Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

w_piotr

New member
kriswas
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma ideału (tymbardziej za taką kwotę) ale wiadomo, że każdy kto planuje zakup TV i dotarł do tego forum, chce przed dokonaniem ostatecznego wyboru zdobyć jak najwięcej informacji i poznać opinie innych.
Zrozumiałym jest, że nie wszystkim podobają się blondynki ale Ci, którzy już je wybrali mają na ich temat zapewne jakieś przemyślenia i spostrzeżenia, z którymi warto się zapoznać ;-)
 

kriswas

Member
Bez reklam
w_piotr
He,he... trafiłeś w 10kę! Moja połowa była i jest przepiękną i mądrą (sic!) blondynką. Znam ją od 30 lat...ale cały czas odkrywam ją na nowo /cokolwiek miałoby to znaczyć :D /. Czy zakup telewizora można do tego porównać? Chyba nie, ale nie dowiesz się, jak go nie kupisz. Ja na szczęście ten dylemat mam za sobą. A TV, jest spoko, ale to tylko TV.
 

w_piotr

New member
kriswas napisał:
w_piotr
He,he... trafiłeś w 10kę! Moja połowa była i jest przepiękną i mądrą (sic!) blondynką. Znam ją od 30 lat...ale cały czas odkrywam ją na nowo /cokolwiek miałoby to znaczyć :D /. Czy zakup telewizora można do tego porównać? Chyba nie, ale nie dowiesz się, jak go nie kupisz. Ja na szczęście ten dylemat mam za sobą. A TV, jest spoko, ale to tylko TV.
Nie czuję się kompetentny aby wypowiadać się o wszystkich blondynkach i nie jestem zwolennikiem teorii, która wiąże poziom inteligencji z kolorem włosów ale tak się składa, że moja lepsza połowa również jest piękną i mądrą blondynką :D ... Znamy się co prawda "tylko" 25 lat ale myślę, że to wystarczający okres aby wiedzieć, że wybór i podjęcie decyzji o kupnie konkretnego TV jest mimo wszystko dużo łatwiejszym zadaniem niż całkowite poznanie kobiecej natury ;)
Nie można tego więc porównywać.
Ale wracając do tematu....jako posiadacz V10 masz pewnie jakieś uwagi czy spostrzeżenia na jego temat. Co Ci się w nim podoba, a czym się zawiodłeś...na co zwrócić uwagę?
A może "konfrontowałeś" go z innymi tv?...np. z G15.
 

slimak

New member
Bez reklam
Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)]. Na dzień dzisiejszy najnowsze i jedyne na panasonic.cz.

Do TV -> PDP V10, G15
http://www.panasonic.cz/soubor.aspx?id=47246
Rozpakować, nagrać na kartę SD (karta do 2GB FAT16). Włożyć do TV i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
w_piotr

Miałem przez 2 mc 42" G10 i był w zupełności OK. Jak pojawił się w sprzedaży V10 to G10 oddałem ojcu, a z żoną, a jakże, po wielu wątkach przeczytanych na forum, lataniu po MM i innych Saturnach oraz dylematach podobnych do Twoich, przejrzałem na oczy, że czekać nie ma na co - kupiłem właśnie V10. Design i ogólny trend o wyższości plazmy nad LCD w podobnych granicach finansowych, przeważył. W moim przypadku jest jeszcze jedna sprawa, tuner TV Sat, a mianowicie DM8000. Jakość generowanego obrazu przez dreama jest sama w sobie czymś godnym polecenia. Wiem, że nie jest to "zabawka" dla wszystkich, nietylko ze względu na cenę, ale także na obsługę i wykorzystanie możliwości technicznych. Ale to już zupełnie inna bajka. Reasumując, podobnie jak kolega brandt78 , uważam, że V10 jest ogólnie rozpatrując, najlepszą ofertą cena/jakość, choć teraz chyba skłaniałbym się do 46"G15 , tylko ze względu na rozmiar. Nadmienię jeszcze, że nie używam w ogóle konsol i nie miałem LCD, ale widywałem u znajomych i sklepach, co znaczy, że mam wyrobione zdanie. Po testach kikiego, Philipsa 9704 i Toshiby SV, nie daje mi spokoju myśl o zmianie, ale to tylko takie tam mrzonki. Bo przecież nie będę się zachowywał jak rozkapryszony bachor, który tupie nóżkami, bo chce nową zabawkę. Ale z drugiej strony ludzie mówią, że na starość się dziecinnieje :lol: . O może trzeba będzie z tego sposobu skorzystać :lol: . Żartowałem!
Ad rem, na Twoim miejscu rozważyłbym tak: 46"G15 lub 42"V10, a będziesz zupełnie zadowolony / bo nie ma sensu już rozpatrywać, że jednemu brzęczy, drugi widzi zieleń, czy inne niebieskości ;-) , bez urazy/. Pozdrawiam.

