Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

bapster

New member
Kupilem ten tv do siebie, ogolnie spoko, nie najwyzszej klasy ale kazdy kto kupi ten tv bedzie BARDZO ZADOWOLONY :)

tylko mam pytanie..
mam skonfigurowane polaczenie z siecie przez router kablem ethernetowym, wszystko smiga pieknie tylko czy jest opcja wejscie przez telewizor w otoczenie sieciowe?
Tak zeby moc ogladac filmy prosto z mojego pc? bo nie mam pena >8GB ;/
 

grzegorz1981

New member
Kupilem ten tv do siebie, ogolnie spoko, nie najwyzszej klasy ale kazdy kto kupi ten tv bedzie BARDZO ZADOWOLONY :)

tylko mam pytanie..
mam skonfigurowane polaczenie z siecie przez router kablem ethernetowym, wszystko smiga pieknie tylko czy jest opcja wejscie przez telewizor w otoczenie sieciowe?
Tak zeby moc ogladac filmy prosto z mojego pc? bo nie mam pena >8GB ;/

A może lepiej podłącz swojego pc do tv przez HDMI? Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.
 

bapster

New member
w moim przypadku to fatalne rozwiazanie, to stary komp, strasznie buczy..

zostawmy to, mam PROBLEM!!

dlaczego napisy w txt sa takie male?? i nie da sie ich powiekszyc!! ??
 

hadson81

New member
Z tego co wiem to o otoczeniu sieciowym możes zapomniec, dopiero w seri G jest ta opcja dostepna. a co do napisow to możesz sobie za pomoca komputera wgrać napisy w film i bedzie wszystko ok.
 

Byrd66

New member
Ja na razie poprzestałem na:
Normalny
kontrast 43
jasność na 0
kolor 23, dla USB 27
intensywne kolory wył
ifc wył
eco wył
overscan wył
 

Blizna78

New member
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem tego TV - będzie to mój pierwszy TV od bardzo dawna, stąd moje lamerskie pytanie. Czy może mi ktoś wyjasnić, czy jest możliwość podpięcia bezprzewodowo internetu tak, aby móc kożystać z ipla.tv lub youtube, czy tylko kablem z routera? Z góry dziękuję
 

hadson81

New member
Z tego co czytałem można dokupić adapter wifi panasonica i powinno śmigać, na to chwile czekam jeszcze na tv wiec reki obciąć sobie nie dam.
 

boro730

New member
witam.
adapter wifi panasonica jest strasznie drogi. :( Próbował ktoś jakiś innych adapterów wifi. Coś alternatywnego pasującego do tx-p42s30.
 

ZakuTs

New member
A ja mam problem, bo stoje przed wyborem S30E - 2tys lub UT30E(2,5TYS) albo ST30E(2900zl). Musze przyznac że widziałem dziś w akcji UT30E i obraz wydawał mi sie świetny. Nie wiem tylko czy warto dopłacać do któregoś z tych dwóch droższych modeli... Jak myslicie? Warto? Do zestawu dokupie głośniki 5.1 Genius 5050v2
 

grzegorz1981

New member
A ja mam problem, bo stoje przed wyborem S30E - 2tys lub UT30E(2,5TYS) albo ST30E(2900zl). Musze przyznac że widziałem dziś w akcji UT30E i obraz wydawał mi sie świetny. Nie wiem tylko czy warto dopłacać do któregoś z tych dwóch droższych modeli... Jak myslicie? Warto? Do zestawu dokupie głośniki 5.1 Genius 5050v2
Moim zdaniem jeśli masz $ to warto dopłacić do ST30.
Ja biorę S30 bo moja granica to 2200zł, a w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie nieprawdaż?
 

ZakuTs

New member
Miałem bezpośrednie porównanie UT30 z VT30 który stał zaraz obok, na obu telewizorach leciał materiał FullHD i co mnie mocno zdziwiło na obu wyglądał równie doskonale(czerń była świetna) Rozumiem że model S30E jest tym samym poziomie co UT30 tylko że bez 3D? Bo jeśli tak to cheba nie warto tyle dopłacać...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Daj spokoj, w sklepie to sobie można obudowe pooglądać. Najpierw trzeba by w obu telewizorach miec te same ustawienia, potem wyłączyć swiatło zewnętrzne, potem dac identyczny sygnał i dopiero można porównywać. Seria U to absolutny low end i naprawde daleko jej choćby do serii G.
 

ZakuTs

New member
Czyli teoretycznie S30E powinien wyświetlać obraz lepszy niż UT30E? Czyli mam rozumieć że Ut30E to taki u30e z tym że posiada funkcje 3D?. Jeśli tak to bede musiał wybrać pomiędzy S30E a ST30Ez tym że różnica w cenie to 800zł i boje sie że nie ma ona odzwierciedlenia w jakości obrazu... Aha i jeszcze jedna sprawa, rozumiem że nie będzie problemu z podlączeniem Geniusów 5050 v2 z tymi TV za pomocą RCA? (Efektu 5.1 nie uzyskam gdyż głośniki nie mają wejscia cyfrowego) Natomiast jesli bede chciał dzwiek 5.1 moge normalnie podpiac laptop przez hdmi z TV a dzwiek przestrzenny poscic przez polaczenie lapka i głośników przez minijack?

Dzięki z góry za odpowiedzi, to dla mnie bardzo ważne
 

don111

Banned
G w stosunku do GT, inny filtr, gorsza czerń, kontrast i brak 3d
ST wydaje się być bliżej GT i VT niż S czy nawet G
UT nie widziałem, być może jest tak dobrze jak z ST i GT (wyraźne różnice w obrazie w stosunku do S i G, nie tylko samo 3d)
goła wersja U ma jednak gorszą elektronikę i wyraźnie gorszą płynność od wyższych modeli, kontrast może mieć porównywalny (to już zależy jaki ma filtr)
 

grzegorz1981

New member
Czyli teoretycznie S30E powinien wyświetlać obraz lepszy niż UT30E? Czyli mam rozumieć że Ut30E to taki u30e z tym że posiada funkcje 3D?. Jeśli tak to bede musiał wybrać pomiędzy S30E a ST30Ez tym że różnica w cenie to 800zł i boje sie że nie ma ona odzwierciedlenia w jakości obrazu... Aha i jeszcze jedna sprawa, rozumiem że nie będzie problemu z podlączeniem Geniusów 5050 v2 z tymi TV za pomocą RCA? (Efektu 5.1 nie uzyskam gdyż głośniki nie mają wejscia cyfrowego) Natomiast jesli bede chciał dzwiek 5.1 moge normalnie podpiac laptop przez hdmi z TV a dzwiek przestrzenny poscic przez polaczenie lapka i głośników przez minijack?

Dzięki z góry za odpowiedzi, to dla mnie bardzo ważne

Jeśli postawisz obok siebie ST30 i S30 to będzie widoczna różnica na korzyść modelu ST.
Ale jakość obrazu (kontrast, czerń, biel, odbicia) jest w S30 może nie rewelacyjna, ale dla większości zadowalająca.
 
Do góry