Panasonic seria TX-P42G30

grzegorz1981

New member
Czy lepsza czerń w G30 w porównaniu do U30 tyczy się oglądania w dzień (dobry filtr w G30)? Rozumiem, że w nocy tej różnicy w czerni nie będzie widać albo będzie ona bardzo minimalna?
 

wujek dobro

New member
Witam. w instrukcji G30 (tej rozbudowanej ściągniętej ze strony Panasa) jest odnośnik do strony na której zawarte są rodzaje dysków zewnętrznych współpracujących z G30. Problem w tym, że ta strona jest po japońsku. Czy ktoś ma linka do takiego zestawienia np. w angielskim (nie mówiąc o polskim).
 

barek71

New member
Proponuję lekturę poprzednich 30 stron wątku i będziesz wiedział dlaczego Priv :) Na głównym jeszcze nie widziałem żeby ktoś wypisywał ale jeśli jest opcja to i też chętnie. Gdzie zamawiałeś TV kolego barek i how much ?


:-Dten wątek przed zakupem tv przeczytałem w całości choć na raty więc podejrzewam że coś przeoczyłem. Hołduje zasadzie 30x0% a w tym wypadku najkorzystniej wypadł Euro. Drożej niż w sklepach internetowych ale w końcowym rozrachunku i tak wychodzę do przodu :krol:

Z własnego doświadczenia powiem, że praktycznie we wszystkich sklepach lecą z klientami w pręta :( Najlepszy przykład bez vatu. Ten tv przed tą promocją kosztował 2999zł. A jak weszła promocja do nagle okazało się, że cena z vatem tego tv to 3299zł. ( MM Chorzów ).

Druga sprawa, że kupowałem dwa tv i ten drugi Toshiba 32AV833 miał rewelacyjną cenę (nigdzie nie znalazłem taniej tzn. 980zł.). Ogólnie w tym sklepie też trzeba umieć rozmawiać ze sprzedawcami. Ten drugi tv nie miał promocji rat 30x0% ale wszystko się da załatwić :twisted:
 

Molo15

New member
czy 2599 zł za 42 g30 to dobra cena?
Jest to rewelacyjna cena - czy to nie czasem niepełnowartościowy egzemplarz (powystawowy) ? chyba że netto podana - niektóre sklepy tak ściemniają a potem niespodzianka.

Pytanie z innej beczki: jest jakiś sposób na powiększenia napisów *.txt ?
 

Mariow

New member
Panowie powiedzcie mi jak jest z tą czernią w G30 bo mam wątpliwości czy wybrać G30 czy Sharpa Quatrona, a ogladałem dzisiaj obydwa obok siebie to samo demo ustawienia sklepowe i Sharp poprostu zdeklasował Panasa. G30 praktycznie to była szarość nie czerń a i biel tak samo szarość, pomimo zmian ustawień parametrów obrazu nawet nie zbliżyłem się do obrazu na Sharpie. A w testach niby G30 taki dobry ??
 

Jojox

New member
Tez sie zastanawiam cały czas g30 czy sharp. Chociaż nie wiem jaki sharp w cenie g30 jest najlepszy. Jakiego testowales?
 

lukebor

New member
Wg mnie czerń jest ok, zwłaszcza wieczorem - daje radę. Choć oczywiście ekspertem nie jestem, a tym bardziej nie miałem do tej pory żadnego LCD/LED w domu. W każdym razie ja z TV jestem zadowolony.
Zakupiłem dzisiaj kabelek HDMI Panasonica. Po podłączeniu wydaje mi się, że jakość na programach SD lekko się poprawiła, na HD natomiast chyba widać większe zróżnicowanie w zakresie kanałów/programów (widać, czy obraz jest puszczany w lepszej/gorszej jakości...swoją drogą nie wiedziałem, że aż takie różnice wystepują).
Jak to jest z sygnałem 50Hz z dekodera? Wszystkie kanały idą jako 50? Nie da się ustawić 100 Hz? Nie podniosłoby to jakości?

Pozdrawiam.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
jak jest z tą czernią w G30 bo mam wątpliwości czy wybrać G30 czy Sharpa Quatrona, a ogladałem dzisiaj obydwa obok siebie to samo demo ustawienia sklepowe i Sharp poprostu zdeklasował Panasa. G30 praktycznie to była szarość nie czerń
Tak się składa, że też dziś porównywałem Plazmy Panasa z LCD Panasa i Sharpa Quatrona i w jakości czerni LCD'ki poległy.
Już sam nie wiem co kupić, a mam już tylko jeden miesiąc na decyzję :)
 

zmechol

New member
Panowie powiedzcie mi jak jest z tą czernią w G30 bo mam wątpliwości czy wybrać G30 czy Sharpa Quatrona, a ogladałem dzisiaj obydwa obok siebie to samo demo ustawienia sklepowe i Sharp poprostu zdeklasował Panasa. G30 praktycznie to była szarość nie czerń a i biel tak samo szarość, pomimo zmian ustawień parametrów obrazu nawet nie zbliżyłem się do obrazu na Sharpie. A w testach niby G30 taki dobry ??
Ja bym na penie nagrał jakieś materiały od najsłabszych divx po przez full hd i wtedy porównał. Poprosiłbym w sklepie by mi to puścili, a najlepiej to po prostu poprosić o piloty i sami się zrobimy test który tv lepiej zagra. Te poszczane dema w sklepie to trocha lipa jest , sam widziałem jak tv za ok 2 tyś lepiej grało niż plazmy za 4 tyś. Pozdrawiam.
 

