Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

jarek20

New member
LUDZIE ZŁOCI. Zlitujcie się. Świadomie kupujecie telewizory. Nikt nie obiecywał w tym przedziale cenowym kokosów. Kupując fiata nie żądajcie wygody mercedesa. Ja pomimo różnych opinii kupiłem s10 zeszłego roku i nie narzekam jak Wy. Wymyślacie tylko że to złe że tamto złe. Trzeba było kupić co innego (też byście pewnie narzekali). Jak się wam źle ogląda to weźcie familię do kina, lub na spacer ale pewnie też zobaczycie że to złe i tamto złe. Strasznie nauczyliśmy się w ciągu ostatnich kilku lat biadolić. Za wygodnie nam dzisiaj. Jak to kiedyś ojcowie powiadali Głodu i miarkę wszy. Wtedy docenia się to co się ma a nie tylko wymyśla jak małe dziecko. Nie bądźcie niewolnikami własnego telewizora. Sorry za offtop. Życzę Wszystkim Świąt z jajcami
 
Ostatnia edycja:

Jarek1973

New member
Co do pilota w woreczku to niezły numer, ale naklejki na obudowie nie przysłaniające ekranu mam. Powód - nie lubię powtarzać znajomym, gdy się pytają co telewizor posiada.
 

graba 22

New member
Witam mój problem polega na tym że po włączeniu filmu z kompa i przerzuceniu go na TV po jakimś czasie ucina głos i jest cisza co to może być używam programu KM Player.
 

jejek78

New member
Proponowałbym żeby pare osób kupiło sobie Pioneery bo narzekają na Panasy co wy chcecie za tą kase panel dobry ale mocno okrojona elektronika może powinniście kupić V pewnie było by lepiej ja powiem tak S jest naprawdę wystarczającym TV wystarczy nakarmić go sygnałem 720p i już jest bajka oczywiscie po dobrej kalibracji telewizora bo większość moich sąsiadów i znajomych to maja tak ustawione TV że aż oczy bolą od białego i prze czerwonych twarzy Pozdrawiam. I nie narzekać.
 

dami63

New member
Dzięki za podpowiedz ,ale mam takie ustawienia i nic sie nie dzieje.Za to na sygnale z anteny siatkowej niweluje bez problemu.Kto zna przyczynę?
 

tobas

New member
Dla jasności.. jak ktoś wytyka jakieś błędy temu TV to nie znaczy że biadoli, tylko potrafi obiektywnie spojrzeć na sprawę. To Ci którzy uważają że ten TV jest fantastyczny są zakłamani i nie potrafią przyznać się do tego że ma pewne niedoskonałości (nie koniecznie duże, ale jednak). Widać należycie do osób które jak już coś kupiły to uważają to za hiper-super-mega-bomba bo wstyd przyznać że można było dokonać może lepszego zakupu.
Sorki za ostre słowa, ale skoro ktoś mnie atakuje to nie pozostaje dłużny.

A stwierdzenia że kupując fiata nie można oczekiwać za wiele jest bezsensem. Nie narzekam na bzyczenie bo do niego przywykłem, nie narzekam na jakość obrazu (kolory itd.) bo są na przyzwoitym poziomie, ale płynność jakoś jak do tej pory mnie nie powala, ale ocenie to ostatecznie jak podłącze blue-ray.

Myślę że po to jest to forum żeby wyrażać swoje dobre jak i złe spostrzeżenia na temat tego tv, bo mogą one pomóc przyszłym użytkownikom podjąć dezycję o jego zakupie.
Dla jasności... mi jedynie płynność obrazu w SD nie odpowiada... w HD nie oceniałem bo nie mam.. jak podłącze blue-ray to napiszę :)
Pozdrowiona i mokrego dyngusowania ;)
 

