Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

cork

New member
porownanie

hello

a ja proszę o porównanie tej czwórki który z tych najlepszy według was

panasonic V10
sony z4500
sony w5500
philips 9664


pzdr
cork
 

cork

New member
chyba starczy tego szukania

chyba starczy tego szukania !!!

czas podjac decyzje i wybor chyba padnie na 42v10 tylko musze sie z tą decyzją przespac

moze ktoś z posiadaczy tego tv powiedziec czy slychac buczenie ekranu przy jasnych obrazach - podobno tak bylo u wczesniejszych modeli ?????

pzdr
cork
 

Sikorrr

New member
problem z modułem Polsatu

Od pewnego czasu (przez miesiąc było OK) mam pewne problemy w korzystaniu z modułu CI z kartą Polsatu. Otóż codziennie jak włączam TV (na kanał z paczki Polsatu) pojawia mi się komunikat "program zakodowany". Czekanie aby się odpalił nic nie daje - pomaga dopiero wysunięcie modułu CI i jego ponowne włożenie (taki sposób z samą kartą nic nie zmienia).
Czy miał ktoś takie problemy i potrafi coś mi doradzić ?
Sam już nie wiem czy to wina modułu + karty (czyli reklamacja w Polsacie) czy gniazda CI w TV (czyli reklamacja w Panasonicu). A może są na to jakieś "sposobiki" (czyszczenie, inna kolejność czynności, itp.)
Proszę o jakieś porady :)
 

segen

New member
Jabym spróbował wyłaczyc go z sieci na kilka minut. Jak niepomoze to wróc do ustawień fabrycznych (reset TV czysci wszystko, telewizor jak ze sklepu) i zaprogramuj kanały ponownie, programuj ręcznie tylko te częstotliwosci na których leci Polsatu pakiet, przerzuć do uluboinych sprawdź jak chodzą i ewentualnie doprogramuj recznie inne kanały. czestotliwosci są na lyngsat.com
 

Husky_HD

New member
serwer multimedialny

Cytat.
segen napisał:
Zainstaluj na kompie TwonkyMedia -> jak masz na kompie katalog z filmami to ustaw w TwonkyMedia sharing tego katalogu i mozesz go ogladac w Panasie, katalog ze zdjeciami podobnie. Jak katalog nie bedzie widoczny w TV to sprawdź zaporę windows - u mnie niedziałało na początku przez zaporę.


Faktycznie, mam problem z zaporą windows. Serwer multimedialny jest widoczny na TV tylko wtedy gdy wyłączę zaporę. Gdy jest włączona, mimo zaznaczenia w wyjątkach nazwy programu TwonkyMedia serwer multimedialny na TV nie otwiera się (napis: nie znaleziono serwera).
Jeżeli możesz przekaż wskazówki jak u siebie rozwiązałeś ten problem.
 
Ostatnia edycja:

segen

New member
Zaporę mam włączoną i w wyjątkach zaznaczony fajką jest TwonkyMedia i TwonkyMedia Server i umnie działa - mam win XP. Moze po zaznaczeniu wymagany jest reset TV albo kompa? nie wiem napewno.
 
Ostatnia edycja:

Husky_HD

New member
segen napisał:
Zaporę mam włączoną i w wyjątkach zaznaczony fajką jest TwonkyMedia i TwonkyMedia Server i umnie działa - mam win XP. Moze po zaznaczeniu wymagany jest reset TV albo kompa? nie wiem napewno.

Dzięki za tę informację, faktycznie należało dopisać w wyjątkach do już wcześniej automatycznie odnotowanego TwonkyMedia również jako drugi TwonkyMedia Serwer.
Działa.
 

