Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

skrayny

New member
v10 i duchy

I jeszcze jedno pytanie. Czy w v10 jest funkcja (jak np. w samsungu) to gaszenia duchów? jakaś plansza kontrolna itp? A może po prostu wyświetlanie programu "braku programu" - czyli pospolicie nazywana wojna mrówek, jest jedynym rozwiązaniem żeby pozbyć się intruzów? Jak myślicie?
S
 

Hartson

New member
Bez reklam
Z tym mrowieniem to jest tak, że prawdopodobnie plazmy tak mają, chociaż jego intensywność zależy także od sygnału.
 

skrayny

New member
Pikus napisał:
Moja poprzednia plazma 42pz85 wogole nie miala tego efektu, a zrodlo to samo.

"tego efektu' czyli mówimy o tym mrowieniu? Generalnie jest on niezauważalny jeśli zachowujemy rozsądną odległość oczu od ekranu. widzimy dopiero stojąc przy samym ekranie że piksele "myszkują". Pytanie czy jest to efekt normlany w v10? dziś być może uda mi się sprawdzić materiał HD i wtedy będę miał odpowiedź odnośnie żródła.

S
 

skrayny

New member
skrayny napisał:
"tego efektu' czyli mówimy o tym mrowieniu? Generalnie jest on niezauważalny jeśli zachowujemy rozsądną odległość oczu od ekranu. widzimy dopiero stojąc przy samym ekranie że piksele "myszkują". Pytanie czy jest to efekt normlany w v10? dziś być może uda mi się sprawdzić materiał HD i wtedy będę miał odpowiedź odnośnie żródła.

S

... tylko uzupełnienie poprzedniego posta. Przy materiale HD (PS3) okazuje sie że przy statycznych obrazach jest ok. inaczej w przypadku "ruchomych cieni" np. fale przy głównym menu PS3 które pływają w tle. tam też to mrowienie jest widoczne. Chyba wybiore sie gdzies do sklepu i sprawdze jak jest na innych tv.

Czy ktos odczuł minimalny dyskomfort migotania ekranu? (tak jakby odświeżanie było zbyt niskie?) - i to niezależnie od sygnału wchodzącego?
B
 

skrayny

New member
Niewiele osób tu zagląda ale może jednak ktoś tu trafi. Kontynuując moje spostrzeżenia nt v10. Przetestowałem jakość obrazu dvb-t ze zwykłej anteny pokojowej - bez porównania z tv kablową na korzyść oczywiście dvb-t. Niestety ciągle widoczne jest "migotanie" które jest uciązliwe dla oczu. Przy sygnale hd jest ono mniej widoczne i ogląda się już przyjemniej. Przy sygnale z kabla lub anteny fatalnie. Zjawisko mozna doskonale zaobserwowac nagrywając telewizor w akcji choćby telefonem. Przy sygnale HD jest w miarę równy i przyjemny. Przy analogu migocze tak, że nie da się wręcz komfortowo oglądać.
|A może przy v10 trzeba gdzieś uruchomić funkcję wyższego odświeżania.? Przeszukałem już wszystko i nie mam pomysłu. Jest to jedyny mankament tego tv którego się doszukałem. niestety tak nieszczęśliwie dokuczliwy.eh.
S
 

Fatal1ty

New member
Ja Ci powiem tak: oglądam n przez HDMI i nic negatywnego nie zauważyłem, tak samo przy componencie (obraz z DVD) dziś np. oglądałem z 5 odcinków Airwolfa :p:p:p z lat 80 i nic kompletnie mi nie przeszkadzało. Może zresetuj ustawienia i ustaw na THX albo normalny.
 

skrayny

New member
BARABARA napisał:
Mrowienie plazm jest przypisane tej technologii i basta .

Zrób stop klatkę z BLU-RAY i zrozumiesz , ew. zapodaj fotki ze slotu USB.

ok. Mrowienie z 1 metra kompletnie juz nie jest widoczne i obraz jest świetny.
Teraz tylko problem z tym migotaniem. .. A moze "choruje" na tą przypadłość niewielu (tak jak kiedyś, gdy przychodziłem do znajomych i widziałem na ich monitorach komputerowych crt ekran z odświeżaniem 70hz pytałem czy ich oczy nie bolą - mówili że nic kompletnie nie widzą). Zmieniałem na 85 hz. Ja czułem poprawę rzędu przepaści a oni zgadzali się że ... "no jakoś inaczej i lepiej":)
 

rw_1

New member
Pikus napisał:
Witam,

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem modelu 50v10e. Do tej pory uzywalem 42pz85. Wszystko jest super, zdecydowanie warto bylo wymienic, jednak mam maly problem z obrazem. Ostatnio podczas ogladania dwoch filmow na bluray zauwazylem drobne "sniezenie" na jasniejszych kolorach, taki szum obrazu. Na poprzedniej plazmie nigdy tego nie zaobserwowalem. Sprawdzalem na dwoch odtwarzaczach i roznych plytach, zawsze to samo.

