Panasonic seria TX-P42G30

Faraon

New member
A mógłbyś mi wyjaśnić jak to zrobić?
P.s. Dodatkowo zauważyłem, że przy przełączeniu obrazu telewizora w tryb THX przy górnej krawędzi, od lewej do połowy szerokości TV, pojawiają się jasne kreski w kilku cm odstępach. Przy innych trybach tego nie ma.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W tym wypadku odpuść sobie ingerencję w menu serwisowe tylko zgłoś usterkę do serwisu Panasonica albo wymień TV w sklepie. Masz na to chyba 7 czy 10 dni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ckpiter -
zadałeś trudne pytanie.
Bo do tej pory nikt nie zwracał na to uwagę .
Fosfor podlega każdemu działaniu światła . Więc w pewnym sensie podlega również działaniu światła słonecznego. Na ile i czy w ogóle to jest szkodliwe nie mam pojęcia ale zapytam u źródła.

=====================================
Faraon - wg mnie jet to wada telewizora i poproś o wymianę - to się zdarza więc zachowaj spokój.
Telewizor jest ekstra.
 

ami68

New member
Oj, zdjęcia z poprzedniej strony wyglądają nieciekawie.
Ja natomiast już prawie prawie kupiłem 46G30, lecz zauważyłem spieprzony piksel. A że był tylko 1 egz. w sklepie to odpuściłem. :cry:
 

raf81

New member
raf81 a bawiłeś się redukcją szumów? ktoś już tu o tym wspominał

Narazie z braku czasu ustawieniami tv się nie bawiłem, po podłączeniu do laptopa głównie skupiłem się na ustawieniach karty graficznej (miałem problem z obrazem przesyłanym na plazmę gdyż dość spory jego fragment "nie mieścił się" w tv). Mam nadzieję że dziś będe miał więcej czasu i pobawię się redukcją szumów (na szybko sprawdziłem że defaultowo opcja ta jest ustawiona na Minimum więc spróbuje to zwiększyć).

Dzięki za info.
 

Faraon

New member
Odnośnie p.s. w moim ostatnim poście:
Kreski pojawiały się ponieważ tylko w trybie THX był wyłączony domyślnie overscan. Po załączeniu tej funkcji obraz wyświetla się już normalnie.
Wracając natomiast do mojego problemu z prawą krawędzią, ze zdumieniem stwierdziłem przed chwilą, że problem zniknął sam... choć po załączeniu telewizora, około godziny temu, kreska jeszcze była na 100%. Nie zmieniałem ustawień w tym czasie, po prostu oglądałem tv i nawet nie zauważyłem momentu w którym telewizor "się naprawił". Mam nadzieję, że tak już zostanie :)
 

ACK

New member
wifi g30 i v20

odenośnie połączenia kompa z tv... niestety nie mam w kompie ani hdmi ani dvi ani żadnego innego video jedynie vga,i jest to laptop,więc mam problem...jeżeli chodzi o wifi to dowiedziałem się że można połączyć kompa przez sieć domową ,ale będzie widział jedynie pliki a nie obraz wyświetlany na kompie.
Czy miał ktoś okazję sprawdzić w praktyce te informacje?
Mam router wifi adsl linksys`a chyba wag200 rozdziela w domu neta.Podobno można ustawić sieć domową za pośrednictwem routera ,który jednocześnie rozdziela neta...Czy to możliwe?
w najgorszym wypadku kupię jakiegos wd live, albo zmienię kompa.
Wczoraj miałem okazję porównać g30 g20 i v20
Byłem zdecydowany na g30 jednak po wczorajszym porównaniu v20 jest moim faworytem
Porónanie bezpośrednie pomiędzy v20 a g20(stały obok siebie,g30 dalej) ale myślę że g20 i g30 nie różnią się wiele.
Oświetlenie sklepowe, bardzo jasno,ustawienia identyczne: kontrastu itd- tryb thx obydwa podobnie ale jednak na korzyść v20 w innych trybach zdecydowanie v20
czerń w g20 jakaś wyblaka-szara.Znowu jasne kolory jakieś takie podkręcone
Poza tym w momencie gdy była nadawana reklamówka panasonica(zawody w golfa) białe chmury-jasne elementy pokrywały się w samych środkach jakąś taką ziarnista siatką znaczków w kształcie *
do tego v20 wifi ma w cenie.
 

