Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

cezary69

New member
Bez reklam
przebieg jest tak samo nieistotny jak w LCD, istotne w plaźmie jest czy nie ma wypaleń, bo o telewizory z wystawy nikt nie dba, leci to samo "demo" w kółko więc ryzyko jest spore i trzeba to sprawdzić

No ale w czym problem... jeśli leci w kółko? Przecież to nie jest obraz statyczny więc dlaczego miałby pojawić się wypalenia :) a może jednak jest coś na rzeczy z tymi pazmami. Delikatne to to trzeba obchodzić się jak z jajkiem :)
 

don111

Banned
No ale w czym problem... jeśli leci w kółko? Przecież to nie jest obraz statyczny więc dlaczego miałby pojawić się wypalenia :) a może jednak jest coś na rzeczy z tymi pazmami. Delikatne to to trzeba obchodzić się jak z jajkiem :)
no i po co znowu prowokujesz ? :) niektóre dema mają obraz statyczny np napisy, jak takie coś leci w kółko przez miesiąc to wypalenia gwarantowane
nie trzeba się obchodzić jak z jajkiem, w warunkach domowych takie coś nie jest możliwe... inna sprawa że nawet gdyby trzeba było się obchodzić jak z jajkiem to warto, plazmy mają naturalność i plastyczność obrazu jakiej próżno szukać w LED, nawet tych drogich, dobrze o tym wiemy obaj
 

ahojekk

New member
Witam,

Jaki uchwyt ścienny jest potrzebny do tego TV (42S30). Znalazłem jeden fajny uchwyt Hama
-Obsługuje standardy Vesa od 100 x 100 do 400 x 300
-do TV telewizorów plazmowych, o przekątnej od 23“ do 42“
Wymiary modułu uchwytu mocowanego do ściany: 51,0 x 22,5
- Max udźwig: 75 kg
- Regulacja 15'


Czy taki uchwyt byłby dobry do tego TV? Nie mogę nigdzie znaleźć jaki standard wieszaka ma ten TV.
 

dzajson

New member
Każdy uchwyt ścienny, jaki nam się spodoba o wymiarach 400x300 i min udźwigu pow.21kg będzie pasował, ponieważ otwory do montażu uchwytu ściennego mają właśnie taki rozstaw.
 

Marek-EL

New member
Zainstalowałem dzisiaj PS3 media server i zauważyłem, że obrócz konsoli także telewizor jest wykrywany jako odbiornik. Czy można strumieniować wideo na S30 z pominięciem konsoli ?. Plazma jest wpięta po kablu, mogę ją pingować z linii poleceń.
 

hadson81

New member
Wiecie coś panowie na temat jakiegoś softa likwidującego te smużnie w niektórych ciemnych scenach?czasami mnie to troszke drażni
 

qwer7y

New member
Dzięki radom zaczerpniętym z tego forum od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV :)

Wszystko super. Obraz na cyfrowej kablówce jest naprawdę niezły. W HD tym bardziej.

Pojawił się jeden problem. Podpiąłem TV ethernetem do modemu, zgodziłem się na aktualizacje softu itd. i w ogóle nie mogę się połączyć z VIERA Connect. Niby z połączeniem jest wszystko ok, ale jak wchodze do menu viera connect to widać tylko oglądany program w środkowym kwadraciku, a wszystkie dookoła są szare i nic nie można zrobić

Nie działa też w ogóle przycisk VIERA Link - wyświetla się komunikat "brak danej funkcji"

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
 

qwer7y

New member
Właśnie zauważyłem. Przed chwilą przeczytałem, że wszystkich ten problem dotyczył. A już się bałem, że coś mam u siebie schrzanione :)

BTW. Te całe Viera connect to super sprawa, szczególnie to jak działa IPLEX.

W ogóle jestem bardzo zadowolony z zakupu. Ten Panasonic to był naprawdę dobry wybór
 

zuczek1987

New member
WITAM WSZYSTKICH ! mam pare pytań odnośnie tego telewizora i bardzo ale to bardzo bym prosił o odpowiedzi posiadaczy tego telewizora (strasznie bardzo zależy mi na czasie !!!!)

1. czy te zielone szumy w ciemnych scenach są bardzo widoczne ? tak z odległości 1,5 m ?
2. czy jest szansa ze zostanie to naprawione?
3. czy wypala się matryca w tym modelu ? czy posłuży mi 5 lat ?
4. czy do oglądania filmów i gry na PS 3 lepsza jest ta plazma czy LCD ? interesują mnie modele Sony KDL-37EX500 , SAMSUNG UE37D5000 - który wybrać ?
5. czy jest problem z podłączeniem tego telewizora do laptopa ?