slimak
Czy już zainstalowałeś nowe firmware do swojego TV? Napisz co jest nowego.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Ja mam S10.
Z nazwy i opisu wynika, że poprawili Viera cast. Sprawdź w menu swoją wersję oprogramowania, pewnie już masz v2012.
 

incom

New member
Byłem dzisiaj w Media w Gdansku i jakos oferta Panasonica z plazm mnie nie zachwyciała! Mimo że mieli wszystkie tutaj wymieniane egzeplarze... Ciężko było to wszystko połapać, które lepsze itd. Słabe sygnały i chyba jakoś takie to wszystko wyregulowane ;/
Nie wiem, może dlatego, że nad tymi 3 plazmami wisiały lampy? I w ten sposób w porównaniu najlepiej wypadl lcd Samsunga bodajrze 6 seria...
Ogolnie mam metlik w glowie i mysle, ze 42 cale na te 2,8m to bedzie za duzo... Ratujcie, bo krew mnie zalewa, a kupić chcę jak najszybciej... ;/
 

digitalus

Banned
to normalne wszystko jest tak ustawione aby klient kupowal LCD. widziales kiedys reklame plazmy w telewizji?,promuje sie tylko lcd.plazma doskonale prezentuje sie w domu. w sklepie jest mocne oswietlenie aby jakosc obrazu z plazmy byla gorsza niz w lcd. pisalem juz ze na kanale tvn cnbc biznes byl program w ktorym poruszono temat celowego podlaczania gorszego sygnalu do niektorych telewizorow.mie wymieniono sklepow w jakich cos takiego sie stosuje.
jesli masz dobra karte graficzna w komputerze np ati radeon to ten ten film Cie przekona. nie ma mocnego oswietlenia to plazma pansonic o rozmiarze 60 cali i telewizor laserowy. powinno byc widac wyraznie co jest lepsze plazma czy laser.o lcd wcale nie ma co wspominac:)
http://www.youtube.com/watch?v=mK8vJG9lakQ
polecam 42 x10y, kupisz za okolo 2500zl . przez internet za 2000zl
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
A ktory był który??

Jak dla mnie TV po prawej miał lepszy obraz, ten po lewej jakiś niebieski byl, a czy ten po prawej to nie byl pionek ??, ten po prawej miał bardziej naturalne kolory, a ten po lewej mial ładne żywe kolory ale jakby troche przekolorowane i jakos wpadal w niebieski.

INCOM
Zrób sobie 3m odleglości, tuner z HDMI kablem do podłączenia i bier 50 cali bez zastanowienia, ja mam 50b850 samsunga i obraz rewelka o wielkości nie wspomne (ale koniecznie połączenie HDMI kablem) Moze być panas serii V lub G, osobiscie sam zastanawialem sie nad wyborem panas seria V lub samsung seria 850 i wybralem sama ( lepsze scalowanie, lepsza czerń i biel ale troche mniej szczegółów w ciemnych scenach - ponoć bo nie zauważyłem, za to wada to że lekko bzyczy elektornika a nie wiem jak to jest w panasach G czy V ). Nie chce wywyższać żadnego z modeli, samsung gra świetnie, ale cały czas zastanawiam sie czy panas V nie bylby lepszym wyborem, w samsungu nie zadowala mnie obraz na oddalonej kamerze jest nieostry, w przybliżeniu żyleta, a nie wiem jak to wygląda na panasie.

Reasumując, mam 50 cali, 2,5-3m do ekranu tuner samsung, sygnał puszczony po HDMI i jest rewelka, za Chiny ludowe nie zamieniłbym go na mniejszy model. Kupując taki TV zainwestuj w tuner z HDMI.

