Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

om3ga

New member
Witam,


Stoje przed wyborem tv, ktory bedzie podlaczony (non-stop) do PC przez hdmi (zastapi 22calowy monitor). Jedna z sugestii byl wlasnie panasonic tx-p42s30 - czy bedzie to dobry wybór? Jaka bedzie zywotnosc zakladajac ~8h pracy telewizora dziennie - gry, filmy, internet, praca-projekty. Z plazma nie mialem nigdy do czynienia jednak co mnie sklania to niski czas reakcji i lepsza jakosc od lcd. Inna propozycja to 100hz sony ex500 -lcd. Generalnie szukam czegos w okolicach cenowych 2000 zl, zakup bedzie na x lat wiec chcialbym wybrac mozliwie najlepiej - w zwiazku z tym prosilbym o porade, pomoc. Wielkosc jaka mnie interesuje to 40-42 cale.

Dodam ze nie mam mozliwosci obejrzenia ani jednego ani drugiego w sklepie.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.
 

Byrd66

New member
Odkąd mogę odpalić YouTube w HD, zacząłem oglądać filmy pokazowe różnych producentów LCD - na plaźmie wyglądają znacznie lepiej. Dalej nie mogę się nadziwić jak bardzo naturalne kolory ma ten TV. I najlepsze jest to, że S30 jest najtańszym na rynku modelem z dostępem do internetu i odtwarzaczem plików.
 

Mihau1

New member
Witam, jestem zdecydowany na ten TV, prosze o informacje gdzie moge go najtaniej kupic (mile widziane sklepy stacjonarne). Narazie najtaniej widzialem w MixElectronics- 1999zl
 

R_K

New member
Ceneo podaje że najtaniej będzie w niejakim PLATINIUM RTV.PL - 1856,11 zł:
Telewizor Panasonic 42S30E - Ceneo.pl

Ja też chyba kupię w MixElectronics (bo ten sklep jest w moim małym mieście) za 1999zl.

1. Tylko pytanie, czym się różni TX-P42S30 od TX-P42S30E? Bo w gazetce promocyjnej jest bez "E", a na ich stronie jest z "E":
Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P42S30E - tanio, sprawdź.
A może to ten sam model? :)

2. Mam gorącą prośbę - mógłby ktoś mi podać jaka jest odległość od boku podstawki do boku telewizora? To dla mnie ważne bo nie wiem, czy mi się w segmencie zmieści :)

3. Co ciekawe na ich stronie są też dwie inne plazmy Panasonica w tej samej lub zbliżonej cenie:
Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P42G20E - tanio, sprawdź.
Telewizor plazmowy PANASONIC TX-P42U30E - tanio, sprawdź.
Który z tych trzech TV moglibyście polecić?
 

Mihau1

New member
Zgadza sie, platinum najtaniej ale wysylka to 60zl + 20 pobranie. Znalazlem sklep na terenie wawy, 1880zl za odbior osobisty, wysylka to juz 100zl pobraniowa.
 

don111

Banned
G20 ma za to dobry filtr antyodblaskowy, S30 to prawie lustro
ja bym wybrał raczej G20 z tych dwóch, o ile jest nowy, tzn nie z wystawy, bo cena dość niska
 

marcin_nr

New member
Hej,

Jak u was z odtwarzaniem plików mkv 4.1?? U mnie większość super śmiga ale jeden 13 GB nie zacina mi się. Czy trzeba go konwertowac ??, a jak tak to czym to robicie.

Dzieki
 

don111

Banned
Co będzie lepszym TV, S30 czy LG 42LD550 lub LG 42LD650?
a czy Jelcz będzie lepszy od Ferrari ?
do przewozu towaru na pewno... na wyścigi będzie gorszy
na takie pytania ogólnikowe nie ma odpowiedzi, popatrz w tematach ile istotnych pytań zawiera ankieta dotycząca wyboru telewizora, jak ją wypełnisz to wtedy będzie wiadomo czego szukasz
 

don111

Banned
przebieg jest tak samo nieistotny jak w LCD, istotne w plaźmie jest czy nie ma wypaleń, bo o telewizory z wystawy nikt nie dba, leci to samo "demo" w kółko więc ryzyko jest spore i trzeba to sprawdzić
 
Do góry