Foxxx24

New member
cork napisał:
hello

a ja proszę o porównanie tej czwórki który z tych najlepszy według was

panasonic V10
sony z4500
sony w5500
philips 9664


pzdr
cork
Moim zdaniem w tym porównaniu na 1szym miejscu będzie bez problemów Panasonic,a w dodatku można go teraz kupić po bardzo dobrej cenie i na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rw_1

New member
cork napisał:
chyba starczy tego szukania !!!

czas podjac decyzje i wybor chyba padnie na 42v10 tylko musze sie z tą decyzją przespac

moze ktoś z posiadaczy tego tv powiedziec czy slychac buczenie ekranu przy jasnych obrazach - podobno tak bylo u wczesniejszych modeli ?????

pzdr
cork

Mam :) wczoraj przywieźli...
buczenia przy jasnych obrazach nie zaobserwowałem - przy przystawieniu ucha z tyłu słychać delikatny szum wiatraków. Zresztą u mnie wszystko i tak zagłusza dekoder cyfrowej tv z upc :)
Pierwsze wrażenia jak najbardziej ok, bałem się trochę jakości sygnału sd - ale tutaj miłe zaskoczenie - jest naprawdę dobrze. HD jeszcze na razie nie mam. Teraz już wiem co to jest efekt teatrzyku (LOST na jedynce dziwnie się oglądało) - pomogło wyłączenie Intelligence Frame Creation.
No i stwerdziłem, że 50" wcale nie byłby za duży... nie żebym żałował zakupu, ale... następny chyba będzie większy :) (oglądam z 2,5-3m)
pozdrawiam
 

brandt78

New member
cork napisał:
chyba starczy tego szukania !!!

moze ktoś z posiadaczy tego tv powiedziec czy slychac buczenie ekranu przy jasnych obrazach - podobno tak bylo u wczesniejszych modeli ?????

pzdr
cork

Jak bys przeczytal caly ten watek, to bys juz wiedzial ze V10 tez bzyczy
Jedni slysza, drudzy nie... Jednym przeszkadza, drugim nie...
 

Hienka

New member
Jedni wolą czarne, inni rude :p

Mi tam nic nie bzyczy, co najwyżej w nocy, w super ciszy słyszę wiatraki. Zresztą i tak ten odgłos jest w większości czasu zagłuszany przez ten ^%*%&%^&*%@#$ dekoder z UPC...
 

rw_1

New member
segen napisał:
INFO dla tych co chcą korzystac z Kart SDHC jako nośnika Dvix lub ogladac filmy z serwera multimedialnego w temacie napisów. Nie trzeba scalać napisów z filmem, żeby były prawidłowo wyświetlane polskie znaki narodowe. Wszystkie lub wiekszosc napisów jest kodowane jako windows-1250, nalezy je przekonwertować na ISO 8859-2 (Latin-2) programem darmowym co sie zwie Polski Ogonek autorstwa Mateusza Barniaka (tu podziekowania dla chłopa ) trwa to ok. 2 sekundy i mamy prawidłowe napisy z rozszerzeniem TXT dla naszego Panasa, czyta je bez problemu po ustawieniu w TV formatu napisów na Latin-2 - sprawdzone na 46g15e, na V10e bedzie tez działać bez problemu. :)

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i rzeczywiście - w pierwszym odpalonym filmie wszystko ok. Już się cieszyłem ale wtedy odpaliłem inny - wszystko zrobiłem tak samo i napisy niestety nie były ok - zawiesiły się na pierwszej linijce, a po ok 2 min zaczęła wyświetlać się druga (dodam że przez ten czas trwała w filmie rozmowa) wyglądało tak jakby napisy wyświetlały sie z dużym opóźnieniem i dłużej niż powinny.
Na kompie wszystko ok. Ktoś wie o co chodzi???:confused:
 

Dick45

New member
Hienka napisał:
Jeżeli zastanawiasz się nad tym to odpowiedź jest jedna - większy. Na 100% będziesz żałował że kupiłeś 42, skoro chciałeś 46. Ogromna większość ludzi po pewnym 'dotarciu' twierdzi że mogli kupić większy, więc w Twoim przypadku na pewno to będzie jeszcze bardziej odczuwalne.

Szczera prawda od miesiąca mam 42V10E i dzisiaj wiem że powinienem kupić 50 cali
 

rw_1

New member
Dalej w temacie napisów:

- na 5 sprawdzonych filmów divx w 3 napisy w formacie mDVD były wyświetlane prawidłowo, w 2 tak jak pisałem wcześniej "zawieszały się"
- w tych dwóch nieprawidłowych problem zniknął po konwersji formatu klatkowego mDVD na czasowy 00:00:00 - w tym formacie napisy wyświetlają się prawidłowo
- we wszystkich napisach kodowanie zmienione na ISO 8859-2 (Latin-2) tak jak pisał segen (są wyświetlane polskie znaki)
- czym jest spowodowany problem z wyświetlaniem części napisów w formacie mDVD na razie nie wiem :confused:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
markatan napisał:
No właśnie :( .
42'' za mały a 50'' za duży.
Co wybrać ??