jarek20

New member
Sorki za ostre słowa, ale skoro ktoś mnie atakuje to nie pozostaje dłużny.
Nie chciałem Ciebie atakować. Pisałem ogólnikowo. Poprostu czytając tutaj czy w innych wątkach aż mnie czasem nosi jak słyszę że to jest tragiczne, a to jeszcze gorsze. Kupując jakiś towar chyba jesteśmy świadomi wyboru. Wiemy czego możemy się w danej klasie cenowej spodziewać. Tak więc PRZEPRASZAM jeśli się ktoś obraził. Ja bądź co bądź świadomy wad i zalet tego telewizora zdecydowałem się na jego zakup i sobie bardzo go chwalę. Poza tym szkoda by mi było wywalać więcej kasy w droższy sprzęt, jeżeli jakość nadawanego sygnału jest jaka jest. Czasem nawet lipny BR rip się trafi i potem Wszyscy piszą o złej gradacji odcieni w telewizorze. Podstawą jest dobry sygnał w dobrej jakości.
 

Kokosanka

New member
Najfajniejsi są tacy co od roku używają TV z naklejkami reklamowymi na obudowie i pilotem w woreczku foliowym.


moje naklejki bardzo fajnie wygladaja mam je od poczatku tzn ok 3 miesiace ale moi rodzice ok 4 lata akurat na ich panasonicu jest bolid F1 reklamujacy viere, to tak jakby po kupnie samochodu zdzierac napis 1,2 a czy to wstyd czy brzydkie to juz indywidualna sprawa
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od paru tygodni mam s10 i 1 rzecz mnie zastanawia. Nie mam jak tego sprawdzić, wydaje mi się, że dotyczy to nadawanego kanału a nie telewizora, ale zapytać się warto, może ktoś ma podobnie.
Rzecz dotyczy kanału AXN, źródło - UPC analogowe. Na tym kanale są dziwne przycięcia. Nie dotyczy to tylko obracanych scen, ale czasami przy dynamicznych scenach drobne przycinki. Dotyczy to zarówno filmów jak i reklam. Na innych kanałach nie zwróciło to mojej uwagi, na filmach z dvd również nie.
Spotkał się ktoś z taką hmmm ułomnością ??

Z telewizora jestem zadowolony, stosunek cena/jakość jak dla mnie nie do przebicia. Pewnie mógłby mieć parę rzeczy innych, ale i tak cała rodzina jest zadowolona. Wcześniej tv był zazwyczaj wyłączony (25" crt panasonic), teraz trudno dopchać się do pilota ....
 

g41

New member
Tak na AXN z UPC spotkalem sie z przycieciami i to na cyfrowym i na AXN Sci-fi tez. Mysle ze to wynika ze slabego pasma. Niski bitrate - tak sadze.
Albo kiepski sygnal zrodlowy z satelity.
 

yanky

New member
moje naklejki bardzo fajnie wygladaja mam je od poczatku tzn ok 3 miesiace ale moi rodzice ok 4 lata akurat na ich panasonicu jest bolid F1 reklamujacy viere, to tak jakby po kupnie samochodu zdzierac napis 1,2 a czy to wstyd czy brzydkie to juz indywidualna sprawa

Oczywiście, że to indywidualna sprawa. Widziałem kiedyś u pewnych ludzi TV Sony z naklejką Trinitron przyklejoną do kineskopu - oglądali program przez wielgachną półprzezroczystą naklejkę i też nic to im nie przeszkadzało. Przecież to nie moja sprawa, bo nie mój telewizor :)

pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Witam.Mam pytanie czy ten TV niweluje czarne pasy po podłączeniu go dekodera POLSATU przez SCARTA ?

U mnie na dekoderze CP Smasung 370G zarówno po HDMI jak i po scarcie tryb auto nie skaluje automatycznie. Po zwykłej antenie analogowej z kablówki skaluje bez problemu.

Z moich doświadczeń wynika, że wszystko zależy od dekodera. Z jednych dekoderów skaluje, a z innych nie.
 

nerfus

New member
tysz mam naklejki :) ale łone ni bzycom ,nic nie bzycy,przynajmnij u mnio :)
a tak powaznie: jakiego bd -ka kupic do s10/46 ? tak do 1000pln
dzięki za pomoc
 

Orzełek76

New member
Nie chciałem Ciebie atakować. Pisałem ogólnikowo. Poprostu czytając tutaj czy w innych wątkach aż mnie czasem nosi jak słyszę że to jest tragiczne, a to jeszcze gorsze. Kupując jakiś towar chyba jesteśmy świadomi wyboru. Wiemy czego możemy się w danej klasie cenowej spodziewać. Tak więc PRZEPRASZAM jeśli się ktoś obraził. Ja bądź co bądź świadomy wad i zalet tego telewizora zdecydowałem się na jego zakup i sobie bardzo go chwalę. Poza tym szkoda by mi było wywalać więcej kasy w droższy sprzęt, jeżeli jakość nadawanego sygnału jest jaka jest. Czasem nawet lipny BR rip się trafi i potem Wszyscy piszą o złej gradacji odcieni w telewizorze. Podstawą jest dobry sygnał w dobrej jakości.
Ja jestem ze swojego S10 zadowolony jesli chodzi o obraz, ilosc funkcji itp. Ale narzekam i bede narzekal na jego bzyczenie! To niedopuszczalne, by telewizor wydawal takie odglosy. Kupujac odkurzacz czy mikser jestem swiadomy tego, ze sprzet ten ma prawo, nawet musi buczec, warczec. Ale telewizor?? Moze to prawda, ze tylko nielicznym trafiaja sie takie egzemplarze, ale w takim razie serwis powinien cos z tym zrobic, a moj TV wrocil w takim stanie, jak pojechal. Przez to buczenie niemal przestalem ogladac TV, kiedys lubilem sobie wlaczyc TVN24 wieczorkiem i obejrzec np. Szklo Kontaktowe. Teraz tego nie robie, gdyz kiedy w domu jest cicho, a fonia w TV skrecona to buczenie elektroniki doprowadza mnie do szalu. Znajomych przestrzegam przed telewizorami Panasonika, mowie by przynamniej przetestowali dany egzemplarz w sklepie przed zakupem. Nie dam sobie wmowic, ze bzyczenie to niewielka cena za swietna jakosc obrazu!
 

yanky

New member
W przypadku "ciszy nocnej" w domu mogą pomóc Ci już chyba tylko słuchawki. Mój tv stoi w salonie połączonym z otwartą kuchnią, więc takiej absolutnej ciszy nigdy nie ma i chyba dlatego da się żyć. Swoją drogą to bzykanie telewizora przy trochę jaśniejszych scenach to skandal.
 

Tomaszz

New member
W przypadku "ciszy nocnej" w domu mogą pomóc Ci już chyba tylko słuchawki. Mój tv stoi w salonie połączonym z otwartą kuchnią, więc takiej absolutnej ciszy nigdy nie ma i chyba dlatego da się żyć. Swoją drogą to bzykanie telewizora przy trochę jaśniejszych scenach to skandal.

Sprawdzałem ostatnio plazmę Samsunga 50 cali i też bzyczy. Sprawdziłem również plazmę panasa 50 cali PV700 i też bzyczy. Nowe plazmy tak samo.

Wieczorem tryb ECO może sporo ograniczyć bzyczenie.
 

cza1zip

New member
sluchajcie! wiecie moze czy domyslnie jest jakas funkcja ktora sama wylacza telewizor jesli przez dluzszy czas nie jest nic zmieniane. chodzi mi o to ze wczoraj wychodzilem z domu, a dzisiaj przyszedlem i jak chcialem wlaczyc tv to wydawalo mi sie ze jest maly przyciemniony znaczek HDMI3 u gory po lewej stronie ale nie jestem pewny (jestem troche przemeczony;]) wydaje mi sie ze tv powinien sie wylaczac po dluzszym czasie bezczynnosci jezeli nie ma zadnego sygnalu. co myslicie?
 
Do góry