A teraz lincz !!! :D
 
Ostatnia edycja:

lajosz

New member
daruddg napisał:
Jak dla mnie TV po prawej miał lepszy obraz, ten po lewej jakiś niebieski byl, a czy ten po prawej to nie byl pionek ??, ten po prawej miał bardziej naturalne kolory, a ten po lewej mial ładne żywe kolory ale jakby troche przekolorowane i jakos wpadal w niebieski
Przecież na początku filmiku wyraźnie napisane, że po prawej Mitsubishi (laser), a po lewej Panasonic plazma.
 

digitalus

Banned
oczywiscie zaraz na poczatku filmu pojawia sie telewizor laserowy Mitsubishi.dostrzegam ze jakosc obrazu z telewizora laserowego jest "lcd-podobna":). czyli np logo disney i wszystkie pozostale napisy sa bardziej ostre i wyrazne w plazmie panasonic. widac wiecej detali np deski z ktorych zbudowany jest dom i numer domu na belce bardzo wyrazny w plazmie . widac tez sloje desek. w telewizorze laserowym brak ostrosci numer domu jest rozmazany, zanik szczegolow.
w moim komputerze karta graficzna ATI Radeon HD 2400
przeczytalem w internecie ze karta usus hd2400 jest dla osob ktore maja"bzika" na punkcie ostrosci obrazu i chyba teraz sie to potwierdza:),mozna dokonac prawidlowej oceny
 
Ostatnia edycja:

Piotrek !

New member
Firmware a język

slimak napisał:
Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)]. Na dzień dzisiejszy najnowsze i jedyne na panasonic.cz



Jestem laikiem jeśli chodzi o wgrywanie firmware do TV. Czy wgrywając ten firmware pozostanie mi całe menu w jezyku polskim czy zmieni sie na czeski lub angielski ? Jeśli się zmieni to skąd wziąść jak najnowszy firmware po Polsku ? (nie mam podłączone TV bezpośrednio do internetu więc musze ściągnać firmware na karte)

Czy da się nagrać na karte aktualny firmware z TV żeby w przyszłości do niego powrócić w razie czego ?

Chce zmienić firmware po przeczytaniu ze w którymś firmwarze poprawili magente w THX - u mnie od nowości THX pokazuje strasznie żółto :(
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Piotrek ! napisał:
slimak napisał:
Update Viera castz z 20/7/2009 [PDP pal09-SEC-v2012 (16.7 MB)]. Na dzień dzisiejszy najnowsze i jedyne na panasonic.cz



Jestem laikiem jeśli chodzi o wgrywanie firmware do TV. Czy wgrywając ten firmware pozostanie mi całe menu w jezyku polskim

tak


skąd wziąść jak najnowszy firmware po Polsku ?

Panasonic Polska?


Czy da się nagrać na karte aktualny firmware z TV żeby w przyszłości do niego powrócić w razie czego ?

Nie

Chce zmienić firmware po przeczytaniu ze w którymś firmwarze poprawili magente w THX - u mnie od nowości THX pokazuje strasznie żółto :(



Sprawdź w menu swoją wersję oprogramowania, możesz już mieć v2012.
 

neotion

New member
Witam. Ja zakupiłem swój V40 42" jakiś miesiąc temu i u mnie jest soft w wersji 2013-10000. Przy aktualizacji wyszukuje mi wersje 2012. Oczywiście mi jej nie instaluje. Co jest?
 

w_piotr

New member
kriswas napisał:
w_piotr

Miałem przez 2 mc 42" G10 i był w zupełności OK. Jak pojawił się w sprzedaży V10 to G10 oddałem ojcu, a z żoną, a jakże, po wielu wątkach przeczytanych na forum, lataniu po MM i innych Saturnach oraz dylematach podobnych do Twoich, przejrzałem na oczy, że czekać nie ma na co - kupiłem właśnie V10. Design i ogólny trend o wyższości plazmy nad LCD w podobnych granicach finansowych, przeważył. W moim przypadku jest jeszcze jedna sprawa, tuner TV Sat, a mianowicie DM8000. Jakość generowanego obrazu przez dreama jest sama w sobie czymś godnym polecenia. Wiem, że nie jest to "zabawka" dla wszystkich, nietylko ze względu na cenę, ale także na obsługę i wykorzystanie możliwości technicznych. Ale to już zupełnie inna bajka. Reasumując, podobnie jak kolega brandt78 , uważam, że V10 jest ogólnie rozpatrując, najlepszą ofertą cena/jakość, choć teraz chyba skłaniałbym się do 46"G15 , tylko ze względu na rozmiar. Nadmienię jeszcze, że nie używam w ogóle konsol i nie miałem LCD, ale widywałem u znajomych i sklepach, co znaczy, że mam wyrobione zdanie. Po testach kikiego, Philipsa 9704 i Toshiby SV, nie daje mi spokoju myśl o zmianie, ale to tylko takie tam mrzonki. Bo przecież nie będę się zachowywał jak rozkapryszony bachor, który tupie nóżkami, bo chce nową zabawkę. Ale z drugiej strony ludzie mówią, że na starość się dziecinnieje :lol: . O może trzeba będzie z tego sposobu skorzystać :lol: . Żartowałem!
Ad rem, na Twoim miejscu rozważyłbym tak: 46"G15 lub 42"V10, a będziesz zupełnie zadowolony / bo nie ma sensu już rozpatrywać, że jednemu brzęczy, drugi widzi zieleń, czy inne niebieskości ;-) , bez urazy/. Pozdrawiam.
Panowie, a jak Waszym zdaniem V10 radzi sobie ze skalowaniem sygnału SD? Czytałem test kikiego i miał do tego elementu pewne zastrzeżenia.
Mam N-kę ale "posiłkuję" się też kablówką.
G15 ze względu na rozmiar 46" również biorę pod uwagę ale Philips 9704 i Toshiba SV mimo ekstra opinii to już dla mnie za wysoka półka cenowa.
 

mmx

New member
Witajcie, jestem na etapie wyboru telewizora. Mam kilku faworytów z kategorii plazma tj. V10 i G15. Byłem dziś w MM i znalazlem oba telewizory. To co zobaczyłem po prostu mnie przeraziło i dosłownie zniszczyło. Te telewizory NIE WYSWIETLAJĄ KOLORU CZARNEGO!!! Zamiast czarnego jest kolor szary. Do tego wszystkie inne kolory łapią ten szary odcień. Obok G15 oraz V10 stał Samsung B650, a na nim czarny to rzeczywiście był czarny. Niebo było czysto niebieskie a na Panasach niebo było brudno niebieskie. W dodatku oba Panasy strasznie klatkowały. Na tamtym Samsungu tego nie było. Materiał był w HD. Może to kwestia konfiguracji ale dlaczego wszystkie V10 i G15 w sklepie zamiast czarnego wyświetlały szary? Boże, to nawet nie przypominało czarnego. Jednak z drugiej strony, pomieszczenie było niezwykle silnie oświetlone. Szczerze wątpie aby to było przyczyną ale lepiej żeby tak, bo inaczej sie chyba nie zdecyduje.

Jak jest u Was? Też macie szary zamiast czarnego? Macie porównanie do LCD?
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
mialem to samo

Z tego samego powodu wybrałem samsunga 50b850 i czarny mam czarny :p, w samsungu można bardzo łatwo ustawić stonowany obraz aby nie bił po oczach a czarny dalej bedzie czarny :). Jak masz 6k to kupuj samsunga.
A teraz lincz.
 

kriswas

Member
Bez reklam
mmx
Poczytaj wątki nt. G10, a szczególnie test G10 vs. S10 kikiego. Nie wiem jak świeci ten Samsung, ale podstawowa zasada: NIGDY NIE SUGERUJ SIĘ TYM CO WIDZISZ W SKLEPIE! Jest takie jedno magiczne słowo: MARKETING. Lepiej zrobisz poświęcając najpierw czas na przestudiowanie tematów na tym forum, a dopiero później zorganizuj wyprawę do np. MM lub innego Saturna... przecież cyt. "MEDIA MARKT jest NIE DLA IDIOTÓW" :p

w_piotr
Rzeczywiście, z niektórymi materiałami w SD, V10 nie radzi sobie, ale to sporadyczne przypadki, jak mówię zależne od nadawcy. Nie wiem, ale mój drugi TV Philips32" CRT, 9509, zachowuje się podobnie. Ważne jest też czy sygnał docierający do TV jest też poddany już scalingowi. Ja, przy pomocy tunera sat. /dreambox/ nie mam większych problemów i V10 dostaje w miarę dobrze "obrobiony" sygnał przez tuner. Jednak jak popatrzysz na ostatni test kikiego Toshiby SV, to zdjęcia pokazują, że ten TV radzi sobie idealnie ze skalowaniem obrazu. Ale to znowu inna bajka, niestety.
 
Ostatnia edycja:
Do góry