Peter_21

New member
odenośnie połączenia kompa z tv... niestety nie mam w kompie ani hdmi ani dvi ani żadnego innego video jedynie vga,i jest to laptop,więc mam problem...jeżeli chodzi o wifi to dowiedziałem się że można połączyć kompa przez sieć domową ,ale będzie widział jedynie pliki a nie obraz wyświetlany na kompie.
Czy miał ktoś okazję sprawdzić w praktyce te informacje?
Mam router wifi adsl linksys`a chyba wag200 rozdziela w domu neta.Podobno można ustawić sieć domową za pośrednictwem routera ,który jednocześnie rozdziela neta...Czy to możliwe?
w najgorszym wypadku kupię jakiegos wd live, albo zmienię kompa.
Wczoraj miałem okazję porównać g30 g20 i v20
Byłem zdecydowany na g30 jednak po wczorajszym porównaniu v20 jest moim faworytem
Porónanie bezpośrednie pomiędzy v20 a g20(stały obok siebie,g30 dalej) ale myślę że g20 i g30 nie różnią się wiele.
Oświetlenie sklepowe, bardzo jasno,ustawienia identyczne: kontrastu itd- tryb thx obydwa podobnie ale jednak na korzyść v20 w innych trybach zdecydowanie v20
czerń w g20 jakaś wyblaka-szara.Znowu jasne kolory jakieś takie podkręcone
Poza tym w momencie gdy była nadawana reklamówka panasonica(zawody w golfa) białe chmury-jasne elementy pokrywały się w samych środkach jakąś taką ziarnista siatką znaczków w kształcie *
do tego v20 wifi ma w cenie.

ja widziałem G30 koło G20 i moim zdaniem różnica jest widoczna oba leciały w trybie THX i G30 miał widocznie lepsza czerń, lepszą biel, kolorki porównywalne..czerń w V20 jest mimanie może lepsza w od G30 ale już w porównaniu do G20 róznica jest już o klasę wyżej
 

barek71

New member
Właśnie zakupiłem TX-P42G30E zgodnie z Waszymi sugestiami. Dostawa do domu w dniu 05.05.2011r. Jak tylko go dostanę i sprawdzę ( TV UPC cyfrowa i PS3 ) w ramach rewanżu za pomoc odwdzięczę się własnymi sugestiami i komentarzem - mam nadzieję że tylko pozytywnymi :)
 

Molo15

New member
TX-P42G30E znalazł się w domu.
Od tej chwili znikły wszystkie wątpliwości które miałem śledząc ten wątek od początku :)
- sieć podłączyłem przewodem do rutera wifi w trybie client (miałem zapasowy), który łączy się bezprzewodowo z ruterem (acces pointem) w którym mam internet. Tak więc można powiedzieć że mimo braku dongla wifi jest internet wifi.
- server mediów (TwonkyMedia) na kompie (win7) postawiony. TV widzi komputer w otoczeniu sieciowym i ma dostęp do wszystkich udostępnionych zasobów.
- nie spodziewałem się że w viera cast są tak niezgłębione zasoby filmów i innych materiałów do oglądania w nie najgorszej jakości !!
- jedno co jeszcze mi zostało do opracowania to "zdalny pulpit" który ten tv obsługuje

szacunek dla Panasonica za to co dostarcza za tą cenę !!
 

lukebor

New member
No więc i ja stałem się dzisiaj włascicielem tego TV. Kupiłem w MM, mają akcję "bez vat", więc tv był za 2999 (tak samo, jak w rtv agd i Mix-ie, tyle, że tam nie mieli w ogóle na stanie, więc trzeba by zamawiać). Wcześniej nie miałem doczynienia z nowoczesnymi tv (korzystałem ze starego dobrego CRT), więc muszę się przyzwyczaić do tego, co mam przed sobą, nie mówiąc o tym, że muszę się przesiąść z 29 na 42 cale ;)
Pierwsze wrażenia na gorąco: słaba biel (ale tak, jak mówię - to mój pierwszy tv generacji lcd/led/plazma), średni sygnał na programach sd (choć jak widzę sygnał na lcd u moich rodziców lub teściów to i tak nie ma co porównywać - na korzyść plazmy oczywiście), delikatne mrowienie i cienie na słabym sygnale (ale podobnie miałem na moim 100-hercowym crt), myślałem że będzie lepszy dźwięk.
Teraz plusy: design (mimo wszystko), obraz na hd - jest super (Cyfra+), jestem pod wrażeniem (w porównaniu np. do sygnału z BR w sklepie, choć wiem, że plazmy w sklepach wypadają średnio), łatwość obsługi, wsparcie i mozliwości mutimedialne. Na pewno napiszę więcej jak pooglądam tv dłużej, niż ostatnią godzinę ;)

Mam też pytanie - w instrukcji obsługi zaznaczono, że jest możliwość skorzystania z trybu profesjonalny 1 i 2 - nie mogę ich znaleźć w menu, gdzie tego szukać? na razie najbadziej odpowiada mi (bez dodatkowych ustawień) tryb GRA ;) THX jest nieco przytłumiony, szary z kiepską bielą.
Z jakich ustawień Wy korzystacie? gdzie poszukać jakichś dedykowanych?

Drugie pytanie dotyczy wejścia w menu serwisowe - m.in. gdzie sprawdzić ilość godzin, które tv był włączony?

Pozdrawiam.
 

ami68

New member
Ja już dawno nie wiedziałem uszkodzonych pikseli w plazmach.

