Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

dzajson

New member
Wiele razy było już na forum podane jak wejść w tryb serwisowy,
dla przypomnienia podaję.
[FONT=&quot]1. Naciśnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno pojawić się meni serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursorem strzałką (na pilocie) do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń do 2 kolumny na puste pole.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.

Aby wyjść z menu serwisowego naciśnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylecz TV używając wyłącznika głównego na TV

[/FONT]
 

hadson81

New member
Dzięki :) Tv mam juz w domku ale niestety jest w trakcie przeprowadzki więc nie bardzo mam jak przetestować tv, na razie na chwilkę tylko zapodałem jeden film w 720p i powiem ze obraz jest lepiej niż zadowalający :) nie ma co sprawdzać tv w sklepie co do jakości obarazu bo w domu to całkiem co innego oczywiście na korzyść domu. W następnym tyg. pobawię sie tv to napisze coś więcej.
Pozdro
 

grzegorz1981

New member
hadson81 takie posty jak Twój tylko utwierdzają mnie w przekonaniu co do słuszności wyboru tego tv. Ja czekam na bez vat w sklepie dla idiotów. Jak już kupię to znikam z tego forum i będę cieszył się telewizorkiem :D
 

piniu1

New member
Również jestem zainteresowany kupnem tego TV. Zbierzmy się wszyscy zainteresowani i przedstawmy naszą ofertę jakieś firmie sprzedającej tv, może uda się utargować kilka złociszy.
 

dzemski

New member
Po ponad miesięcznym użytkowaniu tego TV mogę już co nieco powiedzieć o nim. Najpierw wady:
1. kiepskie głośniki (brak basu, ale z 10W nie da się go wyciągnąć), dlatego lepiej od razu podłączyć po optyku coś porządniejszego, lub choćby nawet średniej klasy głośniki komputerowe z subwooferem.
2. nie odtwarza niektórych mkv, nie wiem dlaczego. Porównałem parametry kodowania plików i są jednakie, a jednak jeden plik odtwarza, a innego nie.
3. trochę grzeje
4. serwisy w chmurze nie są w pełni funkcjonalne przez jakieś dziwne ograniczenia. np Ustream nie umożliwia dostępu do wszystkich swoich zasobów. Na PC mogę oglądać, na TV nie ma ich nawet jak wyszukam.

Zalety:
1. Świetny obraz i to zarówno ze źródeł HD jak i SD. Podłączyłem antenę i odpaliłem TV w DVB-T, obraz wygląda bardzo dobrze.
2. Wyłączyłem wszystkie polepszacze, odpaliłem] tryb prawdziwego kina oraz automat ustawiający jasność i działa to rewelacyjnie. Nie wypala oczu i nie głupieje mimo ciemnego mebla na wprost czujnika.

Teraz dodatkowe spostrzeżenia
Śnieg - kiedy się siedzi 10cm od telewizora to rzeczywiście jakby coś śnieży, ale z odległości 1,5-2m nie zauważam śnieżenia.
W porównaniu z modelem G30 czerń jest mniej czarna w związku z tym, że jest słabszy filtr i sam panel bez włączania tv jest jaśniejszy w S30.
Chmura Panasa czyli ta cała Viera Connect jest dość skromna i niezbyt dynamicznie się rozwija, więc jeśli komuś zależy na serwisach internetowych, zwłaszcza polskich, to odradzam panasa.

grzegorz1981 odnośnie sklepu dla idiotów i ich promo bez Vat. Po lewo cena sprzed promo, po prawo cena podczas promo (strzelone przez mojego kumpla w lubelskim MM):
 

Attachments

  • 163171_1395545106947_1781801039_754121_4152535_n.jpg
    163171_1395545106947_1781801039_754121_4152535_n.jpg
    72,4 KB · Wyś: 167
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
dzemski> Jak coś to kupię przez neta.
Sprawdzałeś może pobór prądu? Według danych na stronie Panasonica średnie zużycie jest 121W, ale ciekaw jestem jak to się ma do rzeczywistości.
 

dzemski

New member
niestety nie mam miernika do sprawdzania poboru prądu, wszystkiego się dowiem podczas płacenia rachunku za prąd ;) Jednak odkąd mam ten TV mniej siedzę przed PieCem, czyli de facto mniej prądu zużywam tak czy siak.
 

dzajson

New member
Pomiary wykonane miernikiem zużycia energii SILVERCREST 91 podczas finałów
ligi światowej wahały się w granicach 120-140W
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mozesz spokojnie zwrócić z tego powodu tv jesli ci to przeszkadza. Zrób zrzut ekranu z ich strony z tym opisem żeby mieć potem dowód.
 

grzegorz1981

New member
Mam sposób na uzyskanie w S30 takiej czerni jak np. w VT30 (sposób działa tylko w nocy). Otóż stawiamy lampkę za telewizorem i mamy naprawdę smolistą czerń. Fakt, że to jest tylko takie "oszukiwanie oczu", ale zawsze to jakiś sposób :)
Pozdrawiam.
 

serun

New member
Mam sposób na uzyskanie w S30 takiej czerni jak np. w VT30 (sposób działa tylko w nocy). Otóż stawiamy lampkę za telewizorem i mamy naprawdę smolistą czerń. Fakt, że to jest tylko takie "oszukiwanie oczu", ale zawsze to jakiś sposób :)
Pozdrawiam.

Czyli dostałeś swojego upragnionego Panasa?:D

Podziel się wrażeniami.
 

dzemski

New member
Wczoraj udało mi się obejść problem z wyświetlaniem niektórych mkv. Otóż tv nei wyświetla filmów kodowanych MKVmerge w wersji 4.0 i nowszej. Należy więc zassać i zainstalować program w wersji 3.4.0 (ostatnia przed wersją 4) i w nim zakodować ponownie nasz plik. Trwa to dosyć krótko (ok 10-15 minut) i mamy gotowy film, który nasz tv wyświetli.
 
Do góry