rozumiem że też masz 50"?
 

Fatal1ty

New member
Ja mam 21 lat, także wzrok ok... i większość moich znajomych którzy przychodzą oglądać film (42" z ciut mniej niż 3) narzekają że lepiej byłoby ciut mniejszy żeby objąć cały film z napisami.

No nie wiem ale jak idę do kina to raczej siadam pod koniec.

Ja jakoś nie mam zboczenia, że im większy tym lepszy...
 

Piotrek !

New member
W porównaniu do kina (nawet ostatniego rzędu) to nawet 60 cali z 3 m bedzie za mała ;-)

Przed zakupem V10 zastanawiałem się nad Samsungiem z najwyższej serii 850 i Pioneerem 5090. Jak pochodziłem po sklepach to Samsung odpadł ze względu na brak szczegółów w bardzo ciemnych scenach i troche bałem się jakości (podobno bzyczą). A Pioneera nie miałem okazji nigdzie zobaczyć na żywo a obawiałem się że będzie za ciemny (kiedys dawno temu widzialem jakiegoś Pionera w sklepie i pokazywał strasznie ciemno), bedzie mial problemy z płynnościa ruchu no i problem jak coś sie zepsuje - w koncu zakonczyli produkcje. Niedawno (już po zakupie V10) widziałem dopiero Pioneera ale 60 cali i... czasem mam chwile że żałuje że jednak nie kupiłem Pionnera (ale nadal pozostaje problem z naprawą i częściami w przyszłości jakby coś siadło).

Mam pytanie jeszcze co do tego FIRMWARE (z czeskiej strony):
Co się stanie gdy nastąpi jakiś błąd przy wgrywaniu firmwaru lub ten firmware okaze sie jakis nieprawidlowy do tego TV ?
Całkiem mi wysiądzie TV ? Zepsuje go czy wróci do jakiegoś starego firmwaru ? Wiem że nagrać na karte starego firmwaru się nie da ale czy idzie jakoś wrócić do poprzedniego lub pierwszego firmwaru ?
Nie chciałbym po prostu sobie zepsuć TV.

A jeśli chodzi o Panasonic Polska to napisałem do nich o najnowszy firmware. Odpisali mi najpierw ze telewizor nie zmieni funkcjonalnosci oprocz tych funkcji które są w instrukcji obsługi - w tym momencie zdębiałem (nie wiem czy oni mysleli ze chce TV zmienic w helikopter czy co ;-) ), a za drugim razem gdy napisałem ze nie chodzi mi o funkcje tylko o poprawione błedy itp to mi odpisali że ich produkt nie zawiera żadnych błędów. Jestem w szoku po tych odpowiedziach. Wygląda na to że oni chyba nawet nie wiedzą co to jest firmware. Tak że od Panasonic Polska żadnego firmwaru nie dostane bo już nie wiem jak im to wytłumaczyć.
 
Ostatnia edycja:

Husky_HD

New member
firmware

Przy zakupie miałem na TV firmware w wersji 2.003. Po podłaczeniu do inernetu pobrałem aktualizację do wersji 2.011. Obecnie przy próbie aktualizacji otrzymuję komunikat, że posiadam najnowszą wersję.
Może jest tak, że wersja 2.012 dostępna jest na czeskiej stronie panasonica, natomiast nie jest dostępna na stronie (jaka?) z której następuje aktualizacja. Interesuje mnie, czy u kolegów następuje aktualizacja do wersji 2.012.
 

dereck68

New member
Witam. Od miesiaca jestem posiadaczem P50V10E (soft 2.013 - tv podłączony do internetu). Tv ogladany z 4 m. i przez 3tyg. był "za duży", chociaż nie wyobrażamy sobie z żoną oglądania z mniejszej odległości. Ogladajac ten tv w MM miałem duże wątpliwości, ale syn przekonał mnie do kupna i nie żałuję. Najpierw sygnał był z tunera sat CP(nie HD) po EURO.Obraz jak dla mnie był rewelacyjny. Po tygodniu kupiłem moduł CAM CP i obraz jest jeszcze lepszy (a polsat sport HD-bajka).Warto ! Proszę się nie obawiać o kolor czarny. Czarny jest naprawdę czarny. Niestety biały nie jest tak biały jak w starym CRT Sony 32'(zmieniłem gamma 2,2 na korekcję S i jest lepiej, ale to nadal nie biały). Wiatraków nie słychać. Mimo swej wielkości szyba mniej odbija niz w starym CRT !
Jest to mój pierwszy panasonic i jestem bardzo zadowolony. Fajną sprawą jest Twonky Media server. To super tv gdyby... nie ten "biały".
 

