Panasonic seria TX-P42G30

wino5555

New member
Witam,
Właśnie zakupiłem TV. Czy mógłby ktoś mi pomoc w kalibracji obrazu.
Filmy, programy z UPC dekoder cyfrowy oraz do oglądania programów sportowych.
dzięx
 

Thorand

New member
Mrowienie - redukcja szumow

Ustaw parametr "redukcja szumow" na wylaczony zamiast na maksimum.
"Mrowienie" powinno zniknac.

Witam mam pytanie odnośnie wyświetlania obrazu w plazmach. Ostatnio oglądałem G30 i VT20 i z odległości około 2m w obrazie (demo Panasonica) widoczne było zjawisko "mrowienia". Pytanie czy jet to przypadłość plazm czy może coś było źle ustawione lub sygnał miał jakieś zakłócenia. Obok było to samo demo na LCD Panasonika i nic takiego nie zauważyłem.

PS. Jak dla mnie taka przypadłość dyskwalifikuje taki telewizor.
 

skipl

New member
Móglby ktos wyjasnic to ponizej?
"
Od jakiegos czasu interesuja mnie g20 i g30, z przeczytanych testów na zachodnich stronach wynika iż najwiekszy problem tych telewizorów to 50Hz obraz i jakieś konwersje PAL oraz SECAM (sekcja video processing). Jestem totalna sierota w tych tematach a wiec nie wiem czy to mnie jakos dotknie czy tez nie ...
Co z uzytkowego punktu widzenia oznaczaja te wady tego telewizora ? Mam zamiar ogladac BD oraz DVD oraz telewizje kablowa. Kiedy, co robiac, co obladajac wyjda na wierz te (z testu wynika ze istotne i bijace w panasonica) wady ?
"

Mysle ze to najwazniejsza rzecz przy panasonicach zarowno starych jak i nowych prawda ?
 

Jojox

New member
Proszę jakiegoś posiadacza o napisanie jak to jest z tym sygnałem 50Hz z tunerów satelitarnych (najlepiej HD) na G30. Kiki pisał, że na kablówce cyfrowej nie ma dawnych problemów. A jak to jest na tunerach satelitarnych 50Hz?
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe...ponoc byly problemy w serii 20, ale jakoś tego nie widzę. To tak samo jak z GG, ponoć jest, ktoś to widział, ale nie każdemu widać jest dane :D
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Proszę jakiegoś posiadacza o napisanie jak to jest z tym sygnałem 50Hz z tunerów satelitarnych (najlepiej HD) na G30. Kiki pisał, że na kablówce cyfrowej nie ma dawnych problemów. A jak to jest na tunerach satelitarnych 50Hz?

JOJOX tuner hd podłączony kablem hdmi to złoty środek najlepszy sposób oglądania kanałów TV na panku gorąco polecany przez redaktora AUDIO VIDEO polecam LINBOX AVIRA 300d z systemem Linuxa:)
 

Molo15

New member
witam,
Właśnie zamówiłem ten TV. Teraz jak patrzę na gniazda nie to nie mogę dostrzec połączenia d-sub (który był w G20) ani s-video - a może się mylę.
Mój komp nie posiada hdmi, ma tylko d-sub (Dell D820). Czy zatem jest jakaś szansa na podłączenie go do tego tv ?
 

kyniog

New member
Z tego co wiem to ten G30 może nagrywać na dysk twardy lub pamięć USB (tak jak G20). Cz i w tym modelu jest ten sam problem (co w G20), że można nagrywać tylko gdy tv jest włączony? Jak jest rozwiązane w G30 nagrywanie? Dzięki.

PS. Chętnie bym poczytałbym test kiki-ego o G30 ale jest blokada (tylko dla klubowiczów) czy jest jakaś możliwość zobaczenia tych testów?
 

barek71

New member
proszę o pomoc!!!!

Mam taki wybór TX-P42G30E lub TX-P46S20E. Tv ma służyć do oglądania UPC cyfrowej w tym HD oraz gry na PS3. Odległość od tv około 2-2,5 metra. Jeden problem to okno za plecami a słyszałem, że ten drugi odbija wszystko co tylko możliwe. Nie chcę aby tv mi się skurczył a poza tym ten drugi model jest tańszy o 400 setki. Który według Was lepiej się nada.

Proszę o pilną pomoc bo zakup tuż tuż :)

pozdrawiam
 

grzeseik

New member
@ barek71 - na 2-2,5m wydaje sie ze 42" wystarczy. ja bym wybral g30 - filtr i kilka fajnych funkcjonalnosci.

@ endriu998 nic ta literka nie "wnosi" - to te same telewizory.
 

grzeseik

New member
tak sie sklada ze wczoraj kupilem 42g30E i ma tunery: dvb-t, dvb-c i analogowy. to E to zdaje sie oznaczenie wersji europejskiej.
w zeszlorocznych seriach funkcjonowala koncowka GW ktora oznaczala tuner satelitarny, ale obecnie chyba z tego zrezygnowano (albo pojawia sie pozniej).

ps. w Polsce i tak funkcjinuje tylko dvb-t.
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
Drodzy forumowicze, podobnie jak kilka innych osob o to pytajacych, nie zebym czul sie nieco ignorowany, ale czy te kwestie sa ogolnie trudne techniczne i pomijalne ze nie moge znalezc wytlumaczenia tych wad ? Jak to ponizej ma sie do ogladania nki, aster i zwyklych dvd ?

Móglby ktos wyjasnic to ponizej?
"
Od jakiegos czasu interesuja mnie g20 i g30, z przeczytanych testów na zachodnich stronach wynika iż najwiekszy problem tych telewizorów to 50Hz obraz i jakieś konwersje PAL oraz SECAM (sekcja video processing). Jestem totalna sierota w tych tematach a wiec nie wiem czy to mnie jakos dotknie czy tez nie ...
Co z uzytkowego punktu widzenia oznaczaja te wady tego telewizora ? Mam zamiar ogladac BD oraz DVD oraz telewizje kablowa. Kiedy, co robiac, co obladajac wyjda na wierz te (z testu wynika ze istotne i bijace w panasonica) wady ?
"

Mysle ze to najwazniejsza rzecz przy panasonicach zarowno starych jak i nowych prawda ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skipl
dla 99% ludzi ten problem nie jest w ogóle zauważalny.
Robiliśmy takie porównania więc wiem dokładnie.
W nowej serii VT 30 dla mnie nie ma już problemu. I jest to tylko indywidualna cecha spostrzegawczości.
Jak każda plazma do sygnałów SD ma się extra.

barek71
- do Twoich warunków zostałbym jednak z 42G30.
Ile % do telewizji a ile % do gier?
 
Do góry