Spotkal sie ktos z podobnym problemem?

Pozdrawiam

witam

"śnieżenie" delikatne z bliskiej odległości faktycznie jest, mi to akurat nie przeszkadza - problemów ze zbyt niskim odświeżaniem nie zaobserwowałem. Po tych kilku tygodniach oglądania zdecydowanie nie żałuję zakupu - dla mnie tv rewelacja - także wielkość 42" oglądane z ok. 2,8m:)
 

combo106

New member
Poniżej odpowiedź z Cyfry odnośnie niedziałania kanałów HD na wbudowanym tunerze w V10:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż CYFRA+ nie planuje kolejnej zmiany parametru FEC dla kanałów HD.

Uprzejmie wyjaśniam, iż może Pan wydzierżawić od CYFRY+ dekoder HD. W tym celu, proszę o kontakt z wybranym dystrybutorem. Lista autoryzowanych przedstawicieli CYFRY+ jest dostępna pod adresem:

"..............."

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Z poważaniem,
"..."
Dział Relacji z Abonentami "
 

Murza68

New member
Karta SD

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłaciło się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę o komentarz.
 

muchomorek

New member
a jak z tym LAN-em

Tzn, czy jak podłącze do dysku sieciowego wszystko czyta?
czy zakodowane x.264 po wyciągnięciu z kontenera mkv oczyta?
I napisy z ogonkami też są? Kto ma V10 i już testował te sprawy.
I jak w końcu jest z tym tunerem - można podłączyć do anteny sat. czy tylko naziemna?
jestem już na 90% przekonany na V10, brakuje jeszcze tych 10%... ;)
 

grzeseik

New member
podlaczam sie do pytan muchomorka: czy ten telewizorek odtowrzy np divxy z dysku sieciowego?

brandt78 - watek, ktory podales b. ciekawy, ale nie dotyczy lan, a jedynie kart sd i wynika z niego, ze to raczej troche zamieszania z tym jest. niezbyt dobre dla leniwych ;)
mnie sie podoba perspektywa pstrykniecia pilotem, wybrania pozycji z sieci lokalnej i juz leci... o ile to tak dziala! na jakies playery hdd nie mam miejsca - tv ma wisiec na scianie i nic kolo niego.
 

LEVISS

Member
tx-p50v10 wieszak na sciane

witam koledzy jaki bedzie najlepszy-odpowiedni wieszak na scianę do tego modelu.dzieki serdeczne za rade
 

muchomorek

New member
grzeseik napisał:
brandt78 - watek, ktory podales b. ciekawy, ale nie dotyczy lan, a jedynie kart sd i wynika z niego, ze to raczej troche zamieszania z tym jest. niezbyt dobre dla leniwych ;)
Właśnie...
serwer plików na sambie można praktycznie za darmo zmontować (wystraczy stary, zakurzony, ale sprawny komputer, ewentualnie jakiś dysk dołożyć). A jak się ma pociągniętego LAN-a po mieszkanku to taki rzęch może stać w kącie w garderobie i nie szumieć pod uchem...
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
grzeseik napisał:
mnie sie podoba perspektywa pstrykniecia pilotem, wybrania pozycji z sieci lokalnej i juz leci...

Tez tak chcialem, ale niestety nie ma na to szans. DNLA jest bardzo problematyczne, zwlaszcza jak sie chce ogladac z napisami zewnetrznymi.
Uzywam Twonky, TVersity i PS3 Media Server, streaming robie bezposrednio z PC albo przez xboxa360, wszystko polaczone po LAN'ie, bez wifi.
Typowe problemy to "Plik nie obslugiwany" (przewaznie jak ktos uzyl dziwnych ustawien przy kodowaniu lub jest za duza rozdzielczos), rozjezdzaja sie dzwiek z obrazem, przycinanie sie filmow HD/FullHD, nie wykrywa napisow zewnetrznych, problemy z przewijaniem, itd, itp...
Myslalem ze majac V10 i dodatkow xboxa360 (z PS3 nie jest lepiej) nie bede musial kupowac odtwarzacza sieciowego - ale raczej bede musial. Do prostych zastosowan - filmy z kamery, zwykle divx z dubbingiem to jeszcz ten sprzet daje rade. Ale jak ktos planuje ogladac divx HD, mkv HD/Full HD z napisami zewnetrznymi to jest skazany na odtwarzacz sieciowy. Juz za okolo 400zl da sie pozadny kupic...
 

segen

New member
brandt78 napisał:
Tez tak chcialem, ale niestety nie ma na to szans. DNLA jest bardzo problematyczne, zwlaszcza jak sie chce ogladac z napisami zewnetrznymi.
Uzywam Twonky, TVersity i PS3 Media Server, streaming robie bezposrednio z PC albo przez xboxa360, wszystko polaczone po LAN'ie, bez wifi.
Typowe problemy to "Plik nie obslugiwany" (przewaznie jak ktos uzyl dziwnych ustawien przy kodowaniu lub jest za duza rozdzielczos), rozjezdzaja sie dzwiek z obrazem, przycinanie sie filmow HD/FullHD, nie wykrywa napisow zewnetrznych, problemy z przewijaniem, itd, itp...
Myslalem ze majac V10 i dodatkow xboxa360 (z PS3 nie jest lepiej) nie bede musial kupowac odtwarzacza sieciowego - ale raczej bede musial. Do prostych zastosowan - filmy z kamery, zwykle divx z dubbingiem to jeszcz ten sprzet daje rade. Ale jak ktos planuje ogladac divx HD, mkv HD/Full HD z napisami zewnetrznymi to jest skazany na odtwarzacz sieciowy. Juz za okolo 400zl da sie pozadny kupic...

Nie zgadzam sie z kolegą. DLNA działa jak należy do rozdzielczosci materiału 720x576 ( zgodnie z instrukcja z dowolnym Media Serverem),
także z napisami zewnętrznymi z pliku TXT. Nie spotkałem Divx-a któryby niedziałał u mnie. Łącznie z polską czcionką i znakami narodowymi.
Należy tylko pamietać, że napisy do Dvix nie są dołączane automatycznie do filmu, trzeba je właczyć ręcznie do każdego oglądanego filmu.
Co do MKV to czyta pliki też, ale z zastrzeżeniem, że tylko w Media Server PS3 od wersji 1.10.51 w góre... nie można tylko przewijać materiału MKV bo sie wiesza, poza tym wszystko działa jak należy.
 

brandt78

New member
Chyba nie po to kupujemy tv fullhd, zeby zadowolic sie 720x576 :/
Dlatego posilkuje sie xboxem do filmow HD/FullHD, a tylko do zwyklych divxow (wlasnie max 720x576) tv+pc(twonky).
Czyli nie mogac ogladac przez DLNA w V10 filmow wysokiej jakosci, ogladam tak w sumie tylko seriale, a przy serialach ludzie niezbyt sie przejmuja poprawna kompresja (zgodna ze standardami) i czesto mam problemy. Z napisami jest na prawde dziwna sprawa, bardzo czesto ich nie wykrywa - wciskam "Options" i widze tylko "Bez napisow", przerabiam wtedy na srt, zamieniam format czasowy na klatkowy lub odwrotnie i czasem po takich zabiegach zaskocza, a czasem nie.
Ostatnio sciagnalem trzy odcinki Heroes i tylko w jednym udalo sie odpalic napisy, ale to juz standard przyzwyczailem sie...
MKV to sciagam tylko 720p/1080p wiec na V10 pojda mi tylko przez xboxa :/
Jesli chodzi o PS3MS to po 1.10.51 nie ma nic w gore, ta wersja wyszla w marcu i od tamtej pory niestety cisza :/

Jeszcze raz powtorze, ze DLNA w V10 nadaje sie do prostych zastosowan i dla malo wymagajacych (jesli chodzi o napisy to jeszcze dla cierpliwych).
Jak ktos chce bezstersowo ogladac filmy nie martwiac sie o uzyte w nich kodeki, rozdzielczosci, napisy to niech pomysli o odtwarzaczu sieciowym.
 
Do góry