Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

horus_se

New member
Witam
Od tygodnia ciesze się Panasem P50V10
Wczoraj zauważyłem coś bardzo dziwnego:
Patrząc z boku na panel zauważyłem ze jest on wygięty do przodu
wygięcie jest tylko w górnej części, dół jest prosty, strzałka ugięcia wynosi ok 8mm, ugięta jest szyba, srebrna ramka i tył tv.
Czy ktoś ma sos podobnego, czy można to reklamować? Do sklepu internetowego nie oddam bo dzieciaki zmasakrowały mi styropiany

Pozdrawiam
 

Mariioo_63

New member
kazek_krk napisał:
Podobno po tych zmianach w C+ kanały HD działają tylko z modułami Aston. Problemy są także z modułem PowerCam.

NIestety nie działa na Aston 2.22;
kupiłem sprawdziłem:evil: Jak pisałem wcześniej nie działa też na CAM Cyfry........
Pomocy !!!
 

roro90

New member
kiki napisał:
nie chodzi o to że wysiądą oczy ale o to że będą widoczne szumy na ekranie.
Ja bym pozostał z uwagi na przejście z dotychczasowej wielkości na 42"V10.
W najbliższym czasie mam zamiar kupić telewizor. Nie mam specjalnych preferencji co do firmy i i typu tv /LCD , PLAZMA czy LED/.
Zależy mi na najlepszym obrazie z platformy n /programy SD i niby HD/
Mam również dostępny sygnał naziemny cyfrowy .Przeważnie oglądam TV wieczorem - SD i HD z N-ki/filmy,info i sport/, oraz DVD i /Blue ray po zakupie TV/.
Po przeanalizowaniu wielu wątków na tym i innych forach wydaje mi się ,że Panasonic z serii V10 będzie najlepszym wyborem.Zastanawiam się nad wielkością .Oglądam TV z 4-5m.Myślę ,że najlepszym rozmiarem byłby max 46" który w tej wersji jest niedostępny. Proszę o radę czy 42" czy 50" lub inna propozycja.
I jeszcze jedno - pisze się o doskonałych TV Pioneer Kuro . Z tego co wyczytałem V10 Panasonica jest gorsza od Kuro 9 generacji.
A jak porównać jakość obrazu V10 do starszych kuro 7 i 8 generacji?
Miałem okazję długo oglądać model HD Ready PDP-4270XA.
Myślę ,że łatwiej byłoby dokonywać wyboru TV porównując je również do starszych serii Kuro których jest dużo więcej w domach od serii 9.
 

motobartcompany

New member
roro90 jeżeli oglądasz z 4 do 5 metrów to 50 cali jest absolutnym minimum. Przy tej odległości na materiale HD nie będziesz widział wszystkich szczegółów. dla tego optymalną wielkością do tej odległości by był ekran o wielkości 60 cali.

Nie było Pioneera kuro siódmej generacji. Dopiero seria 8 miała w nazwie"kuro"
Różnica między serią 7 a 8 jest ogromna. Różnice między serią 8 a 9 czyli kuro pierwszej i drugiej generacji nie są tak widoczne.

Panasonic V10 na pewno zagra lepiej niz seria 7 pionka. Ale czy obraz ma lepszy od pierwszego kuro ( seria 8 ) wątpię.

Teraz panasonic V10 znowu zawitał w magazynach. Przy cenie 6600 zł jest super ofertą. Pioneer 7 i 8 to już historia. Nowy praktycznie nie do dostania.
 
Ostatnia edycja:

dansop1

New member
horus_se napisał:
Witam
Od tygodnia ciesze się Panasem P50V10
Wczoraj zauważyłem coś bardzo dziwnego:
Patrząc z boku na panel zauważyłem ze jest on wygięty do przodu
wygięcie jest tylko w górnej części, dół jest prosty, strzałka ugięcia wynosi ok 8mm, ugięta jest szyba, srebrna ramka i tył tv.
Czy ktoś ma sos podobnego, czy można to reklamować? Do sklepu internetowego nie oddam bo dzieciaki zmasakrowały mi styropiany

Pozdrawiam

Witam!
Legalnie nabyty towar, obejmuje gwarancja i rękojmia.
Gwarancję, daje producent. Rękojmię, sprzedawca. Warunki gwarancji, określa, "gwarantodawca".
Rękojmia, zapisana jest w ustawie z dnia 27.06.2002r., Dz.U. z 2002r., i w brew temu, co twierdzi większość sprzedawców, obowiązuje do dzisiaj.
Zapoznaj się ze szczegółami w/w dokumentu. Jeśli spełniasz zawarte w nim warunki, zgodnie z obowiązującym prawem, sprzedawca MUSI przyjąć Twój sprzęt.
Pozdr.
 

dansop1

New member
roro90 napisał:
W najbliższym czasie mam zamiar kupić telewizor. Nie mam specjalnych preferencji co do firmy i i typu tv /LCD , PLAZMA czy LED/.
Zależy mi na najlepszym obrazie z platformy n /programy SD i niby HD/
Mam również dostępny sygnał naziemny cyfrowy .Przeważnie oglądam TV wieczorem - SD i HD z N-ki/filmy,info i sport/, oraz DVD i /Blue ray po zakupie TV/.
Po przeanalizowaniu wielu wątków na tym i innych forach wydaje mi się ,że Panasonic z serii V10 będzie najlepszym wyborem.Zastanawiam się nad wielkością .Oglądam TV z 4-5m.Myślę ,że najlepszym rozmiarem byłby max 46" który w tej wersji jest niedostępny. Proszę o radę czy 42" czy 50" lub inna propozycja.
I jeszcze jedno - pisze się o doskonałych TV Pioneer Kuro . Z tego co wyczytałem V10 Panasonica jest gorsza od Kuro 9 generacji.
A jak porównać jakość obrazu V10 do starszych kuro 7 i 8 generacji?
Miałem okazję długo oglądać model HD Ready PDP-4270XA.
Myślę ,że łatwiej byłoby dokonywać wyboru TV porównując je również do starszych serii Kuro których jest dużo więcej w domach od serii 9.


Przy wyborze TV, fora są bardzo pomocne, zwłaszcza, jeśli chodzi o zagadnienia techniczne. Wszystkie pytania i rady, związane z wielkością, to nieporozumienie. To tak, jak by, nic nie wiedząc o pytającym i jego otoczeniu, doradzać mu, zakup psa, a nie kota.
Od tygodnia, cieszę się V10E. W wyborze, w znacznej mierze, pomogło mi to forum. Wielkość, dobrałem według swoich kryteriów. Jak na razie, jestem zadowolony. Tego samego życzę potencjalnym nabywcom.
 

Coolmac

Member
Cyfrowy obraz V10E

Nabyłem dwa dni temu 42V10E i co ... jestem niezadowolony. Gdybym nie użytkował kilka miesięcy 42PX8, to pewnie byłbym zadowolony, ale teraz ...
Obraz V19 jest mniej ostry a kolory jakoś mi nie pasują. Obraz analogowy jest dużo lepszy, ale ja ... oglądam cyfrowy z dekodera HD Astera i ten jest niewiele lepszy od analogowego, a gorszy od 42PX8. Obraz full HD jest dobry ale też minimalnie mniej ostry. Czy to wszystko wynika z faktu zastosowania nowego panela i nowych procesorów obrazu? Jeżeli tak to ja wolę starszą wersję, ale skąd ją wziąć? Mogę jeszcze zamienić V10E na inny model, ale czy np. X10Y będzie miał ostrość i kolory zbliżone do ubiegłorocznej serii PX8? Może ktoś mi coś doradzi?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Coolmac
Też tak miałem, ale już nie mam :) . Po prostu musisz poczekać, aż TV będzie miał "przechodzone" swoje godziny. W którymś z tematów nowych plazm Panasonica, chyba G10, użytkownicy sugerują potrzebę wygrzewania ok.100h. Potwierdzam, po ok.100h oglądania, miałem wrażenie, że z dnia na dzień jakość obrazu / kolor, ostrość i kontrast / była coraz lepsza.
 

jozek123

New member
telegazeta

Mam Panasonica P50V10 problem mój polega na tym że nie wchodzi mi telegazeta na programie TVP1 przyciskam TEXT i nic się nie dzieje nie wiem co trzeba zmienić żeby ją uruchomić,może miał ktoś taki problem?
 

slimak

New member
Bez reklam
Coolmac napisał:
Nabyłem dwa dni temu 42V10E i co ... jestem niezadowolony. Gdybym nie użytkował kilka miesięcy 42PX8, to pewnie byłbym zadowolony, ale teraz ...
Obraz V19 jest mniej ostry a kolory jakoś mi nie pasują. Obraz analogowy jest dużo lepszy, ale ja ... oglądam cyfrowy z dekodera HD Astera i ten jest niewiele lepszy od analogowego, a gorszy od 42PX8. Obraz full HD jest dobry ale też minimalnie mniej ostry. Czy to wszystko wynika z faktu zastosowania nowego panela i nowych procesorów obrazu? Jeżeli tak to ja wolę starszą wersję, ale skąd ją wziąć? Mogę jeszcze zamienić V10E na inny model, ale czy np. X10Y będzie miał ostrość i kolory zbliżone do ubiegłorocznej serii PX8? Może ktoś mi coś doradzi?


Każdy tv ma inne „mocne” punkty obrazu. Musisz się teraz przyzwyczaić do nowego telewizora. Inna sprawa to przetwarzanie obrazu przez TV HD ready px8. Px8 pokazuje bardziej szczegółowy obraz z odległości 3-4 m, przy odległości 1,5m więcej szczegółów zobaczysz na v10.

Panasonic 2008 = Vreal 3 lub Vreal 3 Pro
Panasonic 2009 = Vreal 4 lub Vreal 4 Pro (jedyny wyjątek to lcd/plazma serii S10 z Vreal 3 Pro).

S10 ma panel NeoPDP lecz nie ma elektroniki NeoPDP, stąd gorszy kontrast i „tylko” 900 linii, ale za to jaki oszczędny. ;-)

znamionowy, użytkowanie, oczekiwanie
42Pz85 panel G11 = 385W, 324W, 0,4W
P42S10 panel G12 = 295W, 175W, 0,4W
 

zajka

New member
Słuchajcie, chciałbym zobaczyć gdzieś na Śląskiu (katowice) v10 42 lub 50 cali podłączoną bezpośrednio do n-ki. Macie może jakieś doświadczenia, gdzie to można zobaczyć w takiej konfiguracji. Dla mnie same recenzje nie wystarczą, muszę zobaczyć na własne oczy.Jak do tej pory widziałem jeden egzemplarz i oczywiście durny pracownik stwierdził, że takie podłączenie jest niemożliwe u nich...dziwne czasy są powiem wam...każdy chce sprzedać ale nikt nie pokaże w pełni produktu...szaleństwo. Ludzie nie potrafią sprzedawać i nie potrafią kupować.

Pozdro
 

w_piotr

New member
zajka napisał:
Słuchajcie, chciałbym zobaczyć gdzieś na Śląskiu (katowice) v10 42 lub 50 cali podłączoną bezpośrednio do n-ki. Macie może jakieś doświadczenia, gdzie to można zobaczyć w takiej konfiguracji. Dla mnie same recenzje nie wystarczą, muszę zobaczyć na własne oczy.Jak do tej pory widziałem jeden egzemplarz i oczywiście durny pracownik stwierdził, że takie podłączenie jest niemożliwe u nich...dziwne czasy są powiem wam...każdy chce sprzedać ale nikt nie pokaże w pełni produktu...szaleństwo. Ludzie nie potrafią sprzedawać i nie potrafią kupować.

Pozdro

Mam takie same doświadczenia i to z dnia dzisiejszego.
Byłem dziś w Saturnie w Poznaniu i na moje pytanie czy możliwe jest żeby podpięli po Vkę sygnał Nki dostałem grzeczną acz stnoawczą odpowiedź przeczącą.
Tylko materiał promocyjny z blueraya.
 

zajka

New member
Szok. Wiecie jak jest-producenci muszą mieć świadomość, że obraz z danego tv wymaga wiele do życzenia np. w SD, no bo jaka inna przyczyna, tylko to jest pewnego rodzaju bezczelność i chamstwo. No ale cóż, to tylko i wyłącznie efekt działania konsumentów-czyli brania wszystkiego "bo płaskie". Z drugiej jednak strony dziwnym jest, że np. kupując samochód to można odbyć jazdę testową...nawet czasem przez parę dni, podobnie kwestia się ma do sprzętu audio z wyższej półki. Nie wyobrażam sobie zakupu samochodu bez odbycia jazdy próbnej i to nie tylko na prostym i idealnie równym odcinku perfekcyjnie położonego asfaltu. Niestety zakupy TV tak wyglądają zupełnie inaczej. Widocznie producenci takich dóbr jak samochody są bardziej pewni swoich produktów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
u nas nie ma żadnych obaw - wręcz przeciwnie .
Wystarczy zamówić prezentację do własnego domu, z własnego sygnału , we własnych warunkach jakości sygnału i oświetlenia.
Lepiej chyba nie można . I to jest właśnie jazda próbna przed zakupem. i To bez żadnych obaw.
 

zajka

New member
wiem wiem Kiki-masz rację tylko póki co nie mogę wybrać tych trzech modeli wiesz..i tu nawet nie chodzi o konkretny model tylko też rozmiar
 

krewetka

New member
V 10 pasek z C+

Zauważyłem że na cyfra+ wyświetla mi obraz przesunięty około 1,5cm w góre i 1cm lewo zostaje ciemny pasek :( .Nie ma tego z satelity ASTRA ani z analogu-kablówki .Jak w trybie powiększony też nie. Największe przesunięcie w trybie THX. Cyfre mam podłączoną przez euro_OgOlnie TV zarąbisty:bober:
 

zajka

New member
@krewetka

Masz 50 czy 42? Byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił informacją z jakiej odległości oglądasz i twoja subiektywna ocena kanałów na C+ w SD. Jaki ewentualnie miałeś TV poprzednio? Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale jeśli nie masz zaufania do podpowiedzi - to wielkość na prezentacji też wyjaśnia się najlepiej na własne "Głaza":eek:
 
Do góry