Ja też, do wczoraj :(
Co do porównywania V20/G20/G30 dorzucę coś od siebie. Moje odczucia to faktycznie V20 trochę lepszy obraz, G20 i G30 nie zauważyłem większych różnic, ale... Bardzo dziwne, bo wydawało mi się, że głośniczki w G20 i G30 są takie same lub choć podobne. No to trochę pobawiłem się i okazało się, że w G20 bez dodatkowego audio to jest kicha, natomiast w G30 gra całkiem ładnie. Bardzo dziwne. :???:
 

grzeseik

New member
odenośnie połączenia kompa z tv... niestety nie mam w kompie ani hdmi ani dvi ani żadnego innego video jedynie vga,i jest to laptop,więc mam problem...jeżeli chodzi o wifi to dowiedziałem się że można połączyć kompa przez sieć domową ,ale będzie widział jedynie pliki a nie obraz wyświetlany na kompie.
zgadza sie, aby widziec pliki potrzeba na kompie zainstalowac jakis serwer. panas poleca twonky, ale dziala tez na microsowtowskim (defaultowo w visicie). ja mialem z tym jakies dziwne problemy - na poczatku nie dizalalo, a drugiego dnia juz tak.
Czy miał ktoś okazję sprawdzić w praktyce te informacje?
Mam router wifi adsl linksys`a chyba wag200 rozdziela w domu neta.Podobno można ustawić sieć domową za pośrednictwem routera ,który jednocześnie rozdziela neta...Czy to możliwe?
w najgorszym wypadku kupię jakiegos wd live, albo zmienię kompa.
Wczoraj miałem okazję porównać g30 g20 i v20
nie bardzo rozumiem - router juz rodziala Ci net wiec masz siec. gdy panasek sie w niej pojawi i bedzie wlaczony komputer z serwerem plikow (i bedzie jakis pliki udostepnial) bedzie ok. tyko ten odtwarzacz nei jest idealny. np nie pokazuje napisow - prawdopodobnie trzeba je za pomca komputera wmontowac w film.
 

jrq

New member
Witam wszystkich! (wypadało sie przywitać :D)
O tym panasie dowiedziałem się dopiero niedawno, wcześniej byłem bardzo bliski kupna Samsunga UE40C6000. TV ma mi służyć tylko i wyłącznie do grania na PS3. Dlatego też się zapytam - Czy ten model spełni moje oczekiwania? Również chodzi o ten tzw. input lag. Wiem, że tam jest ustawienie przeznaczone do gier i że plazmy maja lepszy czas reakcji niż LCD.
Prosze o pomoc, już zgłupiałem od tego input laga i wyboru TV :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
001_P1260588.JPG

Szybki czas reakcji matrycy oraz mały Input Lag pozwala grać nawet w sieci.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
Z pewnością do grania będzie super.
 

L.Sniper

New member
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy modelu TX-P42G30E, a także wszystkich nim zainteresowanych. Od wczoraj jestem szczęśliwym (mam nadzieję że tak będzie) posiadaczem w/w modelu telewizora. Po obejrzeniu kilku modeli plazm oraz lcd, które mnie interesowały oraz systematycznej lekturze forum zdecydowałem się na zakup plazmy Panasonica. Kryteria jakimi się kierowałem przy wyborze to tv z bardzo ładnymi żywymi kolorami służący w 70% do filmów i ok 30% konsola. Telewizji na razie nie zamierzam do niego podpinać. Pierwsze wrażenia po odpaleniu telewizora są całkiem pozytywne. Fajne kolorki i trochę niedociągnięć które trzeba będzie pewnie skorygować w menu po jego opanowaniu.

Z wymienionych przez Was mankamentów dostrzegłem szumy i lekkie drgania ekranu na jasnym tle - próbowałem zwiększyć redukcję szumów ale nie bardzo to dało efekt - jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale chyba nie - głośniki owszem grają nieźle ale np. podczas odtwarzania przerywnika reklamowego IPLEX.PL strasznie rzuciło mi się w uszy ich dudnienie. Wręcz zaryczały jakby brakło im nagle pasma. Może za dużo niskich tonów ? Też tak macie u siebie ?

Oglądając filmy z jasnym tłem zauważyłem taką cienką rozjaśnioną ramkę dookoła matrycy oraz w jej narożnikach. Np IMAX przyroda z IPLEX. Na filmach z płyt lub innych mkv jeszcze nie patrzyłem. Zwróciliście może na to uwagę ?

Jeśli chodzi o buczenie to również występuje ale nie takie przeraźliwe i na razie mi nie przeszkadza. Czas pokaże jak będzie po paru dniach oglądania.

Ponieważ nie kupiłem jeszcze własnego kabla HDMI, a jedynie pożyczyłem do końca weekendu od znajomego muszę nabyć jakiś kabelek. Co polecacie do połączenia PC-TV oraz PS3-TV ?

Jeśli macie jakieś pewniaki odnośnie ustawień obrazu to prosił bym o przesłanie na PRIV chętnie sobie przetestuję.

To tyle pierwszych wrażeń po kilku godzinach obcowania z nowym TV. Jeśli w trakcie użytkowania wyjdzie jeszcze coś ciekawego to na pewno napiszę. Pozdrawiam i czekam na Wasze kolejne posty.
 
Do góry