Piotrek !

New member
pionaj napisał:
zarzucasz panasowcom brak wiedzy o firmware a sam chyba nawet nie zajrzałeś do googli :)

to tak jak z płytą w kompie czy np. nagrywarką
jak uwalisz fw to trzeba wołać fachowca z odpowiednim sprzętem który podmieni fw lub przelutuje(zamieni) eeprom na dobry


Ale mi regułka co do firmware nie jest potrzebna. Ja wiem co to jest.
Widzę że twierdzisz jak Panasonic Polska - że nowszy firmware nie jest potrzebny bo ich produkt jest IDEALNY i że jak ktoś chce wgrać nowy firmware to liczy na to że z TV zrobi się ekspres do kawy lub zacznie czytać płyty BlueRay ;-)
Chodzi mi tylko o to czy jest coś takiego jak np. w płytach głownych z DualBios że jest podwójny firmware i w razie problemow można wrócić do poprzedniego, czy nie ma żadnych zabezpieczeń.
 

brandt78

New member
dereck68 napisał:
Proszę się nie obawiać o kolor czarny. Czarny jest naprawdę czarny. Niestety biały nie jest tak biały jak w starym CRT Sony 32'(zmieniłem gamma 2,2 na korekcję S i jest lepiej, ale to nadal nie biały).

Bardzo dziwne, wg mnie czarna w tym tv to jest tylko ramka, bo w wyswietlanym obrazie jest tylko kolor czarno-szary. Ale i tak lepszej czerni w tym przedziale cenowym sie nie znajdzie (chyba ze kosztem detali w ciemnych scenach)
Jak jest wyswietlana cala czarna plansza to nie widac u Ciebie roznicy w poziomie czerni miedzy ramka a obrazem? U mnie widac spora i z tego co inni pisza to tez tak maja.
A jesli chodzi o biel to jest u mnie swietna. Jak sa cale biale plansze wyswietlane to sa snieznobiale i az raza w oczy (np. Forza3 na x360)
 

krzysztofn

New member
Witam!
Mam pytanie czy jest wersja 46 cali z serii V bo nie mogę znaleść, widziałem tylko 42 i 50 calia potrzebuje własnie 46?
I jeszcze jedno pytanie czy jest róznica w obrazie między G10 a G15?
 

mmx

New member
krzysztofn napisał:
Witam!
Mam pytanie czy jest wersja 46 cali z serii V bo nie mogę znaleść, widziałem tylko 42 i 50 calia potrzebuje własnie 46?
I jeszcze jedno pytanie czy jest róznica w obrazie między G10 a G15?

Cały sęk w tym że właśnie nie ma 46 i pewnie nie będzie.
 

skrayny

New member
Pierwsze wrazenia po zakupie v10 oraz pytanie

Witam wszystkich,
w dwóch zdaniach chciałbym podzielić się wrażeniami po zakupie 42 plazmy Panasa z serii v10.
Przede wszystkim szukałem czegoś do niedużego pokoju ok. 20m2. Odległość od ekranu około 3m.
W pierwszym rzucie nastawiłem się na LCDeka Samsunga z serii 6 jednak po przekonaniu się że sygnał SD jakim teraz dysponuje będzie lepiej interpretowany przez plazme wybrałem Panasa. No i się nie zawiodłem. Pomimo fatalnego SD, który nawet na starym Trinitronie wyglądał poniżej przeciętnej tu nie jest gorzej. Jakość jest taka sama. Jeśli chodzi o wielkość to ta 42 na razie wydaje się wystarczająca albo nawet ciut za duża. Zapewne jak przetestuje PS3 i filmy na BD to okaże się że jest po prostu ok.
To co mnie zaskoczyło to dźwięk. Pomimo płaskiego panela, tv wydaje na prawdę bardzo przyzwoite nutki i to powiedziałbym nawet bardzo przyzwoite. To na co można narzekać gdzie indziej tu jest bajką - manu i przemieszczanie się po nim jest wręcz trywialne i nawet dla nie do końca wtajemniczonej osoby ustawienie odbiornika i odnalezienie potrzebnych opcji to Pikuś. Pilot rewelacja (w porównaniu do tego z nki to przepaść). Świetnie leży w dłoni i bardzo szybko jest obsługiwany bezwzrokowo.
Wiatraczki chodzą ale przerażająco cicho. Bardziej słyszlany jest dysk twardy mojego notebooka jak jakikolwiek szmer które wydają. TV nie piszczy nie pika nie strzela itp. Czarny jest czarny, biały jest naturalnie biały. Panel jest tak jak chciałem równomiernie oświetlony i kolory są całkowicie nieprzesadzone i zbalansowane.

Jedyna rzecz która mnie zastanawia to delikatne nazwał bym to "mrowienie" ekranu jeśli spogląda się na niego z odległości pół metra. Dodam że to zjawisko jest jedynie przy odbiorze kanałów analogowych SD. Przy np. telegazecie wszystko jest wyświetlane jak na monitorze komputera.
I tu moje pytanie. To mrowienie to zjawisko normalne? Niebawem sprawdzę materiał HD i komputer i przekonam się czy tam też to da się zauwazyć.

Pozdrawiam
skrayny
 

mmx

New member
skrayny napisał:
Witam wszystkich,
w dwóch zdaniach chciałbym podzielić się wrażeniami po zakupie 42 plazmy Panasa z serii v10.
Przede wszystkim szukałem czegoś do niedużego pokoju ok. 20m2. Odległość od ekranu około 3m.
W pierwszym rzucie nastawiłem się na LCDeka Samsunga z serii 6 jednak po przekonaniu się że sygnał SD jakim teraz dysponuje będzie lepiej interpretowany przez plazme wybrałem Panasa. No i się nie zawiodłem. Pomimo fatalnego SD, który nawet na starym Trinitronie wyglądał poniżej przeciętnej tu nie jest gorzej. Jakość jest taka sama. Jeśli chodzi o wielkość to ta 42 na razie wydaje się wystarczająca albo nawet ciut za duża. Zapewne jak przetestuje PS3 i filmy na BD to okaże się że jest po prostu ok.
To co mnie zaskoczyło to dźwięk. Pomimo płaskiego panela, tv wydaje na prawdę bardzo przyzwoite nutki i to powiedziałbym nawet bardzo przyzwoite. To na co można narzekać gdzie indziej tu jest bajką - manu i przemieszczanie się po nim jest wręcz trywialne i nawet dla nie do końca wtajemniczonej osoby ustawienie odbiornika i odnalezienie potrzebnych opcji to Pikuś. Pilot rewelacja (w porównaniu do tego z nki to przepaść). Świetnie leży w dłoni i bardzo szybko jest obsługiwany bezwzrokowo.
Wiatraczki chodzą ale przerażająco cicho. Bardziej słyszlany jest dysk twardy mojego notebooka jak jakikolwiek szmer które wydają. TV nie piszczy nie pika nie strzela itp. Czarny jest czarny, biały jest naturalnie biały. Panel jest tak jak chciałem równomiernie oświetlony i kolory są całkowicie nieprzesadzone i zbalansowane.

Jedyna rzecz która mnie zastanawia to delikatne nazwał bym to "mrowienie" ekranu jeśli spogląda się na niego z odległości pół metra. Dodam że to zjawisko jest jedynie przy odbiorze kanałów analogowych SD. Przy np. telegazecie wszystko jest wyświetlane jak na monitorze komputera.
I tu moje pytanie. To mrowienie to zjawisko normalne? Niebawem sprawdzę materiał HD i komputer i przekonam się czy tam też to da się zauwazyć.

Pozdrawiam
skrayny

Raczej okaże sie zbyt mały. Ja do takiej odległości kupuje co najmniej 46".
Mam do ciebie pytanie. Masz może porownanie swojego TV do G15? Gdyby nie to że musze mieć co najmniej 46" to już bym miał V10 ale niestety nie ma tak łatwo. Czy ktokolwiek może powiedzieć czym się różnią V10 i G15? Nie interesuja mnie żadne funkcje ani obudowy, interesują mnie tylko różnice w obrazie.
 

Pikus

New member
Witam,

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem modelu 50v10e. Do tej pory uzywalem 42pz85. Wszystko jest super, zdecydowanie warto bylo wymienic, jednak mam maly problem z obrazem. Ostatnio podczas ogladania dwoch filmow na bluray zauwazylem drobne "sniezenie" na jasniejszych kolorach, taki szum obrazu. Na poprzedniej plazmie nigdy tego nie zaobserwowalem. Sprawdzalem na dwoch odtwarzaczach i roznych plytach, zawsze to samo.

Spotkal sie ktos z podobnym problemem?