Mariow

New member
Nie wiem co porównywałeś ale ja miałem G30 a obok Quatron 810 ten sam sygnał obraz ustawiony na dynamiczny i G30 wysiadał przy sharpie, żadne ustawienia G30 nie pomagały zmiana jaskrawości czy kontrastu, czerń była marna i biel również w porówanniu do sharpa, nawet sprzedwca sam stwierdził że sharp wymiata, dodatkowo obraz w hd na sharpie był idealny a na g30 było widać dziwnie jakby ziarno, także ja już nie mam wątpliwości, sam byłem zdziwiony że plazma i taka słaba czerń. Obok jeszcze stał lcd sony z tym samym sygnałem i on też miał lepsze czernie od panasa także ja nie wiem o co chodzi ale dla mnie ta plazma jest marna, chyba że coś żle ustawiłem ale wątpię bo przerobiłem całe menu i większych zmian obrazu nie zauważyłem. Także nie wiem jak to porównywałeś AXEL ale też miałem takie wątpliwości jak Ty i już ich nie mam.
 
Ostatnia edycja:

Keyser Soze

New member
Witam!

To mój pierwszy post na forum, ale po przeczytaniu paru tematów
i otwartego testu czuję się zobowiązany do napisania paru słów
o TX-P42G30E, którego nabyłem m.in. dzięki opisom tutaj dostępnym.

Jestem jak na razie bardzo zadowolony z dokonanego wyboru.
Telewizor ma wg. mnie świetną jakość obrazu, czyli przede wszystkim
naturalne kolory, płynność obrazu, detaliczność. Uważam, że w tej
cenie ciężko o coś więcej. Odnośnie często komentowanej tutaj czerni
pozwolę sobie tutaj zauważyć, że włączona domyślnie funkcja EKO
podwyższa jasność w zależności od natężenia światła w otoczeniu,
co też wpływa na czernie. W sklepie ten efekt można opisać jako
szarawe czernie, ale proszę mi wierzyć, że w domu w dzień i wieczorem
mogę dać 9/10pkt za kolor czarny. Podświetlenia w pomieszczeniu całkowicie
ciemnym prawie nie widać. Naprawdę satysfakcjonujący poziom.
Lepiej niż mój stary CRT 29" 100Hz, o LCDkach w rodzinie nie wspominając.

Bardzo miło zaskakuje reprodukcja barw. Nie ma efektu cukierkowości /
przesaturowania z LCD i LED LCD, a tony pośrednie są dobrze
reprezentowane. Odcienie skóry wyglądają jak żywe. Jestem świadomym
kolorystycznie użytkownikiem, ale na podstawie tego co obserwowałem
(np. moje zdjęcia) nie mogę mieć praktycznie żadnych zastrzeżeń co do
kalibracji fabrycznej. Oglądam na trybie Normalny, bez korekty suwaków RGB.
Nie zauważyłem efektu szarej bieli (chyba, że na siłę przyciemnię).

Dźwięk - myślałem, że będzie gorzej. Średnia półka - brak dołu, lekko
wycofana średnica, góra bez ostrości, ale po skorygowaniu dźwięk znośny,
choć do filmu się raczej nie nada :) Nie buczy, nie drży po korekcie,
mowę słychać dość wyraźnie. Duży plus za Audio Out L i R na chinchach,
co wcale nie jest standardem u innych producentów.

Bzyczenie, wiatraki - nic nie słyszę. Temat nie istniejący z 2,5 - 3 metrów.
Z bliska tak samo.

Odtwarzanie z USB - w sumie bdb. Avi z napisami bez problemu, MKV 720p
bez problemów, MKV 1080p co jakiś czas "efekt uszkodzonego pliku", czyli
obraz nałożony z poprzedniej klatki kluczowej, ale po zmianie sceny idzie
dalej. W Avatarze 1080p zdarzyło się to około 15-20 razy. Nie narzekam,
bo liczę na przyszłościowe poprawki w firmwarze. Po przekodowaniu
przez MultiAVCHD działa dobrze. Można też od wielkiej biedy kupić
zewnętrzny odtwarzacz.