Witam a z ilu metrów oglądasz tv , bo ja też mam problem z tym... ja oglądam z 3,5 m i też sie zastanawiam czy 40, 42,a może 46 cali? Ale wg. mnie 46 przy sygnale sd to za mała odległośc ( oczy wysiądą ) a wy jak sądzicie pomóżcie mi i wielu innym w wyborze rozmiaru tv. Pozdrawiam.
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie chodzi o to że wysiądą oczy ale o to że będą widoczne szumy na ekranie.
Ja bym pozostał z uwagi na przejście z dotychczasowej wielkości na 42"V10.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
odległość do tv

Witam ja też uważam że jeśli jest 3,5 m do tv to 40 a góra 42 cale więcej nie ma co bo tak jak to kiki napisal szumy i te sprawy będzie widać na sygnale sd. Bo do bluray to i 46 cali by było ok wg. mnie ale do sygnalu sd i te 3,5 m to mało jakna 46 cali. Pozdrawiam
lolek
 

heniek83

New member
zmiana softu

witam, wlasnie kupilem panasonica v10 w UK, no i jak mozna bylo sie spodziewac jest to wersja V10B (czyli brytyjka tak sobie to tlumacze)

pytanie takie, nie zalezy mi na tym wbudowanym tunerze poniewaz mam swoj tuner hd (dreambox 800 hd), nie moge doszukac sie w menu zmiany na PL (sadze ze nie ma).

pytanie ogolne, czy sie zmienic soft lub "cos" aby miec wersje V10E czy jakos tak? zalezy mi na polskim menu itp?

co mozna zrobic?

pozdrawiam
 

rw_1

New member
lolek126 napisał:
Witam ja też uważam że jeśli jest 3,5 m do tv to 40 a góra 42 cale więcej nie ma co bo tak jak to kiki napisal szumy i te sprawy będzie widać na sygnale sd. Bo do bluray to i 46 cali by było ok wg. mnie ale do sygnalu sd i te 3,5 m to mało jakna 46 cali. Pozdrawiam
lolek

Zgadzam się - w pierwszej chwili po zakupie 42V10 pomyślałem, że mógłbym jednak wziąć większy (bardzo mocno zastanawiałem się nad 46g15) - ale po tych kilku dniach oglądania (na razie sygnał sd z tv cyfrowej) stwierdzam że 42" jest akurat (oglądam z ok. 3m). Powiedzmy sobie szczerze - jak na razie większość oglądanych programów to sd i jeszcze przez jakiś czas się to nie zmieni, więc nie ma co szaleć z przękątnymi. No chyba, że ktoś będzie oglądał wyłącznie Blue raya to co innego :)
 

tomeklena

New member
42"V10 a 46"G15

rw_1 napisał:
Zgadzam się - w pierwszej chwili po zakupie 42V10 pomyślałem, że mógłbym jednak wziąć większy (bardzo mocno zastanawiałem się nad 46g15) - ale po tych kilku dniach oglądania (na razie sygnał sd z tv cyfrowej) stwierdzam że 42" jest akurat (oglądam z ok. 3m). Powiedzmy sobie szczerze - jak na razie większość oglądanych programów to sd i jeszcze przez jakiś czas się to nie zmieni, więc nie ma co szaleć z przękątnymi. No chyba, że ktoś będzie oglądał wyłącznie Blue raya to co innego :)

Witam. Widzę, że miałeś podobny dylemat jak ja:)
Tylko ja oglądał będę z 3.4 do 3,9 m .
Który wtedy wybrać.
Jak mówisz , że 42"V10 oglądasz z 3 m i jest w sam raz to ja się skłaniam jednak do 46"G15 :) chyba.
Co wy na to ?

Pozdrawiam
 
Do góry