Pozdrawiam
 

walszyn

New member
Pozwolę sobie także skrobnąć kilka zdań dotyczących wielkości plazm.
Szanowni koledzy, użytkuję plazmy od pierwszych miesięcy ich powstania - zawsze firmy Panasonic. Zaczynałem ostrożnie od 37",po wstępnym zachwycie przyszło rozczarowanie. Szybciutko zamieniłem na nową plazmę 42" w przekonaniu, że dokonałem optymalnego wyboru. Wstyd się przyznać, ale w tym przekonaniu wytrwałem najdalej kwartał. Niestety różnica cenowa do 50" była dość znaczna i przez rok zniechęcałem żonę do tak małej przekątnej.
Odetchnąłem pełną piersią, kiedy zakupiłem pierwszą 50( PY70P),po dwóch latach zamieniłem na obecną 50V10.Przy kolejnych seriach plazm zawsze powraca wątek wielkości. Od kilku lat są te same dylematy.Wszyscy , którzy przeszli walkę z plazmami powiedzą Wam tą samą prawdę.Jeżeli Wasze możliwości finansowe na to pozwalają zawsze wybierajcie 50 ".Tą mądrość na tym forum potwierdziło już całe mnóstwo zadowolonych właścicieli 50" i tych jak ja , którzy wybrali gorszą i dłuższą drogę.
Na kanałach HD i blu-ray 50" naprawdę powala ludzi, którzy przed przyjściem do mnie nigdy tego nie rozważali. Po wyjściu zaczynają o tym myśleć, po kilku tygodniach pytają o cenę, później bywa różnie ...
Pozdrawiam
 

skrayny

New member
mmx napisał:
Raczej okaże sie zbyt mały. Ja do takiej odległości kupuje co najmniej 46".
Mam do ciebie pytanie. Masz może porownanie swojego TV do G15? Gdyby nie to że musze mieć co najmniej 46" to już bym miał V10 ale niestety nie ma tak łatwo. Czy ktokolwiek może powiedzieć czym się różnią V10 i G15? Nie interesuja mnie żadne funkcje ani obudowy, interesują mnie tylko różnice w obrazie.

Tak.
Przed zakupem porównywałem g15, g10 i v10. Na moje szczęście znalazłem miejsce gdzie wszystkie trzy stały obok siebie i puszczony był ten sam obraz rozdzielony tylko na 3 tv (obraz BD). Generalnie różnice między g10 a g15 wg mnie były wręcz znikome (spotkam się teraz z kamieniowaniem?:)). Dokładne odzwierciedlenie kolorów i w ogóle obraz pierwszorzędny. Jednak w porównaniu do v10 oba tv z serii g były inne. wydaje mi się ze obraz na vce był bardziej stonowany i bardziej rzeczywisty. JEdnak wyraźna różnica pojawiła się w scenie widok zaśnieżonych gór z lotu ptaka. obie serie g przycinały scenę (także po grzebaniu w menu). Vka radziła sobie z obrazem full hd bezbłędnie. Płynny ruch bez przycinek. Aż miło było popatrzeć. i stąd między innymi wybór padł na nią. W scenach mniej dynamicznych vka wydawała się "mniej kolorowa" jeśli tak można to nazwać.

A tak ponawiając pytanie do użytkowników v10, czy rzeczywiście te drobne "mrowienie/śnieżenie" ekranu widoczne z bliskiej odległości na sygnale SD to normalne zachowanie?

pozdrawiam\
skrayny
 

slimak

New member
Bez reklam
skrayny napisał:
JEdnak wyraźna różnica pojawiła się w scenie widok zaśnieżonych gór z lotu ptaka. obie serie g przycinały scenę (także po grzebaniu w menu). Vka radziła sobie z obrazem full hd bezbłędnie. Płynny ruch bez przycinek.

Smooth Film??
 

skrayny

New member
V10 i obraz

Mam kolejne pytanie odnośnie v10.
Odnoszę wrażenie albo nawet jestem pewien że obraz SD ma jakies "marne" odświeżanie. Po prostu czasem jest jak by za niskie. Obraz czasem zauważalnie "mruga". da się to jakoś minimalnie zwiększyć?
Może są jakieś ustawienia które to zminimalizują?

pozdr
S
 

kriswas

Member
Bez reklam
mmx
Nie jest to wprawdzie test porównawczy, ale autorzy odnoszą się często do modeli G10 i G15, zobacz i tu.

skrayny
Uważam, że elektronika V10 nic więcej z sygnału, który jest dostarczony do TV, nie jest w stanie "wytworzyć". U mnie jak podłączę kablówkę, też tak mam, nie na wszystkich kanałach, ale np. TVP Info /regionalna/. Dlatego kabel od kablówki leży bezużyteczny :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:
Do góry