BARDZO DZIĘKUJE za odpowiedzi (bardzo zależy mi na czasie)
 

zuczek1987

New member
kiki -> czy jest duża różnica na korzyść plazmy przy jakości obrazu w stosunku do tych w/w modeli ? przepraszam za lamerskie pytanie ale mam właśnie LCD Sony W57xx i obraz jest świetny i tak sie zastanawiam jak to może byc jeszcze lepszy heh. w domowych warunkach nie miałem do czynienia z plazmami *
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trudne pytanie.
Odpowiem inaczej ogólnie - będzie lepsze wrażenie.
Ale u Ciebie nie wiem , ponieważ masz już jakiś czas technologię LCD i wzrok przyzwyczaja się do tego .
Więc naprawdę trudne pytanie.

Ale z tych co podałeś modeli jeśli je ustawisz obok siebie i większość czasu będziesz spędzać wieczorami i w nocy - to wrażenie będzie lepsze.
 

zuczek1987

New member
aaaa i jeszcze jedno bo czytałem gdzieś na forum że po kilka mc użytkowania czarny staje sie coraz bardziej siwy... jak to jest z tym wypalaniem ? czytałem wcześniej że sam Panasonic potwierdził to i podobno dopiero w tym modelu zostało to wyeliminowane ale czy jest tak naprawdę? dziękuje za odpowiedź
 

zuczek1987

New member
no tak tylko że ja za tego soniaka dałem prawie 4 tys. zł a nie połowę tego co planuje teraz i to z własnej kieszeni dlatego mam duże rozterki :D dzięki !
 

MWM

New member
Czerń i biel w plazmach

Z uwagi na fakt iż jest to pierwszy mój post na tym forum, chciałem powitać was serdecznie.

Również stoję przed wyborem nowego TV do mojego domu, staruszek Samsung 28" już lekko nie daje rady.
Naczytałem się wiele o telewizorach, najwięcej chyba na tym forum, wybrałem technologię (plazma) i konkretne modele jakie mnie interesują. Dzisiaj byłem oglądać faworyta, rzeczonego TX-P42S30. Wziąłem ze sobą również pendrive ze zdjęciami, filmami i muzą.

Bardzo was proszę o krótkie wytłumaczenie laikowi, który dopiero niedawno zaczął czytać o nowościach technologicznych w TV świecie i przepraszam za prawdopodobne powtórzenie pytań, które wielokrotnie pewnie były stawiane:

1.Dlaczego mimo, że się ciągle czyta iż plazmy mają głębszą czerń,w sklepie wszystkie plazmy wydawały się właśnie jakby miały wyświetlacz "szary" w momencie przełączania się demo na czerń, a właśnie LED`y wydawały się "prawdziwie" czarne. Wiem.... światło sklepowe, trochę ustawień, ale dlaczego WSZYSTKIE Plazmy wydawały się szare a nie czarne??

2. W wypadku włączenia np białego ekranu na wszystkich monitorach dysproporcje są jeszcze bardziej wyraźne, plazma była szara gdy większość LED`ów świeciła jak by dopiero co wyszła z wybielacza. Czy to normalne?

3. Filmy w DivX to przeważnie tragedia nie do oglądania, 624x352, lub podobne rozdzielczości nie dają się oglądać. W jakich formatach, lub rozdzielczościach powinny być pliki aby względnie dao się to oglądać na takich TV?, a może to tylko wina tego TV.

Co z pewnością mi się podobało, to naturalność kolorów, pięknie wyglądają np programy ANIMAL PLANET HD, tutaj plazmy wygrywają jak jest kolorowo. Nie ma dziwnych przejaskrawień.

Pozdrawiam i proszę o parę słów wyjaśnień wyprowadzających mnie z błędu.
MWM
 

grzegorz1981

New member
Aktualne ceny w Media Markt to:
TX-P42S30 - 2199zł
TX-P42G30 - 3299zł
Nawet jeśli brać pod uwagę to, że w G30 gwarancja 5 lat jest za darmo, a przy S30 trzeba dopłacić (w MM 320zł) to i tak różnica w cenie jest między nimi 780zł. Miałem okazję porównać obraz bo stały w MM obok siebie. Różnica w obrazie jest naprawdę znikoma.
Jeśli ktoś naprawdę uważa, że G30 jest dużo lepszy to znaczy, że..... marketing działa cuda.
Sporą różnicę na niekorzyść S30, owszem widać, ale w porównaniu do TX-P42VT30!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry