Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Maker3

New member
Jaki kraj trzeba wybrać, żeby wszystkie opcje telewizora były aktywne?

Czy Szwecja jest optymalna?
Ktoś pisał, że trzeba ręcznie wprowadzać tam kanały. Na czym to polega?
 

Kreygon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiedź lakoniczna, w zasadzie to nie powiedzieli nic. Na tej stronie jest firmware tylko do modeli z 2010. Do tych z 2009 jakoś nie mogłem się doszukać...

do modeli s10e z 2009 roku wyszedł tylko jeden soft, taki też dostałem z serwisu Panasonica.
Mogę podesłać na maila jeśli jeszcze jest potrzebny.

ps. w moim przypadku przyczyną zmiany softu było skakanie obrazu przy podłączeniu media playera HD (Xtreamer), przy PS3 nie było problemów, przy upc HD również nie było problemów.
Po wgraniu softu podesłanego przez serwis Panasonica problemy z Xtreamerem ustąpiły.

pozdrawiam
 

Rivam

New member
do modeli s10e z 2009 roku wyszedł tylko jeden soft, taki też dostałem z serwisu Panasonica.
Mogę podesłać na maila jeśli jeszcze jest potrzebny.

ps. w moim przypadku przyczyną zmiany softu było skakanie obrazu przy podłączeniu media playera HD (Xtreamer), przy PS3 nie było problemów, przy upc HD również nie było problemów.
Po wgraniu softu podesłanego przez serwis Panasonica problemy z Xtreamerem ustąpiły.

pozdrawiam

Na PW posłałem Ci mój adres e-mail. Jakbyś mógł to podeślij ten soft.
Jaki nr oprogramowania masz teraz w TV?
Z tego co wiem, to nie da się przejść z wyższego softu na niższy. Więc jak już wgrałem ten nr 1216 to chyba nic z tego.

Pzdr
 

ukiakalukasz

New member
Problem z szarymi pasami na kanale polsatu

Witam od kilku dni mam problem z obrazem na kanele polsatu mianowicie po bokach ekranu w pionie mam szare pasy ,mogę zmienić na 16-9 i wszystko jest ok do czasu reklam bo wtedy znowu zmieniają sie proporcje i pojawiają się paski tak samo dzieje się gdy zmienię kanał a potem znowu wybiorę polsat .Na innych kanałach jest wszystko ok ,sprawdzone na innym tv(samsung lcd) również wszystko ok.

Telewizor to plazam pansonica p42s10e
Sygnał analogowy kablówka osiedlowa -dzwoniłem do nich i nic nie zmieniali ...

Czytałem ze z UPC tak samo ludzie maja na analogu ale ja tak mam od 3dni.....
 

ukiakalukasz

New member
właśnie na pewnym forum odpisało mi kilku posiadaczy innych modeli panasonica(plazmy) i wszyscy maja to samo ,co za shit ,chyba bede reklamował to $@$#$#4 nie dość ze piszczy to jeszcze problemy z odbiorem polsatu...
 

Maker3

New member
Piszcie do Polsatu.
Jak więcej osób zacznie zgłaszać problem, to może poprawią.
(Albo lepiej nie, bo w ogóle zrezygnują z jakiejkolwiek sygnalizacji. Chcą lepiej, a lud się burzy)

Polsat próbuje w analogu nadawać w 16:9, tylko, że zamiast flagi 1101 (16:9 letterbox centre), jest 0100 (14:9 letterbox Top).
Widescreen signaling - Wikipedia, the free encyclopedia

Format zmienia się wam, co zmianę flagi, bo ona ma priorytet w TV. Zmiany nastepują dynamicznie np. jedna reklama idzie w 14:9, a następna w 4:3

Ale w czym macie problem?
Przecież taki 14:9 i tak jest lepszy od 4:3.
Cały czas są pasy z 4 stron ale przynajmniej mniejsze.
 
Ostatnia edycja:

ukiakalukasz

New member
Maker

jak to z czym problem od połowy zeszłego tygodnia sa takie cuda wcześniej obraz był normalnie ustawiony na auto i miałem elegancko wszystko wyświetlane a teraz za każdym razem muszę dawać 16-9 reklama się pojawia i znowu muszę wybrać 16-9 ,zmienia kanał i wracam znowu na kanał polsatu i znowu muszę wybierać .....
 

Maker3

New member
Ja tam auto nie używam, według mnie to zło.

Jak Polsat nadaje z flagą, to zawsze taki sygnał będzie mieć priorytet. Wtedy pojawia się napis SZEROKI.
Jak Polsat będzie nadawać jakiś program/reklamę w 4:3 (bez flagi), to wróci Ci AUTO.

Ustaw sobie 4:3, będziesz mieć wszystko w naturalnych rozmiarach, a programy w 16:9 z flagą same przełączą Ci telewizor w odpowiedni tryb.

Przecież AUTO rozciąga obraz jak mu się podoba. Jak można coś takiego oglądać? Ostatni raz używałem tego trybu w dniu zakupu TV.
 

ukiakalukasz

New member
Ja tam auto nie używam, według mnie to zło.

Jak Polsat nadaje z flagą, to zawsze taki sygnał będzie mieć priorytet. Wtedy pojawia się napis SZEROKI.
Jak Polsat będzie nadawać jakiś program/reklamę w 4:3 (bez flagi), to wróci Ci AUTO.

Ustaw sobie 4:3, będziesz mieć wszystko w naturalnych rozmiarach, a programy w 16:9 z flagą same przełączą Ci telewizor w odpowiedni tryb.

Przecież AUTO rozciąga obraz jak mu się podoba. Jak można coś takiego oglądać? Ostatni raz używałem tego trybu w dniu zakupu TV.



IMAG0020.jpg

IMAG0023.jpg

1 jest rozciągnięta a 2 jest 14:9 ,patrzeć się nie da na to 14:9 e zarówno 1 jak i 2 na tym samym kanale czyli polishicie
 

Kreygon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Soft który dostałem od serwisu Panasonica ma numerek 1213, więc nie jest to najnowszy jaki w ogóle wyszedł. Ale serwisant Panasonica twierdzi, że jest to jedyny soft jaki wyszedł do plazm serii s10e z 2009 rocznika.

Kod:
https://rapidshare.com/files/458053481/sddl.sec
https://rapidshare.com/files/458053482/readme.txt

Tak jak pisałem wcześniej, soft poprawia problem z wyświetlaniem obrazów wysokiej rozdzielczości z komputera po hdmi. Do takich zalicza się też mediaplayery HD (w moim przypadku Xtreamer).

pozdrawiam
 

simbart

New member
Witam!

Mam S10 od ponad roku, więc spróbuję Wam pomóc...

  1. Opcja odnośnie szarych pasków jest na 100% jak pisał Maker3 - pamiętam, że gdzieś w oszczędzaniu energii zmieniasz na czarne (sorry, ale nie jestem teraz przy tv, a naszukałem się swego czasu i okazało się, że Panasonic zrobił to w celu oszczędzania ekranu gdy ktoś nonstop ogląda obraz np. w 4:3).
  2. Drugą opcją (którą przez nie czytanie instrukcji znalazłem po kilku miesiącach ;) ) jest w ustawieniach ekranu -> ustawienia inne opcja "powierzchnia obrazu", która może pomóc Ci ukiakalukasz, ponieważ rozszerza/zwęża minimalnie cały obraz - domyślam się, że usunie niepożądane paski u góry i na dole...
  3. Z auto formatem obrazu trzeba zwrócić uwagę na tuner - u mnie jeden w kablówce w ogóle nie przełącza <!> mniej więcej cały czas jest "szeroki", natomiast drugi tuner z cyfry+ bez problemu po kilku-kilkunastu sekundach dobiera właściwy (najczęściej prawidłowo).
Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolony :p Jest po prostu rewelacyjny, nie wiem czemu ludziom przeszkadza to cichutkie piszczenie (tranzystorów?), które słyszę tylko w nocy jak dziecko śpi blisko i nie mogę podgłośnić dzwięku ;)

Kreygon - jaki konkretnie był problem z "wyświetlaniem obrazów wysokiej rozdzielczości z komputera po hdmi" ?
Nie zauważyłem nic dziwnego, no może oprócz mignięcia obrazu gdy włączam komputer w tym samym obwodzie (np. gniazdku)
 

Kreygon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Kreygon - jaki konkretnie był problem z "wyświetlaniem obrazów wysokiej rozdzielczości z komputera po hdmi" ?
Nie zauważyłem nic dziwnego, no może oprócz mignięcia obrazu gdy włączam komputer w tym samym obwodzie (np. gniazdku)

na rapidzie zamieściłem filmik pokazujący problem
Problem z tym szarpaniem obrazu nie był zawsze widoczny, nieraz przez kilka dni mógł być niezauważalny, a nieraz już po kilku minutach obraz zaczynał stopniowo wariować. Zmiana rozdzielczości bądź odświeżania pomagała na jakiś czas. Więc moje użytkowanie sprowadzało się ze zmiany 1080p50 na 1080p60 i odwrotnie jak tylko pojawiały się skoki. Aż do update softu w s10e.
Przed updatem miałem soft 1203. Teraz mam 1213.
pozdr
 

Forest27

New member
jeżeli dobrze pamiętam to szarość tych bocznych pasów ustawiało się tu:
menu -> ustawienie -> ustawienia wyświetlania -> panel boczny
można go tam było wyłączyć, natomiast max był najjaśniejszy. Ma to zapobiegać wypaleniu się tych pasów (a raczej braku równomiernego wypalenia, będą mniej wypalone niż reszta obrazu, dlatego zalecany jest max). Osobiście nie mam z tym kłopotu bo ustawione mam skalowanie na auto, więc pasy nigdy się nie pojawiają.
Jeżeli pojawiają się jeszcze inne pasy które nie chcą ginąć podczas autoskalowania to znaczy że macie na stałe ustawione proporcje w dekoderze (DVD lub innych podłączonych urządzeniach). Dekoder dodaje te pasy do wymaganego (ustawionego przez was) formatu by nie zniekształcić obrazu, tv rozpoznaje że jest tam nadawany jakiś obraz i dlatego je wyświetla.
By się tego pozbyć, osobiście swój dekoder ustawiłem nas 3/4 oraz "obraz-> pozostaw bez zmian" (u mnie była taka opcja). Czyli tv dostaje naturalny obraz bez żadnych przeróbek z dekodera i pozostawiam resztą obróbki w tym skalowanie telewizorowi.
 

Rivam

New member
Przez jakie złącze masz podłączony swój sprzęt (dekoder czy tam DVD)? Ja mam nboxa przez HDMI i w ogóle nie ma żadnego skalowania.
 

Forest27

New member
mam podłączony dekoder przez HDMI.
Jak pisałem wcześniej, jeżeli ustawicie proporcje większe lub skalowanie na dekoderze będzie on sam rozciągał obraz (nie wiadomo z jakim rezultatem i jaka to będzie jakość) lub zwyczajnie doda czarne pasy by zachować format i nie będzie mieszał w samym obrazie zostawiając go w oryginale. Wtedy też tv rozpoznając ze obraz jest nadawany na całej powierzchni sam nie będzie skalował.
Dlatego lepiej w dekoderze ustawić by nie robił żadnych zmian, zostawiał obraz bez ingerencji (może się to różnie nazywać w zalezności od modelu). Jednocześnie należy ustawić format tv na dekoderze na najmniejszy format jaki możemy spotkać czyli na 4/3.
Wtedy tv po ustawieniu na auto sam będzie skalował obraz otrzymany z dekodera
 
Do góry