50Hz - mam dekoder 1080i + 50Hz i IFC na Max lub Pośrednie
wygląda dobrze. Bardzo lekkie migotanie obrazu dostrzegalne
dla maniaków odświeżania. Coś jak migotanie na 85Hz na CRT
w stosunku do 100Hz na CRT. 99% osób nie zobaczy różnicy.
Wg. mnie temat nie istnieje (50Hz). Po paru godzinach oczy
nadal niezmęczone.

Powidoki - nie zaobserwowałem.

Mrowienie - było, na plecach, przy materiale 1080p i kolumnach :)

Inne plusy? Podoba mi się działanie funkcji EKO - zmiany jasności
w zależności od otoczenia. Działa to dobrze, a obraz wygląda dobrze
w dzień i wieczorem, dodatkowo nie męcząc oczu jaskrawością.
Dla purystów oczywiście przewidziano wyłączenie tego udogodnienia :)

Minusy? Maleńki czerwony świecący subpiksel w okolicy środka ekranu.
Widzialny z 50cm, z metra z trudem dostrzegalny podczas filmu.
Z kanapy niewidzialny ;)
Pilot funkcjonalny, ale wzornictwo z początku 21 wieku ;)

Skalowanie materiału SD dobre. Nie ma takich "kwadratów" i "placków"
jak na LCD. Warto tutaj poeksperymentować z parametrem ostrości
i dobrać coś do smaku. Wygląda jak dobry, duży telewizor CRT, a nie jak
LCD.

Internetu jeszcze nie podłączyłem, więc jeszcze dużo funkcjonalności
przede mną.

Podsumowując - dostałem to czego oczekiwałem - świetny sprzęt
w dobrze dobranej cenie. Na pewno będzie cieszył przez lata.
Nie przejmujcie się czernią w sklepie, bo w praktyce jest bdb.
Szwagier z LCD42" zauważył różnice na plus od razu (kolor, czerń).

Przy okazji dwa pytanka do Was:
- co daje (w praktyce) funkcja podwyższania rozdzielczości (nie widzę nic)
- jaki dysk 2,5" (bez zewn. zasilania) działa z tym telewizorem?

pozdrawiam!
 

Mariow

New member
A czy porównywałeś go z jakimś lcd bo ja konkretnie z quatronem i ten sam sygnał był na obu zgoła odmienny, ale najważniejsze że tą rożnicę widoć dopiero jak zestawisz go z innym tv bo jak gra sam to wydaje się że obraz jest super. Funkcja eko czy wyłączona czy włączona nie dawała zadowalającej czerni w porównaiu do sharpa podobnie z bielą. Przerobiłem wszystkie tryby ustawień obrazu korygowałem je nawet ręcznie i nie mogłem uzyskać zadowalających wyników. Czy mógłbyś jakieś foto zamieścić lub przesłać z jakością obrazu.
 

barek71

New member
Do poprzednika pierwszy post i taki dobry. Bravo :)

Każdy opisuje tutaj subiektywne odczucia i o to chodzi. Dziś jeszcze jadę na lcd 32 cale hd ready, ale od jutra przeskakuję na g30.
"...Nie ma efektu cukierkowości /przesaturowania z LCD i LED LCD, a tony pośrednie są dobrze reprezentowane..." Z obserwacji w sklepie i porównaniu z innymi tv zgadzam się z tym. Generalnie uważam że plazmy mają dużo większą naturalność w obrazie. Ja jako zwykły oglądacz muszę stwierdzić,że kwestie oceny, gdzie czerń czy biel lepsza to takie dyskusje dla maniaków. W sklepie jak mamy kilka odbiorników obok siebie można się w to bawić. Dla mnie istotne jest to jak będę miał to tv w domu i wtedy stwierdzę czy mi pasuje czy też nie w każdym możliwym zakresie. Czy czerń lepsza w tym tv czy sharpie lub innym tv nie ma znaczenia. Albo w domu mi przypasuje albo nie i tyle.




Jako laik mam tylko jedną obawę. Gram dużo na ps3 i podczas niektórych gier znajdują się elementy stale długo wyświetlane w jednym miejscu - powidoki i wypalenie. Z tego co wyczytałem to takich efektów brak ale jako niedowiarek sam stwierdzę.

Po kilkudniowym użytkowaniu tego tv postaram się napisać trochę subiektywnych odczuć równie dobrze i obszernie jak poprzednik, dla tych co będą mieli wątpliwości przed zakupem.

P.S. Zresztą podstawowym elementem wyboru tego tv były posty z tego forum i KIKI. W niektórych przypadkach nawet negatywne oceny mnie przekonały do jego zakupu.

Do KIKI - poczytałem trochę Twoich recenzji i muszę stwierdzić, że są najbardziej profesjonalne z tego co do tej pory czytałem. Jak dla mnie zawierają te elementy które są kluczowe dla każdego TV - bravo:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry